Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 13.06.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re:нови [re: Ariella]  
Автор jewel78 (blue)
Публикувано24.12.08 13:39



Оо, никак не е глезотия, повярвай ми!

Дори не се обиждам от това, ами ми е забавно как ти изглежда. Щом като без да съм чувала преди за това и без да съм мислила за него, една сутрин се събудих така...
И не мисля, че е много престижно, особено като ме прихване в градския транспорт, гледам по всякакъв начин да не ме забележи никой - ако се гордеех с това , щях да искам всички да ме знаят. А ти си щастлива, че не знаеш какво е, благородно ти завиждам даже.
Може би е болест на съвременната цивилизация, може би е болест на хората със слаби нерви, не знам - моята нервна система действително е слаба, приличам на баща ми, който пък цял живот се страхува от болести, но слава Богу, още си е здрав.



Тема Re: паническо разстройствонови [re: disana]  
Автор ПЪTниk (оня)
Публикувано25.12.08 21:57



Само за малко се намесвам, поради думите ти:"Така например, човек, който има ирационалната мисъл, че никога не трябва да греши, когато направи дори и най-малка грешка, ще се чувства изключително нещастен от това. "
Дадено ми е да зная, че света не е това което ние си мислим за него, а ти казваш че зависим от мисленето си, което си е така.
За мен ние винаги ще прави грешно всичко, ЗАЩОТО СЕ УЧИМ ОТ ГРЕШКИТЕ СИ-така е замислено. И има в това желязна логика, ако приемем, че живота не е нищо друго а Велико Училище.
Всичко това написано разрушава, би трябвало да разруши твоята желязна логика ...желязна логика изградена върху грешни факти....
И още малко... наивно е да си мислим че е във възможностите на човек контрола и избора да има рационална или ирационални мисли и убеждения.
Вярно залавяш зависимостите, но рационална или ирационална мисъл не е наш дял, ТО Е СЛЕДСТВИЕ НЕ Е ПРИЧИНА... но това е друго....


Доляваш ли какво искам да кажа, само друга гледна точка, сигурен съм че логичната ти мисъл ще я доливи и доразвие.



Тема Re:нови [re: jewel78]  
Автор Ariella ()
Публикувано26.12.08 18:49



вярвам ти..



Тема Re:нови [re: jewel78]  
Автор jewel78 (blue)
Публикувано29.12.08 11:40



Хора, притеснена съм... сега по празниците съм извън София, при майка ми и мислех, че разтоварването ще ми помогне. Ходих на психиатър - една известна тук лекарка, която ме е лекувала преди време от мании и депресия. Та тя ми предписа Ривотрил и Ципралекс. Ципралексът уж действа точно на симптомите на ПР... и сега вече ги няма онези ужасни кризи, но пък ме прихвана друго - всяка нощ се будя и треперя неконтролируемо. И това - откакто почнах да вземам тези лекарства. Според лекарката не може да е от тях, а просто още не са ми подействали. Каза освен това, че трябва и психотерапия, но това ще е след като се почувствам по-добре и химията помогне да изчезнат симптомите, защото според нея в това състояние не мога да се лекувам по друг начин... Сега мисълта, която почти постоянно е в главата ми, е че ще полудея, че ще забравя всичко, няма да мога да работя и дори да върша най-обикновени неща. Страх ме е и да излизам навън, защото преди няколко дни уж на една невинна разходка ме обхвана такава паника, цялата изстинах, вцепених се, и веднага се прибрах вкъщи. Когато отидох на другия ден на лекар, след това бях относително спокойна. Но онзи ден пак излизах до един магазин и пак, може би мисълта, че ще ми стане нещо, ме накара да започна да се задушавам и трябваше да се спасявам с ментов бонбон. Помогнете ми, моля! Струва ми се, че постоянно се влошавам. Всичко това се превръща в натрапчива мисъл, която ме владее от сутрин до вечер и особено вечер се изостря. А трябва след седмица да се връщам в София и пак да продължа да работя, не зная дали ще съм в състояние.
П.П. Тези, които казват, че трябва да се справя без химия - моля ви, поне дайте някакви начални практически насоки какво да правя. За пореден път се убеждавам колко по-лесно е да страдаш от грип или настинка... а собствената ми психика май е това, което най ме плаши.



Тема Re:нови [re: jewel78]  
Автор disana (новак)
Публикувано30.12.08 13:18



Ох, мила, какво да ти кажа......
На първо място се опитай да не мислиш за задълженията си, за това, че трябва да се върнеш на работа и изобщо за всички "трябва", които си започнала и не си довършила....... Задълженията ни побъркват понякога.Вземи си болнични, остани при майка ти изобщо прави каквото ти се прави, а не по задължение. И не се плаши, помни, че този страх е въображаем и с си тръгва само когато го надвиеш с позитивизъм.



Тема Re:нови [re: jewel78]  
Автор jewel78 ()
Публикувано04.01.09 20:10



От утре пак съм на работа... стискайте ми палци всичко да е наред! Още с връщането ми в София и тясната квартирка притесненията ми от кризи нарастнаха, а тъкмо се бях поуспокоила. Дано всичко да е останало в старата година и новата да ни е пълна с повече усмивки и настроение - пожелавам го и на себе си, и на вас...



Тема Re:jewel78, стискам ти палцинови [re: jewel78]  
Автор Bидa ()
Публикувано04.01.09 23:19



Стискам палци и ти желая всичко да мине благополучно. Макар и да не те познавам ,ти изпращам добра енергия и съм сигурна че ще се пребориш. Хайде, късмет.
От утре и аз имам нова работа, всъщност обичайната ми работа ,но с нов клиент. Така че разбирам вълненията ти.



Тема Re: паническо разстройствонови [re: disana]  
Автор Weed (шантавка)
Публикувано09.01.09 15:05



Здравейте,

Аз съм с паническо разстройство от 10 години.
Живея в малък, провинциален град и за съжаление първия "специалист", на който попаднах ме тъпка с лекаства в продължение на 5-6 години. Докато пиех "вълшебните хапченца" (както бях започанала да ги наричам) - става въпрос за Серопрам - всичко беше ок, но няколко месеца след спирането кошмарите започваха отново. И така допреди половин година, когато се обърнах към друга лекарка, с която започнахме и психотерапия комбинирано с лекарствата (Анафранил и Ривотрил). Започнах да се чувствам много по-добре, но...
Тук идва голямото "НО".
Забременях! И спрях лекаствата в секундата, в която разбрах че съм бременна.
А лекарката, в която имах такова доверие ми каза, че нямало проблем да си пия лекарствата докато съм бременна.
Да, ама и гинеколожката ми каза, че не трябва и други консултации си правих и всички отричат приемането на подобен вид медикаменти по време на бременност!
Така аз повече не отидох!
Вече съм в третия месец и кризите започнаха отново. Аз си смуча валидола и не знам докога ще устискам. Само че освен ПА се появи и депресията. Много се страхувам това да не навреди на бебето.
Не знам какво да правя и към кого да се обърна!
Моля ви, дайде съвет!



Тема Re: паническо разстройствонови [re: Weed]  
Автор lvaylo (Master)
Публикувано09.01.09 16:16



Първо извинявам се, че пак аз ще се намеся

но ще ти кажа само че с валидол нищо няма да постигнеш, той действа но е с твърде слаб седативен характер, а да полваш по силни като лексотан транксен и други транквилизатори ще е още по лошо за детето.
Първо и преди всичко не е трябвало да си спираш хапчетата щом са ти казали че няма да навредят на бебето, сега и да ги започнеш, ще трябва отначало да преживееш периода на адаптация към тях и може да се чувстваш даже по зле отколкото сега, като не ги пиеш.
Ще ти дам един съвет, макар и малко нестандартен, ако имаш предстояща ПА, трябва съзнанието ти да се измести в друга насока а не към функциите ти на организнам, това можеш да направиш , като отидеш в банята и започнеш да се пръскаш с много студена вода, по лицето и да си слагаш в шепата и да разтриваш върху кожата над сърцето, така може да прекратиш натрапчивата мисъл за предстоящата атака, но пък може да се разболееш, аз съм го правил и действа почти безотказно, стига да издържиш на студа.
И не ме нападайте, казах че е малко нестандартно, но може да подейства
Друг вариант е да почнеш приемането пак на антидепресанти но с известнмо количество успокоителни, но незнам как ще се оитрази това на детето, трябва да се посъветваш с медицинско лице.
Трети вариант е да потърсиш помощ от Socratt

Редактирано от lvaylo на 09.01.09 16:25.



Тема Re: паническо разстройствонови [re: lvaylo]  
Автор Weed (шантавка)
Публикувано09.01.09 16:30



Лекаства няма да пия ако ще да умра.
Няма да си увредя детето и после цял живот да не мога да си го простя и да го карам да страда!

А Сократ със сигурност може да помогне!

Благодаря за съветите






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.