Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:51 30.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Какво сънувах тази нощ-3  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.11.17 09:12



Разхождам ли се, търся ли нещо, не знам. От мрачината на една горичка излизам на малка полянка, а до полянката- възвишение. Приближавам се и виждам грамада от дребни камъчета. Но не виждам, че зад мене братя и сестри роми събират камъчетата, пресяват ги, изсипват в чували, чувалите носят нъкъде. До всеки работник стои човек, който го наблюдава. На мен ми трябват хубави дребни камъчета, за една от саксиите ми и си загребвам с ръка. Цветни, обли, в ръката ми се подреждат като в мозайка. Заглеждам се в тази разноцветна мозайка и се радвам, но в този момент зад гърба ми изниква мъж от охраната и ми казва неприязнено:
Ей, защо взимате на циганите хляба?
Изсипвам камъчетата от шепата си и си тръгвам озадачена.

Коит, знаят какво работя, ще видят от ясно по-ясно посланието на съня. Но аз не съм го виждала цели осем години.



Тема Re: Какво сънувах тази нощ-3нови [re: vida1929]  
Автор blue jewel ()
Публикувано07.11.17 10:23



И какво е, че, понеже им отглеждаш децата, те не могат да вземат помощи? Сигурно съм тъпа, ама само това ми дойде на ума.



Тема Re: Какво сънувах тази нощ-3нови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.11.17 13:07



Не, не си тъпа. Това е. Но аз от известно време имам чувство за вина, че взимам заплата за това, а те няма какво да ядат. Би трябвало да върша това благотворително, доброволно и без заплата. Но пък нали и аз трябва да си изкарвам прехраната. И освен това, ако знаете колко е трудно да се гледа бебе денонощно и по всички изисквания на СЗО , както ни налагат.
Тъкмо щях да пиша една пледоария сега тука, нещо като ТЪЛКУВАНИЕ на съня, за да измия чувството си на вина и ти ги написа тези два реда точно и ясно. Това е.
Темата ако може да не се задълбочава върху моята работа, а всеки да си пише сънищата.



Тема Re: Какво сънувах тази нощ-3нови [re: vida1929]  
Автор Rosemary ()
Публикувано07.11.17 13:19



Ох, пак ще споделя нещо лично.
На третия-четвъртия ден откакто осинових детето си, отидохме двенките да хвърлим боклука. До контейнера - семейство роми с каруца, и малко дете, по-голямо от моето, може би 6-7 годишно. Възрастните ровят, а детето помага.
Никога няма да забравя погледа му отправен към моето - няма такава болка на света. Знаете децата как гледат, още не могат да се прикриват. Около 4- 5 секунди погледът му беше към дъщеря ми. И сякаш това рано пораснало дете схвана цялата ситуация с детската си интуиция.
Прегръщаш своето дете и се надяваш никъде по света да няма страдащи деца. И просто споделям, няма да мога да водя разговор с никого сега, не се засягайте, не е лично, уморена съм.


Сън - не помня, не помня, не помня, всичко се трие, трие, нищо не остава, изчезва, няма го.

А мога да ви напиша няколко детски съня, които помня от дете и няма са забравя никога.
Гори, гори отвътре една голяма сграда до нас, пламъците вътре се виждат през прозорците, а аз гледам отдалеч и се страхувам. Сградата отвън е цяла, а отвътре гори. Била съм на 5 и половина.

И пак - ако някой от вас коментира, най-вероятно няма да отговоря, изморявам се. Не лично към никого.

Та гледам хората и се уча да не причинявам на никого зло. - Вида

Редактирано от Rosemary на 07.11.17 13:23.



Тема Re: Имам често повтарящ се сън напоследък.нови [re: vida1929]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано07.11.17 13:41



Здравейте,като гледам сте се разписали за сънища.Твоят съм може би ти казва че трябва да се освободиш от чуството за вина.Поне аз така мисля.
Моят често повтаряш се сън като сюжет е че или някъде изпускам самолет,или се оказвам без документи и невъзможност да се придвижа или пък нещо подобно.
Преди няколко дни сънувах поредният кошмар,или серия от кошмара.


Сънувам че съм някъде на екскурзия или нещо подобно,в Тайланд..нещо като блок,с много легла в стаите,на двойни вишки.Тип казарма.Бях в съня си с някакви деца,нещо като училищен лагер или нещо подобно.Имаше и възрастни в съня ми,но повечето деца.И все непознати.
Изведнъж ни казаха че трябва да се качваме и че е дошло време да се прибираме в къщи.
Качихме се на нещо като ферибот и се настанихме по седалки и маси.Изведнъж като се огледах и се виждам в нещо като пижама,и едни вид джапанки които ненавиждам просто.От онези където ластика ти минава между палеца и големия пръст.Понеже ужаснои съм си разцепвал пръстите и ноктите с такива джапанки и оттогава ги намразих завинаги.И никога не съм си купувал такива.

И почвам да си търся неистово багажа насън.Не си открих куфара и ме обхвана паника.Забравил съм всичко в хотела,или стаята.
Без документи,без дрехи,без паспорт и багаж,гол и с едни джапанки.Тръгнах да се опитам да им кажа да обърнат кораба и да се върнат,но ми казаха че скоро сме приближавали китайският бряг.

И в съня ми водата беше зеленикаво-кафява,но предимно тъмно зелена.
Какво ли значи това?

В крайна сметка тъкмо намерих някакви остри кожени обувки които се опитвах със зор да обуя на бос крак..и сина отвори вратата и ми рече че тръгва за училище и ме събуди.Да съм заключил вратата след него.Понеже пак е забутал някъде ключа.

Та от тогава не ми дава покой,защо сънувам такива сънища.Не един или два съня имам в които съм останал по летища или без документи и багаж.
В рралността съм такъв човек че нищо не оставям на случайността.И проверявам преди да тръгна дали всичко съм взел по три пъти.Даже и лекарства и екстра неща си взимам като тръгна където и да е.
Без абичка и торбичка не тръгвам.
Дайте някакви идеи и насоки моля.





Тема Re: Какво сънувах тази нощ-3нови [re: vida1929]  
Автор blue jewel ()
Публикувано07.11.17 14:23



Каква вина? Че те и без това са били подхвърлени. Ти им правиш добрина и не би трябвало да се чувстваш виновна изобщо. А как да не знаем как се гледа бебе? Аз бях писала, то с твоите собствени е трудно, камо ли чужди, и то тъкмо отрасне едното, вземаш другото... безсъние, ревове... мислиш, че не знаем...
Въобще отглеждането на дете до 4-5-годишна възраст поне е голям зор.

Аз не помня тази нощ какво сънувах. Обикновено имам интересни сънища, цели истории, но ги забравям няколко секунди след като се събудя. :/



Тема Re: Какво сънувах тази нощ-3нови [re: Rosemary]  
Автор blue jewel ()
Публикувано07.11.17 14:27



И аз съм сънувала пожари. Мисля, че олицетворяват някакви вътрешни изгарящи емоции, поне при мен. Може да помислиш дали и при теб не е това.

Също много пъти съм сънувала как гледам отдалеч някакво море, от което се издигат огромни черни вълни, и също като в твоя сън изпитвам страх. Мисля, че и това е символ на някакъв вид емоции.

Редактирано от blue jewel на 07.11.17 14:27.



Тема Re: Имам често повтарящ се сън напоследък. [re: Secret face73]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано07.11.17 15:41



Аз сънувам че получавам повиквателна за още една казарма, а после и за трета казарма - все за по една година.. Прекарването ми в казармата в съня ми незизменно е леко противно - нещо което трябва да свърша едиствено защото се налага да го свърша.. също сънувам как правя планове да запиша някаква специализация само и само да не си загубя още една година в казармата.

chronic kvetch

Редактирано от lsrael Thornstein на 07.11.17 15:44.



Тема Re: Имам често повтарящ се сън напоследък. [re: lsrael Thornstein]  
Автор lsrael Thornstein (Judenfurz)
Публикувано07.11.17 15:48



Интересното е че в реалния ми живот далеч не считам прекараната една година в казармата за загубено време. Точно обратно - там имах време да осмисля какво искам да правя по нататъка с живота си, спечелих конкурс за асистент в МЕИто, прочетох първата си книга на английски , давах уроци по програмиране на един офицер и прочие.

chronic kvetch


Тема Re: Какво сънувах тази нощ-3 [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано07.11.17 16:16



Да, първите две деца бяха изоставени. Гордея се, че им помогнах да отрастнат .
Последното дете не беше изоставено. Майката си го искаше. Тя нямаше къде да живее и нямаше никакви доходи. По-точно живееше в една дървена барака без ток, вода и тоалетна.
Дадоха ми на мен детето и заплата да го гледам. Същата тази сума ако дават на нея, тя ще си вземе квартира и макар и бедно, можеше да си го гледа.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.