Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Covid-19нови [re: Luchezara]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано18.06.20 14:14



Хубава и увлекателна може да бъде и кримка, ама жанрът не се признава за баш литература от слънцата в бранша. Въпреки класици като Чандлър.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Covid-19нови [re: ad miral]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.06.20 14:54



Е, кримки в момента не ми се четат, трябва ми нещо позитивно. Но ако много я похвалиш, ще й обърна внимание след време.


Аз например много обичам научна фантастика, но това не означава, че сега мисля за нея.
Не обичам много да се задълбавам в междуличностни отношения . Хората са ми ясни, скучно ми е.
Предпочитам да научавам за непознати места, истории традиции. Например бях чела една книга, в която, наред със сюжета на ирландска земя, беше замесена и ирландската митология и ми беше много интетесно.

Напълно отворена съм към жанрове. Предпочитам да е положителна, хубава и увлекателна книга, защото в това трудно време няма да се мъча повече.




Тема Re: Covid-19нови [re: Luchezara]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано18.06.20 15:10



Мен ме интересува предимно хумор, понеже е най-чупливия жанр. Фантастика или пътеписи не мога да ти препоръчам.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: Covid-19нови [re: Luchezara]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано18.06.20 17:51



град на момичета - елизабет гилбърт



Тема Re: Covid-19нови [re: Luchezara]  
Автор vida1929 ()
Публикувано18.06.20 18:12



Пустинята на любовта я взех от кварталната библиотека. Там има повечето автори класици, английски, немски, френски .
Аз чета по теми, които ме докосват лично. Например сина ми има проблем с баща си и
аз изчетох сума романи за взаимоотношенията баща-синове. Сега чета "Совалката" на Греъм Суифт. Разказва се за млад полицейски служител в отдел за секретна информация. Основната сюжетна линия- главният герой винаги, още от малък е имал трудно общуване с баща си. Случва се така, че в своята работа попада на досието на баща си, който през войната, се оказва, е бил страхливец и предател. Трудните чувства на сина, за да преодолее разочарованието от баща си, когото е смятал за герой и прочие. Не че има много общо с нашия семеен проблем, но все пак се докосва до проблема и ми донесе успокоение и разбиране за някои аспекти отн. бащи и синове.
Аз чета хартиени книги. Наскоро открих две книжарници за стари книги. Стари, ама са чисти, запазени и евтини.

Редактирано от vida1929 на 18.06.20 18:17.



Тема Re: Covid-19нови [re: vida1929]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано18.06.20 19:47



А сега де..значи да си търся спасители..: )))



Тема Re: Covid-19нови [re: ad miral]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.06.20 19:53



Давай, препоръчвай хумор, ще го чета с удоволствие. Имам нужда от позитивни емоции. В момента от раз се сещам само за Джером Джером и О'Хенри, които искрено харесвам от ученичка и за Удхаус, който нещо не ми допада.




Тема Re: Covid-19нови [re: Luchezara]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано18.06.20 19:56



Ти оздравя ли?


Как се чувстваш?



Тема Re: Covid-19нови [re: vida1929]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.06.20 20:23



Мисля, че синът ти много ще се повлияе от твоето мнение за баща му и че от теб зависи много. Разбира се, всеки процес е двустранен и не знам, какъв е случая.
Но (тук вече говоря като дъщеря) младежът трябва да осъзнае, че има нужда от родители; че това са хората, които винаги са на негова страна и винаги ще го обичат, за разлика от света навън.
Че войната се винаги е навън, никога вътре в семейството (това вече са думи на една психиатърка).

Дори 5-тата Божа заповед е:
"Почитай баща си и майка си, (за да ти бъде добре и) за да живееш дълго на земята." -Това не са празни думи. Това е мъдрост, която трябва да се осмисли.

Така че човек трябва да обича, уважава и пази родителите си. Няма какво да дели с тях. Всички имаме или сме имали проблеми в къщи, но трябва да остане само любов, както е всъщност.

Иначе за книгите, знаеш - адмирации. Къде се намират тези две книжарници, нали сме от един град?
Ох, на път съм да те попитам и къде се намира библиотеката ви.






Тема Re: Covid-19нови [re: ShokoLada]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано18.06.20 20:37



Не съм оздравяла. Но в момента се чувствам добре. Овладях заболяването с лечебно гладуване, вече се захранвам. Бях спряла всички лекарства, но днес се оказа, че засега не мога без едно от тях и то е противоалергично, което взех случайно, но много ми помага. Нямам представа от какво точно съм болна - започна като Covid 19, но тестовете бяха отрицателни. Сега се повлиява само от противоалергично лекарство и вече три месеца не мога да се изчистя от тази гадна болест. Личната ми лекарка се опита да ме лекува само по телефона и накрая абдикира от шубе. Аз съм бясна, искам да я сменям. И така, не знам, какво ще става и как да се излекувам. За три месеца не съм заразила абсолютно никого около себе си, това все нещо трябва да значи. Но няма кой да ме лекува.



Редактирано от Luchezara на 18.06.20 20:40.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.