Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:10 15.06.24 
Футбол
   >> Футболни прогнози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Така [re: Stuart]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 14:00



Стига вече с тия Куфари - специално тях съм ги следил известно време и пусканията им са от различни АйПи-та. А в случая с Демба се прекали с еднолична реакция, не реакция на всички модове, но е и факт, че там имаше пускания през друг профил, макар да беше само контрола.




Тема Re: Не звучи убедително, [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 14:08



Респект за това мнение, но не съм съвсем съгласен. Ама айде няма да се впускам в излишни обяснения сега.





Тема Re: [re: alessandron]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.03.12 14:13



За мен налице е следният случай:

- При доказано сериозно фантомно участие в даден отбор (участие на повече от два “фантома” и/или фантомно участие в 3 и повече официални мача), същият се изважда моментално от всички първенства и турнири, като резултатите му до този момент се анулират, а уличените във “фантомство” състезатели губят състезателните си права за срок от 1 година, считано от момента на обявяване на наказанието.





Тема Re: Отвреме навреме [re: Jair]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 14:21



От една страна е добре правилата да са гъвкави, но от друга страна точно подобна гъвкавост поражда полемики и изброените ти примери има и в двете посоки. Трябва или комисия, нещо което се пробва и не работи с цел гъвкавост или железен правилник, нещо което е невъзможно с цел твърдост. Както и да го гледа човек работата е преебана.

Знаич, то винаги ще има онеправдана стара - така е и в живота. 100% обективност няма никъде, но въпроса е да се разбереме какъв ше бъде критерия и ще има ли опция да не се чете правилника "на сляпо" всеки път, защото виждаме,че се получават парадокси и нелепи ситуации.

В тоя ред на мисли, след като със Сандро и Стюарт зачекнахме темата за комисията, която според мене е един не лош вариант за вбъдеще , си мисля не е ли време за въвеждането на СЪДИИ в мачовете от ПМЛ. Уточнявам,че това го предлагам като алтернатива на комисията , а не и двете заедно и да става манджа с грозде =)

Както сега модератора, който работи по главната тема решава, кога има ПСУ и кога не защо да не се разширят правомощията му за тези "спорни ситуации", които могат да възникнат в един мач и които остават между редовете в правилника...
Естествено, трябва ясно да се реши
-кои ще са съдии (само модератори ли или и други участици),
-кой колко мача ще "свири" (не е проблем всички мачове да се поверят дори на един човек, но спокойно могат да са и 2-3 например)
- и решението им ОКОНЧАТЕЛНО и неподлежащо на спорове ли е

Нека например да има едно 3-4-5 човека, които да кажат,че им се занимава с подобно нещо и вече за всеки кръг ще се "назначават" съответен брой от тях, които да се занимават с мачовете според това, кой има времето да го прави.
Според мене не е проблем както казах и преди съдията да се произнася при спорни ситуации в някакъв срок след края на мача, а не задължително да трябва да седи събота и неделя пред компа нали =)

Ако самите съдии се гласуват от всички отбори мисля,че няма да има повод за скандал след това по повод дадено отсъждане, а дори и да има -такъв е живота: справка: дузпата за Твенте ония ден =)

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Joaquin Archivaldo Guzman на 10.03.12 14:21.</EM></FONT></P>

Редактирано от Joaquin Archivaldo Guzman на 10.03.12 14:22.



Тема Re: Отвреме навреме [re: Joaquin Archivaldo G]  
Автор Jair ()
Публикувано10.03.12 14:27



Ми на първо време, ако ще правиш паралели със съдиите в истинския футбол следва нашите съдии да не са състезатели никъде. Иначе дори да не са пряко замесени са непряко замесени, в конкретния случай видехме как двама модератори си направиха самоотвод щото не могат да са обективни, а трети първоначално беше въздържал се :) Ако съдиите са нормални играчи по отборите винаги ще се намери косвен интерес, зависи колко надълбоко ръчкаш.

От там насетне намери ми някой, дето да е запознат с играта и с правилника из основи, активен е и не играе никъде :)




Тема Re: [re: Meйджъp]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано10.03.12 14:27



Визираш, че Зепер е пуснал и прогнозите на Плимбо т.е. два фантома са налице или визираш "фантомно участие в 3 и повече официални мача"?




Тема Re: Отвреме навреме [re: Jair]  
Автор NuFc (Unai Emery)
Публикувано10.03.12 14:31



е може играчи от Б да съдийстват в А и обратно :)



Тема Re: Отвреме навреме [re: Jair]  
Автор Joaquin Archivaldo Guzman (БИГОРЕКСИК)
Публикувано10.03.12 14:34



Е, това да намериме някой, дето не е част от отбор е невъзможно просто щото тука хонорари не се раздават,че да си доведеме и външни лица


Но то така или иначе и модераторите, които сега взимат крайните решения са от отбори така,че не виждам какво чак толкова ще се промени. Пак казвам,че съдията няма как да е 100% обективен при никакви обстоятелства (както и в реалния футбол) но е друго ако се приеме,че един човек/комисия/орган ще взима решенията по някой частен случай, който е възникнал в даден мач. Виждаме,че каквито и правила на хартия да има всеки един сезон изникват нови и нови и нови случаи, което е нормално.
Съвсем спокойно може да се направи съдии, които са част от отбори в А група да свирят мачове от Б група и обратното. Пак може да се намери косвен инерес, но не чак толкова директен.

А и съдиите не е нужно да са запознати с правилника на 100%, то правилник си има и се спазва, говориме за частните случаи!


Приме: Капитано ше пусне прогнози на латиница от жсма си от неговото си айпи, после Зеперас ше обясни за какво иде реч и АКО съдията прецени прогнозите може да са валидни. Ем няма да се опорочи мача, ем няма да има повод нито оправдание за фантомство.

Редактирано от Joaquin Archivaldo Guzman на 10.03.12 14:37.



Тема Re: Отвреме навреме [re: NuFc]  
Автор Jair ()
Публикувано10.03.12 14:35



Ми пак няма да стане, защото има и много лични приятелства, а също и конфликти...как примерно виждаш резо да приеме за обективно решение взето от мен.

После пък може и да се навлезе на второ-трето ниво - примерно аз съм в конфликт с мейджъра, мейджъра е приятел с гамена, от там мои решения по адрес на арлито също са компрометирани. И то не казвам, че винаги е така, но е достатъчно да има едно зрънце съмнение за да стане скандала. Дори в тая тема след очевидно фантомство зепера е убеден, че всяко наказание за тях ще е само в следствие на това че играят срещу грийн :)




Тема аз мисля, [re: Jair]  
Автор тepминaтop (губернатора)
Публикувано10.03.12 14:39



че това е очевидно, че ако има наказание, то ще е щото играят срещу Грийн.
то, от това, по-очевидно, здраве му кажи.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.