Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:29 26.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Помощ...нови [re: rabin]  
Автор evlampi_popdimitrov (световноизвесен)
Публикувано13.06.20 22:41



Не излизам, гледам зелкопортокали и не ми се фаща думатиту деба :)

I have sold less books on sex than Stephen Hawking has on physics -- Madonna


Тема Re: Помощ...нови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано13.06.20 22:52



На кое викаш iPod, бре, улав чиляК таквъзи!?


iPod фалира - спряха го! Остана само ЕДИН модел - iPod touch, който е много далече от "китайските чЕкии" за MP3, защото за разлика от тях е пълноценен джобен компютър - iPhone без телефона, или "малък iPad", ако щеш.
Поддържа си вече и FLAC файлове.

Вярно, все още дори сега има в експлоатация доста стари модели/бройки iPod-ове - от най-различни модели, големини, разцветки и срок на ползване, и доста от тях си бачкат и се ползват.
Но нови няма - не можеш да купиш вече, щот' не се произвеждат.


Редактирано от Naki на 13.06.20 23:18.



Тема Re: Помощ...нови [re: evlampi_popdimitrov]  
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано13.06.20 23:01



Миришеш ли на мъж поне?

чети и дишай по-леко



Тема Re: Помощ...нови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано14.06.20 09:41



Улав си ти, Наки, че поне малко не прифана от макя си да се научиш да бичиш кодец.
На поточна линия и Ажайл.
Вай-под не е фалирал. Просто е технология от миналия век.
Баш оттогава се чудя как имат клиенти. Само през облака можеха да си зареждат музика, след като си платят колкото им кажат. И както им кажат, примерно кеш не може.
Китайчуга дето не е маркова като я ръчнеш у компа и наливаш квото ти е на душа, вкл. и всякакви файлове дето не са музика. "Марковото" китайчуго не можело. Имаше един случай дето накараха някъв музикант да си плати за собствената музика, и да си я възстанови зверски компресирана със загуба на качество.
При назе у фирмата пишеха за вайфон, и правеха зверски въртели да качват собствените си билдове. Туй не можело, онуй не можело, тук плати там плати, с кредитна карта и чисто кръщелно свидетелство. Аз в същото време си билдвах и качвах на андроида, без грижи.

Бай Свир, добре са доматито, благодаря. Зелките в момента са с размер на главата ти, баш коги ти порунтаве задника.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Помощ...нови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано14.06.20 11:51



Улав си ти, Наки, че поне малко не прифана от макя си да се научиш да бичиш кодец.
На поточна линия и Ажайл.
Вай-под не е фалирал. Просто е технология от миналия век.


Под "фалирал" имам предвид, че го махнаха. Все нещо пък съм написал съвсем просто, хем не се разбира от теб по някаква причина.


Не се произвеждат нови, не се продават.

Линк:


И не е от "миналия век" въобще -- iPod touch все още го има, а 1вия gen излезе септ 2007 тоест бая далече от предния век.

Относно приложения, да, май се плаща $99 на година, ама не знам да е особено трудно да се инсталират от Mac-а на телефон или iPad/iPod touch.




Тема Re: Помощ...нови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано14.06.20 12:15



Аз не съм като тебе да мишкувам пред компа само и да чета от уйки-растията. Малко след 2000-та бях по Америката, и бяха доста МОДЕРНИ тогава, всеки с тапи у ушите с някаква версия на МП3 плеър. Мисля точно изгнилите бяха с мини харддиск, и имаше огромен проблем да си качиш квато музика искаш без да я платиш. Ся няма начин да е модерно с Вай-под, щото всеки мъкне някакъв смартфон.
Да, 100-тина $ годишно искат изгнилите, ти да пишеш код, те да приберат 2/3 от печалбата ти, и 100$ дето са си търкали зъбите да ти ги приберат. И то ако Голямата Глава ти одобри приложението.
Правиха наще някви хакове да си тестват собствения продукт, нещо подобно на туй дето го разправяш. Начи даваш ена шапка пари за уж марково, и после почваш да го хакваш, като последна долнопробна китайска бангия за 15 $.
Лично съм виждал как Макбук Про бачкаше надолу с главата, щот лятото прегрява. Лично сме се борили да смъкнем и отворим криптиран файл от нета. Не може да го отвори и не дава да го смъкнеш. Туй е техника за секретарки и директори. Нещо като чалгата на техниката. Лъскаво, скъпо и двусрично, щото овцата не помни дълги думи. То Светът натам отива като цяло, дива идиокрация и простотия. Новите браузъри не щат по никой начин да отворят сайт, които не си е настроил часовника и му гърми сертификата. Машината почва да решава кво ти да правиш и кво да споделя с Кораба Майка.
Шефчето имаше ебати проблемите с ВиФи-то, щот няма ни USB ни мрежов порт (туй дето Свирът се подмокря да му се кефи). Да си го чука у главата, той самия почна да го мърмори, след като затвори 4 цифрена сума за него.
Ся пак ще ви погаждат стария номер. Ширпотребни чипове, с принтната ябълка отгоре, мъчат да правят старите номера на новите шарани.

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly


Тема Re: Помощ...нови [re: rabin]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано14.06.20 13:07



Аз не съм като тебе да мишкувам пред компа само и да чета от уйки-растията.

Не мишкувам. Никога не съм имал iPod, който да не е Touch, но от Touch линията имам много, вкл. 1-вия, който е култов и легендарен модел!

Лесен начин да имаш приложения като на iPhone/iPad, без да даваш един леген пари за iPhone или iPad.

А именно -- имам iPod Touch 1st Gen (с iOS 3.1.нещо си), имам 4th gen - много добър за времето си, с iOS 6.1.x май беше, както и iPod touch 6th gen розов. (Той е с iOS 12.x, щото 13.x вече иска 7-мо поколение.)

А Mac десктоп комп или лаптоп не бих ползвал/купувал, както и ти казваш. Прекалено скъпи, с по-калпави чаркове вътре на 5-но, 6-но по-високи цени.


Редактирано от Naki на 14.06.20 13:35.



Тема Re: Помощ...нови [re: Naki]  
Автор rabin (чобанин)
Публикувано14.06.20 15:19



То дето са скъпи, ами ме третира като секретарка. Три пъти Мак искаше да се закълна, че няма друг освен Изгнилите, докато ми РАЗРЕШИ да декриптирам файл от Нета.
Както Стиви модния разправяше - не ви е работа да знаете за кво да си давате парите, или нещо подобно.
По ено време ми мина през акъла да си сглобявам Хакинтош да видя и аз малко мисъл овча. Ама не ми се оставя Линуксчето. Всичката сървържийница работи на Линукс, не е редно да забравям отде излиза ляба, и къде почва секретарската мисъл.
Ще мина и без изгнили, оставям ги на ропчетата да си въобразяват, че са елит.
Вай-фон вече дори не е скъп. Под 1000 лева нов, то единия датчик на жипарата струва повече.
Чудя се дали тия новите ребрандираните чипове ще хакват бенчмарковете. Тия дето ви продават смет за сливи го правят. Като го бенчваш и лети, като го ползваш и псуваш!

Цитат: Разкажете на всички. tiny.cc/mkc1ay превод bit.ly/2kLVdly



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.