Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:50 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема ...;)  
Автор Zirzi ()
Публикувано06.10.20 20:57



По време на посещението в психиатрична болница един от посетителите попита директора:
- Какъв е критерият, по който решавате кой трябва да бъде хоспитализиран тук? Директорът отговори: - Напълваме вана с вода и предлагаме на пациента лъжица, чаша и кофа и го молим да я изпразни. Въз основа на начина, по който той реши да го изпразни, ние решаваме дали да го хоспитализираме или не.
- А! Разбрах. Нормален човек би използвал кофата, която е по-голяма от чашата и лъжицата, каза посетителят.
- Не! - отговори директорът. Нормален човек би извадил тапата на ваната. Какво предпочитате - единична или обща стая? Понякога животът има повече възможности, отколкото предлага, просто ги погледнете.
А сега ми кажи истината ... Ти също избра кофата, нали? Знаех, че всички сме луди.



Тема Re: ...;) [re: Zirzi]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано06.10.20 23:47



По време на посещението в психиатрична болница един от посетителите попита директора:
очевидец?
ти вече бе настанен там или друг един от новопристигнала група посетители



Тема Re: ...;) [re: holi_day]  
Автор Zirzi ()
Публикувано06.10.20 23:48



И аз грабнах кофата.

от алчност бе, нищо човешко не ми е чуждо.



Тема Re: ...;) [re: Zirzi]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.10.20 11:11



Ха-ха, готин виц. Благодаря, че го сподели.

EDIT:









Редактирано от Nuke Dukem на 07.10.20 12:32.



Тема Re: ...;) [re: Nuke Dukem]  
Автор Zirzi ()
Публикувано07.10.20 13:26



Има ли разум в безумието? Ако още малко помисля по този въпрос най- вероятно аз ще загубя разсъдъка си. Като се има предвид колко научни трудове са написани по темата аз едва ли ще измисля нещо ново, още повече съм и пристрастен наблюдател.
Всеки е повече или по- малко луд. Ако има някой, който смята ,че няма в себе си и частица лудост или лъже , или е напълно луд.
А ние лудите какво да правим...да седим и да гледаме в празното пространство понеже са ни посочили с пръст ,смеейки се злобно са казали "Тоя е перко...кой нормален би направил такова нещо". И после всички други "нормални" членове на обществото се изнасят бързичко от дамгосания. Разбира се винаги се намира някоя мила душичка, която ще изрази мнение, че чувствителните хора са винаги луди, но пък пишат хубави стихове или рисуват прекрасно. После въпросният доброжелател също се отдалечава с полвинчата усмивка. И в крайна сметка ние оставаме самички, чувствайки пренебрежителните погледи на тълпата. Гняв ли изпитваме? Болка ? Лично мен ме напушва смях. Колко са забавни "нормалните". Ето онова русото момченце като пише си говори сам. Онзи другият слага кетчуп върху всичко, което яде. Странно нали? Да се извикам ли сега ,че са луди, странни , ненормални? Всички дружно да им се присмеем. Само че те не са свикнали да им се подиграват...дали ще издържат?Лесно е да се смееш, но не и натеб да ти се смеят.
Всеки има странности, само че ние ги признаваме, наричани сме луди, вие не и затова ни наричате така.



Тема Re: ...;) [re: Zirzi]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.10.20 15:05



В отговор на:

Има ли разум в безумието? Ако бла-бла, значи бла-бла...




За да отговоря на въпросът (понеже освен с въпросителен знак, изречението не завършва с удивителна, която да го отбележи като ироничен, риторичен и т.н.), който се съдържа в началото на това мнение твое – не, няма разум в безумието. Горепосочените в зелено и червено думи са антоними.











Тема Re: [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано07.10.20 19:44



Какви са тези картинки, Нюк? Защо е толкова размирно в главата ти в момента? Проблем ли има?




Тема Re: [re: Luchezara]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.10.20 21:20



Да – каза, че ще се уговорим, а не иска да го направи. Трябвало да ми каже това по-рано – че била в отворена връзка – а аз се бях досетил, че работата е такава преди да ми го каже.



Преди това една друга ми каза, че на практика било все едно нямала приятел, а не повече от 3 дена по-късно заяви публично сред аудиторията на своя фейсбук профил, че е открила мъжа на своя живот.









Тема Re: [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано07.10.20 21:50



Ами значи нито една от тях не е твоето момиче. Защо тогава трябва изобщо да се вълнуваш? Остави ги по пътя им и търси това, което е за теб.








Тема Re: Да има; защото... [re: Luchezara]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано07.10.20 22:40



...защото това:





Към гневните човечета с фразата "не можеш да качваш нейни снимки без нейното позволение" наум – снимките ще се самоизтрият след точно 31 дена.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.