Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:02 21.05.24 
Компютри и Интернет
   >> Програмисти
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорсове  
Авторc** (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 06:44



Абе... бяха ми надошли едни помисли... поне 3 страници ама ме домързя Та ще се задоволя само да попитам: защо винаги тия тъпаци дето унищожават софтуерната индустрия със опънати сорсове са Ц++ маниаци? Каква е връзката и представлява ли тя психиатричен феномен?



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорсовенови [re: c**]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано16.03.05 06:56



по-скоро даже Ц маниаци, защото си мислят, че Ц++ е прекалено бавно.
естествено повечето не са наясно кога и защо Ц е по-бързо.



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорсовенови [re: c**]  
АвторPaдo (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 08:34



Долу С++, само Java, да живее Лепа Брена.



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорсовенови [re: Paдo]  
Автор бaт Koлю (галфон)
Публикувано16.03.05 09:15



Долу Джава! Долу .NET!



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорсовенови [re: c**]  
Автор BlackEarl ()
Публикувано16.03.05 09:26



Нормално е човек да не харесва нещо, което не разбира.
Не пиша на Ц/Ц++, но това си е най-добрия език.



Тема не С++, а С маниацинови [re: c**]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 09:28



ми мисля че знам защо, ама ме мързи да пиша.



Тема Е, мене не ме мързинови [re: c**]  
Автор Killy-Man Jarro (Висок)
Публикувано16.03.05 11:09



и ще напиша своето мнение.

Според мен, основната причина е в това, че когато един човек знае нещо, което за другите е неразбираемо и трудно различимо от магия, той изпитва едно особено чувство на превъзходтво над тях, което понякога получава доста уродливи форми и в някои особено тежки случаи такива хора започват и да се самообожествяват.

Самото програмиране е основа за такова усещане за превъзходство. Самият аз съм го изпитвал. Мисълта, че можеш да накараш една купчина желязо да работи за тебе и да прави това, което ти й наредиш - нещо, което масата обикновени хора не могат и не разбират - несъмнено води до такива усещания. А като прибавиш и писането на "най-великия език на света - С++", който дори много от така наречените "програмисти" (т.е. специалистите) не разбират, това вече наистина те издига до равнището на Олимпийските богове в собствените ти очи.

Оттук до писането на опън сорс простотии и екзалтирането им проповядване има само една крачка. Ти си вече толкова далече от реалността, че всякакви простотии може да ти влязат в главата.



Тема Re: Е, мене не ме мързинови [re: Killy-Man Jarro]  
АвторPaдo (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 11:30



Съществуват прагматични опън-сорс проекти, без екзалтирани проповеднически тъпотии. Даже предполагам, че повечето са замислени като такива. Вярата в 'единствената права вяра' ми изглежда по-скоро личностен проблем, не характеристика на някакъв език или начин на работа.



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: c**]  
Автор Maтa Kocмaтa (избръсната)
Публикувано16.03.05 11:33



Хахаха а ти на какво предлагаш да се пише вместо на С/С++?

Лека нощ


Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорсовенови [re: c**]  
Автор martyr (fallen)
Публикувано16.03.05 11:34



Контравъпрос:

Защо винаги форумните тролове, които унищожават стойностния разговор във форумите пишат с нерегистрирани никове и говорят глупости за неща, които не разбират? Каква е връзката им между пръстите и централния мозък?

Тъпак! Бягай под моста!



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Maтa Kocмaтa]  
АвторCaм (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 11:37



и аз пиша на С++ и смятам, че това я най-якият език! а колкото до отклоненията на някои хора това си е лично техен проблем! и това не важи само за пишещите на С++ защото хора с отклонения пишат на всякакви езици



Тема Re: Е, мене не ме мързинови [re: Paдo]  
Автор Killy-Man Jarro (Висок)
Публикувано16.03.05 11:37



Явно нещо не съм обяснил както трябва. Никъде не съм казвал, че причината е в езика. Причината винаги е в хората. Езикът само засилва манията за величие.



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорсовенови [re: martyr]  
Автор Pekoнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 12:02



Може би трябва модератора да има грижата да публикува ИП-то на всеки такъв трол както и евентуалните никове, с които това ИП е асоциирано...





Тема Категоризация ... пак.нови [re: c**]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано16.03.05 12:31



Според мен програмистите не се делят на опън и не-опън, а по сложно.

1-ва категоря: Обичат и уважават до гроб фирмите Microsoft и Intel. Каквито и бози и кофти номерца да сътворят тези фирми, програмистите влизащи в категорията продължават да си ги обичат.

2-ра категоря: Мразят и презират до гроб фирмите Microsoft и Intel. Занимават се с всякакъв софтуер, стига да не е и най-малко свързан с MS и с всякакъв хардуер, стига да не е и най-малко свързан с Intel. Тук влизат главно тези с опън-сорса, но има опъни и в 1-ва категория, колкото и странно да звучи.

3-та категоря: Все им едно с какво се занимават, стига да се плаща добре и да не се налага оставане след работно време, изчекване и допълнително търсене вкъщи на информация или документация по даден проблем, която я няма изобщо или е съвсем оскъдна или не е up to date.
Това, че лошият очилат чичко има ненам-си-колко милиарда, хич не ги притеснява, стига сътоветните хилядарки да идват редовно на първо число от месеца.

4-та категоря: Още се чудят на кой Бог да почнат да се кланят. А като решат, все пак се колебаят колко усърдно да се кланят. Лесно се познават - ако работят нещо с MS, то вкъщи на компютъра си имат само няколко различни Linux-a инсталирани и обратното. Имат време - ще се оправят.




Тема Ами ако се заемем с просто преброяване...нови [re: c**]  
Автор focusnik (непознат )
Публикувано16.03.05 12:33



...то мисля, че анти-Open Source и анти-C++ мненията поне в тоя форум са много повече от за-Open Source призивите.
Та, не знам просто къде какво те е припекло:)
Явно анти-тата нещо ги стиска обувката или е просто умствен проблем:)



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: pyrx]  
Автор focusnik (непознат )
Публикувано16.03.05 12:41



Група 3 трябва да е преобладаваща - все пак " 'ранътъ праи борбътъ":)
При групи 1 и 2 парата от котела отива в свирката, не в машината:)



Тема а горе кое?нови [re: бaт Koлю]  
Автор Tupcho (аристократел)
Публикувано16.03.05 13:17







Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор Tupcho (аристократел)
Публикувано16.03.05 13:31



нещо не разбрах. Целта е да се "пише" или да се върши някаква полезна работа. Нали не твърдиш че c/c++ "нещото" с което може да се свърши всичко и нищо друго не трябва да се знае?

Ще ти кажа: ако целта е да се направи малък до средно голям сайт, ще ползвам PHP, а не Ц..
Ако искам да си направя по-голям сайт ще ползвам .НЕТ, Java или PHP, и отново не Ц...
Ако трябва да се направи Enterprice система, естествено .НЕТ или Java
Ако искам да направя тулче за GSM... сори, батка, ама пак бих предпочел Java
Ако трябва да направя десктоп приложение, все си мисля че Делфи ще ми свърши по-добра работа от визуалното студио.
В много от случаите ще ползвам и SQL.

И накрая, когато си на екскурзия и трябва да изпратиш картичка на Мама и Тати, пак ли на C/C++ я пишеш?

Извода е че има доста неща, на които може да се пише освен на C/C++
... свободно, поправи се...



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Tupcho]  
Автор Maтa Kocмaтa (избръсната)
Публикувано16.03.05 13:44



WTF???

Редактирано от Maтa Kocмaтa на 16.03.05 13:46.



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: pyrx]  
Автор Killy-Man Jarro (Висок)
Публикувано16.03.05 13:52



Добро попадение! Евала ти прайм, брато!
Обаче мисля, че може да се направи лека корекция. Както отбеляза колегата преди мене, "ранътъ прай борбътъ" и затова май всички на работното си място сме от 3-та категория, а в мислите и в желанията си се делим на останалите 3 категории.



Тема Е как? То е яснонови [re: Tupcho]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.03.05 13:57



БИРАТА :))))

Bеer? Mоre?




Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: pyrx]  
Автор Nero (черен)
Публикувано16.03.05 14:50



Синтезирано мнение на програмист, който не си обича работата. Като доста други.

Абе хора, правете нещо друго, като ви се гади от програмиране. И други неща се плащат добре. Ставаш добър в нещата които харесваш, а можеш да печелиш от нещата в които си добър.



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Nero]  
Автор Killy-Man Jarro (Висок)
Публикувано16.03.05 15:00



Приятелю, защо толкова черно, бе? Много насеризно вземаш всичко.
Пък и как би реагирал, ако отидеш в някоя фирма, която ти се представя като супер напредничава, "leading software development company in Bulgaria" (не че има други - те всички са "leading"), примерно си върл фен на Чичо Били и шефа на фирмата ти обещава, че ще те спука от .NET enterprise програмиране (което страшно те кефи), но след няколко месеца спешно се налага да захванеш някакъв проект, който се оказва жизнено важен за фирмата и се налага да пишеш на С за мобилни телефони (което никак, ама никак не ти е по вкуса).

И като толкова много си обичаш професията, какво ще направиш?
Благодаря предварително.



Тема Ааа, не си прав...нови [re: Nero]  
Автор focusnik (непознат )
Публикувано16.03.05 15:26



Ако "обич" == "любов" и "любов" предполага правене на секс, то всички си много обичаме работата. М'чи кой не се е ебавал с работата!?:)



Тема То е яснонови [re: c**]  
АвторRealGuru (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 15:44



Ти на какво искаш да пишат?

На Визуален Бъзик ли? Или може би на .НЕТ?

Просто С/С++ е стандарт и има компилатор с отворен код.



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Killy-Man Jarro]  
Автор Pekoнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 16:01



Тоз образ е грешния човек за спор - той е шеф на една от въпросните "leading software development company".





Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Tupcho]  
Автор Nobby (дзвер)
Публикувано16.03.05 17:06



Това мнение модератора трябва да го заключи най-отгоре и при всеки опит за флейм на тема "най якия език/ос/и т.н."(а такъв се появява средно веднъж седмично), постналият темата да бъде банван. Банът да се маха само след представяне на документ написан на ръка, съдържащ горното мнение преписано минимум 100 пъти.
Само трябва да се добави:
"Ако седна да пиша ОС или драивър ще го пиша на C/C++, щото за целта нищо по добро до момента не е измислено"

---
In God we Trust (all others must submit a X.509 certificate)


Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Pekoнcтpykтop]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 17:31



Тук и шефове ли има? Д'ъл да го заговоря? М? :)



Тема Според мен тук има самонови [re: Master]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано16.03.05 17:33



кретени.
Щото е казано - краставите магарета се надушват от далеч.
Тоест - аз съм кретен.
Аз пиша в този клуб.
Всички що пишат в този клуб са като мен.
Тоест кретени.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: pyrx]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 18:15



Има само две категории програмисти:
1. Доволни от работа, заплащане и така нататък.
2. Всички останали.
Първата категория винаги е по - малобройна.




Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорсовенови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор LupiМодератор (Spitfire)
Публикувано16.03.05 21:03



Ми може да снеса малко информация, макар че не би трябвало. Но в тоя случай въпросният пич с** е типичен пример за човек, който се е скатал на сигурно място, чете темите и се подсмихва под мустак отдалече, без да вземе никакво отношение и в един момент хване, та се из*ере мощно, където не му е работата. Та така като гледам пича не е в България в момента, даже не е в Северното полукълбо...



Eeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaasy rider

Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Lupi]  
АвторPenguin (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 21:12



В южното полукълбо също така има и много отворени проксита...



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Penguin]  
Автор LupiМодератор (Spitfire)
Публикувано16.03.05 21:17



Така е да, но IP-to-DNS резолвинга показа адрес като на клиент вързал се с модем към някой доставчик. Не че там не може да върви прокси, ама едва ли ще се занимава да се крие толкова напористо само, за да постне тая гпупост горе.



Eeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaasy rider

Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорсовенови [re: c**]  
АвторИpъпшънa (Нерегистриран)
Публикувано16.03.05 21:22



Софтуерната индустрия не е само Майкрософт или Сън, макар че и Сън май напоследък смятат да минат на опънато. Покрай опънатото сиренце в капана за мишки доста мазни котараци вадят добри парички. Така че опънатите маняци са два подвида минимум: наивни интерсчии които си мислят че като плюят М$ ще им процъфти бизнеса с ПиЕичПи супер приложенията и действително луднали фундаменталисти а като знаем всеки фундаментализъм е резултат от нередовно пиене и чукане. Оттам е може би връзката с Ц++, нещо като заместител на голямата пишка...



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорсовенови [re: Lupi]  
Автор Pekoнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 00:15



Предполагам, става дума за някое очилато роботче с малка пишка.





Тема Остави чиляко бре:)нови [re: Lupi]  
Автор focusnik (непознат )
Публикувано17.03.05 01:14



Барем един се празни седмично, та има на какво да се метнем.
Иначе е глухо и кухо - като в пещера:)



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Lupi]  
Авторc** (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 08:25



Лупи, Лупи... познавахме се навремето не ми навличай неприятности с тия момчета, че току виж се вдигнали да идват да ме бият. Въпросът е риторичен и до голяма степен "за чесане на краста" (като доста други, де)





Тема Така денови [re: Killy-Man Jarro]  
Автор Smile (мълчалива)
Публикувано17.03.05 09:13



Но е много тъпо гледайки 70 двигателя и тонове желязо да изпълняват каквото си им наредил, да вдигнеш ръце към небето и да крещиш до прегракване "Само STEP 7". А когато липсва някой работник с каска да плюне в краката ти, да процеди през зъби "я ходи са...." и по този начин да те приземи, самонавиването колко си велик може да излезе извън контрол.



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Иpъпшънa]  
Авторcode_grinder (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 09:19



бах мааму, писна ми да чета мнения на 25-30 годишни девственици-комплексари.
и все големи философи и бизнесмени



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Tupcho]  
Авторbrb (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 09:23



Ибааааахтазпростотиядеба



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор Tupcho (аристократел)
Публикувано17.03.05 10:41



верно гледаш като мата космата. сега си представям как се почесваш с лявата ръка над главата, по дясното ухо



Тема Re: Е как? То е яснонови [re: bira_more]  
Автор Tupcho (аристократел)
Публикувано17.03.05 10:43



нали? Джон Атанасов като е гледал наредени пълни и празни бирени бутилки и е измислил компютъра ;)



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Nobby]  
Автор Tupcho (аристократел)
Публикувано17.03.05 10:51



Между другото ако трябва да разсъждаваме за бъдещето (което незнам дали е препоръчително) Един език е полезен, ако води към правилната посока на развитие.

Бях чел че файловете (кото са изкуствено създадени) вече са възприети навсякъде, но това не означава че това е най-правилния подход, и дали не са изкуствено ограничение.



Тема Re: Според мен тук има самонови [re: bira_more]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 11:11



Защо? Процесът на масова прива....гурувизация не премина ли?



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: lvan]  
АвторMaster (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 11:13



Не се подмазвай на шефа. Аз пръв си го набелязах и само аз ще се натягам пред него.



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Tupcho]  
Автор Maтa Kocмaтa (избръсната)
Публикувано17.03.05 13:19



хехе и ти много си подхождаш на ника.

Лека нощ


Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Maтa Kocмaтa]  
Автор Tupcho (аристократел)
Публикувано17.03.05 14:03



мче нали затуй съм с него



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Killy-Man Jarro]  
Автор Nero (черен)
Публикувано17.03.05 14:18



Ми, ако вляза в тази роля, ще си намеря работа с .НЕТ бла-бла... Вероятно ще обясня на шефа, че напускам ако не ми даде .НЕТ (защото би ми било по-лесно да не сменям фирмата), пък той да му мисли.

Това обаче няма нищо общо с това дали си харесвам работата - и да не я харесвам, а да искам .НЕТ защото съм решил че така ще съм по-ценен на пазара на труда, пак същото би трябвало да направя.



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Nero (черен)
Публикувано17.03.05 14:23





Всъщност, leading за мен не означава нищо. Затова в маркетинг текстове, в които трябва да определям компанията с една дума, пиша innovative. Тази дума също е използвана до безобразие, но все пак значението й още се разпознава, и смятам че ни характеризира добре.

Редактирано от Nero на 17.03.05 14:24.



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Master]  
Автор Nero (черен)
Публикувано17.03.05 14:23



Ако имаш какво да кажеш.



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Nero]  
Автор Killy-Man Jarro (Висок)
Публикувано17.03.05 14:42



Точно там е работата, я - няма нищо общо с това дали си харесваш работата. Така че твоето предложение да си сменят хората професията е напълно безпочвено.

А всъщност, вярно ли е, че си шеф? Щото ако е така, очевидно говорим от двете страни на барикадата и разговорът е безсмислен



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Nero]  
Автор Pekoнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 15:12



И кое ви е иновативното бе, бате. Я напраи тука едно рекламно харектеризиране на вашта фирма.





Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Killy-Man Jarro]  
Автор Pekoнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано17.03.05 15:22



А всъщност, вярно ли е, че си шеф? Щото ако е така, очевидно говорим от двете страни на барикадата и разговорът е безсмислен

Ахъ, вадете пушките





Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: c**]  
Автор LupiМодератор (Spitfire)
Публикувано17.03.05 21:05



> че току виж се вдигнали да идват да ме бият

Ами ти си за бой, бре



Eeeeeeeeeeeeeeeaaaaaaasy rider

Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: code_grinder]  
Автор Иpъпшънa (мухльо)
Публикувано17.03.05 23:55



Хе хе, карай по същество ако може, на мен честно казано ми е през оная работа кой кърти мивки, кой рулира и кой го духа.

А иначе предполагам че по времето когато продадох първата си програма ти си бил още в прогимназията, но може и да греша.



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Иpъпшънa]  
Авторcode_grinder (Нерегистриран)
Публикувано18.03.05 14:56



ми незнам... аз 88 някъде беше първата ми изява като програмист



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Killy-Man Jarro]  
Автор Nero (черен)
Публикувано21.03.05 12:16



Не знаех, че си се барикадирал.

Така или иначе, като ти гледам разсъжденията, наистина няма смисъл. Примера ти трябваше да илюстрира нещо, но сега ти казваш че не илюстрира нищо и следователно аз не съм прав. Браво, желязна логика.



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Nero (черен)
Публикувано21.03.05 12:38



Нещо не съм в настроение, но все пак мога да ти дам няколко примера.

Имаме един софтуер за мобилни телефони, който беше споменат от BBC с линк към нас. Технологията не е наша, само реализацията за мобилни телефони.



Софтуер за откриване на сегменти сходен код в проект на Java. Когато го правехме нямаше други такива, после се нароиха. За съжаление трябваше да прекратим работата по него по финансови съображения, и не можахме да го настроим както трябва за масовия пазар - открива твърде много код който не искаш да се вижда като повтарящ се, и работи малко бавно. Начина на работа, грубо казано, е да се сравняват хеш стойности, изчислени върху възли от syntax tree-то, като се гледат съществените части от дървото (не имена на променливи например) до някаква дълбочина от възела.

Фреймуърк за портване на код от Java за телефони към BREW (С/C++ платформата която върви с 3G чиповете на Qualcomm). Конвертирания код е изоморфен с Java-та - т.е. структурата му след порта остава същата. Ако някой е запознат с особеностите на BREW, знае какво означава това - има изисквания кода да е структуриран в events и винаги да връща управлението като обработва eventa "кратко" време - иначе ОСа решава че прилоижението е забило и го терминира. Затова използвахме реализация на coroutines в С++ с макроси. Който не знае какво са coroutines, може да погледне в Лисп. Всички други BREW проекти, които знам са много назад - дори ги е страх да ползват С++ и пишат на С, защото интерфейса на платформата е такъв.

В момента довършваме приложение което ще работи в high load high availability cluster, и също е доста интересено технически - повечето заявки се обслужват без достъп до база данни или до диска, направо от паметта. Те са напълно fault tolerant. Базата данни обслужва вторични функции и машината с нея не е fault tolerant, системата може да си работи и без база. Общо взето, другите начини за постигане на еквивалентна функционалност умножават цената поне по 2.

Завършваме първият 3D билярд за мобилни телефони в Japan. Не знам дали за смартфоните има вече. Правенето на физичен модел, ИИ, или пък движението на камерата например е наистина готино, и има доста неща които се налага да се измислят, предвид ограничените ресурси. 3D енджина е външен.

Това са част от техническите неща, които рядко можеш да видиш в IT фирма която се занимава outsourcing и типичната работа е maintainance на зле написани огромни стари приложения. За разлика от това, повечето ни проекти започват от нула или от прототип / proof of concept, правят се от един-двама души за няколко месеца, и са абсолютна новост за пазара на който излизат.



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Nero]  
Автор Pekoнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 12:58



Ами хубаво, за вас сигурно са сериозни постижения, но на мен ми звучат твърде абстрактно. :) Аз съм, някак си, фен на по-конкретните неща.





Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Авторeвc (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 14:39



Твойто изказване звучи като:

Добре! Значи в Дунава може да потъне (да се "скрие" под водата) по-голяма лодка (т.е. кораб/корабче).
Все пак това няма значение! - От Искара по длибоко нема! Аз Искара си го знам и Дунава не съм му фен...



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: eвc]  
Автор Pekoнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 14:46



Не разбрах?





Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Авторeвc (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 14:55



Р: И кое ви е иновативното бе, бате. Я напраи тука едно рекламно харектеризиране на вашта фирма.

N: .... ("реклама")

Р: Ами хубаво, за вас сигурно са сериозни постижения, но на мен ми звучат твърде абстрактно. :) Аз съм, някак си, фен на по-конкретните неща.



Звучи ми като:

- И кво му е по-длибокото на Дунав?

- Като потъне ей толкова голяма лодка (кораб/корабче), тя (той/то) няма да се вижда - ще е под водата...

-Добре! Значи в Дунава може да потъне (да се "скрие" под водата) по-голяма лодка (т.е. кораб/корабче).
Все пак това няма значение! - От Искара по длибоко нема! Аз Искара си го знам и Дунава не съм му фен...



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор Nero (черен)
Публикувано21.03.05 15:11



Това са само примери за иновативност... така разбрах въпроса ти. За тебе няма как да не са абстрактни, защото не си ги виждал. Не бих искал да ги определям като постижения, постижение е да направиш продукт след който много хора усещат разлика спрямо преди, като Skype например. И няколко мегадолара в банката също би било постижение, само че лично.

Редактирано от Nero на 21.03.05 17:51.



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Nero]  
Автор Killy-Man Jarro (Висок)
Публикувано21.03.05 15:22



Примерът ми беше много прост: може да обичаш да пишеш на .НЕТ например, но ако шефът ти те накара да пишеш на Джава, ще пишеш на джава, защото затова ти плащат. Т.е. това на какъв език или в каква среда работиш зависи много малко от тебе. И ако шефът ти съзнателно и умишлено те тормози дълго време с неща, които не ти харесват или не са ти интересни, може би най-доброто решение е да смениш фирмата (т.е. шефа).

Това, което се опитвах да разбера от твоите думи, е защо трябва да си сменяме професията? Освен това, не ми отговори на въпроса дали си шеф, защото от гореописанта ситуация се вижда, че основния конфликт, който описвам, е между работодател и работник. Аз все още съм работник, така че ако ти си работодател, значи имаме различни гледни точки и няма смисъл да продължаваме диалога.

А и между другото, от статията, която си цитирал, разбирам, че си от Blue Edge. Как смяташ с този назидателен тон и с явното презрение към програмисткото братство да си намерите хора (developers, developers, developers)?



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: pyrx]  
Авторshashмa (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 15:45



хахахаха, якоооооо
:))))
може би изпусна 1-2 неща, но да предположим че си работил с малко хора над 30 примерно
чудя се дали съм 3 или 4 категория ...



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Killy-Man Jarro]  
Автор Nero (черен)
Публикувано21.03.05 17:49



Препоръката за смяна на професията беше към тези, на които им е гадно да са програмисти. Мислех, че това стана ясно още първия път. Всякакви други проблеми, като това да не се разбираш с шефа или да искаш други технологии, са си съвсем решими и зависят предимно от тебе - винаги можеш да смениш конкретната фирма или да убедиш шефа си че ще го направиш ако не ти даде да пишеш на dotNOT turbo diesel deluxe както ти е обещал. Ако така е пишело в обявата, това не е случайно, макар че плановете понякога се променят.

Аз пиша тук предимно като програмист. Освен да се занимавам с management, пиша и код. Не мога да се изказвам презрително за група, към която принадлежа. Погледнах си историята на постовете, и видях че предния път съм писал по технически проблем за VB, а по-предния съм си писал пак с тебе на тема Rational Unified Process. Там ти ми обясняваш как грешката ми е, че съм програмист, мисля като такъв и не отчитам интересите на другите stakeholders в проекта. Може би не трябва да бързаш толкова с изводите...

Редактирано от Nero на 21.03.05 17:53.



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Nero]  
Автор:))) (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 18:18



Мда, като дойдох при вас на интервю ми беше странно - що за глупости бяха. Но мненията ти обясняват много неща...
Всичките ти са страшни...

пп: още ли ползвате за комуникация вградени в лаптопа слушалки + микрофон + развален енг + ромънци ;)



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Nero]  
Автор Killy-Man Jarro (Висок)
Публикувано21.03.05 19:03



Това твоето си е чиста йезуитщина. Категоризацията на Пиркс се отнасяше до това на кой бог се кланят програмистите или с други думи казано, кое ги мотивира да изберат на каква платформа (език) да пишат. Никой никъде не е казвал, че си мрази професията. Ти си този, който направи този мисловен пирует. Цитирам:

"Синтезирано мнение на програмист, който не си обича работата. Като доста други. Абе хора, правете нещо друго, като ви се гади от програмиране."

Ти си този, който реши, че на някой му се гади от програмиране и почна да даваш великоумни съвети.

За съжаление, разговора стана много личен и много се отдалечихме от темата, така че смятам вече да спра. Ако искаш да покажеш, че си по-велик - напиши нещо, че последната дума да бъде твоя. Аз няма да отговоря

Радвам се, че си проследил всички мои и твои постинги. Аз нещо не успявам. Дали дира се скапва или аз съм прост - не мога да преценя.

Бъди жив и здрав! Аз във вашата фирма няма да дойда, така че няма опасност пътищата ни да се пресекат в реалния живот. Може тук да поспорим по още някоя тема, но тази мисля, че я пренаситихме.



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: Killy-Man Jarro]  
Автор Nero (черен)
Публикувано21.03.05 20:37



Можех да ти кажа защо тази класификация изглежда като написана от човек, който не си обича работата. Ама няма смисъл, защото постовете ти освен последния нямат нищо общо с този въпрос, не знам защо сега се върна толкова назад. Карай.



Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: shashмa]  
Авторqwerty (Нерегистриран)
Публикувано21.03.05 23:11



Под и над 30.
Това нова категоризация ли е?



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Tupcho]  
АвторProgrammer (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 13:25



Principno sym syglasen s teb.
No ima edin moment che ne se pishe software a se develop - koeto e malko po razlichno, no za prostite neshta obiknovenno niama design.
Osven tova ako za malkia site shte polzvash PHP to moze da se nalozi da go go nauchish i problem shte iznikne ako tozi malyk site stane goliam, nali gi znaesh nashite ajde shte napravim samo tova - i posle ama reshihme da napravim i onova i onova i v edin moment stava slozno i nikoj ne izka da go prenapishe.
A za prosto web sites moze i na jsp koeto po lesno shte stane i goliam site stiga da e nuzdno.
Osven tova protiv OpenSource ne moze da se govori ili dori misli zashtoto mnogo ot neshtata sa mnogo polezni za malkite kato tezi v bg firmi, zashtoto ako niamash neshto kato QT ili GTK ne vizdam koia ot firmite v bg shte razrabotva za Unix ili Linux grafiche GUI based software.
Osven tova ima mnogo polezni neshta ot koito nikoj niama da napravi pari:
Jimm - icq za gsm - nee sponsoriran ot icq.com
api za sound ili video i mplayer za linux neshta koito nikoj ne izka da gi pishe no sa nuzdni.
Osven tova ima ogg neshto mnogo dobro ako se beshe poiavilo predi MP3.
Vseki kojto misli che OpenSource shte unishtozi software bussinesa se luze mnogo - zashtoto firmite koito plashtat ne izkat nikoe ot gore izbroenite programi ili apita ili vaopshte ot drugite opensource neshta, tova koeto izkat e tova za koeto plashtat a tova e prosto support, t.e.:
firma client izka edi kakvo si:
edi kakvo si e freeware ili opensource - togava firma s opit i s umenia se naema i pravi tozi support i pravi goliami pari pri tova s goliamo budeshte za poemane i na drugi proekti i s goliami vazmoznosti za razvitie i naj veche za plshtane na zaplatite.
Otdavna mina vremeto na outsourcinga.
Are sys zdrave.



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Programmer]  
Автор Pekoнcтpykтop (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 13:48



наистина ли си въобрази, че някой ще чете цялото това нещо?





Тема Да беше допълнилнови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано31.03.05 15:27



написано на маймуница :))))

Bеer? Mоre?




Тема Re: Да беше допълнилнови [re: bira_more]  
Авторdfs (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 16:41



Абсурд! По добре да...



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Programmer]  
Авторkostadinz (Нерегистриран)
Публикувано31.03.05 20:12



още слабо се отчита фактора Линукс, но историята показва че нито една компания сама НЕ МОЖЕ да направи свястна операционна система.
Даже и супер, хипер... гиганти като Майкрософт, IBM, Novell правят само бози и то само PC ориентирани, Sun, HP, Apple правят и за други железа, но бозата си е боза. Линукс и БСД показват че и с не толкова много пари може да се направи ЖЕЛЯЗНА ОС, а вече става и за десктоп. Никой не казва че всичко около Лин трябва да е опън сорс или фрии. За всичко си има място стига да има стабилна основа на която да се стъпи. Това го осъзнаха вече IBM, Novell, Apple, Hp.



Тема и пингвинчета танцуващи върху гроба на m$нови [re: kostadinz]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано31.03.05 22:41







Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: kostadinz]  
Автор XaMaB (откачалка)
Публикувано01.04.05 17:08



Те и мс толкова отдавна са го осъзнали че окрадоха кода на юникс и си развиха бозите върху него.
А линукса не мисля че е дорасла за десктоп.

А и бозата не е лошо нещо. Мисля че преди 10-тина дни в хасково бяха пуснали една такава резлива (стил линукс) и бяха понапълнили болниците.



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: XaMaB]  
Авторkostadinz (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 18:31



така е когато в университета се учат само на цъкане и информационните системи стават резливи.



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: XaMaB]  
Авторfdsxc (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 21:27



Ми незнам до колко МС са краднали от юникс... Но WinNT3 е дизайнван от екип работил върху VMS в DEC... Е в такъв случай, как така няма да има елементи от VMS(т.е. UNIX) във WinNT? Само щото екипа работи за Майкрософт трябва да си промени мирогледа и да забрави за работата си върху VMS? Аре не ставайте смешни...

ПП
Съвсвем друг е въпроса че разработката на WinNT 4 не е правена от екипа разработил WinNT 3... e резултатите са налице....



Тема би ли коментирал последното си изречение?нови [re: fdsxc]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано01.04.05 22:02







Тема луд умора няманови [re: c**]  
Авториндиaнeц (Нерегистриран)
Публикувано01.04.05 22:29



C**,
проявяваш гимназиално мислене. Но на твоята възраст е простено.



Тема Re: би ли коментирал последното си изречение?нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Авторfdsxc (Нерегистриран)
Публикувано02.04.05 08:33



По спомени: екипа разработвал WinNT3.х (и също работил над VMS) мисля че е бил уволнен... ... или е напуснал сам... не съм наясно с обстоятелствата... В крайна сметка "нямат" нищо общо с WinNT4... Съответно при драстичните "подобрения" при прехода от 3.5 към 4 "леко" се сговнява стабилноста на NT-то...



Тема Re: би ли коментирал последното си изречение?нови [re: fdsxc]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.04.05 08:55



доколкото знам сговнявнето е теоретично. това което са направили е да вкарат видеото в ring 0 на процесора,което действително вдига производителността, но представлява потенциален проблем при калпави драйвери.
от десктоп гледна точка това е правилно решение, от сървурна според мен също не е проблем, щото на сървъра надали някой ще слага някаква екзотична видео карта със някакви супер advanced драйвери, там и стандартните драйвери идващи с windows-a са достатъчни.



Тема Re: би ли коментирал последното си изречение?нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор vkanev (406 1.8 16V)
Публикувано02.04.05 09:50



А на сървъра за какво му е висока производителност на видеото? Да може админа да цъка пасианси?



Тема Re: би ли коментирал последното си изречение?нови [re: vkanev]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано02.04.05 19:38



а що трябва да поддържат две архитектури, както казах при сървърите не е проблем щото се използват проверени драйвери, ама вие опънатите сорсове само това знаете да баете,

ама нсъервъра бият негрите....



Тема Re: би ли коментирал последното си изречение?нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Авторfdsxc (Нерегистриран)
Публикувано03.04.05 04:34



Ми то не са преместени само драйверите на видеото. Аз не съм навътре с нещата но би трябвало всички драйвери са преместени... От там и "щума" в системата... Но пък стабилноста и моженето на хората да пишат драйвери за НТ се увеличава с времето... :)
Иначе по-принцип една ОС е много трудно да се "счупи" сама - трябва някой да и "помогне" и тя съответно да позволи да и "помогнат".. Просто Win позволява помоща да се "получи" по-лесно...

ПП
Както се сещаш НТ4 вече е достатъчно стабилна ОС (след няколко сървис-пака). Хората не искат да се местят на 2000 или ХР... Та Майкрософт се чудят какви простоити да измислят само и само да си продадат новите ОС...

ППП
Ето

в 4 части разглеждаща проблема за виртуализацията на ОС... Според написаното всъшност се ползват само рингове 0 и 3...
(линка е към полседната част - най-отдолу има линкове към другите части)



Тема Re: би ли коментирал последното си изречение?нови [re: fdsxc]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано03.04.05 09:43



те никога не са се ползвали друго освен 0 и 3, в никоя ос за интелски процесори, поне доколкото знам.

мисълта ми е, че това не е проблем, защото при сървъри се ползват почти само стандартни драйвери, а за десктоп производителността и удобството са по-важни от стабилността. т.е. толкова мразената майкрософт пак е проявила здрав разум и докато другите плюят, тя кешира.



Тема Re: би ли коментирал последното си изречение?нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор vkanev (406 1.8 16V)
Публикувано03.04.05 09:54



Това пък с двете архитектури какво общо има?
Въобще не става въпрос за опънати сорсове. Вие пък като нямате какво смислено да отговорите и изцепвате някоя подобна простотия.
Ами дай тогава да вкарат и експлорера в ядрото. Знаеш ли каква производителност ще постигне. Това, че се използват проверени драйвери не е аргумент. Има 1000 начина кофти драйвер да се озове на системата ти и самият факт, че има потенциална възможност да прецака всичко е кофти.
Както и да е. По-умни и опитни от мене хора са решили, че така ще е по-добре. Направили са го и са го стабилизирали достатъчно при последните версии. Сигурно са взели мерки и против бъгливи драйвери.
Аз обаче не мога да разбера какъв е смисъла от високопроизводителна видео система за един сървър. Става така, че получаваш една по-висока производителност в една система, която не ти е много нужна, но се отваря дупка в сигурността, която съвсем не ти е нужна. Сигурно има смислени аргументи, но ти такива или не искаш или не можеш(по-вероятно) да дадеш.



Тема елементарно уотсъннови [re: vkanev]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано03.04.05 10:17



над 95% от инсталациите на uindows, са desktop а не server системи, а определено при desktop производителността и леснотата са предимства пред стабилността.
на това му се вика здрав разум.



Тема Re: елементарно уотсъннови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор vkanev (406 1.8 16V)
Публикувано03.04.05 13:06



Да, определено при desktop системите производителността на графичната система е от особено значение. Спор няма.
Става въпрос за сървър системите.



Тема Re: елементарно уотсъннови [re: vkanev]  
Автор Гypy (бенгбъс драйвър)
Публикувано04.04.05 00:47



Нещо не мога да разбера - след като очевидно Уин е по-добър от всичко друго като десктоп (и тука не визирам Линукс като конкурент - ташаците ми ще са по-добър конкурент от това), примерно Мак, защо приемате че тогава това означава, че непременно трябва да е зле някъде другаде?

Откакто се помня, Линукс е една конзола и едно Апаче, докато Майкрософт еволюираха от една конзола до .НЕТ и Уин. Какво те учудва тогава, че продават повече? Кой иска да си купи едно лайно и да си губи времето да го направи да върши нещо?

Винаги мога да си инсталирам дистрибуция на лайно и след 3 месеца работа да го накарам да върши нещо, примерно с миризмата си да гони плъховете, ама за какво ми е това, като просто искам да си свърша работата?

--
Sometimes the sole purpose of your life is to serve as a warning to others.


Тема Re: би ли коментирал последното си изречение?нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано04.04.05 08:22



на работата си сложих 2003 сървър и мисля че това за което говорите ми погуби един ден работа. значи при прясно компилирана и стартирана програма компютъра заби и почна да дъмпи. аз глупака не изчаках дъмпа а го прекъснах (после можеше да си изчопля сорса от него). като презаредих се оказа че компютъра е забил точно когато глупавия кеш на харда е решил да запише на диска сорсовете, записани от компилатора преди поне половин минута. в резултат един от файловете - този върху който работех последните 3 дена, получи обширни поражения и трябваше да ги пренапиша. разбира се първото което направих е да забраня кеша при записа. обаче като анализирах ситуацията на забивката, се оказа нещо доста просто и се учудих как така компютъра умря. мисля че под 98 съм го правил същото, но просто си сигнализира ексепшън и затвори приложението. операцията която го забива касаеше 3дто на видеото - или опит да се изрисува невалиден буфер или опит да се заключи. нещо от сорта.



Тема Re: елементарно уотсъннови [re: Гypy]  
Автор vkanev (406 1.8 16V)
Публикувано04.04.05 09:18



Чакай чакай. Никъде не съм казвал дали windows-а е добре или зле. Нито пък ме учудва или имам нещо против, че продават повече.
Всъшност проблема, който дискутираме тука в последните тредове (цялата тема не съм я чел) засяга както windows(не съм сигурен, но winnt ядрото също е монолитно?), така и линукс и повечето unix системи. Проблема е в дизайна на самото ядро, а именно - ядрото става огромно (сорса на линукс кернела е вече над 100МБ) и всеки код вътре в него е в състояние да го прецака основно. Предимството от такава организация е скоростта.
От другата страна са микро ядрата. Там само съвсем основните функции на ядрото се изпълняват в kernel-space, всичко останало са "сървъри" в user-space. Но тази тема все още не ми е много ясна и спирам, за да не изръся някоя глупост (ако вече не съм го направил;).
Обаче, понеже на повечето от вас въобще не ви е ясно (силно се надявам да греша) за какво става въпрос почвате да пишете глупости за опънати сорсове, продажби, лайна и т.н. Честно казано ми е през оная работа кое е по-добро и кое продава повече.



Тема Re: елементарно уотсъннови [re: vkanev]  
Автор XaMaB (откачалка)
Публикувано04.04.05 16:37



Ами на никой не му се отделя време (опън сорс) и пари (чичо били) за да се напише отделно ядро което да се ползва само в няколко сървъра.
Те МС се опитаха да разделят ядрата на юзърски/сървърни ама като припищяха юзърите че не могат да си изиграят игрите на нестабилните 9х и пак им дадоха ХР-то



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорсовенови [re: Pekoнcтpykтop]  
Автор_nobody_ (Нерегистриран)
Публикувано15.05.05 12:27



А не са ли ти малко големи мераците?

Да си чувал, че IPто е конфиденциална информация?



Тема Re: конфиденциална??? линк???нови [re: _nobody_]  
Автор Troll_ (Troll)
Публикувано15.05.05 19:19



я се замисли дали не е само политика на дир.бг?



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: c**]  
Автор Greven (непознат)
Публикувано17.05.05 22:29



"Абе... бяха ми надошли едни помисли... поне 3 страници ама ме домързя Та ще се задоволя само да попитам: защо винаги тия тъпаци дето унищожават софтуерната индустрия със опънати сорсове са Ц++ маниаци? Каква е връзката и представлява ли тя психиатричен феномен?"

Много си прав за психиатричния феномен. Унищожаването на софтуерни индустрии е само началото. След M$ ще опънем и нейните изпедерастяли фенове. В името на сектата на опънатите сорсове
C++ WANTS YOU DEAD !!!

Not contentment, but more power. Not peace at any price, but war. Not virtue, but efficiency.


Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Greven]  
Автор XaMaB (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 15:42



Ами за изпедерастялите фенове си закъснял.
дружество джемини май вчера му беше шествието.
Ама и там са били една шепа хора а както знаем феновете на МС са мнооооогоооо.
Значи тия не са били уиндоус ориентирани значи остава да са конзолни опънатисорсаджии



Тема Re:нови [re: Nero]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано09.06.07 11:23



Явно малко се разраствате, но пък се чудя защо толкова подробно си разказвате какво правите. Повечето фирми стабилно се покриват и не допускат изтичане на каквато и да било информация.

Иначе, като цяло, доста ми допада фактът, че работите неща които са силно иновативни. Обаче, двама-трима човека, за два-три месеца направо звучи гордо.



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: c**]  
Автор435 (Нерегистриран)
Публикувано10.06.07 16:10



troll



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорсовенови [re: c**]  
Автор^amp;*(*void) (Нерегистриран)
Публикувано11.06.07 13:47



6toto kretenoiden oligofren takaf tolkova si zle 4e i tova elemnetrno ne6to nikoga niama da razbere6, kolkoto i da se ma4i6.



Тема Re: За C++ кретеноидите и сектата на опънатите сорнови [re: Tupcho]  
Автор headhunter (huntz orcxez)
Публикувано11.06.07 17:03



Апа я че ползвам C++ Builder вместо Delphi, и па че пишем на Ц++.
А от няколко години предпочитам дъ пишам с Trolltech QT библиотеките и 'место VS или BCB да ползвам g++ (mingw), шоту ми е по удобну да компилирам същите сорсуве и под линуз... Такивъ рабути...

General Protection Fault in module 0xDEEBAA. Рестартирайте държавата!

Тема Re: Категоризация ... пак.нови [re: pyrx]  
Авторheadhunter (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 09:39



Твърдо за 3-та категория!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.