Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:58 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Психоанализа и психотерапия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: тежестта на свободатанови [re: publika]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано27.10.02 00:40



Да си гладна - е едно изживяване нали? Как ще го изразиш с думи?
"Стърже ми" "Умирам от глад" "Гладна съм като вълк" и т.н. нали. И всеки ще те разбере. Защо? Защото всеки освен тебе също е запознат с ИЗЖИВЯВАНЕТО на глад.
Да си жадна - е едно изживяване също.
Да си уморена - също.
Изживявания.....Да си подтисната - също. Да си радостна също.....

Сега внимавай хубаво!
Как ще обясниш на едно същество /напр. на един извънземен, който нито яде нито пие, нито е уморен, нито ....нищо от човешките състояния/ какво е изживяването на глад, жажда, болка и т.н. обикновенни човешки изживявания ? Как ?! С какви думи и средства? Помисли добре !
НЯМА НАЧИН !!!! Няма да те разбере никак.....


По същия начин стои въпроса със Свободата. То е едно изживяване. И за този, който не го е изживял - просто няма подходящи думи да му се обясни.... Помисли и по този въпрос:
Защо всички хора, които имат въпроси очакват да им се отговори ...вербално?Сега ще пусна една тема за това....


"Разменяй а не отменяй становища !"
"Глупостта е сляпа за своята глупост!"


Тема Re: тежестта на свободатанови [re: Oro]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано27.10.02 01:06



...ами Оро, аз все пак си мисля, че нито ти нито аз сме извънземни, щом ти си го усетил, би трябвало да можеш да ми го обясниш и на мен...или поне с някакъв пример да ми покажеш, че тази свобода те е направила щастлив..., ама защо не го виждам това щастие твоето, хич не ми е ясно...
...значи излиза, че трябва да сложим черта на всяка своя установена представа до сега за свобода и щастие...и да се приготвим за нещо невиждано и нечувано...
...не е така, аз напълно те разбирам за какво говориш...всеки има такива моменти в живота си когато е озарен от тази вътрешна светлина и щастие, без да му е необходима външна намеса, но постоянно да се живее в това състояние е невъзможно...и ти го знаеш
...още по-малко, докато човек е в тленната си обвивка може да си позволи всякаква свобода..., освен тази, чрез въображението си...
...ама като говорите за нея тогава казвайте , не "неописуема", а въображаема..., тогава всеки, според капацитета на въображението си, ще знае за какво става дума..., но ще е различно за всички
...а вие според мен и въображението в рамки се опитвате да поставите..., е как ще стане това?



Тема Re: тежестта на свободатанови [re: publika]  
Автор Oro (коректен)
Публикувано27.10.02 02:30



1. Говори ми винаги на "ти" - никога на "вие" - защото съм сам а не стадо или група.
2. "Красотата е в очите на наблюдателя" Чувала ли си тази поговорка?
Аз 3 години бях влюбен в една жена и я носех на ръце и третирах като фея.......но тя не почувствува тази ми любов никога...Защото главата и бе задръстена и все ми повтаряше едно и също: И ти ще ме изхвърлиш един ден като първия /мъжът и я бе изхвърлил с 2 деца на улицата и окупирал общия дом/ Сега след като минаха 2 год. от раздялата ни, защото нямаше начин да се продължава така...тя се е успокоила и ми се обажда да ми каже....че ме обича....

Бях ти написал една чудесна приказка в темата "Въпроси и отговори" но този психар хакера, който вилнее и си мисли че ще ме засегне с това....я изтрил.
Горкият нещастник !!! Ако знаеше какво си постила с тези действия би спрял и ми се извинил незабавно....Но човек си чука главата и не слуша никого....докато не дойде някоя катастрофа....

"Разменяй а не отменяй становища !"
"Глупостта е сляпа за своята глупост!"


абе задрастен мозак такав клеясал отсекаде
ти не разбрали да ме не споменваш напразно бе хуйчо
и на белешки ти писах и за последен път ти казвам
преставаш да сереш по главите на ората и ас те оставам на мира
а това значи да не сам чул да споменваш модератори хакери путки овци кърлежи гниди и други такива путки майни що щи еба путката лелила разбрали ли бе говедо
баси как ше земеш да ме изнервиш деба и ше изчезнеш от дира бе курво

Редактирано от Oro на 27.10.02 03:10.



Тема архаиченнови [re: publika]  
АвторKиpил Mapичkoв (Нерегистриран)
Публикувано27.10.02 07:57



...дали все още Хамлет жив е,
дали все още се тревожи,
да бъде или да не бъде,
средновековно невъзможен...




Lurch: Много си го тача аз Кирчо.



Тема Re: световна конспирациянови [re: Lurch]  
Автор La fille sur le pont ()
Публикувано27.10.02 08:42



Шизофреничето ми то.........



Тема Re: Мит ли е свободата?нови [re: Lurch]  
Автор La fille sur le pont ()
Публикувано27.10.02 08:51



Това ли търсиш? Свободата?
Преди много време бях пуснала това в психология "Свободата на едни се простира до там, докъдето свършва свободата на други".
Свободата е ограничение.
4 стени и между тях пространство ,което ти прецениш , че ти е нужно.
Граници, които ти можеш да разширяваш или да придърпваш.
Ако аз и ти сме заедно - колкото ти се разпростреш, толкова аз ще трябва да се прибера.
За мен свободата е ограничението, което ти си приел, че ти трябва.
Ти си я избираш и ти си я взимаш.
Искаш свободата нали?
Мисля че ти можеш да ме разбереш - поне Блудният син и Шизофреникът ще ме разберат. Кажи ми какво мислиш, но ако може без да намесваме Ботев.
Само ти.



Тема Re: архаиченнови [re: Kиpил Mapичkoв]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано27.10.02 09:16



...е този текст негов ли е?
...и време-пространството не е ли само в нашето съзнание...
...какво означава Средновековие и XXI век, ако не ти бяха втълпени тази представи, и не беше принуден да живееш според тях ?
...в това виждам аз свободата, всеки да избира време-пространството, в което да преживее живота си, без да бъде обвиняван, че е неправ или нещастен, само защото е направил, друг различен от твоя избор...
...щом го е избрал, значи има някакъв смисъл и някакво значение за всички и за Всичко, не само за него...
..нали няма да оспориш, че нищо не става случайно и без причина в Живота, и всяка мисъл, действие или бездействие имат значение и последствия ?
...тук ми идва на ум за разказа на Рей Бредбъри "И гръмна гръм..."
...а и в тази тема, разказа на Лино Алдани "Онирофилм" непрекъснато ме "преследва"...



Тема Re: Мит ли е свободата?нови [re: Hoвaroдин]  
Автор lmBlackМодератор (Хладнокръвен)
Публикувано27.10.02 16:38



Е хайде , "да избереш смъртта,това не е избор" естествено , че е избор. След като не можем да избираме дали да се раждаме, какъв избор ни остава ?
Свободата е възможна само спрямо група на която не принадлежим, защото не ни се налага да се съобразяваме с нея.



Тема Re: световна конспирациянови [re: La fille sur le pont]  
Автор Lurch (непознат)
Публикувано27.10.02 17:54







Тема шахнови [re: La fille sur le pont]  
Автор Lurch (непознат)
Публикувано27.10.02 18:08



Определено не си ме разбрала.

Това, което търся, както и всеки истински православен, е общение с Господа.

Свободата е утопия.

Редактирано от Lurch на 27.10.02 18:09.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.