Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:41 17.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Поредното селско изпълнение  
Автор Орган (минаващ)
Публикувано09.11.10 10:00



на

от Търново. Така е, лисицата не могла да стигне гроздето и рекла, че е .

Ок разбрирам, че ТУ са отразяли Наков за неговите ултра, мега велики курсове по програмиране, ама такава инвазия и черен PR срещу университета не бива. може да намерите на блога му. Това ли е онзи дето подскачаше на около разправяйки, че в ТУ и СУ са най-добрите и там се прави нАуката България? Та нима половинта му колеги от Тирлика не са от ТУ? А? Върти се като фунраджийска лопата, ама така е интереса клати феса.

Освен това, кога стана фактор, че да дава мнение по въпроси свързани с качеството на образование в университетите? Та, нима той не се ? Ей това не мога да разбера.... как един провален тип има наглостта да дава квалификаций?

Д-р С. Наков започва да ми прилича на Яне Янев. Незнам защо.

============
Такие вот дела...

Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Орган]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано09.11.10 10:17



Снимката на Наков е потресаваща, добро октритие. Все повече Наков заприличва на Икебаната/Дъртака/Съчките, или обратното. Или и двете.

Сега положителните неща - новия блог на Наков е в приятен зелениково-оранжев гей скин, което макар и съмнително, е в пъти по-модерно от звездричките в стил уеб 1995-а.

Отрицателните - интересно след като Наков е бил в ТУ някакъв и е преподавал нещо, както и преподава в момента с неговите курсове, как така са много зле изведнъж. Нали и той е бил там? Или той е извън пространствено-времевия континуум на нещата и влиза като месия-спасител?

После - класациите. Макар че аз лично съм завършил прехваления Американски Университет точно с компютърна специалност и точно при всичките професори от СУ - Манев.. и там другите ги забравих, аз лично ще кажа, че образованието ми е дало един голям кур и реално ме постави 5 години назад. Всичко е до хора, ако се бях събрал с подходящите хора, щях да съм доста напред. Не само, че университета ме вкара 5 години назад, но и после ме срещна с грешните хора и там още 5 години изгубих - това са сегашните приятелчета на Наков - храбрите мускетари от Телерик.

Което ме навежда и на последната точка, да не мрънка много срещу Американски Университет и как СУ/НБУ били по-добри, понеже неговите приятелчета всичките са завършили в Американски Университет, а единствения дето не е е звършил АУБГ е завършил точно в ТУ, и случайно е ЦТО на Телерик в момента. Не че на някой му пука нещо, но Наков поне като мрънка във виртуалното пространство, да си отговаря на позициите в реалния живот - да си направи/присъедини от фирма със 100% СУ студенти и тогава съм сигурен, че всичко ще е наред - колата му ще е Ягуар, ракиите 63 в 10 часа сутринта преди тийм билдинга няма да карат хората да викат полиция, прическата му ще се оправи, етц.

--
One day it will make sense.

Редактирано от Гypy на 09.11.10 10:19.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Гypy]  
Автор moreol ()
Публикувано09.11.10 11:40



Hater'и

. Единия завършил ТУ, другия го били преебали с 10 години и сега отричат очевадния факт. Може да не се кефя на Наков, но в случая е абсолютно прав.
Със застарели и консервативни преподаватели не може да се работи и учи. Това е факт. Тази пародия частично я има във всички университети, включително и ФМИ.

Гуру, самата идея, с която си тръгнал да влизаш в университет те е дръпнала много назад... поредния лузър, които НЕ ЗНАЕ защо е влязъл в университет, а после тръгнал да се жалва.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: moreol]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано09.11.10 11:51



Много ме подценяваш. Перфектно знам за какво съм влязъл в университет и съм си го изпълнил. Професионалната реализация и "контактите" са били на, хм, 4-5--то място. Отебах и пих за пет живота напред. Изкарах си най-доброто студентство евър. Накрая съвсем нарочно имах F (двойка, по българските критерии), за да мога да изкарам още една година.

Хейтъри е интересен пойнт, при положение че коментираме Наков, който хейтва всичко от ТУ/СУ/АУБ до Майкрософт/Гуугъл.

Плюс това точно в момента не съм особено преебан, честно казано. Ако всички бяха толкова преебани като мене... Швейцария.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Орган]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано09.11.10 12:40



О, Наков е отворил блога си за коментари. Доста смело. Също и мнения за световната индустрия, добре, добре.

http://www.nakov.com/blog/2010/11/08/microsoft-windows-phone-7-gets-more-promising/#comments

Според него Андроид (с маркет шеър и моментум > иОС) е бил зле, но уин7 бил супер добре. Отдолу има и коментари. Много забавно.

Наков продължава да ме учудва с английския си. Не съм виждал наистина добър девелопер да има проблем с английски. Учиш различни езици за програмиране и си добър, как точно не си добър тогава на английски - просто друг език. И цялата информация/документация е на английски, тези 15 години какво прави?

Странна работа. Но Наков е странна личност.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Орган]  
Автор Cин Mapмoт (в целофан)
Публикувано09.11.10 14:47



Теб кое те притеснява, че ТУ не става за чеп за зеле или че Наков го коментира :)



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Cин Mapмoт]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано09.11.10 14:53



Какво означава "не става за чеп за зеле"? Ти като завършиш детската градина в квратал Божурище в Габрово, ставаш ли Алберт Айнщайн? Какво очаквате от университетите КОИТО САМИ СТЕ СИ ИЗБРАЛИ, не мога да разбера? Увеличаване на размера на кура, 100,000 заплата, Скарлет Йохансон жена?

ТУ е бил и продължава да бъде един от топ университетите в България, който произвежда доста качествени хора. Като шефа на Наков в Телерик примерно. Или като Росен Плевналиев, единствения читав министър в кабинета на Борисов.

Същото може да се каже и за всички останали основни университети.

--
One day it will make sense.

Редактирано от Гypy на 09.11.10 14:53.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Cин Mapмoт]  
Автор Орган (минаващ)
Публикувано09.11.10 15:07



Майна, виж сега . Проблемът не е, че ТУ са некадърни. Те и по мое време бяха некадърни, но това не ми попречи да завърша второ висше в Русия. Проблемът е в това, че един

дето през живота си нищо стойностно не е направил/изработил/сътворил подскача като тролче/смърфче/лилипутка и да обяснява как всичко и всички са толкова некадърни и само той може да оправи нещата. Видяхме - не може.

Да. Проблемът е, че д-р С. Наков го коментира. Хубаво е човек да е недоволен и да се бори за нещо по добро, ама

============
Такие вот дела...

Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Орган]  
Автор bobyb (член)
Публикувано09.11.10 15:11



Какъв точно ти е проблемът със Светлин Наков?



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: bobyb]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано09.11.10 15:16



>>Какъв точно ти е проблемът със Светлин Наков?

Това е добър пойнт. Не знам за него, но лично мене ме дразни, че Наков говори едно във виртуалния свят, а в реалния прави тотално диагонално противоположно на това.

Окей, псувай ТУ/АУБГ, но някак си като шефа ти е от ТУ и останалите са от АУБГ и ти си там - не върви. Той има някаква безумна персонална адженда, дето не съм сигурен, че дори самия той я разбира.

Та лично мене това ме дразни. Нямам проблем със strong opinion - this sucks, that sucks - това е окей, стига е реално. Наков има виртуален и реален живот дето не съвпадат по никакъв начин.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Гypy]  
Автор cristal_reaver (старо куче)
Публикувано09.11.10 15:22



Криво му е на човека, че му прецакват бизнеса.
Колкото повече университетите не стават, толкова повече хора ще посещават курсовете му(след като ги зариби с някои безлатен университетски курс). Пък и що да не си поиска някоя субсидия, за това че развида образованието.
Много ясно е че ще го плюе.
Лично мен не ме кефят курсовете му, щото ако са като тея в нарс куцо и сакато стават "софт. енеженери"...



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Орган]  
Автор sin4ez (минаващ)
Публикувано09.11.10 15:42



Аз съм абсолютно съгласен с мореол. Ти си просто нещастен хейтър/ Казано иначе завистливо копеле На наков не можеш да му стъпиш и на малкия пръст НАРС дали е успешен или не не си ти тоя който може да прецени Дори в неуспеха може да има успех Айде да те видим примерно колко награди от международни прояви можеш да извадиш Нямам нищо общо н Наков, единствено си спомням че лекциите му бяха много интересни макар и да не помня много от тях и изключение на Качествения код Мога само да кажа че много гняв трябва да си насъбрал за да почнеш да флеймиш някого дори и да не го харесваш Ти си нещастник брато Сгрешен ти е чипа



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Гypy]  
Автор bobyb (член)
Публикувано09.11.10 15:53



Честно казано не виждам особено противоречие шефа ти да е от ТУ и да не харесваш самия ТУ. Това че университета е лош не значи че всички излизат от него повредени, аз също го завърших това чудо.


По-скоро не ми харесва очевидно емоционалното отношение - ТУ бил извън класацията, а втори е примерно НБУ, може би защото са го приели да изнася лекции. В същото време срещам много негативни мнения за НБУ, без да категоризирам, не съм бил там.
Както и да е човека си прави бизнес, бори се за това което смята за правилно. Както се казва - по-добре в устата на хората отколкото в краката им.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: sin4ez]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано09.11.10 15:55



Откъде знаеш, че не може да му стъпи на малкия пръст? Колко знаеш за Наков и НАРС аферата? Последния път, когато се интересувах от това, русата пача от НАРС караше Х6, а наков си беше с Голф-а 3 с ВеликоТърновски номер.

Колко знаеш ти за кое как и какво става?

Нашите мнения са добри препоръки към Наков, какво го очаква и какво следва. Ние го харесваме, но разбираме, че той просто трябва да се отърва от демоните и да си концентрира енергията в правилната посока. В момента анти-позицията към всичко свързано с ТУ/АУБГ и в същото време работене за фирма в която всичко е свързано с ТУ/АУБГ го поставя в много лоша позиция и му губи енергията.

Проблема не е ТУ. Проблема са мазните изроди, за които пича постоянно работи без да си намери мястото. И Телерик са просто поредните такива.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Орган]  
Автор SOVlET SMARTASS (loanshark)
Публикувано09.11.10 15:57



Не мога да проумея вече за къв чеп му обръщате внимание на наков? Освен 100тина ученици от прогимназията едва ли някой го интересува. Вярно, че сега е в телерик, но предупреждавам, че ако тоя тип ми го пратят да ме обучава на нещо аз ще изляза от стаята.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Гypy]  
Автор bobyb (член)
Публикувано09.11.10 15:59



Историята около НАРС е интересна наистина, по-скоро какви са тия, коя е тая руса пача и как успяха да направят бизнес изцяло на гърба на Светлин Наков. Някой да е чувал за друга личност свързана с НАРС освен него? Всички си мислеха че НАРС е бизнес на Наков.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: sin4ez]  
Автор SOVlET SMARTASS (loanshark)
Публикувано09.11.10 16:01



Абе май е по-вероятно това да се самия наков от колкото някой да хейтва чак толкова.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: bobyb]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано09.11.10 16:01



Така, както винаги с тебе съгласен, но с малка корекция - пича почва да фейлва. Не можеш да се асоциираш безкрайно с компрометирани типове и да очакваш големия пробив. Пича просто трябва да излезе сам и да го направи.

Това което прави в момента, след 1 година ще свърши в огромна мизерия. Залагам 100 кинта на това, ще се върнем на този пост след 1 година.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Орган]  
Автор lrean (гжмугъл)
Публикувано09.11.10 16:11



Пич, направили са ми впечатление и предишни мнения от теб - страдаш от остра екстровертна накофобия, вземи си ваканция.
Човекът е смешен, жалък и глупав, също както университетите ни и мнозинството от преподавателите в тях. За какво му/им обръщаш внимание?

кротък крилат крококит кърка текила, тармъчка трепетно тревата


Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: sin4ez]  
Автор Орган (минаващ)
Публикувано09.11.10 16:13



Да това ми хареса, само не знам от къде да те почна майна.

Наистина му завиждам на

. За академичните и не неакадемичните титли и за международните и немеждународните награди, и за жената, и за колата, и за банковата сметка, и за теб Роналдо, и за всичкото приятели от Варна, Бургас, Слънчев Бряг, Обзор, Каспичан... ама най-много за

единствено си спомням че лекциите му бяха много интересни макар и да не помня много от тях - ами да, какво да помниш тетрадката на баба Пена? Или магазина за зеленчуци? Да, майна и аз съм ги слушал тези лекций, по едно време беше изригнал и ги качваше на сайта си. Само не разбрах на този сайт ли се е учил или някъде другаде. Иначе да всичко звучи прекрасно, красиво и мазно и накрая излизаш като изнасилена кокошка от лекцията му.

Иначе майна, един като тебе преди има няма 10 години обясняваше да си сменяме чипа, ама заграби едни гори и си отиде в Мадрид или Барцилоната беше?

============
Такие вот дела...

Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Гypy]  
Автор Орган (минаващ)
Публикувано09.11.10 16:24



Хах, тази с Х6-цата ли преподавала или е друга?

Искам да ходя на курс в НАРС.

Редактирано от Орган на 09.11.10 16:25.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Орган]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано09.11.10 16:35



Аз реално наистина съм му фен на Наков и наистина му съчувствам. Причината е, че и аз съм бил като него. Изкарал съм много, много некадърни типове с "тийм ефорт" и съм получавал доста голям кур обратно. Но се научих.

Именно затова и врата и гърба ми са толкова големи - просто съм носил много изроди, много време. Но дотук.

Време е и Наков да се научи. Иначе вместо дебел врат и широк гръб, ще има смешни гирлянди за коса и тъпо/безмислено мнение колко е зле ТУ (СУ/МУ/КУ/АУБГ/ЕТЦ все тая).

Да се надяваме, че ще се оправи момчето.

--
One day it will make sense.

Редактирано от Гypy на 09.11.10 16:36.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Гypy]  
Автор Орган (минаващ)
Публикувано09.11.10 16:45



Майна, аз не му се кефя, т.е. вече не му се кефя. В началото му симпатизирах идеята, въпреки, че бе стара - нищо ново и уникално, успя да я въведе в българската реалност. Първите хора са били кадърно обучени. Полсе като всяко българче се Оля, полакомя се, не издържа на изкошението, вкара студетни да водят лекциите му, а те му изядоха ушите. Накрая изгуби всичко.

Не мога да харесва разни къдрави барутници. Колко- 1/2/3 години и вече няма НАРС.

============
Такие вот дела...


Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: lrean]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.11.10 17:02



остра екстровертна накофобия
Много по страшно е ако страдаш от остра или хронична интровертна накофилия.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: bira_more]  
Автор Om_ (eyeful)
Публикувано09.11.10 17:08




Та, колко му е, секси е момчето, блонд, дългокос, образован, речовит, ехехееей ...



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Om_]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано09.11.10 17:49



Само за ебане мислите жените.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Орган]  
Автор | (>[2] /dev/null)
Публикувано09.11.10 18:10



Определено е селска изява. Очевидно е, че ТУ просто го няма в класацията за "Информатика и компютърни науки". Язък му за претенциите, че е учЕн...

Иначе като излезе класацията и гледах резултатите на СУ, НБУ и АУБ, Софийския Университет никак не ме впечатли по критериите, които ми изглеждат важни. За да не скочи някой да твърди, че плюя СУ -- българското ми образование е от СУ.

The last good thing written in C was Franz Schubert's Symphony No. 9.


Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: ThunderFuck]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано09.11.10 18:21



Мноо нахитряхте сичките напоследък. Само един zaphod остана примерен роб.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Орган]  
Автор Beco_ (Boogie chillun)
Публикувано09.11.10 18:29



Ае пичове, извинявайте за нелепия въпрос, ама кой е този Наков ве, че цяла тема сте му посветили?


... for a brief moment it seemed that rock 'n roll would inherit the earth.


Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано09.11.10 18:32



>>Мноо нахитряхте сичките напоследък. Само един zaphod остана примерен роб.

Аз лично нямам нищо против да съм роб на някой готин пич, както е било навремето. Аристократичен, образован, уважаващ хората. Аз реално дори и сега съм роб на клиентите си, макар че никой нищо не може да ми каже, пак имам неща дето трябва да се свършат/

Просто наистина супер много деградира това, кой е шеф и кой не. Стана игра - кой как да преебе ситуационно другия и да е в ситуацията в която държи автомата. Не е точно умения/респект/уважение.

Аз бях настроен за това, бях окей с шефове. Но видях супер депресирани, комплексирани, огромни тъпанари и това беше супер гадно. Това ме форсира да изляза извън това. Иначе съм файн ако някой заслужава да е шеф, ама трябва наистина да заслужава. Не съм го виждал досега.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Om_ (eyeful)
Публикувано09.11.10 18:40



Не си прав, човек, да вземем теб - дебел, необразован брюнет, нямаш и къдрици, очевидно в твоя случай не може и дума да става за хронична интровертна реконструкторофилия.



Тема Мани го негонови [re: Om_]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано09.11.10 19:37



земи ме мен (ма само за малко).
Те - не съм дебел, само си тежа здраво на мястото, доста здраво, а бе повече от колкото трябва. Образован съм, ама неам къдрици.
А бе кат се замисля - нема да се къдря. Та май и мен няма да ме огрее.



Bеer? Mоre?



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: ThunderFuck]  
Автор Гypy (bangbus driver)
Публикувано09.11.10 22:06



Точно така. Пичовете бяха просто доста ограничени и дори не четяха Хакер Нюз, етц. Това проработи много добре за тях. Игноранс ис блисс.

Те не знаеха, че трябва топ пичовете да имат шеър. Резултата беше, че те намираха за нормално да се хуукват ъп с дебели ретардед типове от УСА, и за тях това беше огромен успех.

Реално разбраха, че нещо не е наред когато направих 2-3 тийма в основния им конкурент. А можеше да е много по-лесно. Просто - пич, респект за квото направи, това, респект нека да продължим. Не и при тях. При тях беше - ние сме мускетари, некви божества, кума ми ще кара АМГ, сестра ми е тъпа но ще в ВП, а вие ще го духате, щото... може.

Имам един приятел дето директно ги е бил при такава ситуация. Съжалявам, че не го направих. Но не е късно.

--
One day it will make sense.


Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Гypy]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано09.11.10 22:35



Може би те не са те искали повече. В смисъл хората най-вероятно са искали да държат дистанция със служителите си вече, а ти все пак си си носил личното PC там. Най-вероятно и сте се освинвали заедно по заведенията преди те да почнат да се правят на шефове.

Кофти, но най-вероятно и в google и във facebook така се е случвало, в смисъл не е от мускетарщината...



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: ThunderFuck]  
Автор Aaron (charming)
Публикувано09.11.10 23:04



E, тва с "не се раздавай на работа" си е чисто робско мислене...

Ако си някой, който не се раздава "за работата", едва ли ще успееш и като шеф...

Няма такова животно в бизнеса като "сам да си си шеф"...Забрави го...



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Гypy]  
Автор vmwr (непознат)
Публикувано09.11.10 23:06



Не мой та разбере човек.

Ем изкарал най-доброто студентство евър, ем 5 години назад.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: bira_more]  
Автор lrean (гжмугъл)
Публикувано09.11.10 23:21



Това звучи като болестта на Гурувските мускетари



кротък крилат крококит кърка текила, тармъчка трепетно тревата

Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Гypy]  
Автор SOVlET SMARTASS (loanshark)
Публикувано09.11.10 23:38



Как може наков да събира фенове сред по-опитни професионалисти. Пича е на ниво "We speak no americano" и няма да се учудя ако единствената цел на тези "курсове" са една чета войводи да си чешат егото пред новобранки.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: SOVlET SMARTASS]  
Автор bobyb (член)
Публикувано10.11.10 01:28



Какво его, какви 5 лева, човека прави бизнес и си изкарва хляба, в пъти повече от средностатистически програмист.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Гypy]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано10.11.10 06:04



А аз може ли да ползвам 100 кинта докато "се върнем на това" догодина?



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Гypy]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано10.11.10 06:12



безумна персонална адженда

Това последното си го сложил на ингилизки, за да не те разбере Наков ли? Евала, аз не бих се сетил



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Орган]  
Автор pesho.konia (старши)
Публикувано10.11.10 06:59



И как може толкова да обсъждате човек, който пише такива глупости!? Като разбира от програмиране, що не се занимава с това, от което разбира...



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Гypy]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано10.11.10 07:36



Аз реално дори и сега съм роб на клиентите си, макар че никой нищо не може да ми каже, пак имам неща дето трябва да се свършат
абсолютно, оня ден точно това разправям - "часпромския господар, или клиент ако искаме да запазим достойнство, каза еди какво си".
а иначе сам си си крив за "катарзиса" дето си изживял, знам каквъв ти беше мирогледа преди 5 години, неминуемо беше да се сблъскаш със суровата истина






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Гypy]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано10.11.10 10:07



Тва е в кръга на шегата, естествено. Естесвения стремеж на всеки човек е да се огради от идиоти. Zaphod колкото и да се праи на крепостен селянин, напусна бившата си фирма при първия по-сериозен конфликт с обкръжението на шефа, убеден съм, че ще се махне без да се замисля и от сегашната, само нещо малко да не му е на кеф. Освен това няма абсолютно нищо против да си бичи частно.

Според бързата ми калкулация наум, количеството на шефове не-идиоти е около 5%. Като интелигентността и образованието не са проблем, проблемите са чисто психологически. Обяснявал съм ви ги вече, няма да се повтарям.
От тук, ако трябва да се избира между шеф идиот и клиент идиот, чисто рационалния избор е клиент идиот. Поради простата причина, че контактът с шефа е ежедневен, докато с клиента е по-разреден.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Om_]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано10.11.10 10:12



Според скромния ми опит с женската психология, енергичното отричане на сексуално привличане всъщност е признак за наличието на такова. Освен това къдрици имам, стига да си пусна по-дълга коса, естествено.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор wqw (АзСъмЖив)
Публикувано10.11.10 11:14



По-скоро на клиент-идиота можеш да му кажеш цена по две, по три, по четири докато се откаже. Дори не е нужно да го псуваш.

Затова клиент-идиотите са най-сладки -- защото плащат най-много и са с потенциал да плащат още повече (виж коефициент идиотщина по-горе). Всъщност това обяснява и защо някой въобще се занимава с тях in fist place.

Чудно ми е дали клиент-идиотите осъзнават собствената им идиотщина колко им струва long term.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: bobyb]  
Автор SOVlET SMARTASS (loanshark)
Публикувано10.11.10 12:26



Не е точно така. Какво се правиш на ударен. Повечето курсове са про-боно, не ги води той и не са му задължение по никакъв начин. От какво мислиш, че се мотивират тези хора...



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: SOVlET SMARTASS]  
Автор bobyb (член)
Публикувано10.11.10 12:39



Не се правя на ударен, нали не си мислиш че човека работи про-боно?



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: bobyb]  
Автор SOVlET SMARTASS (loanshark)
Публикувано10.11.10 14:28



Зависи какво се опитваш да извъртиш в момента. Знам, че работи нещо си. Но повечето неща не са му задължение нито на него нито на онези около него. Дали ще ги правят или не е без значение. Друга тема е дали изобщо върши нещо или делегира на ентусиасти.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: ThunderFuck]  
Автор Om_ (eyeful)
Публикувано10.11.10 14:56



Тц, само стара съм.





Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Om_ (eyeful)
Публикувано10.11.10 15:00



Че пусни си, де (коса), виж го Начката!



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Орган]  
Автор Heзнaeн (не се знае :))
Публикувано10.11.10 21:23



Тоя незнам какъв е... май не трябва да подлежи на коментиране...
особено като мой съседчета ми споменаха че му ходели на курсовете и каква била изненадата....
седели в една зала и им прожектирали филмчета как се програмирало на джаба... и те и толко разбрали...
само си дали парите момчетата... казах им каква литература да си купят и как да копат за да научат нещо.... това май е по ценно от филмчетата....


www.pointerbg.com

Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: ThunderFuck]  
Автор Om_ (eyeful)
Публикувано11.11.10 20:00



Ба, то така като гледаш как на сериозно ме взимат колегите е ясно - 24 годишна, попрезряла, необвързана блондинка с баджак до сливиците, къдрици по-убави от наковите даже и 120 гръдна!
Какво имам предвид под "попрезряла" - всичките ми курсови работи вече някой ги е написал.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Om_]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано11.11.10 20:57



Доста навитаци взе да имаш у тоя форум.

Възбуждаш ги само с няколко тъпи реплики, евала.



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Om_ (eyeful)
Публикувано12.11.10 13:17



Така е, бива си ме, тряя се оцелява някак, как иначе да се ожени задръстеняк, мислиш?



Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Om_]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано12.11.10 13:27



Аз съм дарвинист. Задръстеняците не тряя оставят поколение, да карат само на чекии.





Тема Re: Поредното селско изпълнениенови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Om_ (eyeful)
Публикувано12.11.10 16:26



Е, пак е нещо, по-лошо е когато от сланина не можеш да си го докопаш дори за това ...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.