Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:27 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: архаиченнови [re: publika]  
Автор Lurch (непознат)
Публикувано27.10.02 18:15



"..нали няма да оспориш, че нищо не става случайно и без причина в Живота, и всяка мисъл, действие или бездействие имат значение и последствия ? "

Няма да споря и то не защото те тача, а защото и аз мисля така.


Не съм чел разказите, за които говориш, но ако ми попаднат, ще направя връзка с това, за което си говорим.

Редактирано от Lurch на 27.10.02 18:17.



Тема Re: шахнови [re: Lurch]  
Автор lmBlackМодератор (Хладнокръвен)
Публикувано27.10.02 18:18



Това , че свободата е утопия не е основателна причина да се откажем да я търсим и да жертваме нещо от себе си за да я имаме или за да я дадем.



Тема Re: шахнови [re: lmBlack]  
Автор Lurch (непознат)
Публикувано27.10.02 18:36



Мислех да ти пожелая "успех", но се сетих друго: ние българите нямаме равни по-свободолюбивост. Още от време оно. В българската държава никога не имало крепостничество, т.е. заробване на голяма част от населението от аристокрацията. И в това отношение сме уникални. Но ето чак пак стигаме до въпроса, който поставих в началния постинг.

Каква е цената, която плащаме за собствените си заблуди?

Това, разбира се, е реторика, която едва ли ще се хареса на колегите ми медици и на модераторите, но тъй като ми предстои изпит по психиатрия, обещавам да все повече да се вмествам във формата на клуба.



Тема Re: шахнови [re: Lurch]  
Автор lmBlackМодератор (Хладнокръвен)
Публикувано27.10.02 18:44



Каква е цената на собствените ни заблуди? Интересен въпрос . Признавам, не съм си го задавал, но съм търсил отговора на въпроса: Каква е цената на разбитите ни илюзии?
Като ти остане време можем да обсъдим и двата .



Тема Re: шахнови [re: lmBlack]  
Автор Lurch (непознат)
Публикувано27.10.02 19:15



Ще ти кажа каква е цената на заблудите на свободолюбивия ни народ.

Такава, че ни управлява не изперкалия филанкишия, а мафията.

Такава, че за да успееш в родината трябва да си продадеш душата.

Такава, че за да се реализират в мир със собствената си съвест младият българин и българка трябва да станат емигранти.

(Имам чувството, че някой в този клуб говореше против "емигранта", но може да ми се е сторило... )

Редактирано от Lurch на 27.10.02 19:17.



Тема Чай..нови [re: Lurch]  
Автор Theo (besen)
Публикувано27.10.02 19:19



..що си смени ника бре, емигрантино

Тео



Тема Re:нови [re: Theo]  
Автор Lurch (непознат)
Публикувано27.10.02 19:29



Компрометираха се...



Тема Re: отговорностнови [re: publika]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 10:10



Въпрос на гледна точка и приоритети.
Да си егоцентрик /или както там решиш да наричаш свободата за която говоря/ е превилегия, а не кръст, който трябва да мъкнеш.
Ще ти дам пример:
Лотка с 10 човека се обръща. Ти си сред тях. Какво ще направиш?
Ще почнеш да се луташ и да се чудиш на кого по напред да помогнеш и по този начин да се одавите всички поради неспособността на един човек да спаси едновременно 9 човека или поради невъзможността да избере, кой да спаси, защото ще го гложди, че е изоставил еди кой си?
Или пък ще спасиш колкото се може по-бързо себе си и ще потърсиш помощ, за да спасиш и тези които са останали?
Аз лично предпочитам вторият вариант, защото не се изживявам като Бог и не мисля, че съм в състояние да спася живота на свички около мен или, че ако си дам живота за околните това ще им помогне. Според мен ако не спася първо себе си няма да мога да помогна на никой друг нито в този момент нито в даден следващ такъв.
Ето това имам предвид пос свобода. Да си свободен да избереш първо да спасиш себе си, защото ти си най важният за себе си, а не да хукнеш първо да спасяваш другите поради морални и социални изисквания и правила и така да погубиш себе си.
Наричай това мое мислене, както си пожелаеш. То е мой приоритет и не карам никой да го приема, но и не давам на никой да ме съди поради него. Аз имам преди всичко свободата да избирам, а това значи, че когато избирам свойте права, аз избирам и задълженията си, защото едното върви със другото. А последствията са въпрос на гледна точка.



Тема Re: тежестта на свободатанови [re: publika]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано28.10.02 11:22



Точно там ти е грешката. Ти искаш да видиш свободата през рамка.
Свободата няма рамки и ограничения ... тя е безпределна и може да я видиш и усетиш сам когато премахнеш рамките в които си се сложила себе си и своя живот.



Тема Re: отговорностнови [re: Пcи]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано28.10.02 11:25



...ami nqma da se prawq sega na geroj, no dwa pyti mi se e sluchwalo da spasqwam nqkoj ot udawqne(ne 9 dushi, a po edin, i ne rodnina ili priatel) i uwerqwam te za sekunda ne sym mislila za sebe si, zashtoto ako sym sediala da mislq kakwi mi sa wyzmojnostite i prioritetite, move bi naistina nqmashe da moga da spasq nikogo..., a ti si spasqwaj zadnika, razsyjdaway i tyrsi, koj drug da swyrshi rabotata...
...naistina e wypros na gledna tochka, dano da ne ti se sluchwa kogato reshish da se dawish, kraj teb da e niakoj s twoite prioriteti, zashtoto ima opasnost da se zatriesh...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.