Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Какво сънувах тази нощ-3нови [re: blue jewel]  
Автор vida1929 ()
Публикувано16.11.17 13:04



И аз се бях нагърбила, но почнах да се разтоварвам в прекия и преносен смисъл.



Тема Да,нови [re: vida1929]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано17.11.17 13:18



и го прави с малко думи, ненатрапчиво.

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Какво сънувах тази нощ-3нови [re: blue jewel]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано19.11.17 11:28



Книжка имаш ли?


Ами започни да караш повече.Може би ще откриеш че е хоби.

Аз обичам да карам на дълги разстояния,на извънградско.С почивки,на закуска с кафе и разглеждане на природа.Ако имам много пари един ден,бих обиколил Европа на колела.Малко в Швейцария,малко из Германия,Австрия..Франция и Испания да речем.





Тема Re: Какво сънувах тази нощ-3нови [re: Secret face73]  
Автор blue jewel ()
Публикувано19.11.17 13:53



Не, нямам. Дори педалите отпред още не знам кой за какво е. То в София хем е добре да можеш да шофираш, хем не е много, че има задръствания, проблеми с паркирането и т.н.



Тема Re: Какво сънувах тази нощ-3нови [re: Secret face73]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано20.11.17 00:33



Да бе! То като имаш опит, естествено че е хоби. Обаче ако започнеш от нулата и нямаш талант, знаеш ли колко време трябва да мине докато си пуснеш музика и се отпуснеш?

Пък и шофирането е за много спокойни хора, защото ако млад шофьор попадне в сложна ситуация и отнесе 4-5 псувни, звездички ще види.

Иначе самото управление на автомобил е интересно, но поддръжка, трафик - зарежи. Най-лесно е с колело.



Тема Re: Какво сънувах тази нощ-3нови [re: blue jewel]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано20.11.17 09:15




То да ти кажа и аз в София не влизам с кола.Максимум до летището и това е.
Не че навремето не съм карал в София кола когато работех там.Зареждах сутрин от млечната борса мляко за магазина.От Дружба и отСточна гара.Ама не ми се кара в София,и по принцип в задръстваноия,престроявания и големи градове мразя да карам.Прекалено много стрес е.
Тук града не е особенно голям.Центъра на града е колкото размерите на Калофер реално,и целия център е затворен в квадрат,еднопосочно се движиш.Нямаме големи магистрали тук,нива и пр.
Има еднопосочни магистрали с две платна,ама след 7-8 км извън центъра и преминават в двупосочни пътища.То Берген е голям като територия и разпръснат надалеч кварталите,ама населението е колкото една Ст.загора да речем.
И там не обичам да карам,в Зарата.И там е ужасно из града да намериш паркинг.Като сме там през летата за по някой ден и оставям колата пред блока и с такси до центъра.




Тема Re: Какво сънувах тази нощ-3нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано20.11.17 09:34




Така е.Аз съм от отдавна шофьор,от 1991.Но реално нямам кой знае колко стаж.Навремето в България съм карал 4-5 години,после останах без кола.Чак като дойдох в Норвегия започнах повече да карам.Реално от преди 6-7 години карам постоянно тук.И аз мразя големи градове,задръствания и престроявания.В Берген след три следобяд до към 5-6 вечерта стават ужасни задръствания предимно извън града.Всички които работят из центъра и големите предприятия се прибират с коли и тук да си с мануални скорости,с ръчни си е просто гърч.Аз съм с такива,и избягвам да влизам в ръша по възможност.Или по-скоро търся малки пътища да се измъквам алтернативно в еднопосочни пъти ща почти.Които реално са си двушосочни,ама ако ти дойде кола насреща в тесните участъци трябва да се връщаш назад.
Тук има такива тесни пътища на места и покрай фиордите и в планините,че българин трудно би се оправил,такъв който не е живял тук.
Затова си има неписано правило за Норвегия-научиш ли се тук да караш в местните условия,никъде по света няма да имаш реално проблем.
Нещото което липсва тук са огромните магистрали с много платна,на няколко нива и големите пътни възли.
И това донякъде е пречка ако отидеш в един Лондон да речем,Ню йорк и пр.
Следващата ни кола ще е задължително автоматик.Или ел.кола или хибрид.Тук готвят зверски тесли като такси данъци за дизелите в близките 7-8 години.
Още отсега е пълно по нета с обяви за дизели,че и бензинки и никой не ги купува.И аз съм с дизелак,ама следващата най-вероятно ще е ел.кола.
Наскоро карах една киа соул,страхотна машинка.
Като все едно си в космически кораб вътре,много авансирана.И с автоматика буташ на Д и само газ-спирачка.

Ето такава мисля след години като остарее нашата да си купя,то дотогава щ
е имат много пробег като разстояние пък и ще им паднат цените-



А ето малко от норвежките пътища покрай фиордите и из планините.







Тема Re: Какво сънувах тази нощ-3нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор blue jewel ()
Публикувано20.11.17 09:39



Най-лесно, а и най-полезно. Ако повече хора бяха с колелета вместо коли, ехеее...



Тема Ненови [re: blue jewel]  
Автор crazymonkey-126377 (тиха усмивка)
Публикувано20.11.17 10:15



сме дорасли дотам, засега сме на такова ниво: "Аз съм голямата работа и ще си се возя сам в колата, нищо, че допринасям за задръстванията, замърсяването на въздуха и че псувам, щото няма къде да паркирам. Да не съм някой прошляк, че да карам колело?"

Не гледайте как изглежда, разберете какво Е


Тема Re: Да,нови [re: crazymonkey-126377]  
Автор vida1929 ()
Публикувано20.11.17 10:27



Таня би могла да се изразява с повече думи и пак да е семпла и деликатна. Поне на мен ми се иска да ми говори повече






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.