Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:16 21.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Готин сън  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 18:48



В петък срещу събота сънувах, че вадя с пръсти скъпоценни камъни направо от някакви скали. Готови, обработени, фасетирани, прозрачни и бистри като сълза, разноцветни и с много ярки цветове. Червени, сини, зелени, жълти, оранжеви и други - някои огромни, други по-малки. И преди съм сънувал сънища как откривам големи находища с най-невероятни скъпоценни камъни ама идея нямам какво ще рече това.





Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.20 18:55



Аз пък сънувах, че съм в някакъв блок, в който стълбищната връзка между 7-я етаж и по-горните е прекъсната и до горните етажи се стига само с някакъв първобитен асансьор, който е изключително опасен и е направо самоубийствено да се ползва, а аз трябва да стигна до 11-я.

И преди съм сънувал такива кошмари. Това е развитие на един сън от моето детство, при който влизам в кабината на асансьор и тя започва да се върти като центрофуга на пералня.





Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 19:20



Като хлапе сънувах опасни асансьори и беше предизвикателство да се катеря и слизам с тях.





Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.20 19:39



Мда, нещо такова. Който е засядал в асансьор като дете (при режим на тока например), знае как е.







Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 19:39



И съм засядал ама не заради режим на тока а заради игра с копчетата и страничния панел





Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 19:51



Кошмарите ми с асансьори включват много паянтови такива, с пропаст между етажа и самият асансьор, такива дето не спират на точния етаж а между етажите и за да стигна някой от двата трябва специално промушване, като под мен е пропаст. Също така имаше и блокови мазета - стесняват се някак до много малки тунелчета, дето едвам се промушвам а светлината в края все някак се отдалечава.



Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.20 19:45



Брей, какъв пакостник си бил ти!







Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор expat ()
Публикувано19.10.20 19:54



Имаш правописна грешка в заглавието си. Вместо "м", си натиснал "н". Може би защото са съседни на клавиатурата.



Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 19:55



Какво говориш... не минаваше и ден без чутовна пакост.





Тема Re: Готин съннови [re: expat]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 19:56



Нещо не го видях, не че съм се заглеждал кой знае колко.





Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.20 19:50



Аз така веднъж сънувах, че се намирам в някакъв асансьор, който подминава моя етаж и стига толкова високо във висините, че като спря – гледам, че съм някъде из облаците и точно така, както казваш ти, пред мен... Пропаст!



Мразя кошмарите, обаче основно сънувам такива. Веднъж даже сънувах, че съм на покрива на горящия WTC и се виждам отвисоко като от трето лице (third person point of view).





Тема Re: Готин съннови [re: expat]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.20 19:58



Ха-ха, вЕрно е готин.







Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 19:59



Отдавна, ама доста отдавна не съм сънувал кошмари... кажи речи от младежките години насам. Сънищата ми обикновено попадат в една от следните категории забавни, безсмислени, пътешественически, странни, откровено откачени.





Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.20 20:02



А не ви ли дърпаха ушетата възрастните за такива пакости?! Не че на мен ми ги дърпаха, ама не беше редно да си играем с копчетата на асансьора.



Имаше една лампа пред блока (стълб за улично осветление), която като я ритнеш, и спираше да свети за период от няколко минути. Та тази лампа беше пред входа на един Джан (май беше от някаква страна в близкия изток, не помня вече) и веднъж аз, докато се прибирах в тъмното една зима, й теглих един шут, за да спре да свети... Не щеш ли обаче, отнякъде се появи Джан (а той беше огромен "батко" спрямо мен по онова време). Та ме "арестува" на място и трябваше да му обяснявам, че лампата скоро ще светне.

– Ако не светне, ще те светна аз! – изрече заплашително Джан.

Почакахме няколко минути, лампата светна и той ме пусна да си ходя.





Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.20 20:04



Блазе ти. Аз пък сънувам само кошмари, от които най-ужасните са любовните такива.



ПП: Сега се сетих, че съм сънувал и още по-ужасни кошмари от любовните, например онези, в които се събуждам под влиянието на сънната парализа и в първите няколко минути нито знам къде се намирам, нито мога да движа тялото си.



Редактирано от Nuke Dukem на 19.10.20 19:59.



Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 20:06



Баща ми, лека му пръст ме е бил сериозно само 2 пъти през живота ми - и двата беше за прегрешения лично пред него. Примерно показвам си магариите насред гостите, които майка ми и баща ми са поканили. Никога не ме е наказвал за бели навън, въпреки, че ми е изправял косите само с присъствие и приказки неведнъж. Имаше авторитет... и му имах уважението. Ако не... хмм... не толерираше неуважение у дома... патриархат от най-висш тип.





Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 20:07



Любовни кошмари за жалост нямам, може би щото не съм карал пубертет





Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.20 20:08



То тая работа с дърпането на ушите май вече стана незаконна и родителите вече не наказват така отрочетата си.





Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 20:09



Сънната парализа е нещо естествено. Когато спиш дълбоко мозъкът парализира мускулите. Когато се събудиш от много дълбок сън е малко трудно да се размърдаш - това го имам и аз.



Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.20 20:10



...не съм карал пубертет

Абе не е голяма загуба да ти кажа, не си пропуснал кой знае какво...







Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 20:10



То и преди май не беше законно ама кво, ще викнеш кварталния да му се оплачеш ли?! Нали най-напред бащата ще направи така, че фланелката да изсъхне на гърба ти.





Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 20:12



Аз лично не съжалавям. Такова ми е тялото, простирам се според възможностите.





Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.20 20:12



Ох, ох, тия със събуждането от кошмар в сънна парализа са ми най-ужасните кошмари, които после даже не мога да опиша на човешки език... Помня, че веднъж бях в нещо като редица от хора, 99 на всеки 100 от които биват ликвидирани и аз чакам да разбера стотник ли съм или от онези, които подлежат на ликвидиране.

А веднъж сънувах и че съм фигура на една огромна шахматна дъска и някой просто си играе шахчето с мен. Май бях пешка и ме "взеха" с конче, не помня вече.





Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.20 20:14



...бащата ще направи така, че фланелката да изсъхне на гърба ти.

Хъ-хъ, този израз не го бях чувал... Чувал съм "да ти замирише врата на изгорял каучук".







Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 20:15



Шахматни сънища опрделено не съм сънувал. Ама никога не е късно, въпреки, че играя шах от ранна детска възраст. Баща ми например беше изпечен табладжия и шахматист... специално на шах от 10 игри ако успея една да му взема си беше повод за гордост.





Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.20 20:15



Това е 'щото си готиняга. Колко души пък изкараха пубертет, само за да си отнемат живота после поради някаква несподелена любов...





Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 20:15



Все важи. Значението е същото.





Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 20:16



Аз имах само една любов през живота си и май тя ще си остане докато съм жив.



Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.20 20:22



Аз винаги съм бил слаб в шаха. Помня, че докато го имаше в yahoo games, бях стигнал ЕЛО 1600, даже май дори 1800, но за съвсем кратко и после се разлигавих обратно до началното 1200.

Една бивша съученичка е много добра в шаха, играе на състезателно ниво.





Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.20 20:23



Абе то и аз имах една, ама после се омъжи и така... Както и да е.





Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 20:24



Бих играл шах с теб ама нямам идея къде по нета можем да се срещнем на шахматен двубой - ако ти знаеш някой сайт - сподели - принципно вечерно време през седмицата и събота или неделя през деня съм навит.





Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 20:25



От шахматния коефициент разбирам толкова, колкото и от алгебрата и геометрията. Аз просто играя за кеф и толкова. Не се състезавам.





Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано19.10.20 20:28



Аз пък, със без очилата за компа, директно си го прочетох като Готин съм, и останах смъртно разочарована, че всъщност ставало въпрос за камъни, па били те и скъпоценни



ам тъй то старост нерадост



Тема Re: Готин съннови [re: Trickyyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 20:30



Не те разбрах ама наистина съм готин... няма нужда да ми го казва някой за да го знам





Тема Re: Готин съннови [re: Trickyyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 20:32



Някакво съвсем нескромно мнение блуждаещо между Зорба и Буда.





Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 20:32



И нищо по-малко





Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор Trickyyy (Висока)
Публикувано19.10.20 20:35



Защо да е нескромно?

Скромността е за грозните, да ги краси





Тема Re: Готин съннови [re: Trickyyy]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 20:35







Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.20 20:35



Абе в chess.com има опция "покани приятел", обаче вече съм твърде стар да се излагам на шахматното поле.







Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 20:36



Баси, кво да кажа аз?!



Мога да направя регистрация там - ама не точно тая вечер щото си лягам. Принципно обичам да си лягам и да ставам рано.

Приятна вечер



Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.20 20:38



А, като спомена Зорба...







Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 20:39



Абе как да не ми харесва. Обичам Епимено.





Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано19.10.20 20:41



Аре лека нощ:






Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано19.10.20 20:46



Лека...





Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор blood9 ()
Публикувано21.10.20 11:47



Искаш да си милионер.



Тема Re: Готин съннови [re: blood9]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано21.10.20 12:02



Тц. Искам си животът такъв какъвто е, не че изобщо има значение какво искам. Нещата се случват по естествен път.





Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор blood9 ()
Публикувано21.10.20 12:06



Така се почва. От малките скъпоценни камъни, които друг няма и са уникални. Още от тогава жените са си мечтали да са милионерки, като са имали бижута.

Искаше отговор, получи го. И аз съм сънувал такива неща.



Тема Re: Готин съннови [re: blood9]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано21.10.20 16:53



Аз наистина много обичам шарени скъпоценни камъни - точно такива - бистри като сълза. Не толкова, за да ги притежавам, а да им се любувам и да си насищам окото с готини цветове на слънчева светлина. Преди време имах идеята да си напълня една малка кристална купичка с дребни многоцветни скъпоценни камъни. От последният град за който разказвах в магазин на Щерн си купих две - аквамарин и още един в патешко жълто дето му забравих името, ама после нещо зарязах. Впоследствие, след като им се налюбувах преизобилно ги подарих на племенничките - те пък си направиха бижута. Трябва да видя как са нещата във Сваровски - може пък да го направя това, дето си го бях наумил.





Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано23.10.20 00:24



Нещата се случват по естествен път.
Така си мислиш ти и група съвцки учени.


Зад "нещата" и събитията стоят масоните, илюминатите, Бил Гейтс, Шорош и всичките им роднини.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано23.10.20 01:49



Аз пък сравнително често сънувам че пътувам през някакви големи градове на Европа, които не са ми добре познати на мен самия. Та съня ми вечно се върти около мен опитвайки се да се налсадя на центъра на въпросния град имайки само няколко часа останали до излитането на самолета за следващия туристически град, в който ми е в маршрута. В съня си вечно бързам от главната туристическа улица към аергората и вечно закъснявам поради някаква комбинация от следните три причини: 1) задръстване с туристи по ескалаторите на големия мол в който се намриам, 2) моето объркване с картата и тръгването по грешна улица, 3) липса на свободни таксита.

Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.


Тема Re: Готин съннови [re: ad miral]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.10.20 04:17



масоните, илюминатите, Бил Гейтс, Шорош и всичките им роднини.

И те са хора като мен и теб - не кой знае колко по-различни и си имат своите слабости.





Тема Re: Готин съннови [re: lsrael Thornstein]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.10.20 04:18



Често ми се случва нещо подобно и на мен насън.





Тема Re: Готин съннови [re: ad miral]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.10.20 14:41



И Ротшйлдови, и Ротшийлдови!



Днес видях един зидар в местното строящо се заведение да маже цимент и да реди тухли върху него с цигара в устата сред празни шишета бира, и си помислих -- тоя трябва да е масон!





Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано26.10.20 00:04



и си помислих -- тоя трябва да е масон!
те са навсякъде!



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор blue jewel ()
Публикувано11.11.20 00:45



Много готино наистина.





Тема Re: Готин съннови [re: Nuke Dukem]  
Автор blue jewel ()
Публикувано11.11.20 00:48



И аз често сънувам някакви такива. Или че влизам в асансьор и той се качва все нагоре и нагоре и чак излиза от покрива, или пък някакви странни стълбища, които са нито нагоре, нито надолу и не можеш да се изкачиш или слезеш.
Всичко това има някакво психологично обяснение...



Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор blue jewel ()
Публикувано11.11.20 00:51



Жалко, че не всички сме такива. Някои сме просто дебели и намусени. В последно време и тъпи.
Имаше един период, дето дори се чудех има ли смисъл да живея и на кого въобще му трябвам.



Тема Re: Готин съннови [re: blue jewel]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано11.11.20 06:10



Жалко, че не всички сме такива. Някои сме просто дебели и намусени. В последно време и тъпи.
Имаше един период, дето дори се чудех има ли смисъл да живея и на кого въобще му трябвам.


Това във връзка с какво го написа - че не хващам фабулата?



Тема Re: Готин съннови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано11.11.20 07:58



В нула часът след полунощ спинкай кротко до мъжа си, не мисли за смисъла на живота





Тема Re: Готин съннови [re: osvoboden pich]  
Автор blue jewel ()
Публикувано20.11.20 15:58



Еми щото ти си готин, но не всички можем да бъдем такива. А който не е, няма и за какво да живее.
Същият expat, който ти каза, че си готин, и дето не можем да го настигнем дори ако бягаме срещу него, защото е красив, умен, готин, богат, харесван, възвишен и прочие, на мен ми писа преди време на лични, че съм дебела и намусена и ако бил като мен, и него никой нямало да го харесва.
A и днес за пореден път получих доказателство, че не ставам в нито едно отношение, няма да навлизам в подробности. Честно, не ми се живее вече.
В началото на грипа се бях предала и не исках да се обаждам на доктори, просто исках да легна и да умра. Тогава ме убеждаваха да се обадя. Но ако хвана нещо друго, просто ще му се оставя. Този свят е само за готините, красивите и умните. Не за смотаните, грозни, дебели и тъпи мекотели. Koито колкото и да се напъват, няма да станат нито умни, нито красиви, нито някой някога ще има нужда от тях.

Редактирано от blue jewel на 20.11.20 16:08.



Тема Re: Готин съннови [re: blue jewel]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано20.11.20 17:07



A и днес за пореден път получих доказателство, че не ставам в нито едно отношение, няма да навлизам в подробности. Честно, не ми се живее вече.
В началото на грипа се бях предала и не исках да се обаждам на доктори, просто исках да легна и да умра. Тогава ме убеждаваха да се обадя. Но ако хвана нещо друго, просто ще му се оставя. Този свят е само за готините, красивите и умните. Не за смотаните, грозни, дебели и тъпи мекотели. Koито колкото и да се напъват, няма да станат нито умни, нито красиви, нито някой някога ще има нужда от тях.


Ако имаш такова мнене за себе си - как очакваш да те възприемат околните? Какво излъчваш - такова приемаш - някъде Сноуи беше постнала една много вярна схема. Започни от простото нещо да харесваш и обичаш сама себе си. Ти си такава, каквато си - оценяването си го правиш ти.



Тема Re: Готин съннови [re: blue jewel]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано20.11.20 17:14



А, това с асансьорите през тавана и задънените стълбища и аз го сънувам... Обикновено е кошмар и се будя, за да си рестартирам съня.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.