Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:37 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Поредното селско изпълнениенови  
Автор Орган (минаващ)
Публикувано09.11.10 10:00



на

от Търново. Така е, лисицата не могла да стигне гроздето и рекла, че е .

Ок разбрирам, че ТУ са отразяли Наков за неговите ултра, мега велики курсове по програмиране, ама такава инвазия и черен PR срещу университета не бива. може да намерите на блога му. Това ли е онзи дето подскачаше на около разправяйки, че в ТУ и СУ са най-добрите и там се прави нАуката България? Та нима половинта му колеги от Тирлика не са от ТУ? А? Върти се като фунраджийска лопата, ама така е интереса клати феса.

Освен това, кога стана фактор, че да дава мнение по въпроси свързани с качеството на образование в университетите? Та, нима той не се ? Ей това не мога да разбера.... как един провален тип има наглостта да дава квалификаций?

Д-р С. Наков започва да ми прилича на Яне Янев. Незнам защо.

============
Такие вот дела...

Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Орган]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано09.11.10 10:17



Снимката на Наков е потресаваща, добро октритие. Все повече Наков заприличва на Икебаната/Дъртака/Съчките, или обратното. Или и двете.

Сега положителните неща - новия блог на Наков е в приятен зелениково-оранжев гей скин, което макар и съмнително, е в пъти по-модерно от звездричките в стил уеб 1995-а.

Отрицателните - интересно след като Наков е бил в ТУ някакъв и е преподавал нещо, както и преподава в момента с неговите курсове, как така са много зле изведнъж. Нали и той е бил там? Или той е извън пространствено-времевия континуум на нещата и влиза като месия-спасител?

После - класациите. Макар че аз лично съм завършил прехваления Американски Университет точно с компютърна специалност и точно при всичките професори от СУ - Манев.. и там другите ги забравих, аз лично ще кажа, че образованието ми е дало един голям кур и реално ме постави 5 години назад. Всичко е до хора, ако се бях събрал с подходящите хора, щях да съм доста напред. Не само, че университета ме вкара 5 години назад, но и после ме срещна с грешните хора и там още 5 години изгубих - това са сегашните приятелчета на Наков - храбрите мускетари от Телерик.

Което ме навежда и на последната точка, да не мрънка много срещу Американски Университет и как СУ/НБУ били по-добри, понеже неговите приятелчета всичките са завършили в Американски Университет, а единствения дето не е е звършил АУБГ е завършил точно в ТУ, и случайно е ЦТО на Телерик в момента. Не че на някой му пука нещо, но Наков поне като мрънка във виртуалното пространство, да си отговаря на позициите в реалния живот - да си направи/присъедини от фирма със 100% СУ студенти и тогава съм сигурен, че всичко ще е наред - колата му ще е Ягуар, ракиите 63 в 10 часа сутринта преди тийм билдинга няма да карат хората да викат полиция, прическата му ще се оправи, етц.

--
One day it will make sense.

Редактирано от Гypy на 09.11.10 10:19.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Гypy]  
Автор moreol ()
Публикувано09.11.10 11:40



Hater'и

. Единия завършил ТУ, другия го били преебали с 10 години и сега отричат очевадния факт. Може да не се кефя на Наков, но в случая е абсолютно прав.
Със застарели и консервативни преподаватели не може да се работи и учи. Това е факт. Тази пародия частично я има във всички университети, включително и ФМИ.

Гуру, самата идея, с която си тръгнал да влизаш в университет те е дръпнала много назад... поредния лузър, които НЕ ЗНАЕ защо е влязъл в университет, а после тръгнал да се жалва.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: moreol]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано09.11.10 11:51



Много ме подценяваш. Перфектно знам за какво съм влязъл в университет и съм си го изпълнил. Професионалната реализация и "контактите" са били на, хм, 4-5--то място. Отебах и пих за пет живота напред. Изкарах си най-доброто студентство евър. Накрая съвсем нарочно имах F (двойка, по българските критерии), за да мога да изкарам още една година.

Хейтъри е интересен пойнт, при положение че коментираме Наков, който хейтва всичко от ТУ/СУ/АУБ до Майкрософт/Гуугъл.

Плюс това точно в момента не съм особено преебан, честно казано. Ако всички бяха толкова преебани като мене... Швейцария.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Орган]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано09.11.10 12:40



О, Наков е отворил блога си за коментари. Доста смело. Също и мнения за световната индустрия, добре, добре.

http://www.nakov.com/blog/2010/11/08/microsoft-windows-phone-7-gets-more-promising/#comments

Според него Андроид (с маркет шеър и моментум > иОС) е бил зле, но уин7 бил супер добре. Отдолу има и коментари. Много забавно.

Наков продължава да ме учудва с английския си. Не съм виждал наистина добър девелопер да има проблем с английски. Учиш различни езици за програмиране и си добър, как точно не си добър тогава на английски - просто друг език. И цялата информация/документация е на английски, тези 15 години какво прави?

Странна работа. Но Наков е странна личност.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Орган]  
Автор Cин Mapмoт (в целофан)
Публикувано09.11.10 14:47



Теб кое те притеснява, че ТУ не става за чеп за зеле или че Наков го коментира :)



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Cин Mapмoт]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано09.11.10 14:53



Какво означава "не става за чеп за зеле"? Ти като завършиш детската градина в квратал Божурище в Габрово, ставаш ли Алберт Айнщайн? Какво очаквате от университетите КОИТО САМИ СТЕ СИ ИЗБРАЛИ, не мога да разбера? Увеличаване на размера на кура, 100,000 заплата, Скарлет Йохансон жена?

ТУ е бил и продължава да бъде един от топ университетите в България, който произвежда доста качествени хора. Като шефа на Наков в Телерик примерно. Или като Росен Плевналиев, единствения читав министър в кабинета на Борисов.

Същото може да се каже и за всички останали основни университети.

--
One day it will make sense.

Редактирано от Гypy на 09.11.10 14:53.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Cин Mapмoт]  
Автор Орган (минаващ)
Публикувано09.11.10 15:07



Майна, виж сега . Проблемът не е, че ТУ са некадърни. Те и по мое време бяха некадърни, но това не ми попречи да завърша второ висше в Русия. Проблемът е в това, че един

дето през живота си нищо стойностно не е направил/изработил/сътворил подскача като тролче/смърфче/лилипутка и да обяснява как всичко и всички са толкова некадърни и само той може да оправи нещата. Видяхме - не може.

Да. Проблемът е, че д-р С. Наков го коментира. Хубаво е човек да е недоволен и да се бори за нещо по добро, ама

============
Такие вот дела...

Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Орган]  
Автор bobyb (член)
Публикувано09.11.10 15:11



Какъв точно ти е проблемът със Светлин Наков?



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: bobyb]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано09.11.10 15:16



>>Какъв точно ти е проблемът със Светлин Наков?

Това е добър пойнт. Не знам за него, но лично мене ме дразни, че Наков говори едно във виртуалния свят, а в реалния прави тотално диагонално противоположно на това.

Окей, псувай ТУ/АУБГ, но някак си като шефа ти е от ТУ и останалите са от АУБГ и ти си там - не върви. Той има някаква безумна персонална адженда, дето не съм сигурен, че дори самия той я разбира.

Та лично мене това ме дразни. Нямам проблем със strong opinion - this sucks, that sucks - това е окей, стига е реално. Наков има виртуален и реален живот дето не съвпадат по никакъв начин.

--
One day it will make sense.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.