Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 26.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.09.20 14:58



Според индийците лошият човек задължително има увредена психика. Експериментирала съм, ... има нещо такова.
И какво? Земята се затрива от луди създания, а всички останали си стоят и нищо не правят? Къде е логиката? Докога?




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 15:18



Аз съм пацифист по природа. Мога само да разсъждавам по въпроса, да наблюдавам, но не и да се намесвам.





Тема Re: какво общо има?нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.09.20 15:46



Пацифист означава да си против войната, а не само да наблюдаваш и да не се намесваш.




Тема Re: какво общо има?нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 15:48



Моето разбиране за пазифизма е маалко по-широко. Войната какво е - насилствена намеса... е аз стоя встрани от това - не ми харесва по никакъв начин.



Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.09.20 16:52



Нима доброто може да бъде пасивно?
Има една мисъл, че "злото побеждава заради бездействието на доброто".

Ако не правиш зло, това все още не означава, че правиш добро.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 17:02



Аз просто си живея си живота, работя, наслаждавам се когато мога, гневя се когато нещо ми е криво, избухвам когато ми е накипяло и т.н. изобщо не съм идеален. За какво добро и зло говориш? Всеки има от всичко по нещо. Би ли потвърдила, че винаги и във всяка ситуация си добра и отлична, че никога не се проваляш, че никога не избухваш, не се гневиш?! Винаги и във всяка ситуация ли си добра?





Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано26.09.20 16:58



Говорим за борба с нещо, което съсипва планетата (в случая). Борба с планетарно зло. Но дори и само да убиваха съседа ти, твоята пасивност, пак би била подкрепа на злото.
Тук не говоря за ежедневни навици.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 17:08



Ами и ние двамата с теб убиваме планетата. Дай сега да се разстреляме. Ползваме ли битова химия - ползваме - как се произвежда? Като се изсипе в канала къде отива, като се пречисти водата - химиите къде отиват?... Ползваме ли найлонови торбички - ами всеки има у тях поне няколко... Има ли смисъл да изброявам всичко?





Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано26.09.20 17:19



Искам да кажа, че всеки който не живее в гората и се изхранва само с растения, няма досег до цивилизационни уреди, химии и т.н. вреди на природата - може да се нарече еко-човек... това специално нас, дето живеем по градовете и се ползваме със всички блага на цивилизацията прави ли ни зли и лоши?



Редактирано от osvoboden pich на 26.09.20 17:20.



Тема Re: Мислим си.нови [re: lsrael Thornstein]  
Автор Zirzi ()
Публикувано26.09.20 19:21



Планирана е ваканцията за края на фефруари догодина

поне ми е много познато и ще се чуствам в свои води там.

Дано помогне.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.