Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:06 29.06.24 
Футбол
   >> Футболни прогнози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Сайт на ПМЛ?  
Автор Shifter (познат)
Публикувано21.07.12 23:23



Както знаете, аз влизам с регистрация във форума само за 10-на минути да си пусна прогнозите. Затова новината за местенето ме изненада малко... Още повече, че последните няколко дни направих това:



Още е на доста ранен етап и не мислех да го пускам за обсъждане, но предвид на обстоятелствата ще го направя. Ако вече има сайт, на който клубът ще се мести, не е зле да си го кажете, не да го криете

Излишно е да казвам, че си харесвам "моето" сайтче и ще съм благодарен на официален отговор дали има смисъл да продължавам с него или всичко вече е решено?

П.С: хоства се на личния ми компютър, който (засега) понякога изключвам. Не ми е проблем да е постоянно включен, но просто както казах сайтът е на ранен етап и не виждам смисъл.



Тема Re: Сайт на ПМЛ?нови [re: Shifter]  
Автор kenny mccormick (.)
Публикувано22.07.12 13:59



сайт на играта има поне от 10 години и в момента се довършва. Никой не го е виждал, но Мейджъра през няколко месеца казва че се работи усилено по него.



Тема Струва ми се, ченови [re: kenny mccormick]  
Автор Shifter (познат)
Публикувано22.07.12 14:34



и занапред ще си е така - като гледам просто се местим в нов форум, а сайтът (някога в бъдещето) щял да бъде предимно информативен... Не мога да кажа, че гледам с особено нетърпение към новия сезон.



Тема Re: Сайт на ПМЛ?нови [re: Shifter]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано23.07.12 09:44



От мен едно благодарско за усилията ти. Много професионално нещата изглеждат на сайт, харесват ми дизайна, снимките, категориите....

Все пак това е работна версия и имаш още доста работа. Трябва всички капитани на отборите тук да те черпим с по едно





Тема Re: Сайт на ПМЛ?нови [re: Shifter]  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано23.07.12 18:59



некой от модовете или федерацията, няма ли да каже нещо по въпроса?


NO GODS, NO MASTERS!


Тема Re: Сайт на ПМЛ?нови [re: Shifter]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано23.07.12 21:54



Наивник. Сайт може да има, само, ако е под контрола на Мейжъра.



Тема Re: Сайт на ПМЛ?нови [re: Vendome]  
Автор Shifter (познат)
Публикувано24.07.12 00:00



Не държа сайтът да е под мой контрол ;) Просто не обичам (меко казано) форуми и след като вече няколко години слушам за тоя сайт без резултат, реших да взема нещата в свои ръце...
Мейджъра и още няколко човека ми отговориха на бележки. Засега няма да пипам нищо повече, евентуално по някое време в бъдещето (ех, това бъдеще...) базата може да се ползва за "истински" сайт, отговорници за чието разработване доколкото разбрах са Бай Момчил и AnfieldBG.



Тема Re: Струва ми се, ченови [re: Shifter]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.07.12 01:34



Какво точно те притеснява?





Тема Re: Сайт на ПМЛ?нови [re: Shifter]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано24.07.12 03:00



Не знам какво точно се влага в думата "сайт"? Има хостинг, има домейн, има и инсталиран нов форум, в който ще се провежда играта от новия сезон. Все още не съм го анонсирал официално за широката ПМЛ-общественост, защото има още малко за "доизмазване", а и искам представянето да стане заедно с една малка изненада, която готвя от дълги месеци.

Иначе адмирирам инициативата ти - дейно участие (особено по техническата част) винаги е добре дошло, но нека уточняваме тези неща предварително, за да не стават недоразумения.

Поздрави!







Тема Re: Сайт на ПМЛ?нови [re: Meйджъp]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано24.07.12 09:24



С две думи RED OR DEAD ще блесне в новият формат с гръмки победи над Blue Power и мечоците





Тема Re: Сайт на ПМЛ?нови [re: Shifter]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано24.07.12 11:15



Наивно е да се смята, че може да се направи сайт - такъв какъвто си го представяме. С автоматизирано пускане на прогнози, мачове и т.н. Мисля даже имаше подобни опити. ПМЛ като софтуер си е една средно сериозна системка, която без подръжка и екип да работи по нея няма как да стане. Така че според мен не е реално на този етап. Ако някой мисли по друг начин - да заповяда и да реализира проекта



Това което си направил, идеално се допълва с това което Аз, Анфо и Мейджъра диплим в момента. Играта както повечето вече знаете се мести в друг форум. Предимството е че форума е под наш контрол и не зависим от Кировци и Пешовци, които да ебават майката на сезона.

Един сайт към тоя форум със секция за новини, правила, класиране и лайфскор се допълва идеално и ще е само в плюс.



Тема Re: Сайт на ПМЛ?нови [re: Shifter]  
Автор Jair ()
Публикувано24.07.12 22:53



не искам да съм лош пророк...но има няколко неща, които трябва да се вземат предвид.

1. безплатните форумни платформи съвсем не са непробиваеми, особено ако модераторите ползват лесни пароли, каквато се подозира беше пробойната използвана от последния Пешо. Надявам се, че форума ще бъде администриран стабилно, бекъпван и обновяван редовно с последните пачове. Сървъра на дира пада рядко, а някой сигурен ли е че новият хост ще е 100% ъптайм, особено ако е от евтините, както подозирам че ще е, ако се плаща от голият ентусиазъм на мейджъра?

2. чисто за обществото не съм сигурен, че местенето е положително. Да, много от хората се логват само заради ПМЛ, но има и много които си джиткат из дира и ПМЛ им е между другото...подозоирам че на тези вторите желанието за участие ще им се изчерпи с пускане на прогнозите и дискусиите и обсъжданията, които са солта и пипера ще запуснат. А няма ли ги тях ще западне и ентусиазма на модераторите, а от там и цялата игра.

Като цяло живота в клуба са 100-200 мнения спамец и заяждания покрай лайвскорите, не мисля че това оправдава цял отделен форум.

Яко за съм местене на отделен сайт, но само ако е прилично направена платформа, която да следи лайвскорите автоматично, има си емблеми, РПГ, графики и т.н., от там може да се разчита и на нови ентусиасти при подходяща рекламна кампания.

Но местене от един форум на друг, което решава кажи речи 5% от цялостните проблеми на играта е силно възможно да донесе повече негативи. Пак казвам, дано съм лош пророк.




Тема Re: Сайт на ПМЛ?нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Jair ()
Публикувано24.07.12 23:00



и между другото повечето не знаем, че се мести на нов форум...щото всякакви официални лица мълчат като партизани. все още се чудим и кой е шампиона




Тема Re: Сайт на ПМЛ?нови [re: Jair]  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано25.07.12 09:09



В отговор на:

кой е шампиона




Левски, оле, оле, оле, оле!


NO GODS, NO MASTERS!

Редактирано от falkenbach на 25.07.12 09:09.



Тема Re: Сайт на ПМЛ?нови [re: Jair]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано25.07.12 10:38



Най-големият проблем на тая игра е липсата на администраторски контрол при проблемите, които се появяват всяка година и това мисля е доста повече от 5%.

Направена платформа е ок ама кой ще я направи и после подържа - ей така безплатно за единият кеф само. А ако на тоя човек му писне, кво правим?

Иначе за наркоманията към дира си прав - уж всички го псуват, но всички искат новият форум ако може да приличал на дира...



Тема Re: ()нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано25.07.12 12:25



Всъщност най-големият проблем е психологически (и аз го оценявам на много повече от 5%, повече и от 50% дори), а именно - за всеки нормален потребител дирчето е равнозначно на смрадлива клоака. Входът за нови ентусиасти е заграден от бурени и трънаци, старите участници са затънали в тиня до ушите. За развитие и цъфтеж в тези блатни условия и дума не може да се издума - всичко се свежда до едно безкрайно вегетиране и преживяване ден за ден. И ако има още нормални хора, които се намират по тези виртуални ширини, то това е от чисто сантиментални чувства към отдавна отминали времена.

Ако мога да направя и друго образно сравнение: дирчето е мухлясала туристическа спалня в пропаднала хижа - едно общо помещение с 50 прогнили вишки, хлебарки по ъглите и стопанин плъх. Новото място е голяма къща с много стаи и различни сервизни помещения - засега празна. Дали и тя ще пропадне някога до смрадлива и запусната дупка, или пък ще се превърне в уютно и приятно местенце, зависи от това как ще си я обзаведем и как ще си я пазим и поддържаме.







Тема Re: Сайт на ПМЛ?нови [re: Shifter]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано25.07.12 14:58



Жаире, в новия пмл форум и ще коментираме :)
то си е форум.
идеята е всички спортни клубове да се пренесем там... не само ФП :)



Тема Re: ()нови [re: Meйджъp]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано25.07.12 15:18



Всеки,който иска да чете мнение от Крал Блуфен на новия сайт трябва да заплаща. Пей пър вю ако се сещаш.

P.S.Когато ме манипулират с думите "Какво парвиш за рамо?",отговарям "РАМО!



Тема Re: ()нови [re: Meйджъp]  
Автор Jair ()
Публикувано25.07.12 15:35



ще се учудиш колко хора са привързани към тая смрадлива клоака...и да, логичното е да е така както казваш, но практически доказалото се е съвсем друго. 2 аналогии, едната доста отвлечена като твоята за къщата и една по-директна.

1. имаш си старо прогнило трабантче, караш си го всеки ден по 10км. Ултра мизерия, няма климатик, харчи повече масло отколкото бензин, но си свикнал с него и преживяваш недостатъците. Някой ти предлага вместо 10км на ден с трабантчето да караш 9.9км на ден и 100м с последен модел ламборджини. Е ламбото идва с неудобства тип още един комплект ключове, да му понаучиш всичките екстри, настройки, да слизаш от трабантчето, да се качиш на ламбото, да караш ламбото 100м, да слизаш пак от него и пак на трабантчето.

Да ти кажа в крайна сметка много хора биха теглили една майна на ламбото и ще си джиткат и тези 100м с трабантчето.

2. промените във фейсбук. Периодично фейбук си ъпгрейдтват интерфейса, добавят нови функционалности...след абсолютно всяка промяна безкрайно много народ квичат "Искаме си стария фейсбук. Да, нещата не бяха така подредени както сега, ама с него сме свикнали, кефи си ни". Нещо такова ще е и сега, дира е стар и миризлив ама сме свикнали. Знаем всички къде да цъкнем за да пратим бележка, знаем как да се логнем, знаем как с 2 клика да влезем в клуба който искаме. Всички тия хора да ги затрупаш изведнъж с адванснати опции, различен интерфейс и генерално нещата да не са там където са свикнали ще срещнеш отпор - гарантирам го.

И не говоря празни приказки като цяло. Доказано е в историята. Доста общества пробват да се изнасят уж за добро, но малко от тях успяват. Успелите са автомобилните клубове, но те имат многобройно повече теми за разговор и най-вече могат лесно да бъдат намирани от нови членове...всъщност ако успеете да го развиете новия форум до ниво да идват и нефенове на играта да си говорят там има минимален шанс за успех, ама и това не вярвам лесно да се случи.

Имаме и неуспешен примерно с клуб Стар Уорс, които много отдавна решиха да се изнесат - всичко беше цветя и рози за минимален период от време, после клуба умря.

Както и да е, дано не утрепвам ентусиазма, но според мен за да бъде успешно преместването трябваше да се направи доста по-чувствителна промяна, а не просто местене от един форум на друг, което като цяло ми се струва половинчато решение.

И дупе да ви е яко на админите на новия форум, щото спам ботовете не прощават. Архаичната система на дира малко са я позабравили щото едва ли има някой друг в света, който да я ползва, ама за новите форуми постоянно излизат спамърски скриптове и какво ли не, гонитбата е постоянна. С две думи ако мислите че техническите проблеми ще се решат с магическа пръчка сте сбъркали много, най-вероятно ще решите един тип проблеми, а ще се появят съвсем други.

Сори за черногледството, ама това ми е мнението като цяло.


Редактирано от Jair на 25.07.12 15:37.



Тема Re: ()нови [re: Jair]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано26.07.12 12:22



но според мен за да бъде успешно преместването трябваше да се направи доста по-чувствителна промяна

Тук определено не те разбирам. Значи, да се качиш от трабантче на ламборджини, е проблем, обаче да смениш трабанчето с луноход - няма проблеми?!?



Всъщност такава чувствителна промяна, при която играта се мести на някаква супер автоматизирана платформа и се наводнява с много нови (анонимни) участници, е най-сигурното условие за разбиване на обществото и погубване на "солта и пипера". Навярно си спомняш какво се случи с играта на Ф1, когато се премести на сайта на КлубФ1. Сигурно си чувал и какво се случи с играта на БеГеПлей, когато стана изцяло автоматизирана. Да не продължавам и с още примери.

Иначе съм съгласен с повечето от опасенията ти и би било доста наивно да ги пренебрегваме с лека ръка. Там е работата, че трабантчето изживява последните си километри, главно на инерция. В един момент ще изпърпори за последен път и ще спре завинаги. Ако дотогава не си се научил да караш ламборджинито (или поне някоя опел вектра втора употреба), тръгваш пеш или изгниваш на място... В краен случай чакаш Блуфена да те прибере с АМГ-го :)





Тема Re: ()нови [re: Meйджъp]  
Автор Jair ()
Публикувано27.07.12 00:06



с кофти примери и луноходи може да продължаваме до утре...а за капак не всичко е подвластно на здравата логика. Помниш ли клуб футболни класици, трябваше просто хората да си серат там и да оставят клуб футбол на мира...звучи логично, а всъщност знаем всички какво се случи.

Както и да е, ще живеем, ще видим.

П.С. Играта на ф1 си процъфтяваше в дира след като се премести там, умря след като нямах физическата възможност да продължавам да се занимавам с нея и да раздавам наградите...иначе е добър пример, ама айде да не задълбавам тая тема че е дълга




Тема Re: ()нови [re: Jair]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано27.07.12 01:46



Като оставим аналогиите на страна, подкрепям мненията ти напълно. Нов форум? Да трябва и да напускам? УТФ?

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: ()нови [re: Jair]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано29.07.12 10:33



Другият вариант е да си стоите тука, Кирливия да се ебава с вас и да маха модератори, щото ви го е начукал преди това. Пешовците да се появяват когато им е кеф, от време навреме да има пожари, сървъра да се бъгва редовно и ДА НЯМАТЕ НИКАКЪВ КОНТРОЛ върху всичко това.

Има ли смисъл изобщо да дискутираме?



Тема Re: ()нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано29.07.12 14:47



ДА НЯМАТЕ НИКАКЪВ КОНТРОЛ

Ах, контрол... значи всички ще са модератори в новия форум? Какво чувам? Не точно? О, жалко... Значи може би там ФЕДЕРАЦИЯТА ще го 'начуква', ама ще го прави демократично и с вазелин? И сървърът няма да се бъгва никога? Щото пхпбоард е върхът? И щото няма ни един пробив в сигурността му всякакъв вид Пешовци ще са под контрол?

Прав си, няма абсолютно никакъв смисъл да дискутираме, то за това и дори не е обявено официално и повечето даже и не знаят за този гениален план...

A man only sees what he wants to see...


Тема Re: Сайт на ПМЛ?нови [re: Diavolo]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано29.07.12 16:58



Това второто е трудно постижимо към момента



Тема Re: ()нови [re: naja_haje]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано29.07.12 18:31



Да си чувал за неща като администраторски права, логове, бекъпи? Ъ? Или дрогата от дира е трудна за отказване?

Колкото до обявяването на форума, агитирам Мейджъра за това още от преди Европейското. Има си някакви мотиви да не го прави. А иначе може да погледнеш сигнатурата ми.



Тема Re: Сайт на ПМЛ?нови [re: Meйджъp]  
Автор kenny mccormick (.)
Публикувано29.07.12 20:42



уоу. излязох прав.



Тема Re: ()нови [re: Jair]  
Автор kenny mccormick (.)
Публикувано29.07.12 20:57



виж сега, влязох и се регистрирах, и пише юзърнейм - и написах курзалефски.

и сега съм под нова идентичност в новия сайт. сега въпроса ми е да си сменя ли в дира ника на КУРЗАЛЕФСКИ или ще мога да бъда вписан без проблеми в новия сайт с новия ник в ПМЛ



Тема Отсега заявявам, ченови [re: Shifter]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано30.07.12 10:07



аз лично няма да се занимавам с никакви организационни неща покрай ПМЛ повече - с други думи свалям модските права, независимо дали се преместим в крайна сметка или останем тук. Честно казано до гуша ми е дошло от ПМЛ и сериозно съм се замислил и да не играя, но хайде дотам не съм стигнал ... още




Тема Re: ()нови [re: Jair]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано30.07.12 16:05



Нека не говорим така ангро, един вид от името на всички. Аз не харесвам дира, не ме кефи обстановката тук и не виждам причина да продължаваме да седим в тази помийна яма. Ние не сме клуб Стар Уорс, нито Хари Потър и определено имаме и други теми за разговор, не по-малко от хората по автомобилните форуми.

А и в крайна сметка аз изобщо не съм съгласен с твърдението ти, че ни трябват нефенове на играта, за да е успешно преместването. За какво точно са ни необходими тези нефенове, които да си говорели на други теми? И за какво ще си говорят - за старото трабантче и за промените във фейсбук ли? Айде нема нужда. Ако това е целта, по-добре да отидем в датата.

Замисълът е пределно ясен - в дира нови играчи отвън не могат да бъдат привлечени. Това според мен е очевадно и то от много години вече. Че аз не виждам друг отбор, създаден след нас, който да е дошъл изцяло отвън и да е останал задълго в играта. Тука се въртят едни и същи хора, от време на време се привличат хора от други клубове, викат се роднини и приятели за попълване на отбори, създават се разни ол стар тимове и други подобни трикове за удължаване агонията на играта. Дира е изпята песен, това е положението. И всякакви сантименти е крайно време да останат в миналото. Който иска да си седи в дира и не му се играе играта на ново място, негова работа. Аз лично обаче с радост ще спра да влизам тук при първа възможност.

Редактирано от Stuart на 30.07.12 16:06.



Тема Re: ()нови [re: бaй Moмчил Beлиkи]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано31.07.12 12:07



Един от основните мотиви се разгърна в целия си блясък...





Тема Re: ()нови [re: kenny mccormick]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано31.07.12 12:12



Батка, айде стига лигавщини вече. Изрично сме помолили нещо. Ако толкова нямате и грам уважение към труда и усилията на хората, не знам вече...







Тема Re:нови [re: alessandron]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано31.07.12 12:18



Ти си знаеш, Санде...
Благодарности за всичките тези години всеотдаен труд за ПаМеЛка. Няма да е пресилено, ако кажа, че в много моменти ти беше основна опора както за огранизацията, така и за играта като цяло. Респект, бате!
Да знаеш, че федералните врати винаги са отворени за теб!





Тема Re: ()нови [re: naja_haje]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано31.07.12 15:19



Не знам защо спорите за очевидни неща. Ясно е, че никой сървър не е застрахован от падане и никоя платформа не е напълно защитена от хакване. Дори съм сигурен, че новото място е много по-предразположено към проблеми от техническо естество, но там е голямата разлика - че вече всичко ще си зависи от нас, а не от благоволението на някой виртуален плъх, който няма нищо общо нито с играта, нито с малкото ни общество. Казва му се НЕЗАВИСИМОСТ - вярно, една доста мръсна и опасна думичка в духа на днешните мрачни времена, но от друга страна - единственото условие за пребъдване и цъфтеж, а не на бавно угасване в калната дирска клоака...

Честно казано, вашия скептицизъм ми идва малко повече. Айде, Жаира също е скептичен, но поне представи позицията си по един конструктивен начин, ама лиготиите на Кени и твоите саркастични забележки ми идват малко повече в един момент, в който времето и ентусиазмът са ми на изчерпване. Не знам какво си мислите, че постигате... :(





Тема Re: Отсега заявявам, ченови [re: alessandron]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано01.08.12 09:35



Респект!!!



Тема Re: ()нови [re: Meйджъp]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано01.08.12 18:33



Какво трябва да постигаме? Взето е решение, ще се види какво ще излезе.

Не виждам обаче защо да не може чак и мнение да изказваме - саркастично или не.

Плюс това, докато пишеш такива лозунги - "НЕЗАВИСИМОСТ" с големи букви, втф? сам си търсиш иронията. Че то тук в Дира сме най-независими, щото от нас нищо не зависи



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Отсега заявявам, ченови [re: alessandron]  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано02.08.12 12:37



даде повече от достатъчно по организацията на тая игра.
все пак се надявам, че ще цъкаш по виртуалните терени


NO GODS, NO MASTERS!

Редактирано от falkenbach на 02.08.12 12:37.



Тема Re: ()нови [re: naja_haje]  
Автор kenny mccormick (.)
Публикувано07.08.12 19:30



бахти независимостта, вече ми редактираха ника, без да съм направил нищо. брутална цензура



Тема Re: Сайт на ПМЛ?нови [re: Shifter]  
Автор aГpOмAшинa (мощна)
Публикувано08.08.12 08:34



оф-топик - сигурно не съм влизал повече от месец и бележката, която НЯКОЙ (не знам кой) ми е писал, е изчезнала - мигаше горе, обаче спря да мига, като натиснах пликчето

тъй че затова не съм отговорил, само да кажа



Тема Re: Сайт на ПМЛ?нови [re: Shifter]  
Автор Roonex (grande mafiosso)
Публикувано23.08.12 13:42



Определено ми харесва много повече твоя сайт от колкото изделието на майджара. Ако имаш нужда от нещо за уордпреса се обаждай, ще майсторим. Иначе за хостинг, има много хора с хостинги все ще намерим къде да го настаним. Браво за труда!



Тема Re: Сайт на ПМЛ?нови [re: Roonex]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано23.08.12 15:41



Сравняваш краставици с домати. Шифтъра е направил информативен сайт, в който обаче е невъзможно да се играе ПМЛ. Изделието на Майджара е форум в който основната идея е да се играе ПМЛ. Двете творения идеално се допълват, според мен.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.