Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:01 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Мислим си.  
Автор Zirzi ()
Публикувано21.09.20 07:21



За човешкия моъзк, страно нещо е той, поема информация поема и идва момент зацикля, тоест забива, иска рестарт, но дали рестарта на мозъкът ще го освободи от ненужната поета информация, до като при съвремените технологии, например компютърната памет има програми, които чистят памета и оставят нужното, а при човешкия мозък няма, при памета на компютър можеш да я заличиш, демек преинсталираш а при човешкия мозък тази опция деинсталиране я няма, инфото си стои и е въпрос на време пак да изплува и мозъкът пак да забие.

Страно нещо е човешкия мозък, поема инфо, (жаден е за инфо), а дали идва момент да забие като комютър, и дали е възможно да го рестартираш или да изтриеш памета му и как?






Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано21.09.20 10:07



които чистят памета и оставят нужното, а при човешкия мозък няма, при памета на компютър можеш да я заличиш, демек преинсталираш а при човешкия мозък тази опция деинсталиране я няма

Има. Колкото и да го тъпчеш с информация в един момент умира - бързо или бавно, заедно със всичко в него. Каквото и да знаеш или можеш, мислиш, че знаеш или пък мислиш, че можеш - в един момент всичко това изчезва. Така че какъв е смисълът от всичко това?





Тема Re: Мислим си.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Zirzi ()
Публикувано21.09.20 12:02



Добре де, аз например искам да изтрия някаква част от инфото което съм поел с течение на времето, как да го направя щото и най малкото провокиране и инфото което съм поел се появява.

Как?



Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано21.09.20 12:15



Поркане и дори да се сетиш - няма да ти пука





Тема Re: Мислим си.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Zirzi ()
Публикувано21.09.20 14:06



Остай поркането, говорим теоретично че и даже и практично, изкуствения интелект има начин да заличиш паметта му, а човешката, как става. Поркането е моментно заличаване.



Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.09.20 18:29



Добре де, аз например искам да изтрия някаква част от инфото което съм поел с течение на времето,

Кое инфо искаш да изтриеш:
- познания и умения, които си придобил с учене, четене и работа? - Те ти трябват, за да продължиш да си полезен на другите и на себе си. Нещата, които са безполезни си ги забравил, например много ученически знания като стихотворения, формули по физика, математика, химически .....

- Добри житейски случки? - Те ти трябват, за да те топлят в лоши дни. Хубаво е човек да си спомня доброто, щастливите дни, например раждане на дете, рождени дни, сватби..., приятелски събирания...

- Лоши житейски случки? - Те ти трябват, за да не сбъркаш отново, да да ти обеца на ухото. Да, тормозят те, но имаш едно на ум. Когато вече си се научил, забравяш ги, ей така, от само себе си. Просто вече не са валидни за теб.

- Друго?- миии, кажи де


Иначе... може, поркаш-забравяш, трескаш си главата, забряваш, може и за цял живот, отиваш на магьосник. С вълшебната пръчка прави абракадабра ... и си готов. И... пак отначало го почваш живота със същите грешки



Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано21.09.20 18:33



Теоретично ако ти мушнат електрод в центъра на паметта и ти пуснат ток - могат да те инвалидизират до края на живота ти. Няма да познаваш близки, приятели... целия ти живот досега. Науката не е напреднала толкова. Това е състояние като склерозата или деменцията... Пък и защо ти е такова нещо? Така и не ми стана ясно последното.



Тема Re: Мислим си.нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Zirzi ()
Публикувано21.09.20 18:43



Поркането не помага, времено е, да си трескам главата също щото да си я трескам точно си спомням за кво си я трескам.
Препоръчай магьосник, ако може магьосничка или чародейка най ще е добре.



Тема Re: Мислим си.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Zirzi ()
Публикувано21.09.20 18:45



Кво да ти стане ясно, от това по ясно няма на къде.

Изкуствения интелект има опция, рестарт или почисти, човешкия мозък няма тази опция, темата е за това.



Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано21.09.20 19:52



Няма начин да ти препоръчам без да знам какво искаш да изтриеш. И магьосниците са специализирани. Дадох ти опциите.



Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано21.09.20 20:04



Защо искаш да триеш нещо, което е най-ценното за теб - опита, преживяванията, знанието от натрупаните преживявания.
Инфото е инфо..то не е от значение, другото е ценно.
а при човешкия мозък тази опция деинсталиране я няма, инфото си стои и е въпрос на време пак да изплува и мозъкът пак да забие.
мозъка забива, ако ти му позволиш да забие...



Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано21.09.20 20:36



Е то е повече от ясно че компа е различен от мозъка. Изкуствен интелект все още не е създаден. Темата е безсмислена.



Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано21.09.20 20:57



Може би трябва да направиш оценка на тези спомени, хора ... и тогава често те повече не се появяват.
И на мен ми се случва понякога. Тормози ме факта, че съм срещнала някои лоши хора, за които може би не съм била подготвена. Ей, така изплуват от миналото, заедно с чувствата, които са предизвикали. И ми се иска да не ги бях срещала. Започвам да си мисля, колко много хора бих искала да не бях срещала, че те не са част от моя свят. И чувствата, които се появяват със спомените, тормозят.
Дори го бях споделила тук. И Лиса ми каза нещо от сорта: "всеки има такива спомени, това е опит".
Тогава аз оцених реално тези хора и ситуации, разбрах, защо са се случили и че не ги искам и сега не мога да си ги спомня. Но днес пък ми се появиха кофти спомени от един учител в техникума, после от друг - и ми се върти в главата: "защо трябваше да постъпят така"?
Знаеш ли, имам предположение, че от определена възраст нататък или когато човек живее спокойно - мозъкът му започва да преподрежда информацията и изплуват разни спомени, с които може би мозъкът не знае, какво да прави. Някакви неоценени, неразбрани травми. Даваш им оценка разбираш ги, мозъкът ги поставя на опреденото място и повече не се сеща за тях.

-----------------------------------------

А иначе медитацията е много полезно занимание.




Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано21.09.20 21:02



Встрани от глупостите за електроди в мозъка и магьосници, които виждам в тази тема, от чисто добросъвестна гледна точка ще ти кажа следното:

В отговор на:

...памета на компютър можеш да я заличиш




Единственият начин да заличиш компютърната памет, е да я унищожиш физически, но дори и тогава каквото си унищожил може да бъде доказано, че в някоя точка от времето е било налично на устройството, което си анихилирал, за да заличиш паметта под въпрос. С други думи, дори и да монтираш хард-диска си на една атомна бомба и после я взривиш, унищожавайки всички следи от каквото си искал да заличиш, паметта за него остава записана в други устройства или запечатана в спомените на умовете на други хора. Преди години имаше един психопат и сериен убиец, който така си мислеше, че не остават следи при "заличаване" на паметта върху дискета, обаче не знаеше, че това не е възможно (предвидено е по дизайн, така са проектирани съвременните магнитни устройства за запаметяване на данни от дискета нагоре), тоест че с "delete" не може да заличи следите към себе си – и кацна в кафеза като послушен папагал.

В отговор на:




С този метод спомените, които искаш да забравиш, ще останат, а всички останало, което представлява полезна памет, ще бъде разводнено до безполезна памет, на която няма да можеш да разчиташ нито ти, нито някой друг. Тоест целта не е да отровиш лошото, а да го сведеш като % от всичко останало до клонящо към нула. Това ще рече – да го затрупаш с положителни спомени и нещо, което е полезно, от което има полза. Иначе казано – колкото повече полезни неща "записваш" върху мозъчната си памет, толкова по-малко отрицателен фактор ще бъдат онези, които сега искаш да изтриеш.

В отговор на:




Тези са шарлатани и или ще ти вземат парите, или само времето, и накрая дори и да не помниш това, което към днешна дата не искаш да помниш – някой друг ще го помни. Ако става дума за събития, за които никой не знае – тогава самият магьосник ще бъде този "някой друг".

В отговор на:




Занимавай се с твоята работа съвестно и след време ще помниш само нещата, които са свързани с нея. Както Пичът ти е написал – след като умреш, няма да помниш нищо. Просто насочи енергията си към изтласкване на тази неизбежна част от твоя живот толкова много напред във времето, колкото е възможно.

В отговор на:




Тази опция с "почистването" на компютърната памет върши по-малко работа, отколкото авторите на програмите, които я предлагат, твърдят, че върши. Почиствай си, това е добра практика, но имай предвид, че на твърдия диск остават повече неща, отколкото операционната система показва.

В отговор на:




Точно така, човешкият мозък няма такава опция рестарт. Веднъж след като клиничната смърт настъпи, е практически невъзможно мозъкът да заработи отново. Има техники за съживяване, но обстоятелствата, които позволяват това, са изключително редки. Едно такова обстоятелство е показано тук, където човек съживява мъртво новородено поми... Пе... Куче:





За съжаление, такива хора са рядкост на планетата и не съм сигурен дали изобщо виреят по нашите земи.





Тема Re: Мислим си.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано21.09.20 21:37



Всичко е глупости и накрая показа кучкарска глупост. Да ти имам логиката.



Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор aiumi ()
Публикувано22.09.20 10:51



Човешкият мозък е истинско чудо,
и да го сравняваш с компютър,
е все едно да сравняваш първобинтен кремъчен нож с лазерен лъч.

Мозъкът се самообновява, сам изчиства ненужното и помни само необходимото.

Ако не забравяш нещо, значи то все още ти трябва, все още не си извлякъл поуката, не си затворил страницата.



Тема Re: Мислим си.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано22.09.20 13:27



Изкуствен интелект все още не е създаден.

Ще ме умориш бе! Още едно време играта Alley Cat имаше съвсем основен (някак примитивен) изкуствен интелект за кучетата, змиите в аквариума, метлата, папагала, мишките в буцата сирене и т.н.!



Печатарю, не по-далеч от печатницата!





Тема Re: Мислим си.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано22.09.20 15:03



Игрите са плод на програмиране бре. Изкуствения интелект не може да бъде плод на каквото и да било програмиране. Понимаеш?





Тема Re: Мислим си.нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Zirzi ()
Публикувано22.09.20 15:26



Снощи ми казаха да пробвам принципа клин клин избива, помагало.



Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано22.09.20 15:40



излъгали са те, клин клин избива, ама втория ти го набива и остава



Тема Re: Мислим си.нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Zirzi ()
Публикувано22.09.20 15:45



Ще помислим, ся легам че съм схванат, вятъра ме издуха, замръзнаха ми дъртите кокали.



Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано22.09.20 15:57



Ще помислим,

В неделя аз се бях намръзнала и врата и гърба ми бяха схванати. Яка разтривка с ракия, външно. Снощи пак. Днес съм кукуряк

Но.... мъжка ръка трябва да масажира, че е по-голям обхвата на масажа



Тема Re: Мислим си.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано22.09.20 16:09



Да, изкуствения интелект ще падне от небето, както си стоиш. Само трябва достатъчно дълго време да го викаш.


А може и да го донесат извънземните, което е най-лошият вариант.


Редактирано от Luchezara на 22.09.20 16:09.



Тема Re: Мислим си.нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано22.09.20 19:02



Ако се програмира - що за изкуствен интелект ще е? Ще е просто програма, която действа според заложеното й.





Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано22.09.20 20:23



Програмата е пътят. От едно ниво нататък, когато машините си обменят информация и се самопрограмират, вече даже няма да знаем, какво се случва.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Zirzi ()
Публикувано22.09.20 20:59



А фантастиката другаде, нещо напротив?



Тема Re:нови [re: Zirzi]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано22.09.20 21:21



Не е фантастика. Това, което написах даже вече се случи.
Но не забелязах, че темата е твоя и не знаех, че не обичаш фантастика. Аз много я харесвам. Хората са различни.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Zirzi ()
Публикувано22.09.20 21:30



Искуствения интелект го споменах само за сравнение и до там.

Много мразим машина (интелект) да ми казва как да бъде какво да се прави и така нататък, може би и за това не използвам навигация.



Тема Re: Мислим си.нови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано22.09.20 23:00



Това, което наричаш "кучкарска глупост" е безценно човешко умение, което ти никога няма да имаш – именно защото го наричаш "глупост". Показва единствено твоето малодушие. Каквото е показано в двете клипчета (част 1&2) е достойно за уважение и страхопочитание, а не за твоята суха виртуална плюнка.

Иди да се запознаеш с човека и му кажи в лицето, че каквото е направил, е "кучкарска глупост". Не можеш?! Разбира се, че не можеш. Докато продължаваш да се държиш като един (без/кораво)сърдечен, безчувствен, жесток и закоравял човек – никога няма да можеш.





Тема Re: Мислим си.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Zirzi ()
Публикувано23.09.20 00:18



Е тука се хващам за виртуалната плюнка! Знаеш ли кво е виртуала, ако не знаеш ще ти обесня накратко. Сещаш се за Димо - (Димка с хилядите регистрации) пишеш на някой но незнаеш той колко регистрации има, може да те разиграва до припадък ако има няколко, демек доброто и лошото ченге, и накрая ти глупака щото си се хванал.

Може би и аз бушона за това, щото виртуал плюнчев свят, не знаеш кой как те разиграва. Кво повече да ти кажа, шибано нещо, пишеш на някой както аз на теб в момента, ама на кой пиша нямам си на идея.

Пич съвет, бегай от виртуала, чисто приятелски ти го пиша, ще дойде време ще осъзнаеш много неща.

пп. Няма нужда сега да връщаш, пиша ти го чисто добронамерено, нито съм те обидил нито нищо.

А тея дето сега ще подскочат за този мой пост да се обясняват как по една регистрация имат, я им еби .........

Лека.



Тема Re: Мислим си.нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Zirzi ()
Публикувано23.09.20 00:29



Оправих се, една греяна ракия и малко сън, мъжката ръка си я запази за теб.



Тема Re: Мислим си.нови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.09.20 07:33



Е убаво. Мисли ме за каквото и какъвто си искаш - това си е твое право и твоя работа.





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.09.20 07:34



Тогава няма да е интелект а просто самообучителна се програма, която действа в рамките на това, което й е позволено.





Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано23.09.20 15:48



най е добре със селективна памет :))


Забравата....
Сещам се за една книга на Г. Данаилов - Зимникът на рая.

"Споменът е единственият рай, откъдето човеците не могат да бъдат изгонени!"
Те го почистват, подреждат, метат. Бършат прах. После грижливо затварят вратите - да не би някой натрапник незабелязано да се промъкне и да развали цялото райско настроение. Рядко забравят открехнат прозорец и тогава размахват кърпа, за да изпъдят зелените мухи от миналото.

Я къде отиват лошите спомени, гузните спомени, мръсните спомени? В зимника на рая, обвити в паяжини и мрак, набутани в стари почупени сандъци, толкова неразличими, сякаш някои събития в живота ни не са се случили. Може да има скрит опис за тях, но влагата е размила буквите и той не се чете.
Зимникът е нашето спасение. Забравата се превръща във воля за живот.



Тема Re: Мислим си.нови [re: T a n y a]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано23.09.20 16:16



Пък като пуших трева си заминава за кратко (около час) - краткосрочната памет. Не помниш преди 15 секунди какво е станало и точно това е забавното и смешното. Гладът става свиреп и се опостушава пълен хладилник за нула време. Изяждал съм сам цяла тава пица да речем. Щото забравяш, че си ял преди малко





Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано23.09.20 23:46



Имах предвид как едно прекрасно човешко умение бива оплюто зад гърба на човекът, който го притежава, тъй като плюещият е като пословичната лисица, която неможейки да стигне гроздето, заключава, че то трябва да е кисело. С други думи – когато не можеш да стигнеш гроздето, поне не приемай, че е кисело. Може да е кисело, а може и да не е – но е по-вероятно да е сладко, тъй като в противен случай лисицата нямаше да иска да го стигне.

Още, ако въпросният "пич" действително смята, че показаната в гореспоменатите филмчета постъпка е "кучкарска глупост", тогава да се регне в ютюб и да остави коментар под клипчето, че каквото е показано, е "кучкарска глупост" – нека напише "Mr DDRPROGSD1, what is being shown in this clip is doggish stupidity"... И после може да се научи от опит.

Това е единият вариант. По-добрата алтернатива би била да се довери на каквото казвам, че постъпката под въпрос – съживяването на практически (но не все още фактически) мъртво новородено немско овчарско кученце (и неговото отглеждане до напълно зряла кучка, ако не се лъжа; доколкото си спомням, е женска – при всички случаи в момента е зряло куче и върши отлична работа) в американски развъдник за полицейски кучета – е достойна за уважение и страхопочитание, но ако толкова много му стиска (както е изразът на български), тогава нека провери истинността на своята хипотеза (че това съживяване е "кучкарска глупост"); дори още по-добре – нека провери истинността на тази своя хипотеза в реалния свят, тоест да отиде лично до развъдника, за да каже на този човек, че каквото е направил с това щастливо да бъде в неговите ръце (буквално, но също така и образно казано) кученце, е "doggish stupidity".

Дали това би било добра идея е нещо, което авторът на тази безумна хипотеза би могъл да реши и отсъди за себе си.

Аз вече казах какво мисля за това съживяване – че е достойно за уважение и страхопочитание деяние. В реалния живот бих казал същото – защото го мисля, вярвам в него и характерът ми не може да позволи каквато и да е друга мисъл (то е неприемливо да се мисли по такъв начин за такива дела) – но ако той действително мисли така относно този забележителен (в положителен смисъл) подвиг, тогава нека изрази тази недостойна мисъл своя там, в секцията за коментари под филмчето, което го илюстрира. На мен лично ми е дошло до гуша от варварския, нецивилизован и нечовешки (inhumane) начин на мислене, който битува в тази страна. Който не му харесва да е цивилизован човек, да гори завинаги в казана с врящ катран – или просто да се извини и да каже "извинявам се за това, което казах". Не че извинението го прави ОК – така или иначе чинията остава счупена – но поне би показал, че съзнава неговата или нейна грешка.

А на всеки, който би казал "Е*и този чаршаф, аз не мога да чета толкова дълго!" – ами да се научи.





Редактирано от Nuke Dukem на 24.09.20 00:56.



Тема Re: Мислим си > AI – глупост в най-чист виднови [re: osvoboden pich]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано24.09.20 05:12



В отговор на:

Изкуствения интелект не може да бъде плод на каквото и да било програмиране. Понимаеш?






Както казах – не по-далеч от печатницата.

Изкуственият интелект (ИИ) е плодът на тъкмо тази човешка дейност – програмирането.

С други думи изкуственият интелект се именно програмира.

Това е нещо като да ти кажа, че селскостопанските животни не може да са плод на скотовъдството; или че сиренето не може да е плод на сиренопроизводството; или че култивираните печурки не са плод на тяхното култивиране; или че бензинът не е плод на рафинирането; или че хладилниците не са плод на работата, която работещите в хладилната индустрия извършват; или че автомобилите не са плод на автомобилостроенето; или че самолетите не са плод на самолетостроителството; или че ракетите не са плод на ракетостроителството; че сателитите не са плод на сателитопроизводството; че радиоантените не са плод на тяхното производство; че двигателите не са ракетно-двигателното производство; че симфонията не е плод на нейното изпълнение; че оперетното изпълнение не е плод на свиренето на музикантите и играта на актьорите; че театралната постановка не е плод на такава игра; че кинофилмите не са плод на работата, която се върши в киноиндустрията; че телевизията не е плод на работата, която вършат телевизионерите; че книгата не е плод на печатарството (и на авторите, които са отговорни за съдържанието в нея); че печатарската преса не е плод на работата, която са извършили работещите във фабриката, от която е тя е дошла (както и на проектантите, които са я проектирали); че листата хартия не са плод на хартиеното производство; че моливът не е плод на моливопроизводството; че линийката и пергелът не са плод на работата, която е извършена от хората, работещи във фабриките за чертожни инструменти; че ти самият не си плод на любовта, която твоите родители са направили, за да се родиш.

Запомни веднъж и завинаги – изкуственият интелект се програмира. Той е (не задължително единственият) плод на работата на (онези, които се занимават с ИИ) програмисти. Програмира се на (избраният от програмиста) програмен език, за да изпълнява някаква конкретна цел (например за изстрелването и насочването противоинтерконтинентална балистична ракета – ПИКБР – с ядрен, конвенционален или бутафорен заряд към определена военна мишена при определени обстоятелства).

Ето ти един хипотетичен, чисто теоретичен, елементарен и изключително наивен пример за изкуствен интелект, който е написан на български (а не на програмен език):

1. Радарите на ПВО система с ИИ са засекли цял рояк от неидентифицирани летящи обекти (НЛО), чийто вектор (посока на движение) е към въздушната територия на САЩ.
2. По всичко изглежда, че тези НЛО са интерконтинентални балистични ракети (ИКБР), да речем от Русия;
3. Противовъздушната отбрана (ПВО) е да бъде задействана;
4. ПВО задейства се противоракетните отбранителни средства (ПОС);
5. ПОС откриват летящите към САЩ ИКБР (всяко едно ПОС се насочва към всяка една ИКБР);
6. Всяко едно ИКБР се пръсва на множество отделни ядрени бомби (ЯБ) подобно на заря;
7. Всяко едно ПОС се пръсва на отделни противо-ядрено-бомбени заряди (ПЯБЗ);
8. Всяко ПЯБЗ прави "контакт" с всяка ЯБ (осъществява ядрена детонация, която анихилира всяка ЯБ)

Резултат от работата на този ИИ (който е плод на програмирането на програмистите, които са го програмирали): целият рояк НЛО, който се е оказал, че се състои от ИКБР-и, които ИКБР-и са се оказали, че са от онзи вид, който съдържа повече от една ЯБ (примерно ИКБР тип "заря") – е елиминиран.

Затова се нарича изкуствен – съгласно този разговор, интелект, но можехме да говорим също така за изкуствени цветя, изкуствено яйце, изкуствен пейзаж (мозайка, картина, гоблен, работноплотов тапет* и т.н.), изкуствен човек (човекоиден робот, киборг и т.н.), изкуствена планета Земя (глобус), изкуствен работен плот (desktop-а на операционната система, за разлика от пясъчната повърхност на плажа, върху която също би могъл да си наредиш някакви неща и да си чертаеш, но е доста по-ограничена относно възможности), изкуствена птица (самолет) и т.н. – защото е създаден изкуствено, посредством изкуство; тоест, що се отнася до изкуствения интелект, той е сътворен от човека чрез изкуствени материали по изкуствен път (ползвайки материали от неживата природа, разбирай: дърво, камъни, въглища, петрол, бензин, стомана, злато, силиций, пластмаса, стъкло и т.н.) и представлява плода на неговия или нейния умствен потенциал – а не по естествен.

Естествените интелекти се създават от естествени материали (). В случая на човешкия – . В този на кокошия – . По същество разликата е, че оплодената човешка яйцеклетка се "мъти" в утробата на жената, докато тази на кокошката – извън нея; както и че женският човек (жената) освобождава нейните неоплодени яйцеклетки чрез менструирането си (сега каквото остава е да кажеш, че дори месечният цикъл на всяка жена не може да е плод на нейното менструиране?! ), а женското пиле (кокошката) – чрез снасянето си на яйца.

Иначе казано – изкуственият интелект де факто не се пали, не се меси, не се реже, не се втасва, не се кове, не се ферментира, не се стругова, не се пече, не се заварява, не се суши, не се вибрира (както бетонът), не се стресира предварително (както стоманобетонът, ползван в язовирните стени или виадуктите), не се импрегнира керамично (както се прави с тъкани, които се използват в космическите совалки), не се интерферира (напр. конструктивно, както е при резонанса, или деструктивно, при което интерфериране амплитудата на вълната се снижава, вместо да се увеличава като в случая с конструктивната интерференция), не се отразява, не се мели, не се яде, не се е*е () – а се програмира.

Целта на изкуственият интелект е да взима решения без намесата на човек, тоест да автоматизира даден процес. Един тривиален пример за ИИ би бил всеки chess engine (програма, срещу която човек може да играе шах, за да подобри своите умения), но също така и лицевото или пръстово-отпечатъчното разпознаване, автоматичното сигнализиране в полицията, когато дадена зона бъде престъпена от нежелани обекти, били те живи или не), и т.н. – можеш да гледаш на всяка автоматизирана система като на вид изкуствен интелект. Всяка машина, която по какъвто и да е начин демонстрира някакъв интелект – тоест не седи просто на едно място, а може да взима сама решения (например автомобил, който отключва своите врати, когато се доближиш до него с неговия ключ в джоба, но също така и автоматизираната ПВО система от горния наивен пример в 8 стъпки) – може да се разглежда като една (машина), притежаваща изкуствен интелект.

Ъндърстенд?

*desktop wallpaper

ПП: Разбира се, всяка машина е краен автомат, тоест няма безкрайно обучаващ се изкуствен интелект – тя е ограничена от ресурса, с който разполага. Освен това, както вече сме коментирали, животът на Земята ще бъде рестартиран от следващия импактор, а ако това не се случи по този начин, тогава след около 1 млрд. години, когато Слънцето ще бъде около 10% по-ярко, а средната температура на Земята, покачила се до да речем 47 °C, което е изчислено, че причини пълното и безвъзвратно изпаряване на океаните и превръщането на планетата ни във венероподобна парникова планета... Нито един изкуствен интелект няма да бъде повече функциониращ тук, в слънчевата система, служейки на земните хора. За да бъда честен – животът на Земята ще е изчезнал много преди това. Ако бягството от тази звездна система е възможно – нещо, в което аз не вярвам, тъй като изисква толкова много използваема енергия, колкото в самата слънчева система не се съдържа – тогава може би след човешкото бягство от гореспомената система щеше да остане някакъв артефакт под формата на машини с ИИ, но проблемът се състои в това, че енергията на материята от познатата ни формула на Айнщайн E=m*c^2 не може да се употреби ефективно за движение (propulsion), а само за детонации. Защо? Защото детонациите биха разрушили дюзата в края на двигателния отсек. Така да се каже – не може да има дюза от "митрил", защото няма такова нещо като "митрил". Вие може би бихте си помислили – или дори казали – "Е, да де, ами детонациите в цилиндрите на автомобилите с вътрешно горене?!", на което може би бих подсказал "Е, да де, ама колко мегатона е всяка детонация, която се случва по време на всеки горивен такт на всеки цилиндър?", на което може би бихте отвърнали "Е, да де, ами соплата на ракетите, които издържат на високото налягане на турбулентния поток от изгоряло ракетно гориво?!", на което може би бих подсказал отново "Е, да де, ама този турбулентен поток от изгоряло гориво да ви прилича на ядрена детонация?!"...

Същината на проблема с ядрените ракетни двигатели е, че ядрената експлозия е фактически неконтролируема и твърде мощна – върши прекалено много работа за единица време, за да се ползва като източник на постоянен умерен поток от енергия, който да се впрегне за пропулсия от ракетата.

Като цяло, проблемът "как човечеството да напусне слънчевата система" се корени в това, че дори и това човечество да изобрети и построи някакъв фантастично голям космически кораб от вида "ноев ковчег"... Дори и това да е теоретично възможно след хиляди години (тъй като такъв проект би отнел много повече време, отколкото строежът на хеопсовата пирамида или изграждането на съвременен метрополис) – то просто няма къде да иде. Така че остава единствената възможност – гибел тук, на Земята. Космическите пътувания са възможни, но само локално – примерно до Луната и назад. Мечтата на Мъск за колонизация на Марс е неосъществима, тъй като условията на тази пустинна планета не позволяват нейното заселване от същества, които са еволюирали за живот на Земята. Дори и да се тераформира (което е невъзможно) – ниската гравитация не би позволила оцеляването на тези същества за повече от някаква мисия от вида "дотам и обратно".



Редактирано от Nuke Dukem на 24.09.20 07:20.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано24.09.20 05:50



От едно ниво нататък, когато машините си обменят информация и се самопрограмират...

Те вече го правят. Обменът на информация се случва по Интернет, а

е само един пример за самопрограмираща се машина. Не владея програмните езици, но доколкото ми е известно, методът за самообучение е взаимстваната от живите организми if>then конструкция.





Тема Re: AIнови [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано24.09.20 10:47



Имаше една новина преди 1-2 години, че разработчици на изкуствен интелект развивали две програми. Направили ги да имат елемент на самообучение и им доставили свободен достъп до интернет. Дотук добре.
Програмират ги, учат ги, тестват ги постоянно. Но в един момент решили да ги свържат и да им позволят да обменят информация. Двете програми започнали да си комуникират и да обменят информация. Програмните езици, които ползват човеците са много тромави и са предназначени за хора. Затова двете програми започнали да си правят съкращения и да общуват с други кратки знаци. В един момент програмистите започнали да не разбират, какво си говорят двете програми (техния програмен език станал съвсем друг, много по-бърз, опитимален и удобен за тях). Когато програмите общували и с интернет и помежду си, изведнъж потокът на информация станал светкавично бърз, обработвали и обменяли с огромна скорост терабайти информация, като все по-лесно се разбирали и оптимизирали езикът между тях (вече напълно неразбираем за хората). Програмистите се изплашили и изключили двете програми.


Това е напълно истинска новина. И като си представиш, че е само началото ...!
Изкуственият интелект (ако решим да го разработваме) наистина ще излезе извън нашия контрол. Както може би ние сме излезли извън контрола на създателя си и ще трябва да се осланяме на добрата им воля, на саморегулиращите закони за добро и зло, на някакъв морал и най-вече на способността СИ винаги да им дръпнем шалтера (докато го можем или те не го направят с нас преди това - защото много лесно могат да ни оценят като заплаха за тях, а ние сме доста лесно уязвими биологични същества).


Редактирано от Luchezara на 24.09.20 10:59.



Тема Re: Мислим си.нови [re: Zirzi]  
Автор lsrael Thornstein (либиец)
Публикувано25.09.20 15:04



> и дали е възможно да го рестартираш или да изтриеш памета му и как?
Задаваш въпрос на който сам знаеш отговора. Една хубава ваканция на екзотично място например е добър рестарт - примерно моя рестарт би бил да прекарам един месец на Таити през Август. Тъй като Таити е френски в тези смутни времена бих се задоволил с Големия остров на Хаваите.





Choose life. Choose a job. Choose a career. Choose a family. Choose a fucking big television.

Редактирано от lsrael Thornstein на 25.09.20 15:11.



Тема Re: AIнови [re: Luchezara]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано25.09.20 18:54



Имаше една новина преди 1-2 години, че разработчици на изкуствен интелект развивали две програми. Направили ги да имат елемент на самообучение и им доставили свободен достъп до интернет. Дотук добре.
Програмират ги, учат ги, тестват ги постоянно. Но в един момент решили да ги свържат и да им позволят да обменят информация. Двете програми започнали да си комуникират и да обменят информация. Програмните езици, които ползват човеците са много тромави и са предназначени за хора. Затова двете програми започнали да си правят съкращения и да общуват с други кратки знаци. В един момент програмистите започнали да не разбират, какво си говорят двете програми (техния програмен език станал съвсем друг, много по-бърз, опитимален и удобен за тях). Когато програмите общували и с интернет и помежду си, изведнъж потокът на информация станал светкавично бърз, обработвали и обменяли с огромна скорост терабайти информация, като все по-лесно се разбирали и оптимизирали езикът между тях (вече напълно неразбираем за хората). Програмистите се изплашили и изключили двете програми.
Това е напълно истинска новина.


О, да, помня, че бях чул за тази новина и сега

в сайта на БиБиСи. Доколкото успях да разбера, не са го спрялии защото са се уплашили от нещо, а защото не са били заинтересовани от резултата от експеримента.

Изкуственият интелект (ако решим да го разработваме) наистина ще излезе извън нашия контрол. Както може би ние сме излезли извън контрола на създателя си и ще трябва да се осланяме на добрата им воля, на саморегулиращите закони за добро и зло, на някакъв морал и най-вече на способността СИ винаги да им дръпнем шалтера (докато го можем или те не го направят с нас преди това - защото много лесно могат да ни оценят като заплаха за тях, а ние сме доста лесно уязвими биологични същества).

Ще трябва да се осланяме на чия добра воля? Ако приемем, че си имала предвид изкуствения интелект, тоест да се осланяме да добрата му воля – но той няма нито добра воля, нито лоша воля... Той има само краен брой от инструкции – който може или може и да не е променлив, както и техният вид – които изпълнява! Напълно ограничен е от ресурсите, които са на негово разположение, и от дизайнът, който се влага в него. Волята, която диктува резултата от неговата работа, не е под негов контрол – един изкуствен интелект може или може и да не бъде управляван от друг, по-висш такъв, но тази верига от изкуствени интелекти в края на краищата стига до човешки ръце.

Мисля, че т.нар. "машина", тоест компютризацията на съвремието – била тя с или без изкуствен интелект – е създадена, за да работи в полза на обществото, а не срещу него. Имам предвид, че ако човекът (ползвам думата като олицетворение за някаква група от хора, например народът на една държава, съюз, континент или принадлежащите към дадена фракция, субкултура, микрообщество и т.н.) се придържа в границите на разума де юре и де факто, тогава единствено природните закони и изобщо несъвършенството на самия живот биха могли да подкопаят устоите на човешката цивилизация, например ако бъдем поразени от гигантски импактор или пък някакъв особено смъртоносен вирус се надигне.

Скептичен съм относно заплахата от изкуственият интелект, защото не е той, който има природните ресурси от тази планета в ръцете си, ами самият той е един такъв (изчислителен), който се впряга като един своего рода добитък за извършването на някаква работа, в неговия случай – умствена. Единствената непосредствена заплаха за човечеството, която виждам в краткосрочен план, е тази от нова световна война, която ако се беше случила, щеше да е невъобразимо по-ужасна от последната, взимайки под внимание това уникално изчислително средство наречено дигитален компютър, което не само теоретично би могло да се окаже решаващо в хипотетичната ситуация, която изправя надигащите се суперсили срещу текущата суперсила САЩ (или по-скоро текущите суперсили срещу текущата хиперсила САЩ) – което никога няма да се случи, тъй като ако какъвто и да е спор възникне, силите биха просто стиснали ръце поради тяхното взаимно осигурено разрушение чрез ядрен арсенал – но също така претърпява експоненциално развитие във формата на квантовото изчисление. То е съвсем очевидно и ненужно да се каже, че ако който и да е е да бъде прицелен, това биха били нарушителите на този мир – по същество престъпници – чието идентифициране и проактивно образоване на съвременни ценности се случва както си говорим.

Вярвам, че 20-ти век ще е бил последният в цялата история на човешкия род, в който такива безпрецедентни безсмислици са се случвали, и че единственият довод, до който винаги съм прибягвал досега, за да браня статуквото на относителеня мир, в който светът има невероятния късмет да се намира през последните 3 четвъртини от столетие – идеята за Пакс Американа и световен мир, който се охранява по същия начин, както една държава е посредством нейните институции – в никоя точка от бъдещето би станал несъстоятелен, да не би Земята да изгори преди нейната венерификация от Слънцето – последното бидещо неизбежно в рамките на около 1 млрд. години – което би дало безпрецедентно човешко страдание за всички живи създания на това единствено райско място в слънчевата система... Алтернативи, които всеки би могъл да проумее. Така да се каже – по-добре да изчакаме най-близката звезда до нас да произнесе нашата гибел, отколкото да насилваме тази обреченост върху нас. Тя ще се случи във всеки случай, но защо бихме си я причинили?!

Аз вярвам безусловно в идеята на глобализацията и се надявам, че обединяването на целокупността от човешките същества в един общ информационен поток би усилило катализиацията на техния личен прогрес; в допълнение към това, съзнавам кристално ясно, че суверенитетът на всеки индивид е изконна човешко право.

Вярвам, че 20-ти век ще е бил последният в цялата история на човешкия род, в който такива безумни безсмислици са се случвали, и че единственият довод, до който винаги съм прибягвал досега, за да браня статуквото на относителния мир, което светът има поразително невероятния късмет да се наслаждава в продължението на последните 3 четвъртини от столетие – идеята за Пакс Американа и световен мир, който се охранява подобно на това как една държава е чрез нейните институции – не ще в която и да е точка от бъдещето, под под каквото и да е обстоятелство, под каквото и да е условие, стане несъстоятелен, да не би Земята да изгори преди нейната венерификация от Слънцето – последното бидещо неизбежно в рамките на около 1 млрд. години – което би дало безпрецедентно човешко страдание за всички живи създания на това единствено райско място в слънчевата система... Алтернативи, които всеки би могъл да проумее. Така да се каже – по-добре да изчакаме най-близката звезда около нас (или парниковият ефект) да формира думите на нашата ужасна участ във коректния ред, отколкото да насилваме тази учст върху нас сами на себе си. Тя ще се случи във всеки случай, така че защо бихме си я причинили?!





Тема Re: AIнови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано26.09.20 08:31



Аз вярвам безусловно в идеята на глобализацията и се надявам, че обединяването на целокупността от човешките същества в един общ информационен поток би усилило катализиацията на техния личен прогрес; в допълнение към това, съзнавам кристално ясно, че суверенитетът на всеки индивид е изконна човешко право.
Глобализацията ще унищожи света. При глобализацията ти ставаш мравка в нечии голям мравуняк, и тази мравка, за да има някаква измислена сигурност е длъжна да върви само по пътеката, която други са ти начертали.
А потокът информация е най-вредното и погубващо нещо, ти се давиш в нея/информацията/. Пак следваме другото правило - Нюк знае нещо, информиран е, как и с какво се променя Нюк, след като е информиран. Единствената разлика е в твоите очи, че ти се чувстваш по-знаещ, но си точно една мравка в света, от теб не зависи нищо, освен светът на Нюк или да ходиш по форуми, сайтове и да показваш, колко много "знаеш"
Ценностната система, семейната единица, която е основата на обществената, е почти разрушена, а точно от семейството тръгва всичко.

пп дадох Нюк за пример, но не визирам Нюк, а милионите хора, които са се удавили от информация, но цената за това е точно глобализацията, но това е целта на силните в момента, да ни направят едно огромно глобализирано стадо, лесно за контрол.



Тема Re: AIнови [re: ShokoLada]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано26.09.20 09:32



Глобализацията ще унищожи света.

Глупости. Глобализацията е резултат от еволюцията на света и просто неговата епоха, а унищожението му е естествен завършек на неговата еволюция.

Имах предвид, че по-добрата алтернатива за това унищожение би могла да е посредством интерпланетарни причини, като например импактор или термично сготвяне от превръщащото се в бяло джудже Слънце, а не от интрапланетарните процеси, които се саморегулират много по-ефикасно, ако не се злоупотребява с тях.

От постовете ти лъха на неудовлетвореност от живота и носталгия по Желязната завеса, което е лицемерно, защото твоята Алфа е продукт именно на глобализацията.





Тема Re: AIнови [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.09.20 11:48



Не знам, дали новината е същата. Аз не съм я чела във facebook. Но съм я записала някъде заедно с имената на хората, които са се занимавали с това. Сега не ми се рови. Българите го бяха превели, че програмистите са се изплашили. Но дори и да не са, при първа възможност машините си създават техен неразбираем за нас език, а това е независимост и неизвестност. Разбира се, ако им го позволим и ги обучим да го правят. Но хората ще стигнат до крайности и то бързо, защото искат всичко, любопитни са за възможния максимум.
А и ако се съди по съществуването на програмни вируси сега, значи ще има достатъчно програмисти, които ще преследват свои и различни цели с изкуствения интелект.

Общо взето това е като едно наше бебе - все едно да се притесняваме, че може да стане масов убиец, престъпник или психопат. Да, възможно е, но ще стане такова, каквото ние го възпитаме.
Въпреки всичко злото съществува и най-вероятно ще продължи да съществува дори в компютърния свят.

Разбира се, това не е "непосредствена и краткосрочна заплаха". Просто говоря по принцип за AI.

" Изкуственият интелект е напълно ограничен е от ресурсите, които са на негово разположение, и от дизайнът, който се влага в него. Волята, която диктува резултата от неговата работа, не е под негов контрол".

Това най-вероятно ще се промени. Още сега много от програмите се самопоправят, самопрограмират, самообучават и генерират. ИИ има достъп до интернет - което е напълно отворена възможност за получаване на всякаква информация (със светкавична скорост при машините). При положение, че се прави самообучаващ се, не се знае, какво и как може да научи и какви изводи може да си направи. Но пък може да ги изпълни светкавично.

Ами ако поредния умник-хакер реши да обучи ИИ в хакерство - това сигурно е почти неизбежно. Представяш ли какво може да сътвори ИИ-хакер? При положение, че ИИ в по-голямата си част няма да е една програма, а ще е колективен ИИ - съвкупност от много милиони или милиарди програми по света със свой, неразбираем за нас, език.
Да, ние можем да променим много неща и ще го правим постоянно. Но се съмнявам, че може да има интелект, който да не е независим.

С това не искам да всявам страх от ИИ. Аз съм от хората, които много обичат компютрите, електрониката и идеята за ИИ. Просто, когато си поставяме такава висока цел, въпросът неизбежно ще стане и философски, както и ще научим много.

Но опитът (дори само с елементарните ни персонални компютри) показва, че нищо не върви толкова чисто, гладко и не е само добро (имам предвид сегашните вируси и хакерството).


Редактирано от Luchezara на 26.09.20 11:51.



Тема Re: AIнови [re: Nuke Dukem]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано26.09.20 11:59



Търговия е имало и винаги ще има, а светът не е бил глобализиран. Алфата ми е продукт на производител с търговски цели.
Не, нямам носталгия към нищо, защото имам избора дали да се глобализирам или не. Аз отказвам.
Корона вирусът беше идеален тест за нивото на глобализация. Ако размислиш малко ще видиш, че положението е отчайващо. В такава зависимост сме, че наистина е стряскащо.
А относно еволюцията, с какво е еволюирал човек, говоря като същност. За научно-техническата и изобретенията ясно..но крайният резултат е, че човека е слязъл от бананите, сега да си ги купува. Напусна селата и изворите, и сега си купува и водата, бутилирана в пластмаса.
Да не говорим за храната.
А постовете ми не са никак отчайващи, напротив, винаги съм била и ще бъда позитивна личност. Нищо и никой не ми пречи..говоря като наблюдател на процеси.



Тема Re: AIнови [re: Nuke Dukem]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 12:06



Глобализацията е резултат от еволюцията на света

Eдин път и аз да се съглася с теб





Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.09.20 12:20



Частичната глобализация е неизбежно бавно движение, част от бъдещо развитие. Въпросът е, че тя сега се прави насилствено и ненавреме, което я превръща във вреден процес.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 12:43



Тя не е от сега. Започва още от колумбово време и откриването на Новия свят, търговията с роби и т.н. Не е чак толкова лоша - има и доста добри страни. Можем да пътуваме по цял свят.





Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.09.20 13:15



Така е. Това казвам.

Само че когато някой иска да създава корпорации, които само да употребяват целия свят или да съсипват природата; когато някой иска да уеднакви всички култури по света, за да ги управлява и експлоатира - това е зло. И най-вероятно даже не е глобализация.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 13:23



Това е алчност и желание за власт на всяка цена... представяш ли си... сигурно тези шефове на огромните корпорации не са достатъчно гушкани като деца - за да развият такива проблеми. Това не е зло - това е увредена психика...



Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.09.20 14:58



Според индийците лошият човек задължително има увредена психика. Експериментирала съм, ... има нещо такова.
И какво? Земята се затрива от луди създания, а всички останали си стоят и нищо не правят? Къде е логиката? Докога?




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 15:18



Аз съм пацифист по природа. Мога само да разсъждавам по въпроса, да наблюдавам, но не и да се намесвам.





Тема Re: какво общо има?нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.09.20 15:46



Пацифист означава да си против войната, а не само да наблюдаваш и да не се намесваш.




Тема Re: какво общо има?нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 15:48



Моето разбиране за пазифизма е маалко по-широко. Войната какво е - насилствена намеса... е аз стоя встрани от това - не ми харесва по никакъв начин.



Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.09.20 16:52



Нима доброто може да бъде пасивно?
Има една мисъл, че "злото побеждава заради бездействието на доброто".

Ако не правиш зло, това все още не означава, че правиш добро.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 17:02



Аз просто си живея си живота, работя, наслаждавам се когато мога, гневя се когато нещо ми е криво, избухвам когато ми е накипяло и т.н. изобщо не съм идеален. За какво добро и зло говориш? Всеки има от всичко по нещо. Би ли потвърдила, че винаги и във всяка ситуация си добра и отлична, че никога не се проваляш, че никога не избухваш, не се гневиш?! Винаги и във всяка ситуация ли си добра?





Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.09.20 16:58



Говорим за борба с нещо, което съсипва планетата (в случая). Борба с планетарно зло. Но дори и само да убиваха съседа ти, твоята пасивност, пак би била подкрепа на злото.
Тук не говоря за ежедневни навици.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 17:08



Ами и ние двамата с теб убиваме планетата. Дай сега да се разстреляме. Ползваме ли битова химия - ползваме - как се произвежда? Като се изсипе в канала къде отива, като се пречисти водата - химиите къде отиват?... Ползваме ли найлонови торбички - ами всеки има у тях поне няколко... Има ли смисъл да изброявам всичко?





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 17:19



Искам да кажа, че всеки който не живее в гората и се изхранва само с растения, няма досег до цивилизационни уреди, химии и т.н. вреди на природата - може да се нарече еко-човек... това специално нас, дето живеем по градовете и се ползваме със всички блага на цивилизацията прави ли ни зли и лоши?



Редактирано от osvoboden pich на 26.09.20 17:20.



Тема Re: Мислим си.нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Zirzi ()
Публикувано26.09.20 19:21



Планирана е ваканцията за края на фефруари догодина

поне ми е много познато и ще се чуствам в свои води там.

Дано помогне.



Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.09.20 19:35



Въпросът е вредата да спре, независимо кой я прави.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 19:49



Това означава ние да спрем, което е невъзможно. Да спрем да вредим на една малка, нищожна и определено незначителна частица, залутана някъде в безкрая, дето нищо не изчезва а само се преобразува и минава от едно състояние в друго. Кой съм аз, коя си ти, откъде идваме, накъде отиваме и най-важното - ЗАЩО?

Какво значи вреда, когато нищо не се губи и остава неизменно в цялото?





Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 19:50



Защото няма къде другаде да иде - освен в цялото.





Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 19:56



Боравим с елементи дето идват от безкрая, ние сме изградени от тях, храним се от тях, създаваме съединения, които все пак идват благодарение Вселената. После тези съединения отиват отново неизменно във Вселената и се преобразуват на други неща... Откъде идва това и накъде отива и защо?





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 19:58



Абе опитвам се да поразширя съзнанието ти.





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 20:00



И наистина ли смяташ след всичко това, което описах, че има смърт изобщо?! Че всичко е толкова ограничено само до това, което можем да си представим? Че може да вредим на нещо, което може би го няма, но все пак е там?





Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.09.20 20:10



Не се занимавай с мен. Нито знаеш коя съм, нито с какво се занимавам.




Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 20:05



По мое мнение всички сме едно на едно различно, по-дълбоко ниво и ни съставляваме част от това божествено съзнание. Всички сме едно и сме вечни.





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 20:13



Не ме и интересува коя си. Ти си аз, а аз съм ти и няма особена разлика.



Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.09.20 20:16



Отвя те вятъра. Говорим за нещо конкретно и то е вредата, която нанасят корпорациите върху природата на Земята. А ти започна да ми се правиш на химичен елемент и да ми казваш, че можеш само да си наблюдател. Ами всеки с избора си.
Но мен още в училище са ме учили, че пасивността и безразличието са част от злото и го подкрепят.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 20:19



И каква вреда нанасят корпорациите на някаква незначителна частица, залутана в безкрая?





Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.09.20 20:20



Това са думи без разбиране.
Нещата в определен аспект може да са едно цяло, но различията са много важни, защото така се създава движение. А движението е важна част от всичко, включително от живота.
Така че в случая ти и аз сме важни в своята различност.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 20:22



Колко различни могат да бъдат две частици, идващи от едно и също място?



Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.09.20 20:23



Много. Колко различни могат да бъдат братята и сестрите и колко различни могат да бъдат съдбите им?




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 20:24



В един - единствен атом има движение - електроните, (които са част от атома) се движат около ядрото. Т.е. движение има винаги и навсякъде без значение къде е в пространството.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 20:25



Какво значи съдби, братя и сестри и т.н. на фона на Вселената дето всичко минава от едно състояние в друго и нищо не се губи?



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 20:28



Извинявам се - просто съм настроен философски тази вечер - та не ми се сърди.



Ама не пречи да поразсъждаваме.



Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 20:33



Поздрав:






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.