Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 10.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Re: Анализирай това.нови [re: Shtil]  
Автор Cтpaннa ()
Публикувано30.12.08 10:09



Сещам се - да. Касовият филм "Завръщане към себе си" съм го гледала...

Благодаря за извода: така или иначе няма да го разбереш той осмисли всичките ми усилия по анализирането. Прилича на подаване на топка, завързана за невидим конец. След като ми я подаде - преди да съм я докоснала ти я придърпа към себе си.

Мисля че тази аналогия можеш да я разбереш.
Ако съм ти помогнала , надявам се като знак на благодарност да ми разкажеш повече за виртуалното си тефтерче наистина се надявам да го направиш

И на теб пожелавам Весело Посрещане на Новата Година



Тема Re: Анализирай това.нови [re: Bидa]  
Автор Shtil (непознат )
Публикувано30.12.08 14:07



Колко стана...7 месеца :) казах го между другото, но ми костваше зверски усилия, само аз си зная какъв гърч е да си отнемеш нужната доза забрава. Иначе може и да са последици това, трудно ми е да повярвам понеже още докато кърках, все не успявах да се напия, само ми ставаше по тъжно и спомените ми ставаха цветни и близки. Това и беше една от причините да прекратя всъщност.



Тема Re: Анализирай това.нови [re: Cтpaннa]  
Автор Shtil (непознат )
Публикувано30.12.08 15:25



"Виртуалното тефтерче" се превърна в библиотека изписани с цветни моливи пожълтели от времето листи. Поради причина големия обем сковах етажерка за поставка, плетен люлеещ се стол, грубо скована маса и кана с вода. Заприлича на стаичка с рисувани картинки по стените. Сега като се оглеждам виждам платнохода който скицирах през лятото... Та, това е скритата стаичка в която свалям маската и отбелязвам преживелиците. Периодично запретвам ръкави и задрасквам с черния фулмастер това което някога съм приемал за истинно и е заемало полагащото му се място. Там няма да видиш изрисувани сърца и голи херувимчета с лък и стрели в ръцете-отдавна ги зачеркнах...Понеже ми онагледи подхвърлената топка завързана с невидима сребърна нишка сега ще ти онагледя и аз с песен. Първата е тази която си тананикам преди да вляза в стаичката която и другите харесват. А втората е единствената която звучи вътре.
1. http://www.vbox7.com/play:2c90fa02
2. http://www.vbox7.com/play:d6347de1



Тема Re: Анализирай това.нови [re: Shtil]  
Автор Bидa ()
Публикувано30.12.08 16:15



все не успявах да се напия, само ми ставаше по тъжно и спомените ми ставаха цветни и близки. Това и беше една от причините да прекратя всъщност.

Кои бяха причините да прекратиш пиенето? Не разбрах .



Тема Re: Анализирай това.нови [re: Shtil]  
Автор disana (новак)
Публикувано30.12.08 22:08



Според мен играта измества старите ти зависимости от алкохола, но пък си мисля, че причината е именно в тези спомени, които пък ти образуват ноесъзнато чувство на вина. Замислял ли си се за това? /споделяш, че си наранил, но и ти самият си много наранен/ Живееш с миналото и не искаш да се преместиш в днешната реалност, защо?
Не мислиш ли, че хора идват и си отиват от живота ни, че ние даваме, но и взимаме, както и те от нас. И трябва да приемаме този процес за естествен, а не да го игнорираме и да се изолираме. Всяка секунда някой губи нещо, а тъгата и самотата са само оправдание за пред нас самите, че нямаме желание да променим тягостните си мисли.
Но пък иначе ми харесва, че си се замислил...



Тема Re: Анализирай това.нови [re: Shtil]  
Автор Ariella ()
Публикувано30.12.08 23:08



сигурна съм, че си интелигентен доста над средното равнище, и предполагам, че си чел за защитните механизми../ето един линк за всеки случай, трети резултат, не много претенциозен, не знам защо в 'беинса дуно', нямам нищо общо с тях, няма значение../



добре де, избрах този резултат, защото използва за примери две от любимите ми приказки, иначе не знам до колко е изчерпателен..

странно защо екшън, мислех че човек може да се пристрасти само към стратегия, защото аз съм го правила веднъж, отдавна..


показателно ли е за това какъв човек си..??
...освен че си невротик..



Тема Re: Анализирай това.нови [re: Shtil]  
Автор ataraxia (експерт:))
Публикувано31.12.08 10:11



Прочетох внимателно постовете ти. Ако си искрен, това което описваш в първия си пост са натрапливости. Те могат да са симптом на натраплива невроза, но могат и да съпътстват една депресия. Пишеш че си тъжен, а това е един от симптомите и. Също и затварянето в себе си и загубата на смисъл в живота. И проблемите с паметта. Обърни си внимание. Потърси помощ. Не разбирам защо нагласата на хората е да си кютат с проблемите, вместо да търсят специалист, който да им помогне. Весел празник!



Тема Re: Анализирай това.нови [re: ataraxia]  
Автор Bидa ()
Публикувано31.12.08 14:07



....Обърни си внимание. Потърси помощ...
Ами народът няма пари за психолози или психоаналитици, свели са нуждите си до биологичното оцеляване . Не визирам точно случаят тук, говоря по принцип. Затова хората пишат в клубове , подобни на този, защото се надяват на намерят съвет от специалист. Специалистите обаче не си губят времето да дават безплатни съвети , защото и те работят за пари или ако го правят искат да си правят реклама, с което да си привлечат клиенти.Не е ли така, Атараксия?



Тема Re: Анализирай това.нови [re: Shtil]  
Автор Kaлoмaин (асобу)
Публикувано02.01.09 11:27



Извинявай, ама като си давал съвети някой имал ли е истниска нужда от тях? И направил ли си някого щастлив?



Тема Re: Анализирай това.нови [re: Kaлoмaин]  
Автор Bидa ()
Публикувано02.01.09 17:05



Извинявай, ама като си давал съвети някой имал ли е истниска нужда от тях? И направил ли си някого щастлив?
Към кого ти е насочен въпросът? Ако питаш мен, аз пиша само за свое собствено удоволствие. Нямам намерение да ощастливявам никого. И пишейки, съветвам само себе си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.