Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:51 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Не,нови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано15.10.19 09:15



не говориш глупости и да - има научно обяснение. Естествено, не от онази наука, дето вика "Те такова животно нема!"



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Не,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.10.19 09:43



не говориш глупости и да - има научно обяснение. Естествено, не от онази наука, дето вика "Те такова животно нема!"

Важна част от дефиницията за наука е получените резултати да са систематично възпроизводими - ако ти направиш експеримент у вас и получиш някакви резултати, то всеки друг учен би трябвало да получи същите резултати ако следва описаната от тебе експериментална постановка - и един факт се приема за научно потвърден чак когато бъде проверен от няколко различни изследователя на различни места.

Затова науката никога не казва "таквоз животно нема", а казва само че "получените от колегата крейзимънки резултати не можаха да бъдат систематично възпроизведени от други изследователи, следователно нейните резултати не отговарят на дефиницията за научно доказателство".

Ти явно боравиш с друга дефиниция за наука, ще ми е интересно да я напишеш, макар че се съмнявам че ще можеш да го направиш.





Тема Re: Не,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.10.19 10:07



не говориш глупости и да - има научно обяснение. Естествено, не от онази наука, дето вика "Те такова животно нема!"

За имане, има. И цялото научно се заключава в изследването и опознаването на сложната биохимия на човешкия мозък. Играта на асоциации е защитна реакция за оцеляване на организма.



Тема Re: Не,нови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.10.19 10:32



За имане, има. И цялото научно се заключава в изследването и опознаването на сложната биохимия на човешкия мозък. Играта на асоциации е защитна реакция за оцеляване на организма.

Чакай сега, дай да се разберем, за кое точно има научно обяснение - за това че файло си мислел за една петранка, а по радиото споменали за друга, или за връзката на моята тема за беемвето със срещата на аюми с клиент, занимаващ се с внос на беемвета? И каква точно е тази "връзка", щот аз купувам едно беемве в белгия, а онзи има за бизнес да внася беемвета в българия? Ако утре пусна тема че съм ял пържоли, а ти след седмица се запознаеш с месар или свинар или готвач, или пък видиш някой да яде пържоли, това пак ли ще има научно биохимическо обяснение?



Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано15.10.19 11:46



Невежеството и слепотата имат навика да са особено агресивни.




Тема Re:нови [re: Luchezara]  
Автор osvoboden pich (Ultimate good)
Публикувано15.10.19 11:47



Принципно това важи с пълна сила за теб.





Тема Re:нови [re: osvoboden pich]  
Автор Luchezara (свободна птица)
Публикувано15.10.19 11:52



За всички важи. Но на мен ми е омръзнало от дебелокожи хипопотами, които държат да смажат всичко, което не е като тях.




Тема Re: Не,нови [re: DarkSide]  
Автор lipari (Алиса Лиса)
Публикувано15.10.19 13:10



ми мозъкът е биохимия и малце физика. високоорганизирана биоматерия.
тъй че, кой как какво и защо си мисли - кот му забърка междуушната лаборатория, това си мисли.



Тема Re: Не,нови [re: DarkSide]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано15.10.19 14:01



ще ми е интересно да я напишеш, макар че се съмнявам че ще можеш да го направиш.



Не гледайте как изглежда, разберете какво Е

Тема Re: Не,нови [re: lipari]  
Автор DarkSideМодератор ()
Публикувано15.10.19 14:24



ми мозъкът е биохимия и малце физика. високоорганизирана биоматерия.

ми както е казал брат'чедът на доцент денев от "двойникът" - човешкият организъм е съвОкупност от клетки - по-научному от тва, здраве му кажи!



аз обаче питах за друго - какво е твърдението, за което имало научно доказателство




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.