Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 25.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Напуснах Споделено..нови [re: blue jewel]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано17.10.17 17:10



Споделих нещо просто относно добри приятели.И ме нападнаха че съм бил гадняр да излагам лично инфо за тях.
Споделих че жената на моя приятел е претърпяла операция на яйчниците заради рак и не могат да имат деца.Като изобщо го направих с голяма доза лично страдание.Нали уж Споделено е да се споделя?
Ако очакват да си говорим само за плетки,цици,коли и времето..са сбъркали изобщо човека в мен.


Както и да е..не ми приеха фразата -извинявам се!
Насояха да кажа-Моля да бъде извинен,може ли да ми простите?
Това допреля моята лична чаша.
Както и да е..много баби..хилав клуб.

В кръга на майтапа.Може и да имаха отчасти право,но беше много грубо влизането на едната и охарактеризирането ми що за боклук и чудовище съм бил.
Да се заслужават сега.Предполагам с времето,по-окомуш и по-непримиримите и интелигентните ще се преместят насам.
Тъкмо да си разработим тук клуба на спокойствие,с толерантност и взаимно уважение.
Всеки морален съдник..трябва да погледне първо себе си.
Това е като фразата на Наполеон ..че да не забравяме че и майка му е жена.
Никой не искам да обидя с това сравнение..ама все едно Хитлер да ме учи на будизъм.
Да погледнат първо себе си.Че много хора имат много криворазбран морал.Те хвърлиха първия камък,аз взех решението!




Тема Re: Напуснах Споделено..нови [re: blue jewel]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано17.10.17 17:14



Там са се събрали хора най-вече със среден умствен потенциал. Има някои с много нисък. Имат нулева обща култура и т.н., вероятно с някое изключение, което само да потвърди правилото. Подигравчии са и повърхностни. Нямам представа какви ги приказва Розмари, - че били интелектуалци и пр. глупости.

Щом абсолютно откачената nbb беше анти-ГЕРБ и даваше реални примери за политически безобразия, а в Споделено е клуб на ГЕРБ, просто нямам думи. То е тъжно.



Тема Re: Напуснах Споделено..нови [re: blue jewel]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано17.10.17 17:18



Аз съм в чужбина,и все пак чалгата не ме залива отникъде другаде освен от бг партитата.


На които все по-малко ми се ходи..ама заради връзки и работа,все пак стратегия.Макар досега да няма никакъв ефект.
За последното може би си права,но пак зависи дали се чустваш такъв.Аз винаги съм показвал и доказвал на норвежците че съм много по-бърз,мислещ и по в час от тях за много неща.
Никой от тях за 13 години работа не успя да ми стигне и наполовина старанието и темпото на работа.
Като цяло имам единици приятели норвежци,и може да се каже само едно-две добри познати семейства и донякъде приятели българи.
Другите са общи познати..на здравей..здрасти и случайни срещи тук-там.




Тема Re: Напуснах Споделено..нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано17.10.17 17:19



Не ме интересуват.




Тема Re: Напуснах Споделено..нови [re: blue jewel]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано17.10.17 17:21



Много правилна характеристика.
Не беше кой знае какво,ама такива като една част в споделено..пази боже да са ти междинни звена или шефове.
Пази боже..направо съм приключил на деня,на минутата.


Както и да е.




Тема Re: Напуснах Споделено..нови [re: blue jewel]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано17.10.17 17:27



Тук не съм съгласен с нищо.

НЕСЪГЛАСИЕ №1
Ти може да не гледаш телевизия, но много хора гледат, какво друго да гледаш? Освен това пропагандата и пошлостта се разпространяват по всевъзможни информационни канали, телевизията е капка в морето.

НЕСЪГЛАСИЕ №2
И за да ходиш на театър, някой трябва да те научи. Хората като са вкарани в едно русло стават като коне с капаци.

НЕСЪГЛАСИЕ №3
За чалгата ще пусна разяснителна тема когато ми се пише.

НЕСЪГЛАСИЕ №4
В България не знам как ще успееш да живееш нормално, при положение че всичко е ненормално и не ме питай какво, защото трябва да напиша цял ферман.

НЕСЪГЛАСИЕ №5
Също така не съм съгласен, че си тежим на мястото тук. Границите на днешна България са едно нищожно парче от обширните територии, на които се е простирала България. Сега ако ти изникват "3 морета" - това е комунистическа гавра. България се е простирала от Източна Европа до Китай. И в момента на много места има запазени български диаспори, където пак ще си тежиш, особено ако работиш активно в полза на българската култура и на българщината.

Допълнение

НЕСЪГЛАСИЕ №6
Упадъкът на световната поп музика премина. Новите изпълнители са изключително креативни, както и някои стари като Maroon 5 например.

Редактирано от TheGiverAndTheTaker на 17.10.17 17:30.



Тема Re: Напуснах Споделено..нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Secret face73 (Human)
Публикувано18.10.17 01:47



Удивително точен си за повечето неща.
А за музиката, има страшно много нови неща.
Рокажия съм, и ми е доста неприятно като видя рок и метъл фенове спряли в 80те или 90те.. и пледиращи че след това нямало хубава музика.
В последните няколко години плеяда от стари класически метъл банди издадоха страхотни албуми. Има много нови банди, стилове и течения като цяло.
Както слушам Аксепт и Мейдън да речем, така бих си забил нови банди като Слипкнот, Арч енеми, Шимайра, Куул чембър, Дроунинг пуул и подобни.
Музиката не свършва с баладите на Скорпионс през средата на 80-те.
Напримет старите хипари така и не могат да разберат новите екстремни банди.
Казвал съм им на такива-Ами за мен не е проблем да слезна до 60 те и 70 те и да се наслсждавам на Флоид, Пърпъл, Цепелин, Стоунс, Кинг кримсън, Стикс и подобни.
Но ти не можеш да се качиш на моите банди.
Не те виждам как ще изпаднеш в екстаз на Вейдър, Асфикс, Анихилейтър, Слеиър, Сепултура, Пантера, Кенибал корпс или Брутал трут.


И като опулят едни очи ти казвам.

Аз лично след брутален метъл идеално раззпускам с Жан мишел жар, Вангелис, Тенджърим дрийм, Флоид или Майк олдфиилд.





Тема Re: Напуснах Споделено..нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.10.17 09:03



Абе... явно всеки вижда нещата през различна призма.
Можели сме да се родим и на мнооого по-лошо място. Погледни го така.



Тема Re: Напуснах Споделено..нови [re: Secret face73]  
Автор blue jewel ()
Публикувано18.10.17 09:11



Файла веднъж беше пльоснал тук снимки на някаква своя бивша изгора, но никой не го обвини, че изнася лично инфо. :))) Не е много правилно, да. Но и да нападаш някого със зъби и нокти, още повече без да ти е направил нищо, също не е правилно.

Редактирано от blue jewel на 18.10.17 10:06.



Тема Re: Напуснах Споделено..нови [re: blue jewel]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано18.10.17 12:26



В отговор на:

[...] Можели сме да се родим и на мнооого по-лошо място. Погледни го така.



Това е съвсем друго. Ние тук имаме страшно много, само че в сравнение с хората извън "Златният милиард".

Да не забравяме, че пуснах тема, в която съм написал колко много имаме. Наистина постапокалиптичните филми, които изгледах напоследък ме обогатиха изненадващо много.

В момента ми е добре. Имам си:
- готина и много качествена бяла клавиатура Fujitsu-Siemens;
- бърз интернет;
- компютър произведен в Германия;
- монитор Fujitsu-Siemens, - стар, но с много наситени цветове и красива картина;
- нетбук;
- таблет;
- телефон;
- преди малко си спечелих красива чаша на Кока кола и пия от нея;
- имам си игри с готини бръмчащи самолети, макар диспечерът да ме командва на японски - Пърл Харбър;
- имам плазмен телевизор, от който ми дрънка музика;
- имам маслен радиатор, включен на 3;
- средно скъп саунд на компютърът за да си слушам музика;
- лъскави антикварни неща вдясно, които ми доставят удоволствие;
- бол дрехи от моловете;
- тъпотии от ИКЕА;
- покрив над главата, който не тече;
- топла и студена вода, която се следи в лаборатория за чистотата си;
- на спокойно място съм;
- имам работа;
- има лесен транспорт;
- наоколо няма изроди като в Близкият изток, Африка, Южна Америка и къде ли не.

Може да съм беден човек в сравнение с шведите, норвежците, англичаните, холандците, германците и други подобни задници, но по-голямата част от човечеството само може да си мечтае за такъв комфорт и такова спокойствие като нашите в България.

Все пак имаме и много гадни проблеми. Приемам ситуацията като 50/50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.