Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:35 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: впрочем не е таканови [re: wqw]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.01.10 12:27



Леката разлика е, че хората могат да се променят с годините. разлика? както и да е. това още повече накланя везните в полза на умъртвяването. ако да речем параметрите са близо до границата, но не я пресичат, бихме могли да оставим компонента да живее. но факта че има свойството да се променя, не ни дава право на такъв риск, понеже днес не пресича границата, но утре може да я пресече.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: впрочем не е таканови [re: zaphod]  
Автор wiz (змей)
Публикувано23.01.10 12:35



разликата е че в някой случай при хората промените може да са към значително подобряване на параметрите

това при електрониката не се случва



no pain, no gain

Тема Re: впрочем не е таканови [re: wiz]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.01.10 12:42



хахаха, ебаси наивизма. първо, само за протокола не си прав че това е разлика, електронните компоненти също си вдигат параметрите понякога. но това не е важно, истината е че няма такова нещо като "подобравяне" на параметрите, всяко отклонение от необходимата стойност е реално влошаване. и това мазните мениджъри го разбират много добре. ето защо никой мениджър с ума си няма да назначи някой мега гуру на позиция да набива екселски таблици, ще му откаже с мотива че е "overskilled", пък ако ще гуруто да умира от глад.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: впрочем не е таканови [re: zaphod]  
Автор wiz (змей)
Публикувано23.01.10 12:53



това което имах предвид е че кондензатор няма как да стане транзистор след време, при хората това се случва

а за великата позиция "мазните мениджъри" и подвизите на такива не ми се пише, има сигурно достатъчно написано за бай ганьо, идиотите от wall street и др. такива



no pain, no gain

Тема Re: впрочем не е таканови [re: zaphod]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано23.01.10 14:27



Не праиш разлика между компонент и ресурс. В много поризводства е уместна рекуперацията - събиране на отпадъците с цел извличане на някакъв ценен ресурс от тях.



Тема Re: впрочем не е таканови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано23.01.10 18:23



Не вникваш в идеята в дълбочина. Ако веднъж си решил, че използването на дефектни компоненти е безсмислено, извличането на ресурс за закрепване на други дефектни компоненти е също толкова безсмислено.

Редактирано от 741 на 23.01.10 18:25.



Тема Re: впрочем не е таканови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано23.01.10 18:39



ми добре, ще събираме телата на умъртвените хора, за да извличаме фосфор от тях. така става ли?




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: собственик на софтуерна фирма прибран за педофнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Eвлaмпи Пoпдимитpoв (световноизвесен)
Публикувано24.01.10 00:01



Има поне два интересни опита с да се пращат различните на острови. Конкретно за тука е интересно, че повече нашенци са бегали на островите, отколкото дегенерирали островитяни натука :) Мъчене за назидание - бошлаф - само най-тъпите измежду тъпите ше стреснеш - съпричасните с мъченика ше ти направат капа рано или късно. 'Тъпите' американци са го разбрали - ебаси - среда с такива като тебе + шанс да се измъкнеш, но наистина трябва да го искаш.

Teh quk bron fox jums over teh lazy dog...


Тема Re: впрочем не е таканови [re: zaphod]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано24.01.10 01:28



За мен лично, цялата тая свръхреакция около педофилията е ненормална, нереална и неправилна. И супер се дразня, ако някой след първото ми изказване ме попита: а ти имаш ли деца ... Ебаси аргумента! Да допуснем, че по дадени обстоятелства имам деца, това с како се очаква да усили тезата ми?

Понеже всички сте свръх антипедофилични, всички изкате да избивате някакви хора, да ги претапяте, ... , Ще ви попитам имате ли идея колко е възрастта на доброволно ебане в България? Моля без спойлери! Всички имаме гугъл, всички можем да търсим. Питам така както си обсъждате, знаете ли колко е възрастта под която нямате право да ебете дори и със съгласие у нас?

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: впрочем не е таканови [re: Colombino]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано24.01.10 08:40



напълно съм съгласен с тебе. дискусията беше чисто техническа, какво трябва да се прави със различните хора. що се отнася до педофилията, определено мисля че по-скоро обществото е болно на тема педофилия, отколкото "педофилите". в българия е малко по-добре, обаче в канада приятели са се оплаквали че не може да направиш снимка в парка, защото те обвиняват че си педофил който снима дечицата. по реален случай това, не нещо на хартия. но и българия определено не може да се нарече незасегната от тая педофилска психоза, по-скоро я кара в малко по-лека форма. да вземем текущия пример - всички говорят за педофилите, а всъщност тия са толкова педофили, колкото аз съм космонафт. термина за сексуалната им ориентация е

, но никой дори не си направи труда да обърне внимание върху това изместване на термините. затова много се кефя как запада безсилно вие от злоба, когато в арабския свят 8 годишни момиченца се продават като кухненска мебел наскоро имаше случай в саудитска арабия, когато баща затънал в дългове, дава на кредитора 8 годишната си дъщеря за жена. гейовете от амнести интернешънъл ореваха света, обаче местен съдия потвърди законността на разплащането, само е трябвало декларация от съпруга че няма да я цепи до 15 годишна възраст, което разбира се е чиста формалнмост - ще си я цепи и още как.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.