Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:00 28.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Козунаци..  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано26.03.20 13:57



идва Великден..и времето на козунаците и шарените яйца..е и за чукането..: ))) с яйца де..: ))))
та, мили клубари, я споделете рецепти, начини на боядисване на яйца, украса и всичко, с което е съпроводен празника.
Досега не съм месила козунак, но се надявам да опитам, ако ми се стори нещо не чак толкова трудно, щото по месенето съм пълен аут, но е време да се науча..
Та празнична тема за Великден...





Тема Re: Козунаци..нови [re: ShokoLada]  
Автор Deern (Познат)
Публикувано26.03.20 14:03



Миналата година моя с мъж пекохме козунак за пръв път в животите си



Довечера ще ти постна рецептата от ChefKoch, много е лесна, тестото се прави само с миксера и става винаги (според коментарите). Нашите козунаци 2 бр. също станаха огромни.



Тема Re: Козунаци..нови [re: Deern]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано26.03.20 14:11



Ексра, давай...мога да направя тренировка преди Великден..но ще е след 1 април, до тогава ми е някакъв ад

..а аз обещавам да снимам и да пусна "творението си", каквото и да е то...



Тема Re: Козунаци..нови [re: ShokoLada]  
Автор Glastar (отвратяга )
Публикувано26.03.20 14:42



Всеки мръстник, като му кажеш,- козунаци, не се сеща за козунаци.

Питай адмирала ако искаш.





Тема Re: Козунаци..нови [re: ShokoLada]  
Автор T a n y a (Таня)
Публикувано26.03.20 14:50



и аз, и аз чакам на опашката да разбера как се правят козунаци. :)

Щотооо досега все наготово. :))



Тема Re: Козунаци..нови [re: ShokoLada]  
Автор dama spatia (зеленоока)
Публикувано26.03.20 14:52



Козунаци не съм правила за Великден, купувала съм. Яйцата ги боядисвам с боите в капсулки. Преди n-години съм боядисвала яйца с люспи от лук. Чудесен кафяв цвят се получава. Тази година, живот и здраве, мисля да пробвам да ги боядисам с куркума. Гледам на пакетчето, че срока на годност е изтекъл. Затова ще ги пробвам в боядисването.



Тема Re: Козунаци..нови [re: Glastar]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано26.03.20 14:54



Темата ми не е за мръсници...

..а за истински козунаци..и боядисани яйца.



Тема Re: Козунаци..нови [re: T a n y a]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано26.03.20 14:55



ехее..ще обменяме опит тук..щото ние не можещите готованци ядем купени, а може да си омесим..а ако не станат ние ще си ги ядем..: )))



Тема Re: Козунаци..нови [re: dama spatia]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано26.03.20 15:00



Оооо аз много обичам да се занимавам с яйца. Правя ги и с памук, увивам ги и капвам различни бои, стават уникално шарени.
Купувах и кристали, играла съм си и с чорапогащник и цветенца, и накрая ги забърсвам с мазнина, обикновено олио, докато станат лъскави, ама един път прекалих с олиото и така се хлъзгаха...маани, две счупих, хвана ги и те пързуул от ръцете ми...и тряяс в земята.

..та после допълнително ги забърсах.
а за козунаците..ми ще правим!



Тема Re: Козунаци..нови [re: ShokoLada]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано26.03.20 15:03



пишеш в гугъла "козунак рецепти" и готово.



все вгз дали ще експериментираш с рецептата на Пенка, Иванка или коя да е от стотиците рецепти в нета. или щи стане козунакът, или не.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.