Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:46 23.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Каквонови [re: vida1929]  
Автор blood9 ()
Публикувано05.03.22 14:58



Ще се насладиш, като не си забравил детското в себе си. Но и това го има в притчата на Исус за детeто и Рая.

Редактирано от blood9 на 05.03.22 14:59.



Тема Re: Да се опитам да обяснянови [re: vida1929]  
Автор Цар Из Род (Цар Из Род)
Публикувано06.03.22 18:14



Не съм го "пропуснал". Пише си, че става въпрос за примери, а не за пълен списък. Всеки може да добавя по собствено усмотрение. То за да се правят пълни списъци с такива сценарии си трябва отделна тема и още мин. 10 човека да пишат. Пък и има ли смисъл? Не е ли по-важно да се разбере принципът, който е общ?
А общото е, че независимо от формата на (паразитната) обвързаност, тя в общи линии винаги се свежда до единоборство на личните драми: агресор - жертва или взискателен - затворен. При това в различни фази, участниците дори могат да преминат през всяка една от ролите. Като цяло обаче за един индивид, една роля е доминираща (предпочитана).

Рапорта е сложна тема. За съжаление, както си написала, хората нямат съзнание за това. Те усещат само - "върви добре" или "върви зле", но не анализират детайлно емоциите и езика на тялото.

И не само в личните отношения започва така, дори и в бизнес-отношенията е така. Хората предпочитат да правят сделки по симпатия. Симпатията предизвиква доверие. Може дори друг да предлага по-добри условия на хартия, въпреки това има проучвания, които показват, че над 80% от бизнез сделките се решават емоционално - по симпатия. Логичните съображения се напасват в последствие.

Разбира се, че личните взаимоотношения могат да продължат цял живот. Няма пречка за това. Само че ако очакваш формата да не се променя, си на грешната пътека. Нормално е да има градация.

Много лесно се получват пропуквания. Най-лесно е да се обясни енергийно: в момента, в който влизаш с някого в интимна връзка и двамата хвърлят цялата си енергия във връзката безусловно. От това и двамата получават, особено в началото, енергиен взрив. Огромната част от хората обаче не са обучени да управляват собствената си енергия. От там започват проблемите - първоначалният "взрив" няма как да продължи вечно, защото партньорите се изчерпват енергийно.
И на двамата обаче им е харесало увеличеното енергийно ниво и респективно желаят по-голямо парче от тортата. Това разбира се са неосъзнати процеси.
Изведнъж се появява нещо, което те дразни, дори и да е някоя малка дреболия... и започва сдърпването. Което не е нищо повече от борба за енергия. За това много, много рядко ще видиш връзка, в която или да няма постоянна борба, или единия партньор да не е подчинил другия (второто се среща в наши дни доста по-рядко).

Т.е. енергийната работа и работата по осъзнаване пак попада към задачите на отделния индивид, а не е проблем на връзката. Най-добрия начин да имаш пълноценна връзка е самият ти да си пълноценен, което ще рече цялостен, което пък означава енергийно независим.

В една връзка, особено в началото, се създава погрешното впечатление, че сте едно цяло, което е разбираемо, като се има пред вид ще сте събрали енергиите си в един кюп. Проблемът е че просто не е вярно.

Продължавате да сте два индивида.

Ако дори само единият партньор умее да управлява енергията си, това вече е огромен плюс. Защото този партньор ще има усещане, кога и колко енергия да вкарва във връзката и кога да се оттегля, за да се възстанови. При такива връзки (срещат се макар и рядко), хората не се карат, но се създава впечатление, че единият партньор е по-голям / по-силен от другия. Опасността в такъв тип връзка е, че по-слабият партньор може да стане зависим от по-силния, което не е оптимално по ред причини.

Та да отговоря на твоя въпрос конкретно - неразбирателствата и пукнатините се получават, когато единият или двата партньора почустват спад на енергията след първночалната "експлозия".

Е-бане

Тема Re: Да се опитам да обяснянови [re: Цар Из Род]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.03.22 18:46



Ако дори само единият партньор умее да управлява енергията си, това вече е огромен плюс. Защото този партньор ще има усещане, кога и колко енергия да вкарва във връзката и кога да се оттегля, за да се възстанови.


Не знам как е при мъжа. Мога да кажа за жената.
Жената има нужда да се оттегля, прибира навътре в себе си, за да се зареди. И след това да дава и да се грижи за другите.Тя трябва да има време и пространство. Ако жената е спокойна, ако се чувства комфортно във връзката , само тогава тя може да подкрепя мъжа. Всъщност работата на жената е да се грижи за себе си и мъжът да се грижи за нея. Тогава тя е добре и мъжът от това се чувства мъжкар, чувства се доволен и връзката върви.

С удоволствие оставям мъжът да води във връзката, ако има необходимите качества. Ако е самоуверен, представителен и силен, така че да умее да ни представи в обществото като уважавана двойка, води ни към просперитет и прочие.
То си е заложено в мъжа да доминира. Съвременните хора мислим по този начин.
Но не винаги е било така. Природата се променя.

Преди 25 000 години хората са живели в матриархат. Върховният жрец е била жена. Жените само са били лечителки, жените са познавали билките и са лекували. След това, доста по-късно настъпва партиархат, има върховен мъжки бог и мъжкият пол излиза доминиращ. Допреди не знам колко години, когато пък навлизат феминистките с техните объркващи представи за жената, които лично аз не подкрепям.
Във всеки един човек има и мъжка и женска енергия. И цялостността се изразява в това да постигнем хармония между двете енергии. В мъжа женската енергия е това, което го кара да чувства, да е наясно със чувствата си.
Мъжът дава на жената енергия, средства за живот, пари. Жената само приема в себе си, тя не отдава на мъжа.
Мъжката енергия е огън, а женската е вода. Мъжката -войнстваща, а женската енергия е мека . Жената умее да е практична, да се приспособява, да успокоява. Мъжът усеща коя жена може да го заземи. Мъжът е по-рязък, по-краен, жената е по-мека. Мъжът харесва точно тези качества в една жена. Ако беше само мъжката енергия, светът щеше да се гърчи в пламъци и непрестанни войни. Добре, че е жената- тя уравновесява, тя ражда, тя сe грижи. Мъжът не харесва в жената агресията и цинизма с изключение на някои женски роли в секса, когато жената играе лошо момиче- това му харесава. Но по-добре, мъжете кажете. Ако жената е успяла да опитоми мъжката част в себе си с мекота, тогава е постигнала много. Ако мъжът е успял да разбере женската част в себе си-също е постигнал много.

Както казваш има много общи неща между връзките и бизнеса. Общото е в таланта да ухажваш и съблазняваш. Това е нещо красиво. Ухажванато е на принципа:давам ти нещо, от което имаш нужда, за да се почувстваш добре, на седмото небе- еуфория, наркотик, пърхащи пеперуди в корема



личните взаимоотношения....само че ако очакваш формата да не се променя

Формата или форматът? това е може би, защото всеки се променя, в смисъл, че се развива. Може мъжът и жената да се развиват в една посока. А може само единят да се развива, да доузрява, а другият да стои в застой, да кажа-може и да деградира ....и една такава връзка няма бъдеще. Това ли си имал предвид?
Да, съгласна съм, че пукнатините могат да се появят след един първаначален взрив от емоции. Човек наистина се вдъхновява, но се и уморява. Но според мен първите разочарования и пропуквания във връзката се появяват, когато двамата започват да се разкриват. Откриваш в другия слабости, недостатъци, лошо възпитание, характер и вместо да проявиш разбиране-всички хора сме слаби, заблудени и със недостатъци, се оттегляш и казваш: Следващият
та, имам един въпрос: според теб какво не трябва да казва/ да прави мъжът, респ жената? Какво да не споделям за нищо на света?

Редактирано от vida1929 на 07.03.22 23:38.



Тема Re: Каквонови [re: blood9]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.03.22 20:00



Всеки човек запазва нещо детско в себе си и това е хубаво. Това означава не да си лекомислен и безотговорен, а като децата да гледаш света с възторг, да се радваш на птичките и пчеличките





Тема Re: Каквонови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано09.03.22 11:01



Състрадавам.

Състраданието е ключово за усещането за благополучие.

Ако интерпретирам нечие поведение като целящо да ме омаловажи, подхващам упражнение по състрадание към себе си и него. Към себе си - защото явно у мен има неизцелена болка, към него - поради същата причина.
Ситуациите, в които попадаме са възможност да се поупражняваме - в любов





Тема Re: Каквонови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано09.03.22 14:36



Показваш ли на човека състраданието си и как? Това как помага да се реши конфликта?

Редактирано от vida1929 на 09.03.22 16:12.



Тема Re: Каквонови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано24.06.22 09:45



Напоследък мога да кажа, че не срещам нормални мъже. Жените като че ли повече ми харесват като нагласа и характери.
явно на някакво странно място ги срещаш, та те изненадват с нестандартност/нормалност



Тема Re: Каквонови [re: vida1929]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано08.09.22 02:05



смея се - аз съм си незначителен, тъй че напразно се мъчи чиляка.



Тема Re: Каквонови [re: Exaybachay]  
Автор vida1929 ()
Публикувано08.09.22 17:37



Хич не си незначителен с такова свежо чувство за хумор.



Тема Re: Каквонови [re: vida1929]  
Автор Exaybachay (мъглата)
Публикувано08.09.22 22:49



миси

какво правя, когато някоя ми каже, че хич не съм незначителен .... ми изчервявам се




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.