Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:03 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Covid-19нови  
Автор Human form ()
Публикувано16.06.20 13:09



Здравейте, какво е вашето мнение относно твърденията, че изолацията и цялата истерия около Covid-19, ще нанесат непоправими психически поражения на голяма част от човечеството ?



Тема Re: Covid-19нови [re: Human form]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано16.06.20 13:43



Поражения ще има - но не смятам, че са непоправими?!

Това е мнението ми





Тема Re: Covid-19нови [re: Human form]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано16.06.20 14:09



Не би трябвало. Все пак това реално е 3 месеца почивка, преосмисляне или пък реална борба за здравето за някои.
Много по-малко увреждащо е от войните например.




Тема Re: Covid-19нови [re: Human form]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано16.06.20 15:28





_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Covid-19нови [re: Human form]  
Автор Nuke Dukem (very good)
Публикувано16.06.20 16:05



На мен вече ми нанесе – току-що видях, че докато съм съкращавал URL-то от линка със сърчицето в подписа ми с песента (<3), съм бил въвел грешен линк и досега въпросното сърчице е водело до някакви данни за COVID-19 от министерството на здравеопазването на Намбия, а не до

.





Тема Re: Covid-19нови [re: Human form]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано16.06.20 16:15



Никога не съм харесвал прегръщане, целуване, ебане и ръкуване. Може би не точно в тоя ред. Добре че дойде короната, да се спре с тия работи.





Тема Re: Covid-19нови [re: Human form]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано16.06.20 19:24



Разбира се че ще нанесе поражения, много от тях непоправими.

Ако започнеш от домашното насилие и свършил при подрастващите във всякакъв аспект.


На мен никога не са ми казвали в детската градина, че мога да заразя баба, дядо, приятелите с нещо, от което могат да умрат.



Тема Re: Covid-19нови [re: Human form]  
Автор vida1929 ()
Публикувано16.06.20 19:51



Не точно изолацията, а страхът и ограничаване на свободата нанасят поражения на психиката. Страх и паника са свързани, едното може да причини другото.
Някои от моите познати бяха с тежът или нетолкова тежък психотичен шок. Една приятелка, когато излезе от къщи след двата месеца изолация имаше халюцинации, чуваше викове, вървеше като в паници. Хората бяха не просто ошашавени и това им личеше в погледите, тревожни, с разширени зеници, а тялото сковано,ръцете -треперещи. После като ни пуснаха, приличахме на изтървани прасета , маските- дзурли, спънати коне , хора- животни,наплашени, сякаш отиват на заколение. Мисля, че не може да не ни останат травматични спомени, дори да не го осъзнаваме. Затова трябва да говорим за това много, за да преработим преживяванията.
Не говоря за разболели се или за хора с близки,които са се разболели- такива просто не познавам, а за здрави хора . Да не казвам голяма дума, но да те плашат със смърт е по-страшно от самата смърт, и това не е само мое мнение.

Редактирано от vida1929 на 16.06.20 20:06.



Тема Re: Covid-19нови [re: ad miral]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано16.06.20 20:25



Новините по телевизията отдавна са само негативни и увреждащи. Не знам, какво трябва да се случи, за да се промени това. Сигурно като започнат да приемат коментаторите на новини в лудницата нещо ще променят. А може и да не разберат, какво се става. Медийната мафия е повсеместна. Интернет ще промени това.




Тема Re:нови [re: Nuke Dukem]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано16.06.20 20:29



А ти научи ли го и танцуваш ли този танц след толкова клипове с него?







Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.