Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 05.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Лъжата като илюзия и самоизмаманови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано26.04.21 19:25



Човекът разказва историята на живота си, която е лъжлива, но го спасява от болката.

Спасява го не само от болката, но и от полудяването.
Четеш ли Дафни дьо Морие и Патриша Хайсмит?



Тема Re: Лъжата като илюзия и самоизмаманови [re: Vitalite]  
Автор Quelle (непознат )
Публикувано26.04.21 19:49



Та каква е технологията?



Тема Re: Лъжата като илюзия и самоизмаманови [re: Quelle]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.04.21 07:32



Технологията, изглежда, е да пренапишеш житейската си история и после да живееш един пренаписан фейк живот... Дотогава, докато другите ти се връзват на лъжите, които си инжектирала в твоята биография.

Драйфа ми се от такова пренаписване. По-добре би било да си измислиш житейска история и да я развиеш до роман с фиктивни герои, отколкото да лъжеш останалите, че тя е част от твоя истински реален живот.





Тема Re: Лъжата като илюзия и самоизмаманови [re: vida1929]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано28.04.21 10:26



Аз съм забелязала, че като разказвам нещо за себе си, в процеса на разказване го преживявам наново, виждам го в нова светлина и така се освобождавам от него. Освобождавам се от страховете, от паниката.
Виде ли ся ква работа вършат тези, дето те карат да легнеш по гръб на кушетката и да ляляш за себе си...



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Лъжата като илюзия и самоизмаманови [re: Quelle]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано28.04.21 11:06



Започваш с брутална откровеност към себе си и почтеност да проучваш лъжливите убеждения върху които си изграждал живота си(усвоени от родители, приятелски кръг, културна среда и пр) и които са те довели до неудовлетвореност, състояния на тревожност, несполучливост във взаимоотношенията и т.н - желателно е да оформиш историята си до момента като филмов сценарий. Постепенно в процеса научаваш, че ти си сценаристът на твоя живот и можеш съвсем осъзнато да направиш сценарий на продължението на историята така че да живееш живот в радост и автентичност. И така си създаваш нови жизнени убеждения, които не са повлияни от родители, възпитатели, приятели, медии, особености на средата и общността. Те са наистина твои.

Това е съвсем накратко, разбира се. Не е за всеки и няма нужда е. Един от многото начини за тези, които са по пътя на трансформацията си.



Тема Re: Лъжата като илюзия и самоизмаманови [re: vida1929]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано28.04.21 11:08



Съжалявам, но не ги чета - просто времето ми не стига.



Тема Re: Лъжата като илюзия и самоизмаманови [re: ad miral]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.04.21 12:47



В отговор на:

Аз съм забелязала, че като разказвам нещо за себе си, в процеса на разказване го преживявам наново, виждам го в нова светлина и така се освобождавам от него. Освобождавам се от страховете, от паниката.

Виде ли ся ква работа вършат тези, дето те карат да легнеш по гръб на кушетката и да ляляш за себе си...



Какво друго, освен да помагат на човек да се освободи от страховете и паниката?!





Тема Re: Лъжата като илюзия и самоизмаманови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано28.04.21 12:52



желателно е да оформиш историята си до момента като филмов сценарий.

Тоест да се филмираш.



Това встрани от двете запетаи, които виждам, че си пропуснала, както изглежда, от много пренаписване на собствената житейска история...

Да не говорим, че дефисът (hyphen) се ползва за полусляти думи, а не като заместител на тирето (dash).





Тема Re: Лъжата като илюзия и самоизмаманови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано28.04.21 13:05



Ти и сега филмираш. Така работи човешкият mind.

Молбата ми към теб е следната: не ме чети. На мен ще спестиш време и енергия да отговарям от любезност на неадекватните ти реплики, а на себе си поредното драматизиране.
Предварително ти благодаря за разбирането :) Имай хубав живот :)



Тема Re: Лъжата като илюзия и самоизмаманови [re: Nuke Dukem]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано28.04.21 13:19



Какво друго, освен да помагат на човек да се освободи от страховете и паниката?!
Оказва се, че сработва при доста хора.


Един мой близък преди време се оплакваше от един повтарящ се сън: взели да го запас в армията и облечен в униформа с пълно бойно снаряжение незнайно защо си търси взвода и не може да го намери.

Когато почнах да пиша казармените каламбури, той с готовност се включи като консултант. Много от темите и идеите са на базата на негови спомени. Всичките текстове му ги давах за прочит и той коментираше и критикуваше всичко написано.

Свърших с писането, накрая станаха 25, не очаквах да се съберат толкова, и сборникът излезе. По някое време той ми призна, че този въпросен сън вече не го спохожда.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.