Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:49 02.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: ad miral]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано11.10.20 14:16




но в разговорния език правим разлика между чувство и емоция.
Аз имам чувството, че си добър човек.
Но... емоционално не си ми близък.
Примерни изречения. Опитвам се да заместя в първото изречение с емоция, не ми се получава



Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: holi_day]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.10.20 14:16



Колкото повече не сме наясно с каквото и да е, толкова щастието е по-лесно и възможно

Съмнявам се.

Когато мъж/жена осъзнае, че проблемите в интимните му отношения(просто пример) се дължат на собствената му обърканост, има шанс да пренапише програмите си и така да промени историите, които разказва за любовните си връзки. В противен случай все другите са му криви. Ако според теб това е щастието - може и да си права.



Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Sarayah (лунно-сребърна )
Публикувано11.10.20 14:47



Потърси в гугъла Джо Витале и Марна "Абсолютната неограниченост", има я в pdf формат. Аз в момента я чета, но спокойно и без да бързам.

Сега... платени семинари и специалности за посветени...това звучи сектански и отблъскващо за всеки нормален човек. Но комерсиалният елемент не може никога да се избегне...независимо за какво става дума. Библия, психоанализа, източни учения, холистична медицина... каквото и да е... винаги ще има И такива, които ще гледат да натрупат бързи пари по лесния начин. Но за това не е виновна идеята, а отново хората. В момента в който се вземеш за специален, посветен, да търсиш последователи, които да ти плащат... това според мен те отдалечава от идеята като такава, каквато и да е тя.

Така че зарязваме специалностите. Взимаме четирите думи. Така както аз ги разбирам / засега/ нещата - работата е в промяната на самото ни мислене и гледна точка. Изчистване на отрицателния енергиен фон и заменянето му с позитивен. Нищо ново. Думите пораждат определени вибрации, на които Вселената откликва със същите. "Съжалявам" е равносилно на отсъствието на осъждане на другия човек. "Прости ми"- традиционното Библейско "Прости ни дълговете наши както ние прощаваме на нашите длъжници". "Обичам те" - Безусловна любов към себе си - любов на Бог към нас - любов към ближния- любов към вселената. "Благодаря ти" - пускаш миналото да си отиде, благодариш за научените уроци и си готов да продължиш напред.

Думите ги казваш най-вече на себе си. Ако чистиш себе си редовно, постигаш най-малкото вътрешен мир. Няма предписания "кога и как". Колкото повече си ги казваш, толкова повече чистиш отрицателния фон около себе си и ти олеква. На същия принцип като молитвата. Когато ти тежи нещо, се молиш, обръщаш се към Силата, в която вярваш, олеква ти. Според хоопонопоно ти си тази сила и така влизаш в хармония с Висшето си Аз.

Разбира се, нямам претенциите да съм всезнаеща, разсъждавам над това, което до момента съм прочела.



Е, много си тъп, Саше...

Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: Sarayah]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано11.10.20 14:53



Благодаря ти, че отдели време. Свалила съм си тази книга преди доста време, но все не стигам до нея. Предполагам, че не му е дошло времето. Вероятно трябва да натрупам още опитности, за да я разбера.

Като дойде време ще запомня, или поне ще се опитам, за да обсъдим повече неща по темата.





Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано11.10.20 15:02



Това се дължи отчасти на неправилно употребен термин.

Аз имам чувството, че си добър човек.

би трябвало да се формулира:

Аз имам усещането, че си добър човек.

Тогава вече разликата се показва.

_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.


Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: ad miral]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.10.20 15:13



Емоциите са еволюционно зададени автоматични програми за действие.
Накратко: имаме активиращо събитие, което поражда някаква мисъл и се задейства някаква емоционална програма - телесната реакция е чувството, което аз-ът наименува по някакъв начин: радост, страх и т.н.



Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: Sarayah]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.10.20 15:16



Мда, това дет му казват майндфулнес или култивиране на осъзнатост, "понаболява" в началото.



Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: ad miral]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано11.10.20 16:34



Аз по скоро чувствам , отколкото да усещам. Усещат животните, инстинкт



Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: Vitalite]  
Автор holi_day (fire-fly)
Публикувано11.10.20 17:07



Прави разлика между щастие и хармония



Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: holi_day]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано11.10.20 18:24



Избягването на истината, която носи познаването собствените сенчести страни и как те се изразяват във взаимоотношенията и външния свят, не може да доведе нито до щастие, нито до хармония.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.