Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 27.04.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема ...И отново да поговорим за самотатанови  
Автор zhizhi (непознатa)
Публикувано08.11.06 22:07



Здравейте на всички,
виждам, че всички предтавители в този клуб са много солидарни и заангажирани с болката и чувствата на другите, затова и решавам да споделя своите проблеми. Предварително ви благодаря за всяко мнение и препоръка; те са много ценни за мен!
Аз съм 29 годишна жена, много добре изглеждаща, с две висши образования, с два чужди езика, добро социално положение и сносно количество обожатели. Пояснение: обожатели, повечето от които никога не са искали нещо повече от мен, освен секс... И точно в това се състои проблемът ми. Имам всичко, за което съм мечтала през годините; но нямам мъж, който да ме обича, с който да създам семейство, с който да отгледам деца.
Допреди година и половина имах шестгодишна връзка със семеен мъж, който винаги съм обичала силно, но никога не се осмелих да поискам от него да се раздели със семейството си. Никога не посмях да го направя, защото не мисля, че мога да създам собствено щастие въз основа на нечие разрушено такова. Не мога да разделя две деца от техния баща-не мога да си позволя да направя такова нещо. Помолих го само да си имаме дете, но той отказа- каза ми, че е добре да имам дете от човек, за който ще се омъжа.
И така се започна с Одисеята ми: един любовник, втори, трети... С един-двама от тях все още поддържам връзка, отвреме- навреме се виждаме; с други аз прекъснах взаимоотношенията, защото на моето желание за сериозна връзка не срещнах отклик; с трети се запознавам тепърва и предстои развитие.
Не знам докога ще продължи това мое дълго пътуване към любовта; знам само, че наистина искам да намеря половинката си в живота, тази, която ще направи щастието ми пълно. А може би пък твърде много се уповавам на тази половинка за нещо, което зависи от мен самата ( тоест, да се чувствам добре в собствената си кожа дори и сама). Но ми омръзна да съм сама; не, не сама, а самотна, ужасно самотна...
Разбирате ли, аз правя всичко, което се иска от мен- запознавам се с мъже, излизам с тях, правя секс с тях, но да правиш секс с някой, не е като да го обичаш и той тебе, нали? Точно това не се получава, за да е наред всичко. И когато предложа сериозна връзка, те се дърпат, защото не ме обичат, а и усещат добре, че аз също не ги обичам.
Кажте ми как да се справя с положението? Имам нужда да продължа да вярвам в любовта; да вярвам, че има човек, с който ще позная любовта и уюта на семейното гнездо!
Благодаря ви, че имахте търпението да изчетете това докрай!



Тема Пълно разминаване има между...нови [re: zhizhi]  
Автор Trendi ()
Публикувано09.11.06 08:26



...тебе и твоите любовници. За тебе сериозната връзка е едно (дом, семейство, деца...) докато за тях изглежда сериозното е в секса. Така погледнато нещата са обречени освен ако...

Имаш две алтернативи:
1. Да приемеш секса за нещо много сериозно.
2. Да я караш както до сега с надеждата да се сбъднат мечтите ти.

Нищо не пречи да съчетаваш двете неща. Предполагам, че си го направила щом продължаваш да правиш разни срамни работи с мъжете. Следователно всичко е въпрос на време и късмет. Време имаш достатъчно, а за късмета отговорен е Онзи отгоре дето се бъзика с нас за щяло и нещяло. Следователно проблемът не е в тебе а в Него.

Да си чула някога Онзи да се е подлагал на психотерапия или лечение за разсъдъка си?



Накрая - опитай се да използваш в максимална степен чувството си за хумор за абсолютно всичко което те спохожда. Другото не е твоя работа.


"Живей и се надявай!" - финалните две думи от романа "Граф Монте Кристо".




Тема Re: ...И отново да поговорим за самотатанови [re: zhizhi]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано09.11.06 18:35



Здрасти, приемам че всичко е така както ти го описваш.
По моите разбирания след ти като правиш всичко както трябва, а не се получава това което трябва, то значи че въпреи, че правиш правилно нещата се получават винаги грешки...ЗНАЧИ грешките се появяват за да се учиш от тях защото от друго не можеш да се учиш.
А щом всичко правиш както трябва, а не се получава каквото трябва, то света не е това което ти си мислиш за него.
Може би, според мен, може би това трябва да научиш за света, за да спрат грешките ти....ама ако спрат грешките ти и ти ще спреш да се развиваш, ще залинееш и загинеш...не може ли да измислиш нещо по въпроса, така, че хем да се развиваш хем да не гришиш за да се учиш


Не може да не може...но внимавай..да не ти се случи да се учиш от мъж пияница какво е любов и да не можеш да избягаш от него като задача...че и още по- още...
Помисли си ...

Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.

Тема Re: Пълно разминаване има между...нови [re: Trendi]  
Автор zhizhi (непознатa)
Публикувано09.11.06 19:37



Благодаря, че ми писа, Trendi,
всичко, което казваш е ужасно смислено и умно. По-умно от всичко, което аз бих могла да измисля като решение. Което ме води до мисълта, че съм постъпила правилно, споделяйки историята си.
Вярно е, че мога да се опитам да гледам на секса като на нещо много по-сериозно, отколото досега. Не си спомням обаче, да съм го характеризирала като нещо срамно. Тук не си прав(а), приемайки, че щом не е нещо особено сериозно за мен, значи е срамно.
Като топ-бонус приемам мъдрото ти послание да извличам максимално комичното от дадена ситуация! Зряло, позитивно, жизнеутвръждаващо


Благодаря ти за което!

И преди да приключа със суперлативите- към чий пол принадлежи Trendi ( въпросът ми е продиктуван от чисто статистическа гледна точка: кой пол как тълкува нещата и т. н.)



Тема Re: ...И отново да поговорим за самотатанови [re: ПЪTниk]  
Автор zhizhi (непознатa)
Публикувано09.11.06 19:44



Пепел ти на езика, ПЪТник, за мъжа-пияница

Сериозно, това и на враговете си не ми стиска да го пожелая.
А за грешките, света и духовното ми развитие- сигурна съм, че и щастлива ще продължавам да се развивам, така че хайде малко ЩАСТИЕ сега, стига само грешки



Тема Re: ...И отново да поговорим за самотатанови [re: zhizhi]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано09.11.06 20:12



Ми хайде щастие, какво можеш да направиш за моето щастие?...като те зная по думите ти колко много грешки правиш

добре, ти ще се поучиш от грешката си, но мислиш ли че аз съм достигнал до просветлението да жертвам щастието си заради твоето учене в този свят...освен ако не си навита да делим поравно?

Пътят не води никъде. Главното е да не се отклоните.

Тема Re: ...И отново да поговорим за самотатанови [re: zhizhi]  
Автор valls (непознат )
Публикувано09.11.06 21:54



това нистина звучи, като очакване да получиш нещо като упътване за
включване на микровълнова печка. вероятно си свестен човек, щом
нещата при теб не вървят както би искала. може би трябва малко да се
поразвалиш/ако можеш/, за се оправят нещата.





Тема Re: Пълно разминаване има между...нови [re: zhizhi]  
Автор Trendi ()
Публикувано10.11.06 09:54



Аз съм мъж - преди малко проверих и няма никакво съмнение.





Тема Re: ...И отново да поговорим за самотатанови [re: zhizhi]  
Автор mysticworld (непознат )
Публикувано10.11.06 14:08



Знаеш ли, всичко което ни се случва има смисъл. Аз също имах връзка с женен мъж преди време и съм почти на твоите години. Страдах доста след раздялата, но знаеш ли какво ми помогна - имено самотата. Реших да остана известно време сама и да разбера онова което вътрешният ми глас искаше да ми каже, но аз някак си не исках да чуя. Трябваше да предприема най-накрая онова пътуване към себе си за което все не оставаше време. Е, направих го и сега съм щастлива, имам прекрасен съпруг и едно невероятно малко същество на 8 месеца.
Моят основен проблем беше това, че не исках/страхувах се да взема живота си в ръце и да поема отговорността за това. По-лесно беше да се включа в нечий чужд живот, нечий чужд модел... по-лесно да, но не и по-сладко. Връзката с женен мъж е като да ближеш сладолед през стъкло. Кеф, а?

Няма нищо по-хубаво от това да направиш живота си такъв какъвто ти искаш. Когато една жена е в хармония и баланс, тя е дар за всички около себе си. Моят съвет е да се престрашиш и да разбереш какво и защо се случва, оттам нататък всичко ще си дойде на мястото.
И не забравяй, че в теб има неподозирана жеснска сила, която ще се прояви точно тогава когато си мислиш, че нещата са най зле. Прегръщам те и успех!!!



Тема Re: Хаханови [re: mysticworld]  
Автор Styx ()
Публикувано10.11.06 18:42



Интересно сравнение


В отговор на:

Връзката с женен мъж е като да ближеш сладолед през стъкло....




Аз бих го оприличил така: за единия сладоледа за другия - каквото е останало от вафлената фунийка след това:-))

Една малка водка е полезна във всякакви количества!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.