Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:09 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: И аз преживях тованови [re: Bидa]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано15.12.08 14:58



Здравей Вида ,

Ще се опитам да ти помогна .Може да успеем , може и не , но разбирам проблема ти и ще се постарая това да стане .
Хубавото е, че ще стане в нета и евентуално и други хора ще се възползват от идеите които ще ти дам .Искам да разбереш обаче, че психотерапията е винаги правене на нещо и преди да кажеш това не работи трябва да го направиш и наистина разбереш – работи или не то.
И тъй като съм сигурен, че си съгласна с това условие продължавам.
Нека приемем, че ти имаш една програма която пуска този страх от клиентката ти.
Има много подходи как да се справим с нея и точно в това е въпроса , не съм сигурен дали веднага ще улуча подходящият.За това и ще пробвам , ако едно не проработи друго може да стане ./В краен случай, тъй като ти си отдавна член на този форум и искрено искаш да помагаш на хората, ако не се получи достатъчно бързо ефекта , ще ти осигуря работа с мой приятел психотерапевт напълно безплатно и ще добиеш спокойствие работейки с тази клиентка/
И така първото което ми е нужно е да знам можеш ли да визуализираш добре .
За целта просто вземи една химикалка разгледай я и я остави .След това затвори очи и ПОМОЛИ мозъка си да даде образа на тази химикалка- много важно е да го ПОМИЛИШ- знам че е странно човек да моли собственият си мозък , но реално ние контролираме около 15 процента от неговата дейност- всичко друго е автономно ./Знам и че не си от хората които са свикнали да се молят но за успеха ни е нужно да направиш това/
/Така, че ти ще го помолиш да даде образа на химикалката и изчакаш – след минута най – късно той или ще я е дал или пред теб ще е тъмно или фона ще е неясен , но без химикалката .

Нужно ми е да знам това, защото ако мозъка ти даде образа подхода ще е един , а ако избере и не го направи друг.

П.П. Моля ако има коментари по написаното от мен нека се задържат известно време – най – лесно ми е да си пиша с Вида на лични или да дам телефон за връзка , но така други хора с нейния проблем няма да могат да се възползват и си помогнат при аналогичен случай.

.



Тема Да, мога да визуализирамнови [re: socratt]  
Автор Bидa ()
Публикувано15.12.08 16:59



Да, Сократе, мога да визуализирам и то много добре. Мога да визуализирам не само химикалката , ами мога да си представя себе си и клиентката ми как се усмихваме една на друга, говорим си приятелски и как се разбираме. Както направих тази сутрин. Посрещнах я усмихната, предложих и кафе и я попитах най-любезно как желае днес да протечат нещата. Тя ми каза абсолютни глупости,които аз мога да изпълня,но не желая(не й го казах).В друг ден вътрешно бих се разядосала. Но днес си казах` Защо да си развалям деня заради глупости?!` Ще направя така както аз смятам за добре, пък тя ако пак не е доволна, да се оплаче на арменския поп. И дори й разказах един виц ,смяхме се.
Но въпреки ,че запазвам самообладание в нейно присъствие, докато я чаках се притеснявах много. Ето това притеснение искам да махна.
Още нещо,което мисля че е важно-много ме е яд на нея, макар че знам че нямам право.



Тема Re: Да, мога да визуализирамнови [re: Bидa]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано15.12.08 17:33



Страхотно. Справила си се сама .
Сега въпроса е това което си направила сутринта да го избереш и направиш и утре и вдруги ден и всеки следващ ден.Неспокойствието ти е в резултат на адреналина , знаеш го .Но, колкото повече пъти ти избираш да имаш сутрешното поведение , толкова повече той ще намалява и неприятните усещания ще изчезнат.
Аз приех, че ти приемаш да правиш това което ти предлагам - и така ,това е да правиш точно това което си описала че си направила , но всяка сутрин.
Очаквам от теб сериозност и споделяне на резултатите.

Успех!



Тема Re: Да, мога да визуализирамнови [re: socratt]  
Автор Bидa ()
Публикувано15.12.08 18:21



Благодаря. Но не съм се справила със страха от срещите с нея.Въпреки че работя по това от доста време.
Можеш ли да ми напишеш нещо успокояващо, някакъв текст ,който да си чета. Разбираш ли, страшна е не срещата с клиентката ми, а очакването ,дългото чакане...Колко много ,безкрайно дълго време от живота си човек пропилява в очакване на нещо.
Неспокойствието ти е в резултат на адреналина
Не знаех това.
Но, колкото повече пъти ти избираш да имаш сутрешното поведение , толкова повече той ще намалява и неприятните усещания ще изчезнат.

Вярвам в това, но толкова много ме мързи... Трудно ми е да съм положително настроена, по-лесно ми е да съм зле.Ще продължавам,но ми трябва твоята подкрепа.Какво точно да си представям и как, може би аз не го правя правилно?

Редактирано от Bидa на 15.12.08 18:23.



Тема Re: И аз преживях тованови [re: Bидa]  
Автор Neo-Sanyassin (непознат )
Публикувано15.12.08 19:01



Само въпрос - без скрит подтекст: възможно ли е това, че не може да се решиш да направиш стъпка, да вземеш решение, както ти казваш да се дължи на страха да не сгрешиш или да не се лишиш от всички останали възможности ?

Не знам как е при теб - аз съм твърде аналитичен и техниките, които трябваше да ми помогнат "да изключа ума" не проработиха. Вместо това проработи именно аналитичниа подход - търсенето на корена на това, което ме кара да се страхувам по изследователски път, забивайки по-навътре и по-навътре. Мозъкът ми иска обяснение и когато му го дам, той се успокоява, преценява рисковете и вече започва да живее със страха, но само като факт, а не като постоянно преживявано състояние - нещо, което той, мозъкът ми знае, че съществува, но вече не го идеализира и не живее постоянно в него.



Тема Re:SOCRATT_SPE6NO!нови [re: socratt]  
Автор sergo87 (непознат )
Публикувано15.12.08 22:48



Здравей,Сократ!Аз съм Серго,на 21г. и имам паническо разстройство от 3 години насам. Ту го овладювам за месеци,ту го изпускам от контрол,но в момента ситуцията е - че немога да го владея. Ти споменаваш нещо за системна десенсибилизация,и за клиники които овлдяват положението,за да се излекува човек напълно. Би ли ми казал име на поне една такава клиника!
Благодаря!



Тема Re:ДИСАНАнови [re: Sergo1]  
Автор sergo87 (непознат )
Публикувано15.12.08 22:57



Здравей,Дисана!Аз съм Серго,на 21г. и имам паническо разстройство от 3 години насам. Ту го овладювам за месеци,ту го изпускам от контрол,но в момента ситуцията е - че немога да го владея.Искам да ти задам един въпрос.
Ти споменаваш нещо за автохипнозата.Какъв е този метод и как се стига до него???



Тема Re: И аз преживях тованови [re: Neo-Sanyassin]  
Автор Bидa ()
Публикувано16.12.08 09:03



Да,разбира се ,че се страхувам да не сгреша. Страхувам се да не сгреша в ъв взаимоотношенията си с клиентката ми. Инаме в чисто професионалната ми работа, съм добила голяма увереност в себе си. Но тя си мисли,че щом ми плаща, може да ми нарежда как да върша нещата. Иска по нейния начин да ги върша. И това поражда конфликта ни и моя страх да не сбъркам.
Neo-Sanyassin, би ли разказал за сеансите при твоя психоаналитик? Опитвам се да си помогна сама, но докато налучкам начина..
Сократе,
Сега ми стана ясно, че гимнастиката трябва да я спра, защото ме напряга , също и кафето трябва да намаля. И сега се опитвам да отпускам мускулите на цялото си тяло, как става това? Нищо не се получава, май. Само ми се приспива.

Редактирано от Bидa на 16.12.08 09:06.



Тема Re: И аз преживях това [re: Bидa]  
Автор socratt (помагащ)
Публикувано16.12.08 11:40



Здравей Вида,

Предполагам че късно довечера ще ти пиша по повод на клиентката ти.
Сега вземам отношение по спорта и кафето.
Гимнастиката те напряга защото както каза си ,,мързелива''.Не в обидния смисъл, а в смисъл, че обичаш да правиш само това което ти харесава . За това и те напряга гимнастиката, ти не я искаш искренно , правиш я насила . Има и друго, за да отпусне гимнастиката трябва да е интензивна и човек наистина да се умори много - едва тогава започва отделянето на ендорфините и енкефалините - хормоните на щастието..Ако не е достатъчно интензивна , не само че няма да те отпусне, но наистина ще бъдеш напрегната ,така, че ако разгледаме гимнастиката като лекарство - ти не си взела нужната доза и за това ефекта е обратен.
За кафето-то няма никакъв ефект за паниката и напрежението , освен ако човека който го пие си мисли, че има .Тогава ще го напряга.



Тема Re: И аз преживях това [re: Bидa]  
Автор jennifer_ (zagada4na)
Публикувано16.12.08 13:34



Знаеш ли има едно нещо, което е много трудно за правене, но помага изключително много. Това е приемането на ситуацийте от които те е страх най-много. Като да се хвърлиш назад по гръб без да ти пука, но да знаеш че ще паднеш на меко. Страх те е клиентката да не е разочарована или да я изгубиш. Приеми го, че твоята клиентка може никога да не е с теб. Не оставяй мисълта за това да те вкарва в паника, защото ти губиш контрол.

Напротив, човек не може да контролира това което отрича. Как искаш да направиш промяна над ситуация която те контролира и те държи и не те пуска, само защото мозъка се страхува. Всъщност няма нищо лошо в това клиентката да си отиде или целият град да се срути от земетресение, или паяка да слезе от тавана и да ме изяде ( все мои страхове, имам и още

) , да се оправят както си искат след това нещата. Просто вече не ми пука.

Приеми живота като един коридор с много врати, ами ако една врата се затвори, тогава какво? Ами ще отидеш и ще почукаш на другата, може и цял палат да има зад нея, направо и мен ме обвзе любопитство, хихи.

Така че, изправи се срещу себе си и погледи страха в очите и си кажи, ами няма нищо, може и това да се случи и какво живота няма да свърши с това!!! А чувствота на свобода което ще изпиташ след това, направо е вълшебно. Знам че е трудно, но не е невъзможно!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.