Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Каквонови [re: T a n y a]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.01.22 09:45



... онзи човек е социопат....... И нищо не следва да правиш.

Аз го определям като шизоид и да, нищо не следва да правя,
но правя

Ядосвам се, връзвам се, скапва ми се самочувствието и настроението за дълго време.
Представи си, че продаваш в магазин. Изложила си си стоката, разчиташ, че ще изкарваш хляба си и ще имаш авторитет в квартала, за да идват хората при теб.
Този идва и от вратата почва да крещи на всеуслушание: Кремвиршите ти са развалени, яйцата са ти счупени, млякото ти е вкиснато.....примерно. Ти как ще реагираш? Ще го изгониш от магазина или любезно ще започнеш да го убеждаваш, че яйцата не са ти развалелни и млекото невкиснато . Просто не можеш да го игнорираш, защото той засяга твои екзистенциални интереси.



Тема Re: Каквонови [re: vida1929]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано29.01.22 10:25



Като вика и крещи на обществено място? ами викасе полиция.
Социопатите нямат съвест.



Тема Re: Каквонови [re: T a n y a]  
Автор vida1929 ()
Публикувано29.01.22 12:06



На в момента, ако извикам полиция, няма да дойдат за такава глупост. Ще ми кажат да подам жалба, ще го извикат, ще го предупредят да стои далеч от мене.
След известно време той пак ще поднови атаките. Защото го гризе отвътре да се заяжда с мен. Причината да се заяжда с мен е ,че аз показвам, че не го уважавам. И за това си имам много поводи и причини.
Възрастна и уважавана съседка, която всъщност не знае защо е нашият конфликт, ме посъветва да започна да показвам уважение към него, понеже той е по-възрастен от мен. Отказвам


Не ми се пише повече по този въпрос. Чао.



Тема Re: Каквонови [re: vida1929]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано01.02.22 13:53



Не мислиш- чакай сега....аз имам нормална самооценка; тоя човек не ми е толкова важен и няма да се засягам от мнението му за мен и прочие.
едно е да го декларираш,
друго е да е както казваш

Въпросът ми беше: какво правите когато някой ви кара да се чувствате незначителни. Ако вие сте от хората, които никога не сте се чувствали незначителни, ок.
ничий опит не е толкова важен колкото твоя собствен
какво значи ДА ТЕ КАРА ДА СЕ ЧУВСТВАШ ЕДИ КАК СИ?
Самочувствие - Чувство, усещане за добро душевно и физическо състояние и увереност в собствените си сили и способности.
как си с увереността?
ти си значителна и то най-значителна в твоя собствен живот и твоя малък свят, за себе си, за близките ти хора, в някакъв професионален кръг
значителна или незначителна спрямо някой, който ти е никой...
по-долу си писала за съвета на съседката...
Вида, ако имаш конфликт с някой или изобщо някакво неразбиране, разбери се с него
колкото и да кудкудякаш пред съседките колко той е несправедлив с теб, както и тук, това няма да помогне, още повече, че не го правиш, за да видиш някакъв страничен поглед и да чуеш съвет, а си е чисто перчене колко не ти пука, пък видимо те вълнува (да се изразя дипломатично, вместо да напиша, че направо си те е яд :)



Тема Re: Каквонови [re: Bezsynna]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано01.02.22 13:55



На гадни хора няма за какво да се натискаш да те уважават.

е, точно с това Вида няма никакъв проблем
който покаже, че по някакъв начин тя не е авторитет за него или просто не я забелязва, отнася го в графа "гаден"; прави му се психодиагностика

и му се прикрепя табелка със съответната диагноза по Видините стандарти
за толкова години не прочетох нищо добро за съседите й, но времето е пред нас... може пък, кой знае



Тема Re: Каквонови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано02.02.22 16:48



Мен просто ме интересува как реагират някои от вас в подобни ситуации.
От твоите отговори подразбирам, че ти имаш здравословно самочувствие, адекватна самооценка и добро самообладание във всякакви подобни ситуации или пък не, но не си склонна да говориш за това ?

Според мен няма на света такъв човек, който винаги и навсякъде да реагира спокойно, положително и себеутвърждаващо, когато нещо или някой го уцелва по слабите места.
Разбира се, че ме е яд на него. Този яд, този мой гняв искам аз да разбера, защото той е разрушителен за самата мене. Кое в мене този човек засяга, та ми е толкова болезнено и унизително. Естествено-достойнството , ще кажеш. Но защо при много други провокации, които засягат човешкото ми достойнство, оставам силна, а с него се разколебавам и разстройвам.
С други думи, опознавам себе си, какво лошо има



На другия ми адрес–живея на две места, се разбирам със съседите, помагаме си, уважаваме се.



Тема Re: Каквонови [re: holi_day]  
Автор vida1929 ()
Публикувано05.02.22 10:01





Всеки го прави това- всеки има в главата си едно чекмедже с папки.
Там съхранява своите вярвания и разбирания, и архивира досиетата на постъпилите в живота му хора според
изградените си вече представи.
Моите антипатии и симпатии към хора са като при всички хора - емоционални, нелогични, деструктивни-само лоши неща мога да кажа за моите чувства към хора Но те ми помагат да се справя с моята реалност.
Напоследък мога да кажа, че не срещам нормални мъже. Жените като че ли повече ми харесват като нагласа и характери.



Тема Re: Каквонови [re: vida1929]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано05.02.22 10:15



Хехе. Някой? С хвалби за себе си да ме накара мен да се почувствам незначителна? Ще кажа браво и чудесно! Има човекът. Късмет, рода, кариера, пари. Ами супер! Браво на него. На мен защо да ми става криво? Даже напротив. Аз предмета на фукнята може да го нямам, но това, че някой друг го има, само доказва, че нещото е постижимо. Ако поискам и се понапъна, бих могла да го имам и аз. Ами супер. Така разсъждавам. Отделен въпрос дали нечие чуждо "имане" ми е важно да го имам и аз въобще. Нищо не бих седнала да доказвам, само ще кажа хубаво и браво.

Постъпваш лошо като му демонстрираш неуважение. Как го демонстрираш? Гледаш гадно и не продумваш нищо като се разминавате? От едно добър ден или кимване в знак, че си го видяла, няма да ти окапе носа. Да не харесваш човека е едно, а да си нормално вежлива е друго. Ако се държиш като настъпана змия, никога няма да си оправите отношенията. И не става дума да се заобичате, а да си спестиш неприятни емоции. Голям праз, че бил самохвалко и неприятен човек. Не ти е в къщата.

А незначителността си е само и лично от теб. Ако страдаш, че не си постигнала неща, го погледни така - всичко, което сме стигнали и което сме, е резултат от обстоятелства и решения, взети спрямо тях, спрямо акъла ни към момента, нали си се движила някак, правила си неща, е те това си е твоето. И да си сгрешила в нещо, плащаш си гяволията и караш нататък. Не си умряла. Който е по-добре от теб - браво. Ти си там, където си, твоите усилия са стигнали до толкова. Не сме всички еднакви. Страдай си у вас и не го изкарвай на съседа. Нито можеш да го изселиш, нито да си вдигнеш шапката да се изселиш ти. Гадни хора се срещат навсякъде. Дръж се сухо и любезно и си спести нервите.


- - - -
Миналия път надничах да зачета Джуълката, че я мислех, а сега се чувствах длъжна да ти кажа нещо като съм почнала, може пак дълго да не погледна насам.



п.п. Ако на фона на хвалбите тоя човек те сочи с пръст и ти обяснява ти каква си /грозна, бедна, глупава и там каквото му е дошло/, не му подскачай и недей да спориш, изчакай го да се изкаже и само попитай "свърши ли"? Когато свърши, му кажи "добре, разбрах, сега си имам работа" и фръц. Ако сериозно те е засегнал, ще ревеш като се прибереш.


* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!

Редактирано от Bezsynna на 05.02.22 10:26.



Тема Re: Какво [re: Bezsynna]  
Автор vida1929 ()
Публикувано17.02.22 19:27



Неееееееееее.



Задала съм въпрос: Какво правите в такава и такава ситуация-(някой ви кара да се чувствате незначителна, по конкретно мъж кара жена да се чувства зле), какво казвате, как реагирате...
Ако не попадате в такава ситуация, просто не отговаряйте. Ако никой по никакъв начин не може да те накара да се чувстваш незначителна, темата не е за теб.
Не искам съвети. Не искам да чета предположения и догадки ваши за това коя съм, каква съм и прочие.
Хареса ми това:" Ти си там, където си. Твоите усилия са стигнали дотолкова."



Тема Re: Какво [re: vida1929]  
Автор Bezsynna (Гераскова)
Публикувано21.02.22 01:16



Не се сърди бе хей! Дразни ме думата "незначителна". Никой не е незначителен. И всички сме незначителни. За да ти е още по-оплетено - и двете са верни.

Казах ясно - като почне да се фука, казваш Браво. Ако ти е гадно, НЕ показваш. Амаха. То ний не сме се чувствали никога гадно, само ти. Купуваш си нова блузка, правиш си маникюра и караш нататък. Ако чакаш разрешение тоя да го набиеш, има да чакаш. И съвет за отмъщение даже нямам. Но току-виж някой внезапно се сетил и цъфнал в дира да те инструктира точка по точка как да поправиш света.

* * *
Кучетата си лаят, керванът си върви!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.