Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:37 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Сократе,нови [re: socratt]  
Автор Bидa ()
Публикувано18.12.08 08:57



През всяка свободна минута си представях двете картини- природната и другата, с мен и клиентката ми. Природната- ме успокоява и настройва мозъка ми на такава честота на която мога да си представя вече всичко, което желая.
Релултатът беше ,че се изправих самоуверено срущу клиентката ми, погледнах я открито в очите и й казах какво искам. За мен това беше голям пробив. Тя не се съгласи с искането ми. Но въпреки това аз съм доволна от себе си .

Редактирано от Bидa на 18.12.08 09:08.



Тема Re: Сократе,нови [re: Bидa]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано18.12.08 15:56



Знаех си, че ще се справиш ! Имаш моите поздравления!





Тема Re:нови [re: jewel78]  
Автор Ariella ()
Публикувано19.12.08 22:05



за съжаление глюкомерите и тест лентите са скъпи..може би около 150- 300 лв. е един глюкомер, а една тест лента е 1 лв. и ако се окаже, че е било напразно, какво ще го правиш..
можеш да си направиш и профил в поликлиниката, не съм сигурна, но мисля че личнният лекар трябва да ти даде направление за това и се ходи един ден няколко пъти в определено време да се дава кръв в лабораторията..
аз нямам медицинско образование, но имах възможност да наблюдавам през последните години хора с различни видове диабет и начините, по които се проявява..



Тема Re:нови [re: jewel78]  
Автор Ariella ()
Публикувано22.12.08 09:32



сетих се и друго :)
можеш да си носиш 30- 50 гр. захар в едно малко бурканче, или кутийка и като ти стане така да я изядеш. ако до 15 мин. се пооправиш, значи е от захарта..
те нещата са навързани- примерно /не че задължително е това при теб, но трябва да се изключи/- пада ти захарта, става ти лошо, чувстваш безпокойство, после безпокойството да не ти стане лошо ти задвижва този цикъл със захарта и кръвното /защото и то има връзка с другите две/..
ако е така при теб и си го обясниш, няма ли знанието за това какво ти се случва да намали безпокойството/тревогата следващият път??
ако е нещо физическо, не се ли овладява по- лесно, отколкото ако е някакво неизвестно такова, заплашително, едва ли не мистично защо и как се получава, когато е само в психиката...



Тема Re:нови [re: Ariella]  
Автор jewel78 (blue)
Публикувано22.12.08 11:21



В отговор на:

ако е нещо физическо, не се ли овладява по- лесно, отколкото ако е някакво неизвестно такова, заплашително, едва ли не мистично защо и как се получава, когато е само в психиката



Ами да, така е. Аз наскоро си мислех колко му е лесно на някой болен от грип например... взема си антибиотиците и се оправя. А аз? Самодисциплина, самоконтрол, ходене по психолози години наред... и накрая я се оправя, я не.
Не знам захарта има ли нещо общо. Аз общо взето си хапвам сладко, това ми е един от начините за успокоение, та не знам захарта ми може ли да падне толкова рязко чак.



Тема Re: И аз преживях тованови [re: Bидa]  
Автор Neo-Sanyassin (непознат )
Публикувано22.12.08 16:03



Аз не съм психолог, затова коментарите ми едва ли изглеждат систематични, но все пак в момета ми се иска да ти задам на теб Вида един въпрос, който мен лично ме изкара от равновесие за много дълко време: ОК, а знаеш ли какво всъщност искаш ти ? Имам предвид в тази ситуация - между теб и клиент (не само тази, конкретната клиентка) - наясно ли си по принцип какво искаш ти от бизнеса си, от взаимоотношенията, от клиентите и доколко конкретно можеш да формулираш изикванията си ?



Тема Re: И аз преживях тованови [re: Neo-Sanyassin]  
Автор Bидa ()
Публикувано23.12.08 08:49



Да , знам какво искам. Налучках моя път, научих се да не искам много, да бъда скромна в желанията си. Поставям си ясни и напълно достижими цели.
На 43 съм разумна, помъдряла и уравновесена, знаеща много неща.

и доколко конкретно можеш да формулираш изикванията си ?

Не разбирам въпроса ти. Кои, какви изискванията , към кого?

Редактирано от Bидa на 23.12.08 09:06.



Тема Re:нови [re: jewel78]  
Автор Ariella ()
Публикувано23.12.08 11:36



имам една колежка, която от криворазбрана гордост /достойнство/ и неспособност да си изразява чувствата си е докарала вече няколко автоимунни заболявания..и тази начална фаза на диабет е най- лекото от тях..

тя получаваше такива пристъпи, в които и ставаше лошо, и дори е припадала в градският транспорт, но има и много силен характер и се контролира, защото няма кой да работи и да и гледа децата, ако си позволи да се разпадне..

освен с това, тя се бори и с псориазис, виталиго и лупус..

но пък е страхотен човек, освен в случаите, в които поради неспособност да се конфронтира /не е научена, дори и е било забранено като дете/, действа пасивно- агресивно и вменява тънко и гадно чувство на вина в околните, но това се преживява..

та тя се научи да си носи бонбони или вафла в чантата и като и прималее от падането на захарта, да не изпада в паника, защото чувството при хипогликемия явно е наистина гадно и ужасяващо, но тя го овладява и повече от година не е имала пристъпи..

не казвам, че винаги тези пристъпи са от нивото на захарта или нещо друго, както виждаш не се изказвам по вашата диагноза..не знам дали е престижно по някакъв начин днес човек да има ПР, но аз за себе си предпочитам да съм здрава, дори и с цената да не съм толкова интересна на околните ;)

защото отстрани изглежда малко като глезотия..сигурна съм, че за който страда въобще не е така, но така изглежда отстрани, съжалявам..



Тема Re: И аз преживях тованови [re: Bидa]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано23.12.08 11:59



Здравей Вида ,
Ясно ти е, че отношението ми към теб е положително. С риск да те настроя против мен ще споделя, че разумна помъдряла и уравновесена ми се струват малко силни думи на фона на притесненията и главно соматичните оплаквания които споделяш.
Тревогата, сърцебиенето , мигрената са признаци, че психологичния конфорт, който има един уравновесен човек не в степента която е нужно. Защото тялото е израз, образ на мислите ни . Една арабска поговорка казава ,,Знаейки какво е здравето ти днес , аз знам какви са били мислите ти вчера.Знаейки какви са мислите днес , аз знам какво ще е здравето ти утре,,.
Нео иска да ти помогне като тредполага, че не си си формулирала целите .Но дори да си ги формулирала понякога е нужно умение за да ги усеществиш .
Преди 50 години е направено едно проучване за дъгосрочните цели на студентите в Щатите .Оказало се че само 6 процента от тях имат дългосрочни цели .След години изследването се повторило за се да види какво е станало с тези студенти.Оказало се че от 6 процента които имали дългосрочни цели само три наистина работели по тях .Другите само ги имали.Но , тези три наистина били най - успешните в своята област- писатели , художници , бизнесмени и т.т..Те просто имали своя мисия .Те също нямали и невротични оплаквания .Когато знаеш, че имаш мисия ти нямаш панически кризи и други оплаквания .Защото адреналина , който е хормон точно на действието наистина се използва за това да се работи и то непрестанно .Така, че разбирам начина по който Нео иска да ти помогне .



Тема Re: И аз преживях тованови [re: socratt]  
Автор Bидa ()
Публикувано24.12.08 11:05



разумна, помъдряла и уравновесена Е, добре -не съм, но много искам да бъда.
Както винаги си прав за всичко ,Сократе! Виждаш ли колко бързо се съгласявам с теб. Не ми се спори ссега. Ще пиша догодина.
Сега на всички ви желая Весело посрещане на празниците !
И до нови срещи отново тук!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.