Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:06 11.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Козунаци..нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор lipari (минаващ)
Публикувано27.03.20 17:02



Замесвам на ръка, меткам в плик омазан с олио. След това още два плика, найлонови, накрая в платнена торба (може и калъфка за възглавница). Слагаш в пералнята чисти дрехи (да не бие празна пералня), меткаш между тях вързопа с тестото и пускаш само на центрофуга. И те така, да му дойде акъла в главата на тестото

луда работа.


купи си машинка за печене на хляб, ве. хем ти го омесва по-добре от пералня, хем не се занимаваш с глупости. зълвата му хвана цаката и прави чудни козунаци, омесени от машинката им - мързелешката.



Тема Re: Козунаци..нови [re: dama spatia]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано27.03.20 17:47



Не. Ще се казва Путин, хем е рус, хем е Алчо..и става Русалчо..





Тема Re: Козунаци..нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано27.03.20 17:48



За търпение няма проблем, търпелива съм и два дни мога да го чакам да втаса...: ))



Тема Re: Козунаци..нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано27.03.20 17:52




хич нямам усещането и кефа..че едно млякаво нещо, което се лепи по мен и прави пръстите ми...млякави и дебели, първо ще омекне, а после ще се втвърди..даже не съм и мислила в тази насока..: ))) самият етап на млякавост ми е гаден, а омекне ли лесно..върви към втвърдяване..: )))



Тема Re: Козунаци..нови [re: lipari]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано27.03.20 17:56



Ще пробвам с бъркалки или лъжица, или може ръкавици..просто този начален етап, да го мина иначе мачкането и месенето после е лесно и е удоволствие.
единственият ми кулинарен успех са едни питки със сода и сирене, ама и тях не правя, заради началото..Опитах кладенче и вътре в него киселото мляко и содата и после да го заривам, ама пак не става..: )))



Тема Re: Козунаци..нови [re: lipari]  
Автор ShokoLada (искам лято!)
Публикувано27.03.20 18:01



Маании не ме подсещай...
Имах пекарна..бре мамка му, винаги, ама винаги ми излизаше навън. Надигаше капака и това е. Слагам точни дози, време, всичко..а това така бухва, че навън.


измрънках да една съседка, че ще мятам хлебопекарната през прозореца, а тя ме пита..ход дог обичаш ли...ми обичам..давай трампа..и така се сдобих с шишове и казанче за кренвирши..ама те ти пак яд..дебели не може, трябват тънки, щото и те излизат..та и това си виси така в нас..от къде да му търся тънки кренвирши..



Тема Re: Козунаци..нови [re: RujaKaramfilova]  
Автор Trickyy (Висока)
Публикувано27.03.20 18:14



Слагаш в пералнята чисти дрехи (да не бие празна пералня), меткаш между тях вързопа с тестото и пускаш само на центрофуга.

Жива да не бях

Пък аз си мислех, че имам фантазия



Тема Re: Козунаци..нови [re: lipari]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.03.20 18:27



Не искам машина. Става много вкусен хляб, ще станем по 100 кила. Като ходя на гости на брат ми друго не ям, свен хляб на машина. Убийствено е



Хляб си меся на ръка, веднъж седмично. Стига ни.



Тема Re: Козунаци..нови [re: ShokoLada]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.03.20 18:29



етапът на "млякане" може да се премине лесно с дървена лопатка/лъжица с дълга дръжка.



Тема Re: Козунаци..нови [re: Trickyy]  
Автор RujaKaramfilova (2Х1)
Публикувано27.03.20 18:33



Не съм аз откривател, нито фантазьор. Прочетох преди години и се реших да пробвах. Сама прецених, че трябва да има "баласт", нещо меко все пак около тестото.
Резултатите бяха изумителни. Години наред така правя вече козунаци.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.