Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 01.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Как бихте реагирали ?нови  
Автор nbb (весела)
Публикувано11.05.14 13:31



Знам, че аз съм позволила това да се случи, но имам нужда от друга гледна точка. Така че ако на някой му се пише, моля за мненията ви.
Ситуацията на повечето от вас е ясна - бях принудена да напусна работа преди близо 2 години. Преди година поисках да ми издадат препоръка за започване на работа. Това, което получих, е повече от ужасно, никой работодател не би искал да наеме такова лице при себе си. И това преглътнах, макар че бившият ми шеф много добре знае, че няма капка истина в написаното. Миналата седмица са имали проверка от Министерството. За всичко, което не е било на ред, отново са прехвърлили отговорността на мен. Обадих се и го попитах защо го прави, но отговор отново не получих. Та се чудя дали си струва да се занимавам с този човек или да си плюя в пазвата и да се радвам, че леко съм се отървала.





Тема Re: Как бихте реагирали ?нови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано11.05.14 14:23



Хабибито, аз не съм много сведуща как стоят нещата на нашенския трудов пазар, но от това, което подочувам от близки и роднини, много зависи в какъв бранш работиш.
Особено пък в малкия град, където всички се познават и икономически и партийни(политически) интереси играят здраво.

Та, няма "общоприета реакция" в случая. Всичко го определят мястото и времето.

п.п. След перфектни препоръки, пред няколко месеца тотално изгубих потенциални клиенти за поне 2-3 годишна поръчка...не за друго, а защото държа едни стандарти и цени, които те не могат да си позволят. При положение, че Главният Одобрител на хевентуалната поръчка изисква същите. В резултат: аз отървам поръчката(проблемът изобщо не е само материален), инвеститорите ми отърват отговорен професионално и морално ангажиран човек, владиката отърва възможността митрополията му да се изфука с изрядно ново храмостроителство, общността отърва възможността да бъде естетски въведена в духовния живот... и от цялата тази евтина чалга печели евтиният изълнител на парче, колкото да си плати тока и мръвката за месец напред. И "инвеститорите", които се усетили чак, когато им обяснили цените, че тая работа с "публичното благодетелство", за да се пукнат от яд комшиите и да ни направят вятър, струва пари... които нямаме или се стискаме, правят некъв договор проформа, колкото да се измъкнат от батака, в който от претенции са се накиснали. В резултат - тиражирани евтини боклуци без грам професионализъм.

В обобщение: работодателите под каквато и да било форма - трудов или граждански договор, в Бг, в по-големия си процент са пълни смешници, разбирай, некадърни невежества. Търсиш си качествен работодател до откат - това е истината. А такива не се търкалят на пътя и в сайтовете за обяви.



Тема Re: Как бихте реагирали ?нови [re: alisalisa-147324]  
Автор repose (СъН)
Публикувано11.05.14 15:21



за жалост качествените работодатели на нашия трудов пазар със свещ да ги търсиш..,
чувам, че в IT сектора са малко по свестни, но останалите, и частни и държавни, повечето сякаш се чудят как само да мачкат и демотивират максимално персонала, а толкова литература излезе, пък и малко логично да се помисли и да имат желание работата да върви, нещата биха изглеждали различно

показаха разни филмчета за българите, които работели в чужбина..., работели по различен начин, раздавали се, а тук производителността ни била много ниска/това казват работодателите/,
ами да си зададат въпроса защо е така, и ако могат сами да си отговорят

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: Как бихте реагирали ?нови [re: nbb]  
Автор repose (СъН)
Публикувано11.05.14 15:24



някакви последствия има ли от това, че са ти прехвърлили на теб това, което не е наред?...,
и за тези две години този, който е дошъл на твоето място защо не е "оправил" нещата

има ли, и какъв е начина да "се занимаваш" с този човек?

Сън ли на разсънване сънувам?
Нов ли е наистина светът?;-)



Тема Re: Как бихте реагирали ?нови [re: repose]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано11.05.14 16:02



Не знам, не мога да дам мнение за това как учителка по химия да си търси добре платена работа, например.

От гледна точка на търсещите работа на трудов договор и лелеещи за неква "справедливост" съм непричом. В моя бранш, от който се издържам, ама не, мама и тати ме приютяват и хранят, пък аз се изпедепцвам творчески, а самоиздръжка на хляб и покрив.
Ако не щеш да си на улицата. Има предлагане за 2 и 200. Всеки иска да е в 200, лошото е, че ако нямаш вуйчо владика, тръгваш от 2... и докъдето дойде. Още по-лошото е, че ако сбъркаш правилния жест или дреха, си оставаш на 2. Като знам колко трудна е нашата професия, колко ниско платена, а колко са халтави и абсурдни критериите за оценяване дори и на перфектни професионалисти, тежките драми на недооценената учителка по химия или устата секретарка ми се виждат....просташки.





Тема Скъпа,нови [re: alisalisa-147324]  
Автор nbb (весела)
Публикувано11.05.14 18:14



така и не си разбрала, че учителка по химия съм била преди повече от 20 години.





Тема Чакамнови [re: repose]  
Автор nbb (весела)
Публикувано11.05.14 18:15



да видя, още не са пристигнали резултатите от проверката и не са ме викали. Няма какво да се оправя, става въпрос за изчезнали документи.



Тема Re: Чакамнови [re: nbb]  
Автор osvoboden pich (ей такъв един)
Публикувано11.05.14 18:32



Изчезнали след като си напуснала или докато си била на работа там?



Тема Re: Скъпа,нови [re: nbb]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано11.05.14 20:07



Няма и да разбера, докато не напишеш каква ти е професията и бившата длъжност.
От темата ти става ясно единствено, че преди 2 години си напуснала заради льош шеф, още преди 1 година си получила льоша препоръка от льошия шеф, а при скорошна проверка от Министерството(едикое си) льошият шеф си е оправдал бъркотиите с тебе.

Къв ти е проблемът? С льошата препоръка нямаш шансове за работа в същия бранш, дето тайна какъв е?
Не ти се работи какво да е, а само в същия бранш, в който вече се ползваш с лошо име?

Или как да отмъстим на льошия шеф за лъжливата препоръка?

Аз не познавам безработицата, освен, когато наистина много ме мързи, затова, ми е непонятна драмата на онеправдания безработен тъжител.



Тема Re: Как бихте реагирали ? [re: repose]  
Автор alisalisa-147324 (Лиса)
Публикувано11.05.14 20:20



Качествените работодатели се сдушват с качествени изпълнители. Ако определя постоянните си клиенти и посредници като работодатели, мога да кажа, че не ми се е налагало да ги търся със свещ, някак, сами са ме намерили. Но, при крайно неизгодни условия и дет се вика, залудо, съм работила доволно, ако изпадна в тежка нужда, пак ще работя.
Наистина не схващам драмата на безработен цели 2 години, щото онеправдан в нещо, човек.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.