Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:00 10.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: Zirzi]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано16.10.20 20:13



Пиши си толкова неграмотно, колкото си искаш.





Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: Nuke Dukem]  
Автор Zirzi ()
Публикувано16.10.20 20:07



Добре.



Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано16.10.20 21:22



Завинаги да е. (изтъркан)



Аз отивам до Макдоналдс под моста на влюбените.





Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: Nuke Dukem]  
Автор h1685614@trbvm.com (Гераско)
Публикувано16.10.20 22:50



Какво решихте, има ли рептилен мозък?



Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано17.10.20 00:46



Не знам, да се произнесе г-жа Виталите... За мен лично такова чудо нЕма!



Само че в отговор на теб, понеже на мен ми каза сбогом завинаги.





Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: Nuke Dukem]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано17.10.20 12:38



Офф!

"Чао" означава "здравей" и

.

Хм, що не си го преведе като "доброто/благото да е винаги с теб".



Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: h1685614@trbvm.com]  
Автор Vitalite (флуидна)
Публикувано17.10.20 12:40



Според теб?



Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: Vitalite]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано17.10.20 14:13



Четох, че ciao е поздрав, така че приемам, че си имала предвид "поздрави завинаги", т.е. че ще се поздравяваме винаги, когато това е възможно... Или поне така ми харесва да мисля.







Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: Vitalite]  
Автор specular (безпристрастен)
Публикувано21.10.20 01:01



Чувствата са сложно нещо, повечето ги нямат според мен... Като цяло - никой не се интересува от чувствата на другия, лошото е като и ти спреш да се интересуваш от твоите собствени. Повечето бъркат чувства с емоции (защото както започнах - не са способни на чувства и си представят грешно че са способни на такива).

Разум и емоции са лесни - и двете са продукт на централната нервна система. Разумът идва от по-висшата, емоциите - по-нисшата. Затова битува мнението, че разум и чувства си противоречат. Всъщност е - разум и емоции си противоречат, тъй като са двете форми на една и съща система опитваща се да контролира тялото. И двете части могат да грешат, и двете могат да се манипулират. И това активно се прави... от абсолютно всички, включително и т.н. ти близки хора. Само чувствата са истински, но те не могат да ти кажат какво да правиш и как да бъдеш истински във фалшив свят... А може би това е отговор сам по себе си...



Тема Re: Разум & Емоции & Чувстванови [re: Vitalite]  
Автор vida1929 ()
Публикувано21.10.20 09:29



Приели сме, че разумът е продукт на по-висшия, по-развит етаж на мозъчната дейност, а чувствата и емоциите са продукт и функция на по-нисшия. Защо обаче дори преупяли личности признават, че са взели важни решения чисто емоционално. Известни банкери, хора на уолстрийт, политици, водачи на народа са действали под влияние само на чувства и емоции, но не и на разум, и са успявали. Излиза, че чувствата и емоциите са нещо хубаво и печелившо. Излиза, че натрупаният и наследен от човечеството рационален опит не ни помага в много случаи; излиза, че може това, което сме учили досега за емоции, чувства и разум .....
да не е верно



Редактирано от vida1929 на 21.10.20 09:33.




Страници по тази тема: << 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.