Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:27 15.06.24 
Футбол
   >> Футболни прогнози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Официална жалба!  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 11:23



Имам сериозни основания да смятам, че прогнозите на Ел Капитано (Синята Лавина) в мача срещу Real Green са фантомни (пуснати от чуждо име). Моля, да се проведе разследване и да се вземат някакви адекватни мерки.

Като страна в спора, ще си направя пас. Засега. Само да насоча вниманието и към юзъра с ник Плимбо от същия отбор, чието участие в редица мачове смърди от километри.

Благодаря за вниманието!



Редактирано от Meйджъp на 10.03.12 11:26.



Тема Re: Официална жалба!нови [re: Meйджъp]  
Автор izgrev_lamerz (No Surrender)
Публикувано10.03.12 11:26



Много намирисват нещата :)

Зепер в 10:57 пуска прогнози във Футбол България

и после в

10:59 Ел Капитано пуска в последната минута нападателни прогнози.

Ако ще се лъжем, казвайте от сега....



Тема Ей , най посленови [re: Meйджъp]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано10.03.12 11:28



да има и други фантоми





Тема Re: Ей , най посленови [re: Гoнзo]  
Автор izgrev_lamerz (No Surrender)
Публикувано10.03.12 11:28



От левскари какво да очакваш.... само мошенгии...



Тема Re: Ей , най посленови [re: izgrev_lamerz]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано10.03.12 11:29



Син терор





Тема Таканови [re: Meйджъp]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 11:43



Пусканията на Зепер, Плимбо и Ел Капитано са направени от едно и също АйПи. Това, обаче, е косвено доказателство, защото например в нашия отбор трима души работим заедно и се е случвало да пускаме от работа прогнози, НО никога и тримата наведнъж. Освен това прогнозите на Зепер и Плимбо са пуснати в петък, на Ел Капитано - в събота. Шансът да е все "от работа" е доста малък.

Като теглим чертата нещата намирисват, ОБАЧЕ фантомството не е доказуемо на 100% - никога не е имало наказания за такова нещо. Единственият начин да се елиминира напълно възможността за такива измами е да се сложи блок по Ай Пи само за едно пускане. В Дира това е невъзможно, съответно не виждам как ние, модовете, ще решим кой е фантом и кой не, още повече в мач, в който участва отборът на Баш Федералния и колкото и да се счита, че останалите модове не сме свързани с Риъл Грийн, толкова основателно ще има рев, ако изпонакажем точно отбора-водач във временното класиране.

В крайна сметка - моят глас е въздържал се, но съм на мнение, че в конкретния случай един човек е пускал прогнозите на други двама от Синята Лавина.




Тема Re: Официална жалба!нови [re: Meйджъp]  
Автор MaндopМодератор (Man Utd)
Публикувано10.03.12 11:49



Като гледам ситуацията, ще изчакам някаква реакция от Синята Лавина преди да взема каквото и да е отношение по въпроса.



Тема Re: Официална жалба!нови [re: Meйджъp]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано10.03.12 11:53



Няма никакво решение да се взима . Все пак имаме отбор (почти целия) , който всяка седмица пуска прогнози от едно и също айпи . Щом Мейджа не е взел мерки там , няма кво да коментираме и сега .



Тема Кой отбор визираш?нови [re: Гoнзo]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 11:57



Айде стига сте говорили с недомлъвки - като ще говорите, казвате всичко, а не само с подмятания.




Тема Подкрепям напълно!нови [re: alessandron]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 12:03



Решения в средата на сезона, няма как да се вземат, ей така..., това за което пише Мейджа сигурно е известно от доста време насам. Що няма реакция???
Сега някакво решение, във вреда на Лавината, също ще намирише..., така направено към края на сезона и забележете..., в полза на Грийновете.

Ако от едно айпи ще е критерий за нещо може да се въведе като правило от другия сезон..., сега има само морални измерения!




Тема Re: Таканови [re: alessandron]  
Автор Jair ()
Публикувано10.03.12 12:06



Служебно айпи често се различава от домашно такова, но тук не искам да пиша как точно...а и естествено няма 100% гаранция. Нека наистина се чуе първо официалната позиция на лавината, пък после да видим дали има пробойни в историята.

Лидера в А група да вземе да излезе фантом...ние може да сме ботове, ма поне не сме фантоми ебаси :))




Тема Re: Официална жалба!нови [re: Meйджъp]  
Автор ZeppeR (.)
Публикувано10.03.12 12:27



Поради невъзможността да пусне прогнози от телефона (няма копи пейст), Краси ми продиктува прогнозите по телефона, а аз ги пуснах от моя компютър с неговия ник.

Не си мисли, че сме толкова тъпи да правим измами точно срещу федералното отборче...



whocaresifmyspacebarisnotworking?!?

Тема Re: Официална жалба!нови [re: ZeppeR]  
Автор Jair ()
Публикувано10.03.12 12:34



в повечето форуми има емотикон как човече яде пуканки като в киносалон...точно така се чувствам в момента. Да видим :)






Тема Re: Таканови [re: alessandron]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 12:37



Някои чужди игри имат такова правило, че ако двама или повече души ползват едно айпи, това да се декларира предварително. Смята се, че е някаква преграда пред "мултиакаунтинг"-а. Забрана за пускане от едно айпи само ще ограничи и затрудни съвестни играчи (колеги, семейни и т.н.), а измамникът ще си набара някое прокси и пак ще си фантомства необезпокояван. Не е решение.





Тема Re: Официална жалба!нови [re: ZeppeR]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 12:39



И след като вече официално имаме самопризнание във фантомство, какво ще е решението?





Тема хахаха.., или го подминаваме...,нови [re: Meйджъp]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 12:43



биете 3:0 служебно или вадиме Лавината и всички изиграни мачове й се анулират с победи 3:0, като актуализираме класирането. Ако ще правим нещо последното е най-справедливо!


Редактирано от тepминaтop на 10.03.12 12:44.



Тема Re: хахаха.., или го подминаваме...,нови [re: тepминaтop]  
Автор Jair ()
Публикувано10.03.12 12:45



Ми то в правилника си пише, 1-3 точки, 1-5 мача наказание за фантома...ма може да се прегледат предишните кръгове дали са съмнителни и тогава да се реже с по-голямата брадва. Много чист и кристален излезна случая, аз се надявах на повече драма, ма зепера много лесно си призна :)




Тема Между другото,нови [re: Meйджъp]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 12:49



искам официално становище от модераторите, по два въпроса:

1. Това ли е единственото нарушение в кръга, произтичащо от пуснати прогнози от едно айпи или тази констатация е направена след специално "следене" от федералния модератор.

2. Има ли подобни нарушения в предишните мачове на Лавината, от какво айпи са пускани прогнозите?




Тема Re: хахаха.., или го подминаваме...,нови [re: тepминaтop]  
Автор ZeppeR (.)
Публикувано10.03.12 12:59



Да, служебни загуби и ни вадете... белким се спасите с Реал Грийн така



whocaresifmyspacebarisnotworking?!?

Тема Re: Между другото,нови [re: тepминaтop]  
Автор MaндopМодератор (Man Utd)
Публикувано10.03.12 12:59



По първия ти въпрос няма да коментирам, тъй като не съм замесен

По втория, принципа е, че каквито и да е нарушения, съдийски отсъждания, претенции итн важат само в рамките на кръга. Тоест ако кръг се е записал като редовен няма "процедура" да се връщаме към него в някакъв следващ момент и да налагаме наказания.

Аз по решението на самия казус в този кръг няма да взимам отношение, тъй като сме замесени в борбата за титлата, но определено няма да подкрепя налагане на наказания или утежняване на вината на база на някакви минали отдавна кръгове.



Тема Re: Между другото,нови [re: тepминaтop]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 12:59



1. Както казах и в една предишна тема, предпочитам да не се занимавам с полицейщини, защото ми действат крайно демотивиращо подобни мизерии, тъй че като цяло не следя специално за съвпадение на айпита - само ако се натрапи съмнително пускане, си правя някои справки.

2. Колкото щеш... Ама засега ще ги спестя, да видим докъде ще се развихрим с лъжите...





Тема Във връзка с отговора ти на втория въпроснови [re: Meйджъp]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 13:03



решението е еднозначно! Подминаваме случая и за другия сезон се въвежда правило, в смисъла който си написал, когато се пуска от едно айпи, предварително се декларира по някакъв начин.




Тема Re: Официална жалба!нови [re: Meйджъp]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 13:04



Тука е така. За най-съмнителните субекти си затваряме очите и ги толерираме от години, но пък появи ли се шанс да ударим някой истински отбор, машината се задейства незабавно.

kzl


Тема Не звучи убедително,нови [re: Meйджъp]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 13:06



че не ти се занимава с полицейщини". Очевидно го правиш, но избирателно.
За мен най-чистият вариант е да се заключи темата и всичко да остане в сферата на морала.




Тема Нещо бъркаш...,нови [re: ZeppeR]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 13:08



нямаме нужда от ничия помощ за спасение.., нещо ни бъркаш. Иначе отбора Ви е симпатичен и наистина му желая втора шампионска титла! Мисля, че ще е заслужена.

Успех!




Тема Е щом толкова лесно признавашнови [re: ZeppeR]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 13:09



явно ще трябва да преразгледам малко позицията си на "въздържал се".
Пускам точката от

за фантомство:

3. Наказания за фантомно участие:
- Всички случаи със замесено фантомно участие се разглеждат от УС на Федерацията.
- При доказано сериозно фантомно участие в даден отбор (участие на повече от два “фантома” и/или фантомно участие в 3 и повече официални мача), същият се изважда моментално от всички първенства и турнири, като резултатите му до този момент се анулират, а уличените във “фантомство” състезатели губят състезателните си права за срок от 1 година, считано от момента на обявяване на наказанието.
- При единични случаи на фантомно участие се налагат наказание по преценка на УС на Федерацията, които могат да варират в следните граници:
а) за отбори – отнемане на точков актив в размер от 1 до 3 точки, в зависимост от степента на провинението.
б) за състезатели – лишаване от състезателни права в размер от 1 до 5 срещи, в зависимост от степента на провинението.


Така - по т. 1 си виновен, сам си го призна. По т.3 - първи доказан случай ти е след подадена жалба и твое обяснение, затова и няма как да говорим за вадене на отбора ви от шампионата, нито пък ти да си губиш състезателните права за 1 година. Следователно трябва да ви се наложи наказание по т.3а и т.3б.

Мнението ми е - наказание за 1 среща за теб, защото си призна вината т.е. няма смисъл от някаква голяма суровост и наказание от -1 точка за отбора ви.

п.п. След като Мейджъра и Мандора по различни причини няма как да гласуват, Дявола и Алекс да бъдат така добри да вземат отношение до сряда следващата седмица, защото е редно да се действа бързо, ако изобщо искаме да спазваме Правилника по някакъв начин.




Тема Re: Официална жалба!нови [re: ZeppeR]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 13:10



Манекен, манекен. Ем сте 4 точки напред, ем правиш некакви излишни кретенизми, за които дори не си правиш и труда да отричаш, а даже си ги признаваш.





Тема Re: Официална жалба!нови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 13:12



Тва е най-точното мнение в цялата тема






Тема Re: Не звучи убедително,нови [re: тepминaтop]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 13:13



Когато има декларирана жалба на отбор - ще се занимавам. Ако терминатора декларира жалба - пак ще се занимавам. Обаче на общо основание, при цялата тази потресаваща перуканска апатичност по въпроса на останалите ръководни фактори в играта, естествено, че няма смисъл да се занимавам, та пак аз да излизам лошия за чуждите мизерии.





Тема Re: Е щом толкова лесно признавашнови [re: alessandron]  
Автор Jair ()
Публикувано10.03.12 13:13



а тоя мач играе ли се? ще е голям цирк лавината да спечели с фантомски гол и да вземе 2 точки, а накрая вие да ги накажете с 1....




Тема Re: Официална жалба!нови [re: Meйджъp]  
Автор ELCapitano (El calpazano)
Публикувано10.03.12 13:18



sorry za maimunicata. Nemoga da da pisha na kir ot gsm-a. Na put sum. Ne uspiah da stigna do pc na vreme. Spriah kolata i prez gprs probvah da pusna prognozi. Ne uspiah shtoto ne mojah da kopiram texta s prognozite i da napravia post. Call to marti da go polzvam kato remote hands. Koito mu se razsledva da gleda logove ot dira. Imam login s moya user prez mtel. Sega kato maloumen pisha ot tela da vi davam obiasnenia i pak polzvam gprs sravnete ip-ta kato iskate. Tova e.

Синята Лавина /PML Champs 2007/


Тема Re: Е щом толкова лесно признавашнови [re: Jair]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 13:19



Ами според мен се играе - изрично правило за незачитане на фантомни прогнози няма или поне аз не се сещам да има написано черно на бяло.




Тема ...смешно е това,нови [re: Meйджъp]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 13:23



което пишеш, аз няма как да гледам айпитата, мисля, че модераторите в това качество, трябва да защитават всички отбори, а не само собствените си..., както в случая, а за другите да си запушват гнусливо носа и да казват: да не съм полицай.




Тема Отвреме навременови [re: тepминaтop]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 13:30



проверявам АйПиТа, но не всеки път - след като тая игра се прави "на доброволни начала", то и проверките съответно приемат същия нюанс. Иначе аз съм "за" да се вкара правило за едно АйПи, обаче и сам виждаш в тая тема, че Мейджъра защитава "съвестните", дето можело да ползват едно. В крайна сметка ако нямаше изричното уточнение за фантомство в Правилника, който съм посочил в отговора си до Зепер, то аз не бих налагал каквото и да е наказание за пускане на прогнози по начина, по който го е направил Капитаното - обадил се е и си продиктувал прогнозите, чудо голямо. Но ние хем не можем да защитим реално положението "фантомство" (не щем по Ай Пи, дори няма собствен сайт играта, за да се вкара някаква защита), хем искаме пак да гоним фантомите. Ми няма да стане, освен ако някой като Зепер не си признае ...




Тема Re: Не звучи убедително,нови [re: Meйджъp]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 13:33



Мейджъре, виждаш ли до къде докара нещата? При случай на доказано фантомство, което дори се признава от "провинилите" се ти не си сигурен какво решение да вземеш и мрънкаш,че нямаш пълната подкрепа от останалите ръководни фактори в играта!
Еми как да я имаш като ти се гавреше с тях постоянно? Колко пъти имаше случаи останалите модератори да гласуват нещо 3 на 1 гласа, ти обаче взимаш еднолично решение в полза на "единия глас"? Колко пъти игнорираше мнението на другите ако то се различаваше от твоето?
И сега, когато нещата са ачик-ачик ясни се случа най-големия парадокс в историята на играта сигурно!
Просто дай да се разбереме всички: Или ше решавате всичко като колектив, или да се направи комисия или напиши,че искаш ти да решаваш всичко без да се съобразяваш с друго мнение. Кажи кое от 3те ше е и да почне да се прилага някакъв еднакъв аршин!





Тема Re: Отвреме навременови [re: alessandron]  
Автор Jair ()
Публикувано10.03.12 13:38



значи има хиляди варианти по които капитаното да си пусне прогнозите, без да стават панаири. ОК, не може да копи/пейстне...тогава може просто да реплайне в лайвскора нещо от рода на: milan 1-0, mcu 2-1, wolverh 3-0...така всички ще видят че наистина той е бил и наистина има технически проблеми да си ги пусне. Зепера отдолу да обясни какъв е случая и така, и всичко това да се направи предварително...а не чак след като фантома излезе на лице да се почва с извиненията.

После пък идва въпроса кой му е виновен на капитаното че чака последния момент, след като има поне 36 часа за прогнози. Много смърди и работата, че цялото нещо става в 10:59. Повечето хора, които нямаме нет сутринта си поемаме вината и си отнасяме жълтия картон и псу-то като попове. Като се добавят и съмненията за плимбо работата става малко дебела.

Мен поне никой не може да ме обвини, че се изказвам за да спасявам мейджъра и терминатора от изпадане, абсолютно неутрален съм и случая според мен е сравнително тежък.




Тема Re: Таканови [re: alessandron]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 13:40



Насрахте дембите за същото, сега явно на ред е лавината. Сериозно обмислям напускане на тази игрица, в която на почит са разни куфари и други подобни.

kzl


Тема Re:нови [re: тepминaтop]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 13:43



Бат Терми, вероятно си следил какви бяха реакциите, когато се "защитаваше интереса на всички отбори", тъй че айде без подобни обвинения, моля те. Направил съм каквото ми е било по силите и съвестта, но си имам някакво себеуважение все пак. Щом има такава потресаваща апатичност към фантомното участие в играта, не виждам смисъл да се навирам зорлем в кацата с лайната. В случая да се приема, че съм повдигнал въпроса в ролята си на замесен участник, а не на организатор. Ако на останалите ви е все едно за наличието на фантоми, за "да е четна бройката на отборите", за мен не е все едно дали отбор, на който съм отделил месеци време, го играят по този мизерен начин.

п.п. Мога да се сетя за поне трима независими капитани на отбори, които при съмнително пускане са си правили справка за фантомно участие, тъй че категорично не мога да приема обвиненията ти.





Тема Re: Отвреме навременови [re: Jair]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 13:43



Е, нали се сещаш,че ако пусне прогнози във вид "milan 1-0, mcu 2-1, wolverh 3-0" те просто ше се обявят за невалидни без значение дали Зепера ше обясни какъв е случая. Ше се цитира правилник, точка, алинея и така...много добре знаеш.
Точно за това е нужно да има някаква комисия, която да се произнася по "подобни" казуси, при които да не се цитира сляпо правилника.
Като например един поток се отмени в четвъртък да може да се смени, като един отбор вкарва двоен гол, а другия има шанс само за 1, като вратар пусне избивки на отложен мач, но преди началото на ПМЛ срещата дали има право да смени избивката и т.н и т.н. ето всички тия дреболии, които скапват малко или много играта. За тва говоря и аз от началото на сезона, а некои ме иронизират...





Тема Re: Отвреме навременови [re: Jair]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 13:44



Съгласен съм. Аз съм посочил какви наказания бих дал в случая, а бтв. наистина е интересно Зепъра да каже защо и Плимбо има същото Ай Пи? Но както вече споменах по отношение на фантомството реално сме с вързани ръце, след като няма правило за непускане от едно АйПи, а технически в Дир-а не виждам как другояче да има контрол - не съм програмист и нямам представа какво може да се направи.




Тема Re: Отвреме навременови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 13:47



Батка, имаше такава Комисия. И какво се получи - половината не влизаха навреме в Дир-а, за да се отреагира. Такава Комисия за да действа, трябва да се изпълняват две условия - всеки неин член да има възможност да следи често какво става и съответно да реагира бързо. Ако дори и едното от тия условия е неизпълнимо, смисъл няма.




Тема Re: Официална жалба!нови [re: Meйджъp]  
Автор kenny mccormick (.)
Публикувано10.03.12 13:47



трябва да има и наказание и смекчаващи вината обстоятелства защото си признаха веднага, а Мейдж не чакай следващия път да играе твоя отбор за да кажеш кой и какво е.



Тема Re: Отвреме навременови [re: alessandron]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 13:49



Е, как - колко казуса имаше, по които да не сме взели решение навреме? Съвсем добре си работеше Комисията до едно време.

kzl


Тема Мод - становищанови [re: Meйджъp]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 13:51



За да се вижда по-лесно, отговаряйте тук. Ето го и моетп

Поради

преразгледах на "въздържал се".
Пускам точката от за фантомство:

3. Наказания за фантомно участие:
- Всички случаи със замесено фантомно участие се разглеждат от УС на Федерацията.
- При доказано сериозно фантомно участие в даден отбор (участие на повече от два “фантома” и/или фантомно участие в 3 и повече официални мача), същият се изважда моментално от всички първенства и турнири, като резултатите му до този момент се анулират, а уличените във “фантомство” състезатели губят състезателните си права за срок от 1 година, считано от момента на обявяване на наказанието.
- При единични случаи на фантомно участие се налагат наказание по преценка на УС на Федерацията, които могат да варират в следните граници:
а) за отбори – отнемане на точков актив в размер от 1 до 3 точки, в зависимост от степента на провинението.
б) за състезатели – лишаване от състезателни права в размер от 1 до 5 срещи, в зависимост от степента на провинението.


Така - по т. 1 Зепер е виновен, сам си го призна. По т.3 - първи доказан случай е след подадена жалба и има обяснение, затова и няма как да говорим за вадене на СИНЯТА ЛАВИНА от шампионата, нито пък Зепер да губи състезателните права за 1 година. Следователно трябва да се наложи наказание по т.3а и т.3б.

Мнението ми е - наказание за 1 среща за Зепер, защото си призна вината т.е. няма смисъл от някаква голяма суровост и наказание от -1 точка за СИНЯТА ЛАВИНА.

п.п. След като Мейджъра и Мандора по различни причини няма как да гласуват, Дявола и Алекс да бъдат така добри да вземат отношение до сряда следващата седмица, защото е редно да се действа бързо, ако изобщо искаме да спазваме Правилника по някакъв начин.




Тема Re: Отвреме навременови [re: alessandron]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 13:52



Да, спомням си,че имаше, но просто не е била в оптималния си вариант явно. Олимпията щом беше вътре....та той влиза на седмица веднъж да пусне прогнози и веднъж да каже: "стягайте се от другия мач"



Искам да кажа,че това,че преди не е сработила не значи,че сега няма да успее. Още повече ако тази комисия ще се произнася в някакъв срок СЛЕД приключването на кръга, което няма да пречи на провеждането на мача. Ето например в случая: прогнозите на Лавината си ги има и мача се играе. В неделя 23.59, когато всички мачове са ФТ, мача на Лавината се обозначава с някакъв знак примерно * за да се знае,че предстои решение. От понеделник до петък има БОЛ време да се гласува, всеки да си изкаже аргументите и да се вземе решение. Естествено важно е,членовете на тая комисия да са хора, които поне веднъж на 4 дни имат възможност да отварят клуб прогнози - мисля,че не е проблем да се намерят 4-5-6-10 такива човека нали?



Тема Re: Отвреме навременови [re: Jair]  
Автор AnfieldBG (LFC)
Публикувано10.03.12 13:53



После пък идва въпроса кой му е виновен на капитаното че чака последния момент, след като има поне 36 часа за прогнози. Много смърди и работата, че цялото нещо става в 10:59. Повечето хора, които нямаме нет сутринта си поемаме вината и си отнасяме жълтия картон и псу-то като попове.

Така като гледам, си написал точно това, което бих искал да напиша и аз... ама нали всеки търси под вола теле и му се привиждат конюнктури...

За решение не ми се иска да пиша какво трябва да бъде. Само малко ми се струва нередно да се пишат неща от рода, че понеже еди си кой отбор бил сериозен и можело да мине еди си как.. Щото излиза че да се логнеш от името на друг играч, за да пуснеш прогнози е нещо нормално, морално и феър плей, а да пуснеш редовна прогноза 1:1 на мач Севиля - Атлетико, при все че домакина е можел да ти даде мач на Барса, е лошо и ботско :)



Тема Re: Отвреме навременови [re: Stuart]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 13:53



Бавехме се и почти никога не бяхме в абсолютно пълен състав. Ако не пращах бележки непрекъснато, реално щяхме да сме си все същия състав решаващи, какъвто виждаме и в тая тема. Освен това според мен Комисията трябва да обсъжда и решава тук, пред погледите на всички, а не в отделен форум.




Тема Re: Отвреме навременови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор Jair ()
Публикувано10.03.12 13:54



Тия прогнози на маймуницата естествено, че са невалидни, те дори ще са извън официалната тема...но ще послужат като смекчаващо вината обстоятелство, за да видят всички ПРЕДВАРИТЕЛНО какво се случва. А не да се пускат прогнози с цел "ако върже върже, па после ще се оправдаваме ако нещо". Правилниците и точките нямат общо в случая, те и при единия и при другия вариант са ясни, но така се проявява повече уважение към останалите отбори и играчи. Просто ако искаха малко симпатии лавината можеха така да го направят според мен, иначе скалъпени истории тип не мога да копи-пействам от телефона веднъж като те хванат в крачка всеки може да измисли.

От една страна е добре правилата да са гъвкави, но от друга страна точно подобна гъвкавост поражда полемики и изброените ти примери има и в двете посоки. Трябва или комисия, нещо което се пробва и не работи с цел гъвкавост или железен правилник, нещо което е невъзможно с цел твърдост. Както и да го гледа човек работата е преебана.




Тема Re: Отвреме навременови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 13:54



Да, така е и аз подкрепям подобно нещо. Радвам се и че има желание, въпросът е обаче всички да са наясно, че каквото се реши, това е, а не да има сръдни, че не е взето "правилното решение".




Тема Re: Отвреме навременови [re: Jair]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 13:56



Само да ви кажа, че в шампионския ни сезон за един от мачовете съм търсил нет в едно умрело словашко село, за да си пусна прогнозите навреме, в крайна сметка не успях и играхме с човек по-малко във важен мач за първото място, при положение че много лесно можех да пратя прогнози и паролата на някой от отбора и да сме си окей. За случаите, в които можехме да си спестим ЖК/ПСУ по същата схема, да не отварям дума.

Мисълта ми е, че подобни фантомщини са обида за всички съвестни отбори, които са навъртели десетки разговори и прекарали дълги съботни сутрини, за да са изрядни в духа на правилата. Не може да има никакви компромиси с тях, защото по този начин полуофициално се поощрява фантомството.

Не ме интересува колко отбора ще останат, ако трябва да са само 4, но да знаят за какво играят и да проявяват елементарно уважение към принципите и правилата на играта.







Тема Re: Таканови [re: Stuart]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 14:00



Стига вече с тия Куфари - специално тях съм ги следил известно време и пусканията им са от различни АйПи-та. А в случая с Демба се прекали с еднолична реакция, не реакция на всички модове, но е и факт, че там имаше пускания през друг профил, макар да беше само контрола.




Тема Re: Не звучи убедително,нови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 14:08



Респект за това мнение, но не съм съвсем съгласен. Ама айде няма да се впускам в излишни обяснения сега.





Тема Re:нови [re: alessandron]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 14:13



За мен налице е следният случай:

- При доказано сериозно фантомно участие в даден отбор (участие на повече от два “фантома” и/или фантомно участие в 3 и повече официални мача), същият се изважда моментално от всички първенства и турнири, като резултатите му до този момент се анулират, а уличените във “фантомство” състезатели губят състезателните си права за срок от 1 година, считано от момента на обявяване на наказанието.





Тема Re: Отвреме навременови [re: Jair]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 14:21



От една страна е добре правилата да са гъвкави, но от друга страна точно подобна гъвкавост поражда полемики и изброените ти примери има и в двете посоки. Трябва или комисия, нещо което се пробва и не работи с цел гъвкавост или железен правилник, нещо което е невъзможно с цел твърдост. Както и да го гледа човек работата е преебана.

Знаич, то винаги ще има онеправдана стара - така е и в живота. 100% обективност няма никъде, но въпроса е да се разбереме какъв ше бъде критерия и ще има ли опция да не се чете правилника "на сляпо" всеки път, защото виждаме,че се получават парадокси и нелепи ситуации.

В тоя ред на мисли, след като със Сандро и Стюарт зачекнахме темата за комисията, която според мене е един не лош вариант за вбъдеще , си мисля не е ли време за въвеждането на СЪДИИ в мачовете от ПМЛ. Уточнявам,че това го предлагам като алтернатива на комисията , а не и двете заедно и да става манджа с грозде =)

Както сега модератора, който работи по главната тема решава, кога има ПСУ и кога не защо да не се разширят правомощията му за тези "спорни ситуации", които могат да възникнат в един мач и които остават между редовете в правилника...
Естествено, трябва ясно да се реши
-кои ще са съдии (само модератори ли или и други участици),
-кой колко мача ще "свири" (не е проблем всички мачове да се поверят дори на един човек, но спокойно могат да са и 2-3 например)
- и решението им ОКОНЧАТЕЛНО и неподлежащо на спорове ли е

Нека например да има едно 3-4-5 човека, които да кажат,че им се занимава с подобно нещо и вече за всеки кръг ще се "назначават" съответен брой от тях, които да се занимават с мачовете според това, кой има времето да го прави.
Според мене не е проблем както казах и преди съдията да се произнася при спорни ситуации в някакъв срок след края на мача, а не задължително да трябва да седи събота и неделя пред компа нали =)

Ако самите съдии се гласуват от всички отбори мисля,че няма да има повод за скандал след това по повод дадено отсъждане, а дори и да има -такъв е живота: справка: дузпата за Твенте ония ден =)

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Joaquin Archivaldo Guzman на 10.03.12 14:21.</EM></FONT></P>

Редактирано от Joaquin Archivaldo Guzman на 10.03.12 14:22.



Тема Re: Отвреме навременови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор Jair ()
Публикувано10.03.12 14:27



Ми на първо време, ако ще правиш паралели със съдиите в истинския футбол следва нашите съдии да не са състезатели никъде. Иначе дори да не са пряко замесени са непряко замесени, в конкретния случай видехме как двама модератори си направиха самоотвод щото не могат да са обективни, а трети първоначално беше въздържал се :) Ако съдиите са нормални играчи по отборите винаги ще се намери косвен интерес, зависи колко надълбоко ръчкаш.

От там насетне намери ми някой, дето да е запознат с играта и с правилника из основи, активен е и не играе никъде :)




Тема Re:нови [re: Meйджъp]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 14:27



Визираш, че Зепер е пуснал и прогнозите на Плимбо т.е. два фантома са налице или визираш "фантомно участие в 3 и повече официални мача"?




Тема Re: Отвреме навременови [re: Jair]  
Автор NuFc (Unai Emery)
Публикувано10.03.12 14:31



е може играчи от Б да съдийстват в А и обратно :)



Тема Re: Отвреме навременови [re: Jair]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 14:34



Е, това да намериме някой, дето не е част от отбор е невъзможно просто щото тука хонорари не се раздават,че да си доведеме и външни лица


Но то така или иначе и модераторите, които сега взимат крайните решения са от отбори така,че не виждам какво чак толкова ще се промени. Пак казвам,че съдията няма как да е 100% обективен при никакви обстоятелства (както и в реалния футбол) но е друго ако се приеме,че един човек/комисия/орган ще взима решенията по някой частен случай, който е възникнал в даден мач. Виждаме,че каквито и правила на хартия да има всеки един сезон изникват нови и нови и нови случаи, което е нормално.
Съвсем спокойно може да се направи съдии, които са част от отбори в А група да свирят мачове от Б група и обратното. Пак може да се намери косвен инерес, но не чак толкова директен.

А и съдиите не е нужно да са запознати с правилника на 100%, то правилник си има и се спазва, говориме за частните случаи!


Приме: Капитано ше пусне прогнози на латиница от жсма си от неговото си айпи, после Зеперас ше обясни за какво иде реч и АКО съдията прецени прогнозите може да са валидни. Ем няма да се опорочи мача, ем няма да има повод нито оправдание за фантомство.

Редактирано от Joaquin Archivaldo Guzman на 10.03.12 14:37.



Тема Re: Отвреме навременови [re: NuFc]  
Автор Jair ()
Публикувано10.03.12 14:35



Ми пак няма да стане, защото има и много лични приятелства, а също и конфликти...как примерно виждаш резо да приеме за обективно решение взето от мен.

После пък може и да се навлезе на второ-трето ниво - примерно аз съм в конфликт с мейджъра, мейджъра е приятел с гамена, от там мои решения по адрес на арлито също са компрометирани. И то не казвам, че винаги е така, но е достатъчно да има едно зрънце съмнение за да стане скандала. Дори в тая тема след очевидно фантомство зепера е убеден, че всяко наказание за тях ще е само в следствие на това че играят срещу грийн :)




Тема аз мисля,нови [re: Jair]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 14:39



че това е очевидно, че ако има наказание, то ще е щото играят срещу Грийн.
то, от това, по-очевидно, здраве му кажи.




Тема Re: Отвреме навременови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор Jair ()
Публикувано10.03.12 14:40



Абе както и да го къдрим непробиваема система няма. Аз лично кой знае какви проблеми със сегашната не виждам, имаме там 4 ли са или 5 модератора, да решават с мнозинство и така. Ясно е, че не винаги решенията ще се приемат от всички и че няма да се мине без скандали, но имам чувството че усложняване на схемата на взимане на решения само ще направи скандалите двойно по-сериозни.




Тема Re: аз мисля,нови [re: тepминaтop]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 14:41



А не мислиш ли и че са нарушили написаните правила, заковани на видно място, които не са съвършени, но все пак са нещо? Или просто всичкото квичене през годините как нямало написани правила е всъщност едно голямо лицемерие?




Тема Re: Отвреме навременови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 14:41



То и сега на практика е така - модераторът, който качва прогнозите, е съдия, който има компетенцията да взема решения в движение за всеки възникнал казус. По-сложните въпроси, за които има време за отреагиране, се обсъждат в по-широк кръг организатори (ако са активни към момента). Като цяло схемата е добра, малко повече организираност й трябва.





Тема Re: аз мисля,нови [re: тepминaтop]  
Автор Jair ()
Публикувано10.03.12 14:43



И това също е така донякъде, след като грийн разполагат с инструмент да проверяват инкогнито всеки техен съперник за фантомство. Ако примерно играеха лавината срещу нас всичко щеше да си мине замине, защото ние не можем да проверим айпита, а модераторските проверки са редки и неизчерпателни.

Може би може да включим айпито като поленце при пускане на прогнозите, ма тогава ще се разбучат хора, че е лична информация...




Тема Re: Отвреме навременови [re: Jair]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 14:47



но имам чувството че усложняване на схемата на взимане на решения само ще направи скандалите двойно по-сериозни.

Копеле, точно това е проблема и за това си говориме тука за алтернативи - схема за взимане на решения очевидно НЯМА.
Имаш доказано фантомство и какво виждаш се дискутира ше има ли наказание, няма ли да има и какво ше е. След това ше има 2 тона мнения, как наказанието е само защото потърпевш е Грийн. Не,че и аз не се възмущавам,че Мейджъра се активизира предимно, когато те са ощетени обаче още по-абсурдно би било нещата да останат ТАКА.

Ми другия кръг да взема аз да пусна от името на целия отбор и после да си го призная?!

За тва е ужасно вацжно да се реши КОЙ ше взима решенията по подобни казуси от сега нататък. Твърдо заставам зад предложението си за комисия или съдии. Ако ще и Наджеп Хаджепова от село Крумовград да ми решава изхода на мача ще го приема, ако бъдат въведени ясни критерии и правила за тия неща!



Тема Re: аз мисля,нови [re: alessandron]  
Автор redo (hardcore)
Публикувано10.03.12 14:50



че е нарушение спор няма, не в това е въпросът обаче. преди малко говорих с алекс по телефона, по негови думи миналата седмица, когато ние, които също се борим да не изпаднем, играхме с лавината, също е имало две прогнози от едно айпи, едните отново на плимбо, но тогава не се раздухаха нещата.



Тема Re: аз мисля,нови [re: Jair]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 14:50



след като грийн разполагат с инструмент да проверяват инкогнито всеки техен съперник за фантомство.

Уточних по-горе, че всеки, който се усъмни в нечие пускане, може да изиска справка за айпитата, така че де факто всеки има инструмента да проверява за фантомство. Ако въобще съвпаденията на айпитата, сами по себе си, могат да са някакво доказателство за фантомство. Съвпадение на айпита + неубедителни оправдания или откровени лъжи от страна на обвиненяемите - това вече е съществено доказателство.





Тема Re: Отвреме навременови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор Jair ()
Публикувано10.03.12 14:51



аз до колкото разбирам схемата си я има и в момента...просто от тримата модератори, които са се мернали до сега имаме твърдо решение на сандро, отвод на мейджъра(разбираемо), и на мандора(тука не съм сигурен защо е)...да изчакаме дявола и алекс и да видим. А че безгласните букви може да си обсъждаме до утре е абсолютно без значение, нека видим общо всички модератори какво ще измислят.




Тема именно..,нови [re: alessandron]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 14:51



смисъла на правилата е, някой да следи за тяхното спазване.
Да следи за всички!!!
Ако ще се прилагат избирателно, и то от хора /овластени по някакъв начин от нас, да разполагат с повече инфо/ по-добре да ги няма. За мен случая е приключен.., ако идеята е да Грийн да не изпадне, подкрепям го.., нашия отбор не се чувства въобще застрашен, че да ме вкарате в такава ситуация. Говоря принципно. Ние също пускаме от едно айпи..., що не проверите? И какво от това?




Тема Re: аз мисля,нови [re: redo]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 14:53



А защо не сигнализирахте? Особено Алекс, който пък е и мод?




Тема Re: аз мисля,нови [re: Meйджъp]  
Автор Jair ()
Публикувано10.03.12 14:54



да де, но ти може да го направиш много по-лесно и без излишен шум...и всъщност донякъде ти се набива на очи дори без активно да търсиш проверки.

Айпитата не са перфектни, но са единственото, с което разполагаме в любимия ни дир.

Предложение: айпи проверката да се автоматизира. Ако темата се пусне в пълен преглед всички айпита са видими, трябва само да се направи скрипт, който проверява дали има такива, които се повтарят.




Тема е какъв е най-логичния изводнови [re: Meйджъp]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 14:54



от това, което пишеш... Просто да не си признават хората и няма проблеми. Ей сега Зепера ще влезе с ника на Плимбо и ще каже, абе идва ми на гости в съботата и пуска от компа ми. Имаме ли опция?




Тема ами може би,нови [re: alessandron]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 14:55



щото са пичове






Тема Re: Отвреме навременови [re: Meйджъp]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 14:56



Трябва да има повече гъвкавост, разбери го бе човек!
Когато съм направил избивка на отложен мач 2-3 часа преди началото на ПМЛ срещата защо да нямам право да си сменям избивката? Ето ти малко гъвкавост.
Когато някой не може да си пусне прогнозата на кирилица и напише от жсм-а си на латиница мачовете защо да не се признаят?
Когато един поток е изваден още във вторник например, а няма все още пуснати мачове от домакинския капитан защо да не може да се замени? Или ако домакинът е пуснал мачове и единия от тях е отложен към четвъртък, защо да не може да го смени с друг от същия поток ако все още никой от противника не е прогнозирал? И т.н.

Не искам да защитавам Лавината в случая, казах си мнението в горния пост, но ако чисто теоритично имаше шанс прогнозите на латиница да се зачетат, Зепера можеше и да не влиза с паролата на Капитана, а ако го направи фантомството нямаше да подлежи на съмнение.

Е за тия неща иде реч.



Тема Re: ами може би,нови [re: тepминaтop]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 14:56



Е като всички сте такива пичове, значи няма нужда от правила - изяснихме се.




Тема Re: аз мисля,нови [re: alessandron]  
Автор redo (hardcore)
Публикувано10.03.12 14:56



не мога да говоря от негово име, а аз по разбираеми прични сега разбирам :)



Тема Re: именно..,нови [re: тepминaтop]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 14:59



Смисълът на правилата е да има ред. А това е с овластяването да ти кажа само е пълен смях - овластява Киро, не вие, гласоподаватели. Щом никой не му дреме за фантомството, ок. Мен пък вече тотално не ми дреме за ПМЛ и просто довършвам сезона като мод - от догодина ще гледам да се отърва от това бреме, което и без това носи само нерви.




Тема Re: Отвреме навременови [re: Jair]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 14:59



вие сте си виновни,че не сте сигнализирали



п.с. аз даже писах на Мандора да ни даде ПСУ срещу Валките заради некоректна прогноза на техен играч ама ме отряза=)

Редактирано от Joaquin Archivaldo Guzman на 10.03.12 15:00.



Тема Re: #нови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 15:04



Когато някой не може да си пусне прогнозата на кирилица и напише от жсм-а си на латиница мачовете защо да не се признаят?

Ето едно решение от мен:

Пускане във вида: 0101 (код на мача) 2:2 също да е валидно срещу ЖК или предупреждение за ЖК.

Възможността за смяна на отложени мачове и потоци е налице и сега в определени срокове. Явно трябва да се пренапише още веднъж. Замяна на отложен поток/мач, който не е по вина на съответния отбор, може да става до приключване на съответния срок, включително и служебно от модератор до 3 часа след приключване на съответния срок.

За избивката на отложен мач го обсъдихме надълго и нашироко предишния път.





Тема Re: Таканови [re: alessandron]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 15:06



Аз ако искам, мога за целия отбор, че и за още няколко отбора, да пусна от различни айпита.

Въпросът е, че Капитаното, Зепъра, Мазньо и т.н. всички ги знаем. Докато на някои сме им се нагледали на пускания на целия отбор в рамките на няколко минути; на пускания от един ник, пък с друго състезателно име и т.н. Сещаш се за кво иде реч, надявам се.

kzl


Тема Re: #нови [re: Meйджъp]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 15:09



Това за кода на мача и прогнозата е много добро предложение и определено трябва да се въведе. Така ше се пускат прогнози от жсм много по-лесно...аз даже немам и кирилица на моя (въпреки,че е свръхмодерен).

За избивката на отложен мач си прав, че го обсъждагме нашироко, но доколкото си спомням така и не се уточни кое е валидна и кое невалидна прогноза- колегите ти модератори бяха мнозинство за обратното на твоето виждане





Тема Re: Таканови [re: Stuart]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 15:09



Е Петал твърдеше, че познава всичките от НМГ. Ако ще е до лични запознаства, то да земем да се срещнем тука 200 души и да се миряса с това фантомство ...




Тема Моето обобщение...нови [re: Meйджъp]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 15:09



Значи Лавината през целия сезон и в почти всички мачове не си пускат прогнозите поотделно, а просто един от тях пусна вероятните прогнози от името на произволен брой играчи на Лавината, кой когато завари, имат един отговорен човек, който сяда в 11 без 15 и който не е пуснал го покрива. Тукашната сапунка с изказването на Ел капитано не хваща дикиш. Това става всеки кръг пред очите на модераторите. Сигурно Лавината са ощетили по този начин и техните отбори, но те са си замълчали. При тия хлъзгави регламенти, на кой му се занимава... Сега когато единият от отборите на модераторите е с единият крак в Б-група, същия "изоква". Доста спорна ситуация от етична гледна точка. Ако пряк противник на Грийн за изпадане бе играл срещу Лавината, кой щеше да сигнализира? Никой...
В тая ситуация, приемам само твърди мерки..., рязане до голо, махаме Лавината от А-група, анулираме изиграните мачове и тази обеца стой на ухото на всеки отбор, който си помисли за такива неправомерни действия. Или вземаме такова решение или подминаваме случая.., другото е избирателно и опорочава това правилата да облагодетелстват всички съвестни отбори.




Тема Понеже го поиска и по-горенови [re: тepминaтop]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 15:12



сега ще си поиграя и ще проверя назад всички кръгове на Лавината. Защото аз не съм убеден, че всеки път е било така, както твърдиш в твоя пост.




Тема Re: Отвреме навременови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 15:14



Олимпията си беше доста редовен и даваше много стойностни мнения.

Комисията си работеше. Няма решение, което да не е било взето от поне 7-8 човека. Причините да я няма в момента са комплексни.

kzl


Тема Re: Моето обобщение...нови [re: тepминaтop]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 15:15



Уважавам мнението ти и мисля,че си прав за това, което си написал. Обаче си мисля,че отборите, които са потърпевши от Лавината сами са си виновни,че не са сигнализирали, когато се е играл мача. Ако всеки сам не си гони интереса и не си следи нещата никой не му е виновен. Или казваш като мъж: "тия ме лъжат, ебават се с мене - искам санкции" или си траеш като бит гъз и нещата приключват! Не след 1 месец да ревеш нали? Говоря по принцип не за вас конкретно не знам кой кога е играл с Лавината и имало ли е повод за съмнение.

А Междъра сега ще осъзнае какъв автогол си вкара преди време като пусна тема за фантомство и не назова конкретен отбор въпреки,че бая хорапоискахме ЯСНО и КОНКРЕТНО да каже за какво иде реч.



Тема Re: Отвреме навременови [re: Stuart]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 15:16



Беше редовен само защото му пусках бележки, казах и по-горе. Лично на мен ми се е изпарило желанието да робувам на ПМЛ, още не съм го решил окончателно, но Мейджъра да си има предвид, че 99% свалям "М"-то след края на този сезон, няма и да участвам в никакви комисии и няма да бъда и съдия, ако се въведе предложението на Блуфена, което хич не е лошо.




Тема Re: Не звучи убедително,нови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано10.03.12 15:18



Имаш пълната ми подкрепа!



Респект към това мнение, но отговор защо ли не получи, защо ли



Тема Re: Отвреме навременови [re: alessandron]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 15:23



Е, и аз в началото пусках бележки и събирах хора, не е чак такъв нечовешки труд. Въпросът е, че когато трябваше, се събирахме, вкл. Олимпията, който по мои спомени си беше много ценен кадър тогава. Не се сещам да сме замотали с някое решение или да сме го взели в камерен състав. Девет души веднага мога да изброя, които сме се изказвали своевременно почти по всеки въпрос.

kzl


Тема Re: именно..,нови [re: тepминaтop]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 15:24



Не ми харесва, че изкарвате случая, сякаш само Грийн ще е облаготелстван от разкриване на нечии поголовни фантомски машинации (А как точно Грийн ще се облагодетелства, че нещо не ми става ясно - примерно с три фантомски гола и минус точица за лавината?!?)
Не ми харесва, че се търси под вола теле и се отмества фокусът от съществения въпрос в случая.







Тема Ок, кажинови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 15:26



ми на каква база да подам възражение. Те дори мненията на Ел капитано и Зепер са пуснати през 9 часа. Все пак не разполагаме с айпитата.




Тема Re: Таканови [re: Stuart]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 15:28



Точно, щото се знаем, е недопустимо да се мамим по този долен начин...





Тема Ами сори,нови [re: Meйджъp]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 15:31



но от твоите уста..., няма как да звучи убедително.
За мен махане на една точка от тези на Лавината също не е решение и също ми е принципно убеждение. Ако установим при тези обстоятелства, че в предишните кръгове са пускани масово прогнози от едно и също айпи..., то директно да го махаме отбора от А-група. В случая ще изпълним и правилника. Аз като слушам и Зепера, пича е достатъчно доблестен, да си го признае дори.




Тема Re: Ок, кажинови [re: тepминaтop]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 15:32



Казвам пак, не знам какъв е бил случая защото не следя подробно А групата тоя сезон. Но, ако имаш причини за съмнение ги казваш навреме! Имаш ли основания, нямаш ли това ше се реши в последствие. Като няколко отбора сигнализират ще се направи проверка и заподозрените ше се следят по-специално. То пък виж кво стана...Зепера като манекен и меценат все,че си призна добросъвествно вместо да съчини историята как Капитано примерно му е дошъл на гости да пият кафе в 11.59...история, която също няма как да се докаже,че е неверна



Аз лично в това отношение мога да кажа,че винаги сигнализирам ако нещо не е наред с наш мач!

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Joaquin Archivaldo Guzman на 10.03.12 15:34.</EM></FONT></P>

Редактирано от Joaquin Archivaldo Guzman на 10.03.12 15:34.



Тема Re: Моето обобщение...нови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 15:33



Никой не е изпискал. Обадиха се 2-3 от чисто сеирджийски интерес. Това беше достатъчно красноречив знак за апатичното отношение към измамите и сигурен знак, че няма смисъл от раздухване на нещата.





Тема Re: аз мисля,нови [re: Jair]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 15:34



Естествено, че е лична информация. За тая цел по форумите има модератори - някой им е гласувал доверие (тука може и да е някаква отдалечена фигура тип Киро, но в повечето случаи това са потребителите на форума), съответно им е дал права да виждат малко повече от останалите. Няма кой друг да следи за подобни нарушения, невидими за обикновения потребител, освен модовете. Щом на тях не им се следи и няма кой да ги задължи да го правят, няма какво друго да се направи по въпроса. Публикуването на айпита за мен не е опция.

kzl


Тема те, заподозренитенови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 15:34



си се знаят от модераторите. Аз нищо ново няма да им кажа.., ок де, махаме лавините и това е.




Тема Re: Таканови [re: alessandron]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 15:37



Петела може да твърди, каквото си иска. Всеки може да пусне една снимка с пет произволни шапшала и да каже - ей ги, тва са. И после човекът-отбор.

kzl


Тема Re: те, заподозренитенови [re: тepминaтop]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано10.03.12 15:38



Къде я махате? Какво става тук в тази тема





Тема Re: Таканови [re: Meйджъp]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 15:40



Специално за това, че Капитаното не е можел да пусне и се е обадил на Зепъра - аз някаква особена измама не виждам. Да, леко некоректно е, но в никой случай не е тежко провинение.

Сега, ако имаме случай, в който един ник (плимбо?) се ползва редовно от друг човек от отбора - това вече е проблем. Тука обаче следва да видим доказателства.

kzl


Тема Re: Ок, кажинови [re: тepминaтop]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 15:40



На базата, на която Изгрева (човек, който няма модераторски права) тази сутрин подаде възражение за Ел Капитаното. Въобще нямаше и да забележа, защото въобще не съм отварял този мач за корекции и въобще нямах намерение да го отварям.





Тема Е, и?нови [re: alessandron]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 15:41



Какво излезе от проверката?




Тема нагъл си...нови [re: Meйджъp]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 15:44



и неискрен.
Как го доказваш това с изгрева? На скайпо ли ти е писал или по телефона ти се е обадил.
Тая тема е отворена точно от теб, айде стига простотии, правете каквото искате.




Тема Re: нагъл си...нови [re: тepминaтop]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 15:50



Най-искреното ми мнение в темата. Питай Изгрева и Анфо - аз ако съм мизерник в твоите очи, те поне имат достатъчно авторитет пред теб, надявам се.







Тема ...нови [re: Meйджъp]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 15:55



е, не разбрах, продължи сапунката де, по телефона ли ти се обадиха или по скайпа...., хаххахахаха, ще се спукам.
А гледам, че александрона мълчи за оная проверка, която прави.




Тема Да не мислиш, че 22 състезателни седмицинови [re: тepминaтop]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 15:59



могат да се проверят толкова бързо? Дотук никъде не откривам дублажи на АйПита, минал съм през 6 седмици.




Тема Re: те, заподозренитенови [re: тepминaтop]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 16:00



Да, ние само се занимаваме да ви следим и да живеем заради ПМЛ - преглеждаш ли отвреме навреме какво пишеш или караш като Бат Арни през стените с главата напред?






Тема Не мълчанови [re: тepминaтop]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 16:02



Проверявам и ще я имаш - но от сутринта съм се хванал с тъпата игра в един от малкото си почивни дни щото тук един куп хора се държат като деца






Тема Re: Не мълчанови [re: alessandron]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 16:06



Аз не виждам защо си губиш времето изобщо баце. И да има дублиране на АЙ Пи-та мача е свършил, възражение не е имало. Ако Лавината ше ги наказват (казвам "ако" поради всички абсурди по темата до тука) то наказанието трябва да бъде за тоя конкретен мач. За изхвърляне и минали работи и дума не може да става то е ясно.



Тема Re: Не мълчанови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 16:12



Щото на някои хора много им знае устата, е затва. Много обичам някой да дава акъл отстрани, без да е проявил и грам усилие по организация. В тоя ред на мисли ми е интересно като взема да пусна проверката и се окаже, че освен тая седмица не е имало нищо подозрително, дали Терми ше фане да се извини за "модераторите, дето знаели и си траели" или пак ще си измисли как покровителстваме тоя и оня?




Тема Моето обобщениенови [re: Meйджъp]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 16:14



Капитаното не успява да пусне, обажда се на Зепъра и той пуска през неговия акаунт, след което и двамата си признават - за мен не е голям проблем. ОК, вероятно следва да се наложи наказание, понеже противоречи на правилата, но в никакъв случай не бива да се генерализира - тия са фантоми, да ги изхвърлим от А група.

Относно наблюдението, че някой от Лавината пуска редовно с ник на вероятно неактивен потребител (плимбо), очаквам доказателства. Най-малкото под формата на повтарящ се модел. Имаме ли едно 5-6 случая, в които например Зепър и плимбо пускат по едно и също време от едно и също айпи (или пък от съседни айпита), то тогава можем да си правим някакви изводи. В противен случай си говорим смешки и вървим към опит за разбиване на още един отбор, който за разлика от Дембите може и да не оцелее след едно непремерено и непропорционално действие от страна на отговорните фактори.

kzl


Тема ооооуууу, ама я ненови [re: alessandron]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 16:17



се дръжте, сякаш ми правите лична услуга. Пък и извинение искаш. Е за какво???? Тука всичко е по желание, ако някой няма желание не го прави..., като не иска, не иска..., най-много да умре играта.
Иначе, това което говори Блуфена, че наказание трябва само за този мач, то премахнете текста, който казва "за системни" нарушения. Очевидно няма как да стигнем до тях.

Що ли се занимавам, Сандро не рови из кофите, айде нема да намериш нещо хубаво там. Наистина идеята с айпитата е спорна. Ние също пускаме от едни и същи айпита...




Тема Re: ооооуууу, ама я ненови [re: тepминaтop]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 16:29



Има как да стигнеме до системните нарушения, но в случая няма доказателства за такова.

пример: Мач от 5 кръг (примерно) : Терминатор подава оплакване,че в мача срещу Лавината 2ма човека пускат от 1 ай пи.
Модераторите проеверяват и потвърждават,че това е така. Няма 100% доказателства,че има фантомство, но вечеима подозрение.

Мач от 8 кръг: Алекс подава оплакване,че в мача им с Лавинта има дублиране на Ай Пи-та отнов. Модераторите пак проверяват и пак виждат,че е така. Отново няма 100% доказателства за фантомство, но вече имаме основателно подозрение за системно нарушение.

Мач от тоя кръг: Мейджъра подава молба за дублиране на АЙ-ПИ. От Лавината признават за нарушението. Ето ти системно нарушение и пълно основание отбора да бъде изхвърлен моментално от ПМЛ.

Само дето сега имам на лице само последната жалба, която се явява и първа за тоя сезон. Доказано фантомство, но ПЪРВО, а не системно.

Сети ли се са ква е разликата?



Редактирано от Joaquin Archivaldo Guzman на 10.03.12 16:29.



Тема Всъщностнови [re: тepминaтop]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 16:29



намирам кофти неща наистина

Баси, бил съм голям наивник явно ...

п.п. Ще направя проверката и освен това ще се опитам да направя проверка и на всички отбори изобщо - явно ще трябва да си играем на полицаи ... Баси, не съм вярвал, че ще има чак такова нещо, извинявай за предния ми пост, не бях прав ...




Тема Лошото е,нови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 16:34



че взех да намирам кофти неща в мачовете на Лавината и по-точно АйПи-тата на Зепер и Плимбо - вече 4 случая намерих, но имам още една трета от сезона да проверя ...




Тема хаха я да видимнови [re: Meйджъp]  
Автор Roonex (grande mafiosso)
Публикувано10.03.12 16:35



Абе вие май не сте наред.....вместо да се чудите как да привлечете още играчи в играта, вие се чудите как да изгоните и малкото останали....

Нямал възможност човека, издиктувал си е прогнозите по телефона...друг ги пуснал....и вече става голяма врява....смях - на това викате ФАНТОМСТВО????

Ако има някакво наказание то може да бъде най-много незачитане прогнозите на капитаното, въпреки че и това е много тежко, но хайде за да спазим правилата.



Тема Re: Всъщностнови [re: alessandron]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано10.03.12 16:35



Ахаха, защо ли РОД е последен, а защо ли ще бъде най-чистия отбор...

Защо ли още в сряда вечер няма последен пост при нас.....


Защо ли в четвъртък хората ми пишат и питат с разочарование, че няма да могат да участват....

Защото ние сме РОД



Айде малко фейрплей моля :)

Покажете всички провинени отбори



Тема Оценявам тона...,нови [re: alessandron]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 16:36



благодаря. Гадно е да се усетиш наивен, нали... Не бива да се допуска, току-тъй. Ти ако мислиш, че дори от тези от които идва жалбата или от който да е отбор поне веднъж някой не е пускал прогнози по този начин. Наистина аз виждам проблем само, ако е системно. Това показва само, че някой си пуска 2 ПЪТИ СОБСТВЕНИТЕ прогнози, което изначално опорочава играта.

Махнете Лавините от А-група..., ако откриете такава система. Няма друга оправия, никой не иска такъв шампион. В този смисъл, Мейджа свърши добра работа, но сега от него очаквам да подвие опашка и да е против такова решение.
С принципни съображения..., щото си пие бирата с някой си, примерно ...




Тема Re: Оценявам тона...,нови [re: тepминaтop]  
Автор Roonex (grande mafiosso)
Публикувано10.03.12 16:39



Абе ти какво си се разциврил тука махнете та махнете, я малко по-спокойно - пий една ракия и се успокой

Сандо давай прави проверка - ама пълна на всички отбори да видим кирливите ризи на всички кой с какви ИП-та е пускал и кога



Тема Re:нови [re: Meйджъp]  
Автор Roonex (grande mafiosso)
Публикувано10.03.12 16:41



Смешник, прави си една куфарна лига и си играй там със още 3 куфара.



Тема Проверка явно ще трябва да иманови [re: Roonex]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 16:42



ще отнеме обаче време и ще трябва помощ от всички модове, защото сам има да си проверявам сума време. Сега ще пусна за вашия отбор и явно ще трябва да направя за всеки един отбор така. Очаквам/е обаче обяснение от Зепер за подозрителните съвпадения на АйПи-то му с това на Плимбо.




Тема Re: Лошото е,нови [re: alessandron]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 16:44



Дори и да е така, това не може да се докаже днес на 10 Март 2012г. в 16:41.
Трябвало е да се изкарат тия факти навреме, да последва предупреждение и да се иска изясняване на случая от заподозрените играчи.
Доколкото съм чувал и самия отбор на Мейджъра са пускали прогнози от едно Ай Пи през годините, това значи ли,че сега трябва и те да се самоизхвърлят?
Грешката е организационна - не е установено нарушението на време, случаят е приключен защото няма доказателства. Сега следва да бъдат наказани заради изцепката си в конкретния кръг и да получат първо и последно предупреждение. След това Б група или аут от играта. Казвам си мнението просто.



Тема Пич, гледай сеганови [re: Roonex]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 16:45



...ако наистина някой от Вас е покривал с прогнози и други играчи, водещи се "на книга" в отбора Ви, всичко се опорочава. Все пак идеята е да играем отборна игра, не е друга. Така, че приеми, че нямам нищо срещу Вас..., принципно е. И аз искам проверка на всички айпита, не се различавам от твоето искане. Оттук-нататък няма как да сте шампиони вече, ако ще и със 100 точки да завършите. За мен това което провери Сандро е достатъчно.

Тук с Дявола, Резо и други юзери се ядосваме на прогнозите на нашите съотборници, докато Вие сте си решили проблема, не е готино това.
Да ни правите на такива баламурници.
Не кефите и трябва да почнете отначало...
Аз също съм разочарован, щото не очаквах пробив точно при Вас.


Редактирано от тepминaтop на 10.03.12 16:47.



Тема Tерми...нови [re: Meйджъp]  
Автор izgrev_lamerz (No Surrender)
Публикувано10.03.12 16:53



Защо подлагаш всичко на съмнение. Искаш ли предистория на всичко. Днес от 10:45 седях и рефрешвах Дир-а, защото Лавината още не бяха пуснали....и се надявах, че ще забравят. Изведнъж в 10:57 Зепер пуска мнение в клуба в друга игра. След един от рефрешите гледам 10:59 Ел Капитано пуска нападателни прогнози. Стори ми се странно. Реших да видя, кой е онлайн на скайп и в дира. Споделих съмненията си с Анфийлд и Мейджа на Скайп, тъй като нямаше друг който да е онлайн. И това е причината Мейджа да пусне темата, аз досега бях извън града и го бях помолил, той да пише, защото няма да ме има.

Както виждате в знак на протест вратаря ни изби 4 прогнози на Зепер. Не е това начина, да се пускат прогнози от чужди АйПиТа.

Аз разполагам с 3 различни АйПита и спокойно така мога сам да си направя отбор и да си играя. Но това ли е целта...



Тема Ако проследишнови [re: izgrev_lamerz]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 16:58



постовете, ще видиш, че това което твърдиш е и мое настояване и принципно мнение. Жив човек съм и си меня позицията, като сравнявам различните мнения. Това оето пишеш ти вярвам..., повярвай ми, че аз нямам такъв механизъм да звънна на който и да е. А иначе, да пускам необоснована тема тук, ми се струва дребнодушие, което не мога да направя, ако нямам грам доказателства. Както пак казвам, пускането от едно айпи не е проблем, ние също пускаме от едно, от което пускат баща и син.
Лавината трябва да се отстрани от първенството, това е правилното решение. Няма кой да ги брои за шампион вече. сори, винаги има първи, който отнася парсата.




Тема РАЗБИВКА - СИНЯТА ЛАВИНАнови [re: Meйджъp]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 16:59



- пуснали Зепер, Ел Капитано - няма дублаж на АиПи-та.

- пуснали Ел Капитано, Кирчо, Рунекс, Зепер, Били Джо - няма дублаж на АйПи-та.

- пуснали Рунекс, Ел Капитано, Зепер, Кирчо, Били Джо - няма дублаж на АиПи-та.

- пуснали Ел Капитано, Рунекс, Зепер, Плимбо, Кирчо, Били Джо - няма дублаж на АйПи-та, пуснали са Плимбо и Кирчо в 10:56 и 10:58, като според мен е звънене за пускане преди 11:00 заради несигурност, че титуляра (Кирчо) ще пусне. В резултат - дублиране на пост и ЖК.

- пуснали Кирчо, Ел Капитано, Зепер, Рунекс, Били Джо - няма дублаж на АйПи-та.

- пуснали Рунекс, Ел Капитано, Плимбо, Били Джо - няма дублаж на АйПи-та.

- пуснали Рунекс, Ел Капитано, Зепер, Плимбо и Били Джо - няма дублаж на АйПи-та.

- пуснали Рунекс, Ел Капитано, Зепер, Плимбо и Били Джо - няма дублаж на АйПи-та.

- пуснали Рунекс, Кирчо, Зепер, Ел Капитано и Били Джо - няма дублаж на АйПи-та.

- пуснали Рунекс, Зепер, Ел Капитано, Плимбо и Били Джо. Дублаж в АйПи-тата на Зепер и Плимбо, като Плимбо пуска в 10:57 в събота !!!

- пуснали Кирчо, Зепер, Ел Капитано и Били Джо - няма дублаж на АйПи-та.

- пуснали Плимбо, Ел Капитано, Зепер, Рунекс и Били Джо - Дублаж в АйПи-тата на Зепер и Плимбо, като Плимбо този път пуска пръв, в петък вечер, 23:17, а Зепер пуска събота сутринта в 01:34 !!!

- пуснали Плимбо, Зепер, Ел Капитано и Рунекс - няма дублаж на АйПи-та.

- пуснали Плимбо, Рунекс, Зепер, Ел Капитано и Били Джо. Дублаж в АйПи-тата на Зепер и Плимбо за трети път през сезона, като Плимбо пак пуска пръв, в петък вечер, 18:54, а Зепер пуска събота сутринта в 02:46 !!!

- пуснали Рунекс, Ел Капитано, Плимбо, Зепер и Били Джо. Дублаж в АйПи-тата на Зепер и Плимбо за четвърти път през сезона по познатата схема Плимбо пуска пръв, в събота сутринта, 00:26, а Зепер пуска събота сутринта в 03:29 !!!

- пуснали Рунекс, Ел Капитано, Кирчо, Зепер и Били Джо - няма дублаж на АйПи-та.

- пуснали Рунекс, Ел Капитано, Зепер, Кирчо и Били Джо. Този път дублаж на АйПи-тата на Рунекс и Били Джо, като в мача има и пусната избивка от Били Джо на ПСУ пак от АйПи, което до този момент се ползва само от Рунекс !!!

- пуснали Рунекс, Плимбо, Ел Капитано, Зепер и Били Джо. Дублаж в АйПи-тата на Зепер и Плимбо за пети път през сезона по познатата схема Плимбо пуска пръв, в петък вечерта, 21:40, а Зепер пуска събота сутринта в 06:41 !!!

- Седмица за Купа, Синята Лавина вече не участва.

- пуснали Плимбо, Рунекс, Зепер, Ел Капитано и Били Джо. Отново дублаж на АйПи-тата на Рунекс и Били Джо и пак на АйПи, което до този момент се ползва само от Рунекс !!!

- пуснали Рунекс, Ел Капитано, Зепер, Плимбо и Били Джо - няма дублаж на АйПи-та.


Така - сами можете да броите колко пъти е имало съвпадения, за мен е ясно, че Зепер е пускал прогнози на някой друг. Никът Плимбо почти няма едно и също АйПи при пускане, това обаче не ми стигна търпението да го преброя с пълна точност. Иначе Ел Капитано в над 90% от случаите пуска от едно и също АйПи, след това са Зепер и Рунекс, Кирчо също доста често е пускал от едно и също АйПи. В началото на сезона Били Джо пуска от едно АйПи, после по-често от друго. Това е, явно ще трябва да си правим проверки на всички ....




Тема Re: Tерми...нови [re: izgrev_lamerz]  
Автор AnfieldBG (LFC)
Публикувано10.03.12 17:02



баце, че това е така, така е.. ти ми писа за това "съвпадение" и те разбирам напълно, защото като бивш капитан, това с рефрешването ми е много познато. Подобни неща винаги правят впечатление и това че някой друг капитан е видял и си е замълчал, не значи че всеки трябва да го прави. Вече Терми ако иска да вярва, ако иска да си се съмнява. :)

Все пак си мисля че решението в случая бе много много просто - има подозрение за нещо, чест прави на Зепера че си призна, решава се за 10 минутки от 3 мода че тези конкретно прогнози не се зачитат и това е. Ние каквото и да кажем, ще кажат че имаме интерес за нещо.. за какво и аз не знам, но това е друг въпрос :)



Тема Баце, свалям ти шапка...нови [re: alessandron]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 17:03



Като се видим едно голямо Джони от мен. За труда! Нямам какво да добавя.
Оттук - нататък, който каквито иска интерпретации да прави, всичко е на масата.




Тема Re: Ако проследишнови [re: тepминaтop]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 17:03



Лавината трябва да се отстрани от първенството, това е правилното решение.

С извинение, Терминаторе, но това са пълни глупости. Не ми се задълбава, но що пък например да не изхвърлим Бандата? Как разбираме, че бащата и синът пускат самостоятелно, а не пуска един от името на двама?

kzl


Тема Re: Пич, гледай сеганови [re: тepминaтop]  
Автор kenny mccormick (.)
Публикувано10.03.12 17:04



спора е безумен, за да пуснеш от друго ай пи ти трябват 3 минути да намериш прокси и да си го сложиш на бразуера

Зепера много добре знае как става това и ако не беше мързелив нямаше да има тая тема. Затова трябва някой да провери всички айпита на участници в ПМЛ дали са били проксита по времето когато са използвани 3 години назад.

Аз също мисля че наказание за изваждане в Б група не е преувеличено, дори бих предложил да ги сложат на предпоследно място до блу пауер за по-еститически да стои.



Тема Re: Баце, свалям ти шапка...нови [re: тepминaтop]  
Автор tonzosjustice ()
Публикувано10.03.12 17:06



+1





Тема Re: Проверка явно ще трябва да иманови [re: alessandron]  
Автор Roonex (grande mafiosso)
Публикувано10.03.12 17:14



Като е гарга да е рошава - проверка на всички, не може само на един отбор защото някой иска да се спаси от изпадане.

Относно ип-тата - те не са фактор и не може по тях да се познае фантомен играч, веднага се сещам за 3-4 варианта защо се е получило така и нито един от тях не е свързан с фантомство.

Половината играчи от тук са виждали и зепера и капитаното на живо, какви глупости говорите не мога да разбера.



Тема Re: Пич, гледай сеганови [re: тepминaтop]  
Автор Roonex (grande mafiosso)
Публикувано10.03.12 17:16



даммммм, като каже някой че сестра ти е курва върви после доказвай че нямаш сестра.



Тема Re: Проверка явно ще трябва да иманови [re: Roonex]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 17:19



Човек, пуснал съм ти разбивката на всеки ваш мач, ако искаш ше пусна и АйПи-тата. Недей да ми се правиш на ударен, не питам нито за Капитаното, нито за Зепера - питам какъв е случаят Плимбо и защо ШЕСТ ПЪТИ със Зепера имат свъпадение при пускане на прогнози? Питам и теб защо два пъти си пускал вратарски избивки от името на Били Джо?

п.п. Проверка ще има, не се съмнявай. Ако трябва сам ще ровя всеки отбор, но ще изровя за всички и ще поискам обяснение от всеки при съвпадения в АйПи-тата. Сега обаче вие сте на преден план - дайте някакъв смислен отговор на съвпаденията, открити при вас - ако не можете, за мен това доказателство за вина е доста сериозно и ще трябва пак да си преразглеждам позицията - явно символично наказание ще ви е малко ... И не минавай с приказката за сестрата и курвата - ще ви дадем шанс да обясните, ако можете.


Редактирано от alessandron на 10.03.12 17:27.



Тема Re: Проверка явно ще трябва да иманови [re: alessandron]  
Автор kenny mccormick (.)
Публикувано10.03.12 17:27



Искам да стане така:

Дата - Час - Айпи - Обяснение
01.01.2012 - 02:30 - 0.0.0.0 - Бях в комшията играхме карти и пуснах от там.

дай ми моите и веднага ще ти кажа какво се е случило докато съм пускал прогнози.



Тема Re: Проверка явно ще трябва да иманови [re: kenny mccormick]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 17:29



Да и аз такова нещо си представям. Отворих специална тема и постепенно за всеки отбор ще събирам данни, но виждаш сам вече колко кръга минаха и че ще е добре да ми помогнат и другите - имат схемата, да правят проверки. Следващият уикенд има само два мача за модериране, така че тогава ще гледам да направя всичко възможно да се проверят всички и там под името на всеки отбор да има обяснение ...




Тема Re: Проверка явно ще трябва да иманови [re: kenny mccormick]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 17:31



Аз преди неколко сезона имах един пост в 3:40 сутринта, с който вкарах хеттрик и бих желал подробно да разкажа за причината за пускане в този час и под въздействието на какво съм бил.





Тема Re: Проверка явно ще трябва да иманови [re: alessandron]  
Автор kenny mccormick (.)
Публикувано10.03.12 17:32



да знам, ама аз се ебавах :)



Тема Re: Проверка явно ще трябва да иманови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор kenny mccormick (.)
Публикувано10.03.12 17:35



копеле, аз имам конкретни съмнения че някой друг е пуснал вместо теб, искам да чуя твоята версия за този хеттрик има си отворена тема във форума специално за тези неща. Отправям жалба срещу теб.



Тема Re: Проверка явно ще трябва да иманови [re: kenny mccormick]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 17:36



Е за тва не бех съвсем сигурен :))) Ма сигурно си го заслужавам де






Тема Re: Проверка явно ще трябва да иманови [re: kenny mccormick]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 17:41



Започвам приготовления по защитата си. Искам ясно да кажа обаче, че категорично отказвам да прилагам какъвто и да било снимков материал от въпросната вечер!





Тема Повече доказателства за Зепер - Плимбонови [re: Stuart]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 18:05



искаш ли?






Тема Re: Повече доказателства за Зепер - Плимбонови [re: alessandron]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 18:29



Няма нужда от такова злорадстване сега. ;)

Нека да чуем обяснения от страна на Зепъра, понеже знам, че плимбо си е съвсем реален човек, дори го искахме навремето при нас. Но като цяло не мога да отрека, че нещата намирисват. Все пак точно това, което си изнамерил, е един от маркерите, пораждащи съмнение. Но да не бързаме, понеже и при други отбори ще намериш подобни неща, които обаче ще си имат разумно обяснение. Може и тук да има такова.

kzl


Тема Re: Повече доказателства за Зепер - Плимбонови [re: Stuart]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 18:32



Така е, съгласен съм. Затова и съм написал, че е редно всеки заподозрян да си каже в другата тема. Иначе и аз съм на мнение, че при Синята Лавина няма втора регистрация, ами има пускане на прогнози от един човек на друг - просто в началото Плимбо си пуска от съвсем различни АйПи-та и изведнъж се почват повторенията ...




Тема Между другото,нови [re: alessandron]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 18:37



специално за Зепера, смятам че човека ще си каже истината. Незнам какво би се постигнало ако се отрича очевидното. Тук все пак си мисля, че сме толкова време заедно, знаем си гащите така да се каже. Не играем за нищо, кефим се, вкарваме емоции, какво да крием. От него не го очаквам, струва ми се доста прям. Ще видим.




Тема Re: Мод - становищанови [re: alessandron]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано10.03.12 19:21



Аз съм против това да се наказва отбора на Синята Лавина, защото са отбор с традиции и горят в играта. Тук прекалено сериозно се взимаме и според мен след това разкритие на играта ще бъде нанесен смъртоносен удар. Говорим за отбор шампион, мисля и купа на ПМП имат, сега вървят със страхотен стил към нова титла, мачкат този сезон.
А и Зепера си призна бързо, бързо, това също трябва да е смекчаващо вината обстоятелство. Някак си накрая на първенството тепърва да се налагат наказания ми се струва доста крайно.
По-скоро от следващия сезон (ако има изобщо такъв) да се въведе правило при което да се иска само едно айпи за един юзър/играч и ние модовете да следим за това кръг по кръг.
Има обаче и проблеми, ние не виждаме цялото айпи, последните цифри са скрити, а и можеш да лъжеш с различно прокси, тия които знаят как става това може да си мамят с години, ходи доказвай каквото и да било.



Тема Re: Мод - становищанови [re: Diavolo]  
Автор Jair ()
Публикувано10.03.12 19:25



мисля, че след анализа на сандро ситуацията отдавна замина отвъд тоя единичен конкретен случай...




Тема Re: Мод - становищанови [re: Diavolo]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 19:29



Значи, батка, ние може и да сме се взели много насериозно, но някои от нас, модовете, нещо много рядко се вясват тука :) Разбирам много добре, че ангажименти много, но както не веднъж съм казвал тая игра иска яко труд. Лично аз възнамерявам в края на тоя сезон да се откажа от организаторските си привилегии (ебем ти и привилегиите), но е време да си кажем и някои истини - например ще спазваме ли тия правилници, дето ги пишем или да ги хвърляме в кошчето, защо реално от пет модове се върши работа като за двама и половина и ще се прави ли устойчив орган (Комисия ли ще е, нещо друго ли) или да се дава властта на Мейджъра изцяло, а който иска да му помага, да оправя само Главни теми и Лайвскор?




Тема Re: Мод - становищанови [re: alessandron]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано10.03.12 19:39



Понеже визираш мен явно, но от кумова срама или уважение не го казваш директно и понеже не искам да лежа на стари лаври и да се бия в гърдите какво съм направил и дал за играта аз лично ще се откажа от 'М' тук, искаше ми да се помагам с каквото мога, но не ми е по силите вече. Трябваше още лятото ама излишно се заинатих и си мислех, че ще мога да помагам, а още тогава трябваше да абдикирам, защото дефакто този сезон не съм свършил сумарно и 10% работа ;О
Тази тема не съм я чел, че е много голяма, два дена не съм влизал в клубовете и вземи тия фермани и скандали от по 200 мнения, просто нямам сили, а и желание вече


айде със здраве



Тема Re: Официална жалба!нови [re: Meйджъp]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано10.03.12 20:11



Боже, тук сте го обърнали на бойкоборисовщина, щом и специална тема се отвори





Тема Re: Официална жалба!нови [re: joy_r]  
Автор joy_r (soft kitty)
Публикувано10.03.12 20:15



Да декларирам отсега- пускам прогнози от вкъщи основно, но съм пускала и от работа. Все пак не вярвам да стават грешки- от съотборничките само аз съм в Средната Европа

.



Тема Въпроснови [re: alessandron]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 20:18



Виждам, че си почнал Мумиите, а и терми вече се застрахова с бащата и сина. Та въпросът ми е що да е "логично" Баба Тонка и Мандора да са от едно айпи? Ето, аз не ги познавам, не съм бил на прословутите събирания, не съм ги виждал, не съм ги чувал. Същото и с Дюшеша или който беше там и сина му. Та защо да е "логично" и на честна дума ли приемаме, че не се е случвало един от въпросните да пуска и вместо другия? И също така - на честна дума ли приемаме, че изобщо двама (или повече) от дадено семейство, колеги от работа, съседи и други подобни реално са се регистрирали и играят двама, а нямаме ситуация, в която Мандора (примерно казвам, да не скокне сега) прави втора регистрация и казва "това е жена ми, картотекираме я в отбора"?

Кой гарантира, че такава схема не се използва умишлено за измами в играта? Щото веднага скочихте на Зепъра, да сме ги били изхвърляли. ОК, може и да се е насрал, но какво правим, ако не си признае, а намери и той "логично" обяснение?

kzl


Тема Re: Въпроснови [re: Stuart]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 20:20



Не знам, ти какво предлагаш? Ако не ти стига думата на няколко души, в това число трима модове, не мога да предложа нищо друго.




Тема Re: Мод - становищанови [re: Diavolo]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 20:23



"М" и аз не го искам вече, омръзна ми. Последното, което ще направя, е да довърша сезона, да направя проверките по АйПитата и толкова.




Тема Re: Въпроснови [re: alessandron]  
Автор babaToHka (мумия)
Публикувано10.03.12 20:30



И аз щях да се включа, да те замоля да махнеш червения шрифт и туй "логично" дублиране.

STAND UP IF YOU STILL BELIEVE!


Тема Re: Въпроснови [re: alessandron]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 20:31



Ами не ми стига, щото е честна дума на хора, които не познавам. И докато за Мандора поне има хора, които могат да гарантират, че и двамата реално играят в играта (за това дали примерно през кръг не пуска само единият - никой не може да гарантира), то какво правим в случая със сина от Бандата? Кой гарантира за него? Кой гарантира за куфарите? Петела с честната си дума ли? Аз отлично знам, че този конкретно отбор е фантомен, достатъчно време съм си изграждал мнение, но никога нищо не се предприе, няма и да се предприеме, понеже нямало доказателства, имало снимки, петела ги познавал, бла бла бла. Има и други хора, за които лично от тях съм чувал, че почти не са влизали в клуба, обаче пък "пускат" редовно.

kzl


Тема Само искам да кажа, че при наснови [re: Stuart]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 20:37



това е декларирано от самото начало:

преди година и половина и би трябвало да се знае. ДА НЕ ГОВОРИМ ЩО ДЪРЛНИЯ ИМАМЕ ПОМЕЖДУ СИ ВЪВ ВРЪЗКА С ОТИГРАВАНИЯТА, ТУК ПРЕД ВСИЧКИ. Как ще лъжем за това, бе ей..., това ни е част от кефа, нема да си го намаляваме.
Не виждам, на теория по - чисто и честно влизане в играта на човек, който евентуално ще пуска от различно айпи. Щото все пак тийнейджъра си има отделен комп и е абсурд баща му да влияе на прогнозите, хахахха.
каквото и да решите, лавините няма как да са шампиони, след всички тия неща, номинален шампион, да..., но другите претенции нека ги запазят за пред друи. Не на нас...


<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от тepминaтop на 10.03.12 20:41.</EM></FONT></P>

Редактирано от тepминaтop на 10.03.12 20:42.



Тема Re: Въпроснови [re: Stuart]  
Автор babaToHka (мумия)
Публикувано10.03.12 20:49



Той може и да не скокне, но аз ще извадя гьостерицата в защита на отборната чест. Няма да обяснявам хронологично кой кого включи в играта, през коя година и т.н. Пускала съм потоци, мачове и мнения достатъчно дълго, за да не се налага да доказвам, че съм самостоятелна, независима личност! Ако се съмняваш - провери сам, щом си делегирал правата другиму - съобразявай се!
И не знам дали всички виждат, но аз в началото само се дивях, сега се ядосвам все повече и повече до каква степен са се изродили нещата в тая игра!



STAND UP IF YOU STILL BELIEVE!

Тема Re: Въпроснови [re: babaToHka]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 20:50



Махнах го логичното. То се е видяло, че пак ще е много шум за нищо, но пък поне всичко ще е на показ и ако ПМЛ го преживее, значи никога няма да умре






Тема Re: Кой отбор визираш?нови [re: alessandron]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано10.03.12 21:18



Мейджа , много добре знае , кой е отбора . Но , неговите думи са : Аз знам , че те няма да ме излъжат , въпреки че пускат от едно айпи (при това домашно)



Тема Re: Кой отбор визираш?нови [re: Гoнзo]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 21:23



Аз не знам, а щом отправяш обвинения, направи го докрай.




Тема Re: Кой отбор визираш?нови [re: alessandron]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано10.03.12 22:07



Санде , не виждам някъде да съм обвинявал някой . Просто споменах , че Мейджа знае и за други такива случаи , но си трае , щото май "има изгода" от тях .
На мен лично не ми дреме дали има фантоми . За мен , Зепъра е пич и няма да го промени изказването на Атамана .



Тема Re: Въпроснови [re: babaToHka]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 22:25



Първо, на никого не съм делегирал никакви права. Не знам за какво говориш.

Второ, вас двамата с Мандора ви дадох като пример - вас е почнал Сандро, затова. Няма друга причина и не виждам с какво е засегната отборната, семейната или някаква друга чест.

И трето, въпросът е принципен. Отдавна ми е омръзнало да го пиша, но какво пък, още веднъж. Най-големият проблем на тази игра, пък и не само на тази игра, е простичкият и същевременно тъжен факт, че 99% от хората се намесват в дадена дискусия, само когато са засегнати лично. В случая дори не сте и засегнати, ами сте споменати съвсем произволно в до голяма степен хипотетичен пример.

В обобщение - не ме интересува нито коя година си се регнала, нито къде живееш, с кого живееш, колко компютъра имате и с различни айпита ли са. Чисто и просто казвам, че никой, ама абсолютно никой, не може да ми гарантира, че с Мандора не си знаете паролите и че не се случва един от вас да пуска прогнози и от двата ника, когато другият по някаква причина отсъства и не е на линия. Същото се отнася за всички, които имат логично или "логично" обяснение за подозрителни в общия случай практики на пускане на прогнози.

kzl


Тема Re: Само искам да кажа, че при наснови [re: тepминaтop]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 22:37



Е и като е декларирано това какво точно променя? Какво пречи всеки да си регистрира членове на семейството или други хора, с които живее? Декларира го в клуба и няма проблеми, така ли да разбирам? Сега като се замисля, ние и без това имаме проблеми със запълване на състава, да взема да картотекирам баба си ли.

Надявам се, че схващаш какво искам да кажа.

kzl


Тема не се вземайте толкова на сериозно, моля :)нови [re: Stuart]  
Автор The_Anfield_lron (Liverpudlian)
Публикувано10.03.12 22:49



Скъпи съклубари не се впрягайте толкова!

За игра изцяло за удоволствие с модератори на доброволни начала, без такси, някакви парични награди и т.н. глупости не върви да се изпокарвате така.

Ако някой го гони параноята това си е негов проблем.

Относно фантомството - ако някой си има guilty pleasure да пуска прогнози за цял отбор - то и това си е за негова сметка. Досега не съм забелязал някой отбор подозиран в подобни практики да е постигнал каквито и да било успехи.

Защо да принизяваме толкова отношенията м/у играчи и отбори тук? Ако знаеш защо играеш и уважаваш и себе си, няма как да не уважаваш и противника и правилата. Иначе се губи смисъла, разваля се атмосферата и започва едно кухо гонене на резултати и избиване на комплекси.

Аз съм тук за кеф - този кръг нямах възможност да пусне и не пуснах - състава ни е достатъчно широк.

За конкретния случай - Лавината правят страхотен сезон и явно не им се иска да се прецакват защото някой не е имал възможност да си пусне мачовете. От една страна не ми пука - явно не са отбор-фантом, това че са се обадили на един съотборник да пусне ТЕХНИТЕ прогнози не е голяма трагедия за мен. Обаче от друга страна това е като да се лоудваш на футбол мениджъра докато не биеш в някой мач, защото до преди това ти е вървяла много добре играта:)

Струва ми се, че Мейджо поиска модовете да се изкажат по въпроса, а вместо това се започна едно адвокатстване, едни сръдни и то от хора без отношение по конкретния случай. Има модератори, които съблюдават правилник, който пък пряко или косвено е приет от всички участници в ПМЛ.

Какъв е проблема тогава?

mirror of the mirror


Тема ОТВРАТИТЕЛНО!нови [re: alessandron]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано10.03.12 22:51



Мисля, че от тази разбивка са налице сериозни доказателства за системно фантомство. Не съм съгласна с мнението, че предишните кръгове не трябва да се вземат под внимание, защото нямало оплаквания тогава. Не всеки капитан може да си позволи да следи всеки път кой от противниковия кога пуска и къде другаде пуска, че да знае кога да подаде жалба. Венабили при нас и се налага да пуска вратарски я посреднощ, я от някое летище. Познайте колко време и остава да гледа дали някой от противниците е пуснал в друга игра в 10:58 или не. Не мисля, че и трябва да го прави.

Всеки от нас отделя колкото може време на играта. Ако не можем да пуснем навреме си понасяме последствията или си намираме резервни играчи. Това че останалите капитани не са си играли да дебнат в 10:59 какво става в главната тема, не би трябвало да позволи на отбор, който системно се подиграва с правилника да му се размине, само защото има "история", "води в класирането", "играе добре", "ама то само защото Грийн изреваха се направи проверка". Тия всичките неща не променят фактите които при Лавината много намирисват.

Ако им се размине само защото капитаните на другите отбори от А-група на са прекали съботите в следене кой от Лавината в кои игри пуска и в колко часа, аз лично много ще се разочаровам от играта, защото тя явно е направена само за хора които в събота и неделя нямат какво друго да правят освен да се дебнат един друг. Съзнавам, че рядко имам възможност да коментирам в главната тема, но това не означава, че ми пука по-малко от хора който пускат по 100 мнения по едно изречение.

A topologist is a mathematician who cannot tell his donut apart from his coffee mug.


Тема Re: не се вземайте толкова на сериозно, моля :)нови [re: The_Anfield_lron]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 22:58



Вече казах - вас ви дадох като пример. Както и да е. Само по това за модовете и адвокатстването. Модовете да се изкажели - еми ето, изказаха се. Двама заявиха конфликт на интереси и се изнесоха към Хаваите, един директно си призна, че не е чел темата, един не се е вяснал изобщо. И остана само Сандро. Та по тая причина би трябвало да ни радва фактът, че все още има хора, на които им се занимава да пишат тук, а не да недоволстваме от това.

kzl


Тема Re: Въпроснови [re: Stuart]  
Автор babaToHka (мумия)
Публикувано10.03.12 22:59



Първо, второ или олимнайсто...
Истински тъжния факт е, че се загуби тръпката и радостта от играта, удавена в правилници, меки и твърди срокове и тотално дребнотемие. Мен изобщо не ме е*е дали играем срещу 2-ма, 3-ма или 7 души с 5 ника. Скоро няма да ме интересува дали сме успяли да окомплектоваме отбора или не.
Имаше мачове, които бяха дербита - в Б лига сме правили кървави дербита с Рейърс, дълго време се борихме със зъби и нокти с Орфиците, Алекс го чувствай по едно време като личен враг


Сега си гледаме АйПи-тата вместо прогнозите
РеЗо, Блуфена и Кени си устройваха култови баталии, а днес Блуфи се жалва, щото в прогнозата на не-знам-си-кого имало един празен ред...
Издишаме оркестъра, издишаме...

STAND UP IF YOU STILL BELIEVE!

Тема Re: Въпроснови [re: babaToHka]  
Автор The_Anfield_lron (Liverpudlian)
Публикувано10.03.12 23:10



Дам и аз точно за това говорех:)

Предлагам ако догодина сезона на Орфиците в "Б" група не потръгне и не върви към промоция, да си изпаднем при тях и да си спретваме кървави дербита, току виж се появят и Рейзърс.

Ще си спретнем "Б" група за ценители, в която най-слабия ще печели промоция за "Дуру-дуру" лигата на пенестия сапун.



mirror of the mirror

Тема Re: не се вземайте толкова на сериозно, моля :)нови [re: Stuart]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано10.03.12 23:13



Айде, айде, не е като да не съм чел, просто карах по диагонала...


Вече всичко разбрах по темата, видях и разследването и всичко.
Един хипотетичен въпрос, ако Зепера каже, че Плимбо му е брат какво правиме?
Както казах вече, тази акция тип Бойко Борисов и това ловене на вещици по нашему ще навреди много на играта вместо да и помогне, защото ако трябва да се спазва правилника буква по буква, мумиите са толкова виновни колкото и лавината. Това е интернет и това са недокауземи неща, за това и трябва да се мисли в перспектива от идния сезон и да има нови и ясни правила касаещи тези казуси.
Накрая на сезона да се вади отбор от лигата или да му се махат еди колко си точки е абсолютно неприемливо за мен, но това си е мое мнение, нали ми се иска мнението, ето пиша, не се крия, нито съм се въздържал или еди какво си. Именно защото ми писна от простотии и казуси, това е другата причина поради която повече не ми се занимава с ПМЛ организиране, въпреки, че едва ли някога ще заобичам друга игра повече от тези уникална по рода си игра тук.



Тема Re: не се вземайте толкова на сериозно, моля :)нови [re: Diavolo]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 23:20



Един хипотетичен въпрос, ако Зепера каже, че Плимбо му е брат какво правиме?

Точно това питам и аз. Какво става, ако има обяснение?

kzl


Тема Re: не се вземайте толкова на сериозно, моля :)нови [re: Stuart]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 23:25



Става най-логичното:
1. Тъй като нямаме механизъм за контрол на фантомството, просто махаме цялата точка "фантомство" и всеки със съвестта си.
2. Слагаме някое ново правило от сорта на пускане от едно АйПи само за един играч и съответно ебаваме още повече майката на играта. Щото това автоматично значи играчи по роднински връзки да се откажат от ПМЛ.




Тема Re: не се вземайте толкова на сериозно, моля :)нови [re: alessandron]  
Автор nerra ()
Публикувано10.03.12 23:31



Ама добре де, това решава да речем проблемът с идентичните ай пи - та, но как решава проблемът с всеки средно грамотен човек, който може да избаца различни ай пи-та и да си пуска от името на колкото си хора поиска.
Да не говорим, че има куп на практика нехващаеми случаи. Ето, аз пускам обикновено прогнозите в петък, от работа. Какво точно ми пречи в събота като съм вкъщи и видя, че ти не си пуснал, да вляза и да ги пусна вместо теб и кой точно ще ме хване, при положение, че са различни ай пи-та, различни часове и т.н. Кауза пердута е за мен да се спре фантомството.



Тема Re: не се вземайте толкова на сериозно, моля :)нови [re: alessandron]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано10.03.12 23:33



или

3. Минаваме на друго място, където тези неща ще са автоматизирани и съответно няма да се стига да подобни драми.

kzl


Тема Re: не се вземайте толкова на сериозно, моля :)нови [re: Stuart]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 23:36



С оглед цялата ситуация и история на играта най-приложима към момента е точка 1.




Тема Re: не се вземайте толкова на сериозно, моля :)нови [re: nerra]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 23:37



Е затва 2 точки съм написал, а и Язрод правилно посочи третата опция.




Тема Re: не се вземайте толкова на сериозно, моля :)нови [re: alessandron]  
Автор Jair ()
Публикувано11.03.12 00:21



Едва ли има как по-точно да се резюмира цялата ситуация от това изречение :)

Но мисля, че от проверката има много нужда, демек практически санкции дори да няма да седи най-отгоре като табло на срама. Мисля, че работата с лавината е повече от очевидна и никой няма да ги приема като истински шампиони, което с оглед на мизерните технически възможности и цялостната деликатност да се оформи правилник по темата хич не е малко.




Тема Re:нови [re: alessandron]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано11.03.12 02:50



Аз чакам с голям интерес официалното становище на Лавината по отношение на съмнителните пускания на Плимбо и Били Джо.





Тема Re: 1А)нови [re: alessandron]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано11.03.12 03:13



Пак ще повторя. Тъй като е най-малкото обидно за всеки съвестен отбор, който уважава себе си, противниците си, организаторите и принципите на играта, абсолютно недопустимо е да има толериране на очевидни случаи на фантомство.

Съвпадението на айпита само по себе си не е повод за тежки обвинения във фантомство, но съвпадението на айпита, комбинирано със самопризнания, абсурдни оправдания или откровени лъжи, вече си е съвсем недвусмислено доказателство за нередни машинации. Тъй че за мен единственото приемливо решение, е точка 1А. Оставаме всичко на съвестта на играчите (защото е безумно да си играем на стражари и апаши непрекъснато, или пък да бързаме да обвиняваме всеки по-дръпнат отбор, само защото не идва да пие с нас в кръчмата), но действаме безкомпромисно при всяко сериозно основание за повдигане на обвинения.

Иначе най-естественият начин да се реши този невралгичен въпрос (в едно с ботирането и пускането на прогнози под капитанска директива) е да има механизъм в самите правила, който да прави този начин на игра изключително непечелиш, така че самите отбори да се откажат от фантомството, като крайно губещ вариант. Нямам нищо специално на ум, но съм сигурен, че съществува такъв вариант и ще продължавам да го търся. Дотогава 1А и безкомпромисно с всеки наглец, иначе и други ще се изкушат да прибягват до нечестни врътки, щом като има толериране на измамите от най-централно ниво.





Тема Има и другонови [re: Maldini]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано11.03.12 07:05



Аз как да видя дали има проблем или е просто съвпадение когато нямам достъп до ИП-тата? Съвпадения стават - доста често и в нашия отбор са се пускали прогнози почти успоредно. И няма да тръгна да обвинявам хората въз основа на близки часове.

Случаят тук е малко по-различен все пак -- модератор е и капитан. Ако трябва да се разчита на това някой да следи, това са модераторите - а не капитаните. Това че някой решава да подаде сигнал ей така, защото изглежда възможно си е друга тема... ама съвпадения стават.

А за случая - нали затова има резерви, нали затова има почти 36 часа (понякога повече) за прогнози? Някой не може да пусне? Капитанът намира резервата и резервата пуска - дори и с картон. На много отбори се е налагало... при нас обикновено минава без картон, защото ако няма прогноза в 10.30, ние си издирваме резервата. Ако някой не може да пусне, не пуска. Толкова.

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...

Редактирано от Beнaбили на 11.03.12 07:19.



Тема Иначе казанонови [re: Diavolo]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано11.03.12 07:09



Ако е нов отбор - да се накаже.
Ама ако е някой от старите дето трябва уж да знаят по-добре - от нас да мине.

Ако за някого може да се реши да се махне с ръка за един случай, това трябва да е нов отбор евентуално - защото още се учат и не знам си какво. Старите отбори знаят правилата и СЪЗНАТЕЛНО решават да ги нарушават.

Зепера си призна след като вече беше ясно, че е станало. Ако Мейджъра не беше пуснал темата, дали щеше да си признае?

Дет се вика - гледам и не вярвам на ушите си.

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Следващата седмицанови [re: Meйджъp]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано11.03.12 08:54



Щеше да е много интересно . Аз и Тали ще сме по едно и също време в Унгария , при това на едно и също място . Интересно ми е , какво щеше да реши федерацията ако имаше проверка за фантомство ?
Искам да кажа , че Тали работи в Пощенска Банка , а аз за кметството в Оберурзел и шанса да сме на едно място (и то в друга държава) е 1/1000000 .
Та ми стана интересно , какво щеше да стане ако Блуфи подадеше сигнал ? За съжаление , няма да има кръг следващата седмица , за това въпроса ми е хипотетичен .



Тема Мейджнови [re: Meйджъp]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано11.03.12 09:18



След като тази година нападна Демба за фантомство , ще те попитам направо : Има ли случаи на фантомство в REAL GREEN ? Не говоря за този сезон , а като цяло в играта . По точно , питането ми е за "бившата ти любов" Хенди !



Тема Re: Следващата седмицанови [re: Гoнзo]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано11.03.12 09:21



Всъщност не се знае дали няма да има кръг

Общо взето това, което е написал Кибика, е единственият курс на действие, който може да се предприеме сега. Таблото на позора обаче ще си седи горе, та всеки да може да се информира какво и що.




Тема Re: Следващата седмицанови [re: alessandron]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано11.03.12 09:27



Айде не ме преебавай сега . Тъкмо се зарадвах , че ще почиваме следващата седмица и ти ме съсичаш

Да разбирам ли , че вашата цел е да сте пред Демба и то с цената на всичко



Тема Re: Има и другонови [re: Beнaбили]  
Автор izgrev_lamerz (No Surrender)
Публикувано11.03.12 10:03



Мейджъра в момента само запълва бройката в Риъл Грийн. Аз изпълнявам мениджърската длъжност в отбора. Просто той беше единствения мод, който беше в момента онлайн, към когото можеше да се обърна. Затова писах на него и Анфийлд.



Тема Re: Следващата седмицанови [re: Гoнзo]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано11.03.12 10:17



Разбирай, че не заслужаваме да сме никъде другаде, освен на мястото, на което сме - с тази игра толкова.




Тема Re: Има и другонови [re: izgrev_lamerz]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано11.03.12 10:25



Да де, ама каква беше вероятността да пуснеш нещо в клуба ако Мейджъра не беше наоколо да погледне ИП-тата?

Просто казвам че и да видя подобно нещо, първо няма с кого да го кометирам (най-много да драсна бележка на Алабао че ПСУ-то се размина за 1 минута) и второ - няма да пусна жалба, защото знам колко често се случват съвпадения.

Не знам - може и повечето капитани да са наоколо и да наглеждат клуба по това време - аз като си видя всичките прогнози на отбора в петък вечер, рядко съм наоколо към 11 часа - часовата разлика е леко брутална или ако пътувам, горе-долу по това време се добирам до вкъщи. Виж ако има липсваща прогноза, летят бележки (и смс-и понякога) докато се намери кой да пусне и кой да вратарства после. На късмет при всяка издънка или успявахме с Алабао да намерим липсващия ни играч, или аз почивах по разпределение та набързо се покриваше липсата...

Иначе - хубаво че си го видял. Че иначе безумно честните и бързо-признаващи си играчи на Лавината можеше и да забравят да споменат и да си признаят. Не че светът щеше да свърши, ама ако наистина не беше проблем както някои хора се опитват да го изкарат, как пък никой от тях не пусна в лайвскора да каже какво са направили и защо? Ми така де.

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...

Редактирано от Beнaбили на 11.03.12 10:28.



Тема Re: Официална жалба!нови [re: Meйджъp]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано11.03.12 11:47



Ако не бъркам, наскоро пак пусна тема за фантомство? Това за същия отбор ли се отнасяло или за друг? И защо не разкри нарушителите тогава (които и да са били), а изчака да хванеш в крачка противника в мача на собствения ти отбор?



Тема Какво става с мача ?нови [re: Meйджъp]  
Автор javiercho (СУПЕРШАМПИОН)
Публикувано11.03.12 12:03



Ще се анулира ли ? Играе ли се ? Да се хвърляме ли второто или да полягаме за първо/краен





Тема Re: Официална жалба!нови [re: Meйджъp]  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано11.03.12 13:02



е т'ва фантомство ли е? според мен на всеки се е случвало да на може да пусне и да диктува прогнози по телефона на някой друг


NO GODS, NO MASTERS!


Тема Re: Официална жалба!нови [re: falkenbach]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано11.03.12 13:55



поред мен на всеки се е случвало да на може да пусне и да диктува прогнози по телефона на някой друг

Копеле за всичките години, в коио играя в тая игра НИКОГА не ми се е случвало да се регвам с паролата на мой съотборник и да пускам прогнози от негово име. Ако не може да пусне просто играеме с човек по-малко, дори преди време, когато падахме служебно кажи речи всеки мач и се даваха по 15 дузпи за противника ( и се зачитаха дори неправилно изпълнени) ама никога не съм си позволявал да пускам с паролата на друг съотборник от моя комп въпреки,че на 2ма човека им знаех акаунтите и можех да го направя без никакъв проблем.

Ако за тебе това е нещо нормално значи тая игра нема смисъл да е отборна...

Редактирано от Joaquin Archivaldo Guzman на 11.03.12 14:00.



Тема Re: Има и другонови [re: Beнaбили]  
Автор Maldini (фенка)
Публикувано11.03.12 17:25



Да, нищо, че в отбора ни делят хиляди километра и океан, май мислим еднакво по въпроса. А по повод - "ама то не е имало жалба преди" и "те са отбор с традиции," нека направим съпоставка с реалния футбол. Като хванаха половината отбори в Серия А в Калчополи, Ювето нито традициите, нито времето минало от разговорите и уредените мачове ги спаси. От къде на къде тука ще си затваряме очите за отбор, който явно играе с трима нападатели вместо с четири. Нали за това имаме ПСУ-та и дузпи - или те са само за баламите и за новите отбори дето нямат "традиции" и "разкошен стил на игра"?

A topologist is a mathematician who cannot tell his donut apart from his coffee mug.


Тема Re: Официална жалба!нови [re: falkenbach]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано11.03.12 19:02



Иначе казано, капитаните (или някой друг) имат паролите на всички други и ако се нложи могат да пуснат вместо тях, ако им се диктуват по телефона (евентуално... или ако и телефоните не се вдигат направо да си пуска)?

Нито ми е работа да знам чужди пароли, нито да им се логвам в акаунтите. Нали затова има резерви... иначе рано или късно нещата ще се изродят до "1 отбор - 1 човек".

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re: Има и другонови [re: Maldini]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано11.03.12 19:18



А - не знам. Питай Дявола - той е защитник на идеята да им се прости щото били отбор с традиции



А иначе - те в отборите обикновено се събират хора, които мислят еднакво. Иначе следват трансфери

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Reнови [re: Meйджъp]  
Автор Pesho Peshev (познат)
Публикувано11.03.12 19:21



Здравейте, другари!
От името на Лавината, Демба и някои други бивши и настоящи кадри тук се завърнах, за да раздам малко справедливост! Тъпчат ни навсякъде, няма да позволим и тук АКТА действия на самозабравила се Федерация... Ясно е какво се цели. Грийн да се спасят от изпадане, а Зомбитата, личен фаворит на Господ Бог тук, Мейджъра най-накрая да станат шампиони, защото по друг начин явно не могат. Дявола е всеизвестен и изкусен маниполатор и тук дава рамо на Лавината, о крокодиле... Личното зло куче на двамата властелини, Алесандро само търси повод да му се отвърже каишката. Ти поне си свестен, не падай на тяхното ниво, но сигналната лампичка и за теб е светнала. Другите двама са безгласни букви, но тайно помагат с всички сили на триъгълника на смъртта.
Не забравяйте, че всички сме прашинки в една необятна Вселена! Защо ви беше всичко това, кому беше нужно? Така ли лесно се унищожава отбор, граден с години? Да ги махаме и това е. И някакво измислено следствие се води сега. Какво става, единия бил внук, друг баба, трети дядо, четвърти са мъж и жена и им е простено, е да, но айпитата масово съвпадат. Е и? Няма значение, важното е Лавината да изгори, а не някой федерален отбор. Важно е да се хвърля кал по симпатични отбори от Б групата, а за други да се затварят очите.
На Мейджъра му беше зададен въпрос относно едно доста известно име тук, Хенди. Аз питам същото, питам и Дявола знае ли нещо по този въпрос и защо всички мълчат относно своеволията на Фогелфрай.
Мерки вече са взети, Грийн и Зомбис си получиха вече предупреждението...
Идва ред на Максимус и Мумиите ако това безумие не се спре!
Този път няма да има милост и половината ви клуб ще бъде затрит и задръстен. Аз не съм Члена, аз съм много по-лош и няма да си заминат само няколко теми по невнимание...
Алесандро, Дяволе, Мандор спрете се докато е време, оставете играта да диша. Очаквам конкретни отговори и действия, иначе се сбогувайте с ценните си регистрацийки или айде мога да ви ги оставя, но за сметка на много по-важни неща за клуба...

Поздрави!





Тема Re: Reнови [re: Pesho Peshev]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано11.03.12 19:37



Абе я кажи ква ти е тарифата да ми намериш некой по Ай Пи?





Тема ДА НИ Е ЧЕСТИТ КРАЯ НА СЕЗОНАнови [re: Meйджъp]  
Автор Tцъфo (резервата)
Публикувано11.03.12 19:51



Пък кой знае, може би и на ПМЛ

Честито на всички принципни, честни и доверчиви приятели на играта



Тема Гут пойнт май френднови [re: Vendome]  
Автор Tцъфo (резервата)
Публикувано11.03.12 19:52



Но не очаквай отговор



Тема Re: Reнови [re: Pesho Peshev]  
Автор MaндopМодератор (Man Utd)
Публикувано11.03.12 19:53



Още един ненормалник... баси държавата...

Чудя се защо изобщо си губя времето да се занимавам с каквото и да е в нета дето има и намек за "социализиране"...



Тема Re: Какво става с мача ?нови [re: javiercho]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано11.03.12 20:01



Хич да не ти пука...важното е, че тези голове, дето ги мушкаш са си красота отвсякъде





Тема Мислех да пиша,нови [re: Pesho Peshev]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано11.03.12 20:09



но има ли смисъл? Отделно фактът, че ми пращаш бележка със заплахи е показателен колко навътре вземат някои хора тази игра. Ако пък действително си някой от Синята Лавина или Демба, както пишеш, значи е още по-жалко поведението ти. Дори да не ви накажем по правилник (Синята Лавина имам предвид), то нещата са на масата, както каза и Терми.

п.п. А след като знаеш моето име (поне малкото), можеш поне да се представиш и с реалното твое :)




Тема Re: Reнови [re: Pesho Peshev]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано11.03.12 20:17



и какво ще направиш? най-много да ми дадеш наклон на хуя по посока на задника ти, мухаха -))
много сте ми интересни такива като теб, много сте смели зад клавиатурата, ама до там...
Този стил ми е познат донякъде, със сигурност не си Пешо, защото той е измислен фолклорен герой.
Не ме слагай в никакви врътки, лични драми и конспирации, отдавна ми е писнало от всичко.
Наистина не желая това тежко наказание което грози Лавината, не знам какво друго трябва да напиша, та да убедя разни там шизофреници... Против съм - кратко и ясно.



Тема Re: Reнови [re: Pesho Peshev]  
Автор TlRO (Lucky)
Публикувано11.03.12 20:21



Който щеш да си, с този пост ставаш жалък. Още повече, че се криеш и като мижитурка не смееш да изразиш мнението си от собственото си име.
Кого ще уплашиш с тези заплахи. Жалко е, че се опорочава играта с фантомски прогнози, особено когато не се играе за нищо, а единствено за КЕФ.....
Комплексарщина пращи отвсякъде

.



Тема Re: Проверка явно ще трябва да иманови [re: alessandron]  
Автор Roonex (grande mafiosso)
Публикувано11.03.12 20:24



Ти нормален ли си бе? Кой се прави на ударен??? Коя фраза в предния ми пост те кара да смяташ че се правя на ударен???

Колко пъти искаш да ти кажа че ИП-тата нямат значение и не може да са фактор при определяне на фантомно участие???

Много от вас помнят времето когато имаше една - ескъп и знаят как се гласуваше с по 10 опери и 10 различни проксита.

Не ми е никакъв проблем да си сложа каквото и да е прокси и да си пусна прогнози ако имам паролата на друг играч. Ако исках да пускам с Били щях да си сложа проксито.

От едно известно време насам е съвсем нормално в нередки случаи да имаме с него едно и също ИП.

Чакам да видя проверките по всички отбори и тогава ще коментирам.
Ако трябва ще направим едно видео с Били заедно да се види кой какъв е, и защо и как(вижте се докъде ще докарате хората...).

Дейба простотията....защо ли се занимавам изобщо да пиша....



Тема Re: Проверка явно ще трябва да иманови [re: Roonex]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано11.03.12 20:30



Никоя фраза не ме кара да мисля - кара ме да мисля факта, че избягвате да обясните връзката Зепер - Плимбо - по-точно не ти, ами Зепера, но пък той не е длъжен да седи на комп постоянно, ще почакаме да си даде обяснението. Отделно се чудя и за заплахите, които се отправят в тая тема към всички модове, към мен персонално на бележка. Така като гледам никой от колегите не желае изхвърлянето ви, а проверката ще я завърша, колкото да погребем ПМЛ.




Тема Супернови [re: Pesho Peshev]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано11.03.12 20:34



некадърно изпълнение! Но пък безспорно патосът му е похвален :)
Тук много рядко се включвам в пререкания и прочее, но глупостите ми идват малко в повече. Човече, ние си играем мачовете и това е. В годините, в които сме по-организирани, печелим обикновено всичко. Когато е обратното, губим. Нещата са твърде прости. Виждал съм всички от отбора, без Изгрева и Анфийлд. Включително Хенди...пил съм бира с тях. Било е само веднъж за 6 години, но е факт. Мейджъра даже и снимки беше качил :). Тук, предполагам, че повечето са като мен...имат семейство...деца...достатъчно други занимания, че да си мерят пишките с копия на Анонимните.
Благодаря иначе за предупреждението, много се уплаших....сериозно, ама нещо не смятам да си променям поведението, защото някакъв пикльо е седнал да ми реди заплахи...при това неясно защо.



Тема Re: Проверка явно ще трябва да иманови [re: alessandron]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано11.03.12 20:35



В отговор на:

колкото да погребем ПМЛ.




Айде пак глупости, стига с тия погребения, тази игра е вечна.
Само че просто трябва да се преместиме на сайт, това е положението, защото в тия бъкани клубове дето не се зная кога са в мензис всеки си вилнее както си иска и както му скимне. Спомням си какво стана тук когато члена обяви война на мейджа, аз тогава тамън се бях върнал от работа и по нощите гледам и не вярвам на очите си какво става, даже събудих един приятел посред нощите да питам какво да правя...
Писна ми от тия простотии вече.

между другото и аз имам отправени заплахи на лична бележка :О



Тема Re: РАЗБИВКА - СИНЯТА ЛАВИНАнови [re: alessandron]  
Автор lnvisible lnsurrection (My Way)
Публикувано11.03.12 20:40



изпуснал съм драмата , гледам



тая схема колко пъти са ме сърбели ръцете и аз да я приложа
да си клонирам един ник и да "газим" наред, ама уви, само със сърбежа си останах

но мейджъра няма право точно сега да се прави на ощипана госпожица, тъй като преди години, наистина години, може би 6-7 да не са и повече, му споменах,че знам 100 процента за уговорен мач с участието на Лавината, ама той се направи на разсеян,че няма доказателства...
мислъта ми е ,че порочните практики се режат от корен в началото, щото някой свикне ли по този начин, после му става ежедневие едва ли не

хуу си играем на доверие, ама кръг на доверието се гради между 2-3-ма , най-ммного 4-ма, 5-ма....с тук сме десетки
все някой ще реши да е по-пръв сред равни и по-хитър, очевидно

тая извадка е ктасноречива

Плимбо и Зепер имат само два варианта:
1. Зепера признава,че с Плимбо са един и същи виртуален плейър
2. Признават си двамата,че са любовници,живеят под един покрив, сгодени са и им предстои да се женят лятото в Холандия, като Кени ще им кумува, а Жаир ще е шаферка

други варианти няма според мен



Тема Re: Официална жалба!нови [re: Vendome]  
Автор izgrev_lamerz (No Surrender)
Публикувано11.03.12 20:43



Искам да уточня. Мейджъра не е инициатора на тази тема. Аз го накарах да я пусне. И стига сте изкривявали, че сме се оплакали защото е срещу Рийл Грийн. Защо не провериш отколко месеца Мейджъра не е участвал в мач на Рийл Грийн. Просто засега номерът му още не е изваден от състава и търка пейката като един виртуален Митко Бербатов.



Тема Нищо не си изпуснал,нови [re: lnvisible lnsurrecti]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано11.03.12 20:45



прочетох някъде, че си бил на тежка вечер, тук се дърляхме просто.
За мен няма вече такъв отбор, като Лавината. Ако ще каквото ще да правят, така като гледам доста отбори станаха с възможности за шампион, Нивите даже който доскоро ни правеха компания в зоната над чертата. Доста симпатични отбори заслужават титлата тая година, това кой ще е номиналния шампион е без значение вече.




Тема Re: Мейджнови [re: Гoнзo]  
Автор lnvisible lnsurrection (My Way)
Публикувано11.03.12 21:16



баси, мейджъра е имал любовна връзка с жена...

уважаеми зрители, имаме новина !





Тема Re: Мислех да пиша,нови [re: alessandron]  
Автор lnvisible lnsurrection (My Way)
Публикувано11.03.12 21:22



имам сериозна дилема кой стои зад ник плешоплешев, и според мен вариантите са само два:

1. Жан Виденов
2. жената на Жан Виденов





Тема Re: Reнови [re: Pesho Peshev]  
Автор бaй Moмчил Beлиkи (Гpeдopeд)
Публикувано11.03.12 21:35



буахахахах паляк





Тема Re: Мейджнови [re: lnvisible lnsurrecti]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано11.03.12 22:22



Бе той имаше връзка с нея , ама тя не знаеше





Тема Re: Официална жалба!нови [re: izgrev_lamerz]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано11.03.12 22:25



Мейджъра може и да не играе за Грийн в момента, но всички знаем, е това е неговият отбор. И като е принципен, защо не разкри предишното фантомство, а го направи сега по молба на член от отбора му?



Тема Re: Официална жалба!нови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано11.03.12 22:50



принципно съм съгласен, но тук говорим за некви супер извънредни и редки ситуации.

да речем някой изпуска срока и не може да пусне. звънни на някой който е пред компа и почва да диктува прогнозите си и другия пуска. реално прогнозите са на човека на който трябва да са, но са пуснати от друг.


NO GODS, NO MASTERS!


Тема Re: Официална жалба!нови [re: Beнaбили]  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано11.03.12 22:53



давам ти пример с нашия отбор:

Барс като играеше вратар и не всяка събота можеше да пусне. В петък праща бележка на Шифтъра кои прогнози да се избият на противника, ако ги играе.
След това Барс се чупи някъде съботата влиза Шифтъра и пуска прогнозите, които са си реално на Барс


NO GODS, NO MASTERS!


Тема Ми значи и вие сте нарушавали правилатанови [re: falkenbach]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано11.03.12 22:59



- виж главата за Фантомство.




Тема Re: Ми значи и вие сте нарушавали правилатанови [re: alessandron]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано11.03.12 23:55



Копеле, аз очаквам след малко да дойде некой и да каже:

"Ама на мене ми се е случвало 2-3 пъти да пускам прогнози от името на целия отбор защото бяха ангажирани, но ми пратиха прогнозите си по морзовата азбука...не мисля,че е кой знае какъв проблем на всеки се е случвало сигурно"





Тема Re: Ми значи и вие сте нарушавали правилатанови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано11.03.12 23:58



Направо да зема да отворя една тема и да си признаят всички колко пъти са пускали така "написани/казани/продиктувани" прогнози. Абе тва ПМЛ все с нещо може да те изненада - сега стигнахме до ПМЛполи






Тема Re: Ми значи и вие сте нарушавали правилатанови [re: alessandron]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано12.03.12 00:03



Не е реално просто аз ако знаех,че толкова е паднал контрола в последните години щях да съм запълнил и В група с мойте принтери





Тема Re: Ми значи и вие сте нарушавали правилатанови [re: alessandron]  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано12.03.12 10:06



1. Същност – пускане на прогнози от името на двама или повече картотекирани състезатели, в т.ч. и пускане на прогнози от името на съотборник, когато същият няма физическа възможност за собственоръчно пускане на прогнозите.

аз това го разбирам като нарушение само ако прогнозите не са на човека от чийто ник са пуснати.

дайте да не се дребнавим.
представете си Баба Тонка и Мандора. Мандора мие чинии, а треа да пуска прогнози. В тоя момент Баба Тонка е седнала на компа, а Мандора диктува от кухнята.

И т'ва ли е фантомство?


NO GODS, NO MASTERS!


Тема Re: Ми значи и вие сте нарушавали правилатанови [re: falkenbach]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано12.03.12 10:14



Абе копеле аз си мислех,че се ебаваш в началото ама ти май верно не осъзнаваш кви глупости говориш.
Ми аз мога да пусна 4 нападателни и вратарски от моя комп и да кажа,че съотборниците ми не са могли да пуснат обаче са ми пратили прогнозите си на СМС и къв е проблема.
Като двама човека в един отбор живеят заедно тва се заявява ПРЕДВАРИТЕЛНО. Както например е случая с Ледо и Алабао. Приема се честната им дума защото са хора, с които се познаваме от години и може да им се вярва. Ама не върви изведнъж некой да каже "да бе той ми ги продутува прогнозите".
Тия изключения се правят, когато има основание - роднини, семейство, любовници, господар-прислуга (ако например наджа_хадже дойде да живее зад големия зид) и т.н. а не който когато му скимне.
Ако тва е правено от вас в некой мач си е нарушение и фантомство, просто минус за организаторите,че никой не го е видял на време.



Тема Налага се кратко обобщениенови [re: Meйджъp]  
Автор lnvisible lnsurrection (My Way)
Публикувано12.03.12 11:45



Маите да го духат !



аз може съм слаб в прогнозите на футбол, ама те пък от глобални прогнози нищо не разбират

очевидно 2012-та не е краят на света, а само края на кучката Памела !
вижте на каква страховита закономерност ставаме двидетели, вие си отговорете сами дали е случайна

шампиони - фантоми в А група
шампиони - ботове в Б група

това ако не е ясен знак за приближаващия КРАЙ от Кораба-майка, здраве му кажи !



Тема Re: Ми значи и вие сте нарушавали правилатанови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано12.03.12 16:33



'убаво! да изхвърлят Шифтъра и Барс от ПМЛ до живот тогава!

идеята ми е, че фантомството е много обширно и трудно за дефиниране понятие с възможни много изклюение. т.е. това, е съвпадат ай-пи-та и т.н. не означава 100% фантомство.


NO GODS, NO MASTERS!


Тема Re: Ми значи и вие сте нарушавали правилатанови [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано12.03.12 16:44



Аз с удовлствие ще дойда, ама от достоверни източници чувам, че не се справяш много добре като прислуга... Да не говоря, че току-виж пък се наложило и прогнозите от едно ай-пи да пускаме и тогава каква ще стане тя, ще вземе да дойде Пешо Пешев и отиде зидчето



A man only sees what he wants to see...

Тема Като не може да пуска в съботанови [re: falkenbach]  
Автор Beнaбили (5-18)
Публикувано12.03.12 20:08



той играе нападател, а някой друг вратарства... Ако някой го няма всичките 3-4 дни за прогнози, просто почива. При нас така правим.

Пак ще го кажа - на никого не му е работа да има чужда парола -- ако някой я има по някаква причина, това си е между двамата човека... ама да се ползва да се пуска в ПМЛ е най-малкото неетично.

Понякога съм толкова добра,
че цялата изтръпвам и боли ме...


Тема Re:нови [re: Meйджъp]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано13.03.12 20:17



Все още чакам официалното становище на представители на Лавината относно съмнителните прогнози на юзърите Плимбо и Били Джо. Ама едно хубаво, подробно и убедително обяснение.

Пешката се възмущава в съседната тема, че сме порязали Лавината, без да им се даде шанс да се защитят. Все още сме твърде далеч от рязането, а шанс е даден от няколко дни, но нещо си питате ушите, момчета.





Тема Re:нови [re: Meйджъp]  
Автор ZeppeR (.)
Публикувано16.03.12 14:37



Цитат от другата тема:

В отговор на:

Специално на Лавината бяха отправени два съвсем ясни сигнала: първият беше, когато пратих бележка на Зепера, за да ми даде обяснения за съмнителните прогнози на Плимбо




Бележката беше, че според ТЕБ това е фантомен играч, който покрива непуснал съотборник.

Сигурен съм, че пазиш отговора.

Е, тъй като вече ти бяхме изяснили нещата с Плимбо, успяхме да подкараме прокси сървър от вкъщи, за да може човекът да не се занимава с проксита, а да ползва моето.

Именно след тази твоя бележка се получават тези така "съмнителни" дублирания на IP. В правилата никъде не пише нищо за IP. Ако греша - поправи ме.

Отделно на мен ми е пределно ясно, че тази нападка е именно защото играхме срещу твоя отбор.

Още един твой цитат:

В отговор на:

Най-малкото, уличаването на временния водач в Лигата е удар по имиджа на играта, но още по-голям удар е отбор от фантоми да стане шампион на ПМЛ.




Това ме навежда на мисълта, че ако бяхме в средата на таблицата, или последни, без шанс за спасение, нямаше да има кой да реве срещу нас.

Сега обаче, след като сме безапелационно първи, се намериха цяла сурия хора, които да изискват доживотното ми изхвърляне от играта.

Коментарите, че някой от нас може да се представя за Пешо, да заплашва и да трие теми, са безумни. Все пак нас ни "разобличиха" и в наш интерес беше тази проверка да се извърши докрай. Може би тогава щяха да се появят и други "съвпадения".

whocaresifmyspacebarisnotworking?!?

Тема Re:нови [re: ZeppeR]  
Автор AnfieldBG (LFC)
Публикувано16.03.12 15:05



Вие може да не се представяте за Пешо, но той се представя за вас.. или поне писа че ви представлява заедно с Демба и т.н.



Иначе чест ти прави признанието още самото начало. Все още си мисля че всичко това можеше да се размине, само ако се бяха анулирали прогнозите на Капитана. И без това, както се видя впоследствие, нямаха значение за изхода от мача. Всичките тези приказки за изхвърляния и т.н., бяха крайно излишни.. още повече че ако проверката бе минала на 100%, наистина може би щяха да се появят и други интересни неща..



Тема Анфо, не рови повече...нови [re: AnfieldBG]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано16.03.12 17:40



тази година, както казах ще е нулева, откам достоен шампион. Нито Лавината следва да заслужи овациите, нито подгласниците, все пак и те ще са по някакъв начин служебни шампиони.
А, иначе казвам ти да не ровиш, щото ако малко се замислиш и проверката по същият тертип прогнозите /това го знам със сигурност/ и на миналогодишния шампион и миналата година, трябва да е 0-ва. За това предвидливо изтриха прогнозите на Грийн, да не мислиш..., и като за камуфлаж и на Зомбитата.
Всъщност, нека спрем вече
Погледни съседната тема, която съм пуснал, никой не обявява /браво на Кени!/, за пуснати прогнози от едно айпи. Споделям, че това практически е възможно, но е хубаво да се обявява при положение, че всички се бият в гърдите, колко са по-по-най.
Аре




Тема Re: Анфо, не рови повече...нови [re: тepминaтop]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано16.03.12 18:17



И като обяви какво точно ще стане, ако не е тайна? Ето, Зепъра обяви какви са нещата (може и така да са, може и да не са), но ти няма да му повярваш. Обаче пък искаш на вас да ви повярваме за бащата и сина. Няма как да стане.

kzl


Тема Re: Анфо, не рови повече...нови [re: тepминaтop]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано17.03.12 00:28



Това вече е пълна шитня. Върни се назад ще видиш, че в мачовете, в които аз съм забравил да пусна прогнози, успал се или лежал болен сме играли или с човек по-малко, или без вратар. Какво му е пречело на Мейджъра тогава да прави машинациите, в които го обвинявате?
Направете я тази проверка и да се приключи въпроса!
Баси, накарахте ме за една седмица да изпиша повече глупости, отколкото за 6години взети заедно.



Тема Re: Анфо, не рови повече...нови [re: Stuart]  
Автор TlRO (Lucky)
Публикувано17.03.12 01:02



Ами ако искаш вярвай бре. Само, че Тани си е Тани от плът и кръв, Мишо си е Мишо и му е син. И всеки си пуска отделно един от друг и то от различните си собствени компютри. И ако си мислиш, че можеш да повлияеш за прогнозите на един тинейджър на 16-17 години, тогава много се лъжеш. А с това си изказване просто се изложи, защото според теб трябва да играем дъртаци на по 30-40 години до живот и не трябва да предаваме на младите играта - така ли. А после искате да се популяризирала и да идвали нови хора...........Ай сиктир бе драги зрители. Също така Мишо ми е племенник и това, че тримата сме роднини всеки го знае от години. Ти кво си мислиш, че още 2001 година съм си регистрирал 5-6 ника и като ненормалните си махам сам и по цял ден не правя нищо друго освен да пускам прогнози. Хахахахахаха.
И ако искаш толкова да знаеш, точно пък и аз и Терминатора абсолютно държим проверката да се осъществи А защо се затриха файлове и от това кой има изгода не знам и не ме интересува, но този фарс най-много да ме принуди да си вдигна шапката и да забравя за Дира и за играта. И без това се регистрирах в него само заради самата игра. Жалки сте просто шом искате да съсипете по този начин хубавата игра и труда на много хора с години.....



Тема Re: Анфо, не рови повече...нови [re: TlRO]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано17.03.12 02:03



Момчета, стегнете се и стига сте се подвеждали по долните игрички на разни виртуални социопати, които дават мило и драго да се изпокараме, докато баш мизерниците се изнижат сухи-сухенички през задния вход. Е, няма да го бъде този сценарий, но хайде да си помогнем взаимно.

Ще ви кажа, че проверката е в напреднала фаза, но вече сериозно се замислям дали трябва да се разгласят резултатите, ако това ще даде нови поводи за взаимни обвинения и отровни съмнения помежду ни... :(





Тема Re: Анфо, не рови повече...нови [re: Meйджъp]  
Автор TlRO (Lucky)
Публикувано17.03.12 02:16



Не се съмнявай, а я рязгляси, за да не се измъкнат мизерниците сухи сухенички



Тема Re: Анфо, не рови повече...нови [re: TlRO]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано17.03.12 11:54



Нека да е така бе, драги зрители. Аз не оспорвам нищо. Вие сте тия, за които всички са мошеници, а само вашият отбор е чист като момина сълза. Може и така да е, може обаче и да не е. Само че след като заклеймихте Лавината без изобщо да ви интересуват обяснения или нещо друго, то по същата логика може и някой друг да не го интересуват вашите обяснения. Схващаш ли какво искам да кажа.

kzl


Тема Re: Анфо, не рови повече...нови [re: Stuart]  
Автор TlRO (Lucky)
Публикувано17.03.12 19:59



Така ли смяташ, че само ние........
А като стана въпрос за нас никой нищо не е писал. Нека излезе проверката, пък след това коментарите.
А пък защо ли този кръг съвсем случайно Плимбо не играе след като е неизменен титуляр от началото на първенството





Тема Re: Анфо, не рови повече...нови [re: Stuart]  
Автор TlRO (Lucky)
Публикувано17.03.12 20:10



И в случая не може да има сравнение, защото ние никога не сме крили този факт и всички го знаят. А това, че си решил да се заяждаш си е твой проблем.
На всичкото отгоре ми покажи къде прочете, че обвинявам всичките отбори и само ние сме чисти. Осъзнай се кви ги приказваш......



Тема Re: Анфо, не рови повече...нови [re: TlRO]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано17.03.12 20:42



Така ли смяташ, че само ние........
А като стана въпрос за нас никой нищо не е писал. Нека излезе проверката, пък след това коментарите.

Аз нищо не смятам. Аз напускам играта след края на сезона, ако не се преместим от дира, така че общо взето ми е през кура. Макар че ако/когато излезе проверката, очаквам така или иначе играта тотално да се разпадне.

И в случая не може да има сравнение, защото ние никога не сме крили този факт и всички го знаят.
Е, и какво от това? Пак казвам - картотекирам баба си, обявявам го в клуба и готово. Вече съм един вид легален фантом. Така излиза от твоята/вашата логика. Щом сме го обявили, значи сме чисти.

На всичкото отгоре ми покажи къде прочете, че обвинявам всичките отбори и само ние сме чисти.
Тука съм прекалил, да. Но такава е думата, а пък и честно казано такова впечатление оставяте с писанията си, ти и терминатора главно. Ако бъркам, се извинявам, но ето ти едно твое мнение, което е точно в този дух:

За мен Лавината не могат да са Шампиони, но дори и да бъдат наказани и отстранени кой ни гарантира, че следващия отбор ще е редовен

kzl


Тема Re: Анфо, не рови повече...нови [re: Stuart]  
Автор TlRO (Lucky)
Публикувано17.03.12 20:45



Ние не сме болни мозъци за разлика от теб, който картотекираш баба ти


А и ми е все тая кво пишеш и какво смяташ



Тема Re: Анфо, не рови повече...нови [re: TlRO]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано17.03.12 21:59



Трябва да кажа, че и на мен ми е все тая какво пишеш и какво смяташ, понеже за мен си един господин никой. Силно се надявам и на Лавината да им е все тая, щото не си струва да си тровят нервите с такива като тебе.

kzl


Тема Re: Анфо, не рови повече...нови [re: Stuart]  
Автор TlRO (Lucky)
Публикувано17.03.12 22:09



ПФФФФФФФФ
Ти къв си адвокат ли си им

Редактирано от TlRO на 17.03.12 22:10.



Тема Re:нови [re: ZeppeR]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано20.03.12 15:48



Зипуре, вече не си спомням какво точно си ми писал за Плимбо. Беше нещо от сорта - пича е от Бургас, ама учи в Германия, но пуска от Казахстан, щото проксито на Северния полюс не му работи редовно. Дай наново цялата история и обясни ясно какво точно налага човек, който почти не познаваш, да пуска през твоя компютър от другия край на Европа и винаги да е на линия в 10:59, когато титулярът липсва.

Е, тъй като вече ти бяхме изяснили нещата с Плимбо...

Не знам какво сме изяснили, със сигурност не сме изяснявали, че Плимбо ще пуска от твоя компютър, а с оглед на факта, че има паднало съмнение върху въпросния юзър, не знам какъв човек трябва да си, за да го пуснеш да излиза с твоето айпи.

Коментирай, моля те, и някои от съвпаденията с Били Джо, защото по доста крещящ начин дублира модела "Плимбо" - учи в Германия, пуска през руско прокси и в един момент започва да се дублира с айпито на съотборник (Рунекс). Тук какво е обяснението?

Също така всички, които се видят в червенко в закачената тема, да се чувстват свободни да обяснят изнесените съвпадения. Уточнявам, че съвпадение на айпита само по себе си не е доказателство за каквото и да е нарушение, но съвпадение на айпита, комбинирано с откровени лъжи, вече си е сериозен повод за повдигане на обвинения за грубо нарушение на принципите на играта.

п.п. Тези полицейщини хич не ми се нравят, да не кажа, че направо ми се повръща от тях, но този път нещата стигнаха твърде далеч, затова ще ги докараме докрай.

Поздрави!



Редактирано от Meйджъp на 20.03.12 15:52.



Тема Азнови [re: Meйджъp]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано20.03.12 16:25



разрешавам на федерацията (ако иска) , да извади и за отминали години айпитата на Демба .
Тук обаче , все още чакам обяснение от г-н М , защо след като имаше информация , че през изминалия сезон , един отбор пуска от едно ай-пи (без роднинска връзка) той не повдигна въпроса ?
Отговора , който получих тогава , не ме удовлетворява .



Тема Re: Азнови [re: Гoнзo]  
Автор nerra ()
Публикувано20.03.12 16:43



А защо трябва всички да говорите с недомлъвки, ми назовете ги тия отбори бе.



Тема Re: Азнови [re: nerra]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано20.03.12 17:01



Защото може и да са невинни . Все пак Мейджа има информация , но обяснението , че те са честни хора , не му звучи убедително . То за мен и Марто е честен , но го обвиняват .



Тема Re: Азнови [re: Гoнзo]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано20.03.12 17:05



Дай да правим разграничение - обвинението е едно, наказанието - друго. Виждаш, че проверка се прави на всички и всякакви съмнителни неща ще бъдат изкарани. Така че казвайте си всичко, което ви е правило впечатление.




Тема Re: Азнови [re: alessandron]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано20.03.12 19:55



казвайте си всичко

Айде.... отиде коня в ряката, ама щом трябва... Ще си призная, че вчера аках, ама днес още не съм. Притеснено ми е малко, че се бави това събитие днес, ама... Поне се убедих, че не съм фантом, щото по едно време бая се бях усъмнил в себе си



A man only sees what he wants to see...

Тема Re: Азнови [re: naja_haje]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано21.03.12 09:44



Комедиант си ми ти, спор няма






Тема Re: Азнови [re: alessandron]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано21.03.12 15:06



Майтап ти се струва на теб, ама бая изтръпнах, като видях на Кени айпитата. Та моите са абсолютно същите

! Много се притесних, че съм фантомясъл, ама няма - смятам за нужно да уведомя ФЕДЕРАЦИЯТА, че и вчера аках, значи всичко е наред. Ако речете, ще заведа и дневник по кое време точно се случва това събитие

A man only sees what he wants to see...

Тема Не си запознат с много нещанови [re: Stuart]  
Автор DUSHESH ( ДОН)
Публикувано22.03.12 18:37



В нашия отбор има доста заплетени роднински и колегиални
връзки. Момчетата от 'Слъгс' могат д апотвърдят, Мейджъра
също беше осведомен още в зората на ПМЛ , чатех ме по ICQ....


А фактите са обявени в началото на сезона:

Естествено, че ще минем с един рутер (една такса)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.