Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:12 24.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Анализирай това.нови [re: Shtil]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано06.01.09 06:58



"Тази земя, е Чертог на скръбта, където по пътя на тежките изпитания са заложени примки, за да заловят твоя Аз с измами, името на които е „Велика Ерес"' Тази земя, о, ученико несведущ, е само печално преддверие, което води в сумрак, зад който се разстила долината на светлината.
Светлината, която никакви бури не угасят, която гори без фитил и без елей…"



Тема Re: Анализирай това.нови [re: Ariella]  
Автор Shtil (непознат)
Публикувано06.01.09 12:40



Асцендента би трябвало да е нещо свързано със зодиите нали? Нямам идея, според мен това са пълни глупости, измислени да се забавляват жените когато изчерпат темата за мъжете.

Виж, няма нужда от психар да ми говори и сам съм си достатъчен. Казваш, нямало какво толкова да се самоанализира човек, не е така. Разбрал съм доста неща от вглеждането си в мен си. В основата за стигането ми дотук беше следната груба грешка....
Опита да променям света по моите стандарти ! Включая, одушевените предмети.
- Случвало ли ти се е да се самозаблудиш, че обичаш примерно ?
Ето механизма, имаш емоции в изобилие и се появява личност притежаваща нужните качества за взаимоотдаване-почвате играта. В даден момент се появяват неизбежните негативи отсреща, дали от лошо възпитание, дали 1 милион други причини, това не е интересно. И на теб единствен изход остава да гримираш човека на среща си. Започваш да се хващаш като удавник за сламка и да добавяш от себе си. Изграждаш го в съзнанието си, парче по парче. Прецизно, перфекционистично. надаряваш Го с най прекрасните качества на света, дори и визуално почваш да го приемаш по съвършен. Разбра ме нали? В един прекрасен момент, реалния образ чупи тази ти представа с гръм и трясък. И осъзнаваш, че пак си съществувал Сам със себе си. Получавал си това от което си имал нужда, защото Сам си го изградил в себе си и пак самичък си се отдавалоприемал.

Нещо такова.... трудно се описва.Ч.Н.Г.



Тема Re: Анализирай това.нови [re: disana]  
Автор Shtil (непознат)
Публикувано06.01.09 12:47



Алелуя - нека и твоята година бъде по добра



Мерси за предложеното приятелство, но това е думичка която не харесвам и ще се наложи да откажа. А за спорта идеята ти е добра, обаче при мен е неприемлива. Имам супер много травми от спортуване, това кокали, мускули, прешлени, сухожилия, почти няма нещо което не съм си увредил от прекалено натоварване със спорт. Хм, дай алтернатива.



Тема Re: Анализирай това.нови [re: Shtil]  
Автор disana (новак)
Публикувано06.01.09 13:26



Ах, сега разбрах... ти си болен от липса на любов, но някак си прекалено идеалистична, огледална - като добавим и лъжица претенция става много объркващо. Освен това си противоречиш - не може да си си самодостатъчен след като споделяш този вид изживявания и желания за самозабрава. Най-непоносимото чувство за мен е страданието, спринтирах винаги щом го усетя, но един ден така ме заклещи и още не ме пуснало. И тук точно се намесва изместването на гледната точка, желанието на всяка цена да спреш тежестта.
Как така решаваме, че имаме право да страдаме и какво очакваме като си "джапаме" в нея и как тълкуваш изобщо страданието и отхвърлянето на реалния живот?
Изобщо изборът е само и единствено в нас самите....
иначе опитай да скочиш от самолет





Тема Re: Анализирай това.нови [re: Shtil]  
Автор little red riding hood ()
Публикувано06.01.09 23:24



плуване пробвай - ще ти е полезно и за травмите, а и главата се изчиства от натрапчиви мисли и др шит



Цветя, дървета, горски птички
приятели със мен са всички


Тема Re: към Ariellaнови [re: disana]  
Автор Ariella ()
Публикувано06.01.09 23:49



и аз съм с него


мислим всяко нещо, все едно глозгаме кокал..докато не му изсмучем мозъка, не мирясваме..

не е лошо да се търсят десет гледни точки, лошото е, когато това започне да отнема толкова време и енергия, че не правим нищо..
дори и глупости не правим, НИЩО!!, само това, което Трябва..липсва ни импулсивност, вятърничавост и всички други качества, които правят хората волни и щастливи..



Тема Re: Анализирай това.нови [re: Shtil]  
Автор Ariella ()
Публикувано06.01.09 23:57



''одушевени предмети''..това е определението ти за жена, предполагам??

наистина ли вярваш в това, или самоанализирането ти не е стигнало до там да разбереш, че просто си бил наранен от конкретен човек и да не изглупяваш толкова, че да слагаш всички останали под общ знаменател..

да, аз съм идеализирала човек, но никога не съм чувала гръм и трясък, защото не съм прибавяла нищо от себе си, просто виждах само хубавото..и досега не вярвам, че е имало лошо..

когато различните мисли и действия, свързани с тях /като броенето, напр./ започнат да ти причиняват истинско страдание и осъзнаеш колко ти пречат в живота, ще е дошъл момента, в който да се обърнеш за помощ към психолог..

сега явно ти е още рано





Тема Re: Анализирай това.нови [re: Shtil]  
Автор Cтpaннa ()
Публикувано08.01.09 09:43



В отговор на:

От къде на къде момиче знае тази песен ?




това определено е интересен въпрос

Сигурно си "царят на маскарадите" хареса ми....

А ходил ли си тук ? . Това съвсем сигурно е доста трудно за момичета


-----------------------------------------------------------------------------------

ИзЧетох внимателно всички твоите постове в тази тема. Разбирам защо ми харесват разсъжденията/обясненията ти. Имаш перфектен начин на самоанализ , при което не се самонаказваш ако не се харесваш. Поне не пред очите на другите.... :)
Моя дълбока увереност е, че не може да се прави добър поглед върху околната действителност ако нямаш такъв добър поглед върху себе си. Това разбира се - в съвсем прагматичната реалност.
Ще осветлиш ли И другата важна подробност - черният флумастер



Тема Re: Анализирай това.нови [re: Shtil]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано09.01.09 19:02



Ако не беше започнало обясненията си с това, че си гледало Монк, то сега и аз щях да зная за какво става дума в темата ти.





Тема Re: Анализирай това.нови [re: Shtil]  
Автор dfx (непознат)
Публикувано11.01.09 23:13



гледал ли си Wings of Desire?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.