Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:57 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Малко размисли след инцидентите от последните дни  
Автор expat ()
Публикувано03.01.21 20:50



в планината.

Всички са на мнение, че ако сме имали хеликоптери, резултата е щял да бъде различен.

Е, ами хеликоптери имаме:
Ми-17



Ми-24



Bell-206



Cougar




И всички те са годни да проведат спасителна операция и авиомедицинска евакуация. Нямаме мислещи хора и добра организация...



Тема Re: Малко размисли след инцидентите от последните дни [re: expat]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано03.01.21 21:56



Мен като ме спасяваха 2003-та от един улей в Банско, пуснаха парашутисти. Трябваше да гледам в небето и като ги видя, да се обадя по телефона на ръководителя на акцията. Това беше мобилният телефон на баща ми. Даде ми го от шесто чувство "за всеки случай", иначе аз тогава телефон нямах и без него нямаше да има как да ме спасят. Ако бяха пуснали хеликоптер, може би щеше да е по-лесно да ме локализират, но и така ме извадиха. Закъсах рано сутринта към 9:30 и ме закараха със снежна шейна до бъндеришка поляна няколко минути след залез по сумрак. Ако бях закъсал следобед, сигурно щях да си оставя там кокалите.





Тема Re: Малко размисли след инцидентите от последните дни [re: expat]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано04.01.21 09:47



Не е до хеликоптерите. Хората масово не си правят здравна застраховка, когато излизат по планините на преходи - а трябва. Тази застраховка поне ще покрие разходите, които правят спасителите - щото не е безплатно "удоволствие" да те спасяват от трудно-проходими местностни. Когато ходех из Хималаите - щъкаха насам-натам спасителни хеликоптери, но ако нямаш здравна застраховка или джоб парасъ 5000 еврака - няма дори да те погледнат. Ще направят наземните спасители каквото могат и толкова.



Тема Re: Малко размисли след инцидентите от последните дни [re: osvoboden pich]  
Автор expat ()
Публикувано04.01.21 10:40



Не е до пари. Пари винаги се намират.



Тема Re: Малко размисли след инцидентите от последните днинови [re: Nuke Dukem]  
Автор expat ()
Публикувано04.01.21 10:42



Вероятно имаш предвид парапланери. Добре, че всичко е приключило благоприятно за теб.



Тема Re: Малко размисли след инцидентите от последните днинови [re: expat]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано04.01.21 10:45



Мненията ни се различават по отношение на това.





Тема Re: Малко размисли след инцидентите от последните днинови [re: osvoboden pich]  
Автор expat ()
Публикувано04.01.21 12:15



Сега ще доближа мнението ти до моето.

Представи си хипотетична ситуация.

Племенника ти се е загубил в планината. Знаят къде е. Само хеликоптер може да го спаси. Няма шанс ако остане да пренощува в планината. Без планинска застраховка е. Някой трябва да плати. Идват при теб и ти казват 10000 евро струва спасяването. Как ще реагираш:
а) скъпо е, не мога да си го позволя;
б) да излита, ще намеря парите;



Тема Re: Малко размисли след инцидентите от последните днинови [re: expat]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано04.01.21 12:20



Да излита - ще намеря парите естествено... но все пак опират нещата до пари.





Тема Re: Малко размисли след инцидентите от последните днинови [re: expat]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано04.01.21 12:21



Не е до пари. Пари винаги се намират

В това те подкрепям. Четейки за инцидентите, не бях разбрал че се случили, разбирам че на починалия не би му помогнал и хеликоптер, паднал е от 300 метра и починал от травмите на място.



Тема Re: Малко размисли след инцидентите от последните днинови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор expat ()
Публикувано04.01.21 12:37



На починалия не би помогнал. На спасителите щеше да помогне. Едно е да сваляш 3 ранени в сняг, след 11 часа операция, а съвсем друго след локализирането да се отиде по въздух до мястото на инцидента, да се обездвижат и евакуират пострадалите.

Спасителите също имат семейства и си представете какво им е на близките докато търсят някой загубил се. Особено в лоши метеорологични условия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.