Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:06 23.06.24 
Футбол
   >> Футболни прогнози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Предложение за вратарския пост  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано30.08.11 14:34



Имам конкретен пример от последната седмица - отлагат ни се два тройни мача и двата отбора остават с по 14 прогнози преди избивки. Следват вратарските избивки и отборите остават с по 10 прогнози.

Сещам се и за друга ситуация от миналото - отлагат се три тройни мача и двата отбора остават с по 11 прогнози преди избивки. Следват избивките и отборите остават с по 7 прогнози.

Предложението ми е правилата да се синхронизират и при анулирани мачове да влиза в сила правилото за редуцирания брой вратарски избивки, което се прилага в момента при вратар, пускащ избивки след началото намача. Иначе казано, ако двата отбора останат с 11-12 валидни прогнози, то вратарите да имат право на пропорционален брой избивки, в случая 2 (виж таблицата по-долу).

Разбира се, не винаги ще е ясно предварително колко ще са останалите валидни прогнози в мача, за да са наясно вратарите колко избивки им се полагат. В такива ситуации вратарите ще пускат пълния брой избивки (4) и в последствие броят им ще се редуцира в зависимост от останалите валидни нападателни прогнози. В тази връзка е хубаво вратарите да подреждат избивките си по приоритет в низходящ ред.

И последно - в правилото се отнася единствено за ситуациите, в които заради анулирани мачове двата отбора остават с редуциран брой прогнози. Ситуации, при които единият отбор е останал в числено намален състав заради отсъстващ нападател, няма да се отнасят към горното правило.

Идеята на това правило е:
1) Да се запазят по-голям брой нападателни прогнози в мачове, които са били осакатени от отложени прогнози.
2) Да се избегне натежаването на ботския фактор в избора на избивки при редуциран брой нападателни прогнози.
3) Да се стимулира майсторския елемент при избора на избивки с необходимостта за подреждането им по приоритет.
4) Чисто организационно да се синхронизират в правилника две почти идентични ситуации.

Към тези, които ще опонират, че сега съществуващото правило е наказание за успали се вратари и в тази връзка не може да бъде разглеждано като аналогично на горното предложение, отговорът е следния: НЕ е наказание и никога не е било въвеждано в този смисъл!

Мнения?

~

Приложение:
Таблица за определяне на брой избивки на вратаря, в зависимост от валидните нападателни прогнози на съперника:

18-20 прогнози -> 4 избивки
13-17 прогнози -> 3 избивки
8-12 прогнози -> 2 избивки
3-7 прогнози -> 1 избивка



Редактирано от Meйджъp на 30.08.11 14:36.



Тема Re: Предложение за вратарския постнови [re: Meйджъp]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано30.08.11 14:51



Звучи логично и в духа на играта и нападателния стил, аз съм 'ЗА'



Тема Re: Предложение за вратарския постнови [re: Meйджъp]  
Автор bluefan (БИГОРЕКСИК)
Публикувано30.08.11 15:25



Има логика въпреки,че за мене ше е по-яко ако отпадне даден мач на некой отбор, другия на противника да не се анулира. Или най-малкото когато домакините са си избирали мач и той се отложи!
Или нарочно да се дават мачове на противника, които има шанс да не се играят. Ето ти домакински фактор + ясно открояване на мениджъра тарикат от посредствения мениджър от провинцията.

Животът е болка, от която мога да те лиша


Тема Re: Предложение за вратарския постнови [re: Diavolo]  
Автор The MainiatoR (lounge & chill)
Публикувано30.08.11 16:04



Звучи логично и в духа на играта и нападателния стил, аз съм 'ЗА'

+1



Тема ЗА, но...нови [re: Meйджъp]  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано30.08.11 16:33



не ми харесва предложения диапазон.

според мен трябва да е така

18-20 прогнози -> 4 избивки
15-17 прогнози -> 3 избивки
12-14 прогнози -> 2 избивки
9-11 прогнози -> 1 избивка
под 9 прогнози -> без избивки


NO GODS, NO MASTERS!


Тема Re: ЗА, но...нови [re: falkenbach]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано30.08.11 17:07



При сегашната схема се спазва пропорционалния принцип - 1 вратарска избивка на 5 нападателни прогнози.





Тема Re: Предложение за вратарския постнови [re: Meйджъp]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано30.08.11 17:21



ЗА



Тема Re: Предложение за вратарския постнови [re: Meйджъp]  
Автор MaндopМодератор (Man Utd)
Публикувано30.08.11 17:22



и аз подкрепям



Тема Re: Предложение за вратарския постнови [re: Meйджъp]  
Автор Bars (работофобик)
Публикувано31.08.11 12:16



за



Тема Re: Предложение за вратарския постнови [re: Meйджъp]  
Автор Shifter (познат)
Публикувано31.08.11 13:55



Като цяло не ми звучи много забавно, но да го пробваме и да видим как ще действа на практика... Иначе предложената от Мейджъра таблица за брой избивки ми се струва справедлива.



Тема Re: Предложение за вратарския постнови [re: Meйджъp]  
Автор redo (hardcore)
Публикувано31.08.11 16:40



желязна логика, подкрепям :)



Тема Други дискусионни правиланови [re: Meйджъp]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано04.09.11 02:10



Да уточним за две други правила:

Първо, на последната среща решихме да премахнем възможността за разделяне на пост между двама състезатели. По-късно обаче изкочиха разни частни случаи на ситуацията "разделяне на пост", като например резервен състезател, който допълва непълен пост на титулярен състезател.

Значи хич не ми се нравят разни половинчати работи, от които се създават редица частни изключения от общото правило, тъй че или отпада напълно правилото за резервата (в т.ч. никой извън титулярната петица да няма право да изпълнява дузпи и фаулове, както и да допълва непълен пост след форсмажорни обстоятелства), или си остава както е било до момента.

~ ~ ~

Второто нещо. Имаше едно дискусионно правило за директния червен картон при пускане на прогнози след крайния срок. За да е всичко точно, следва същото да се приложи във всички аналогични ситуации - т.е. при пускане на вратарски прогнози след крайния срок (събота, 21:00), както и при пускане на избор на потоци и мачове след съответните крайни срокове. За да е коректно и към съответните сгафили състезатели, следва да им се регламентира и 15-минутния срок за редакция, в който да имат възможност да поправят/изтрият съответния наказуем постинг.





Тема Re: Други дискусионни правиланови [re: Meйджъp]  
Автор DiavoloМодератор (невинно дяволче)
Публикувано04.09.11 03:09



Против подялбата на пост, аз никога не съм го правил в зомбитата. Да се маха това.

ЗА директния червен картон при всички нарушения на сроковете, не само за пускането на нападателни прогнози в събота.



Тема Re: Други дискусионни правиланови [re: Meйджъp]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано04.09.11 11:36



Според мен нека си остане както беше досега с подялбата на пост.

ЗА червен картон за всички тия случаи, които си изброил, казал съм го отдавна. Съгласен и да има 15 минути за редакция т.е. изтриване на поста.




Тема Re: Други дискусионни правиланови [re: Meйджъp]  
Автор LaVilla (GONG)
Публикувано04.09.11 22:21



ПРОТИВ намаляване на вратарските избивки, още повече подреждането им по приоритет...

ОСТАВА възможността за подялба на пост...

ЗА червени картони във всички случаи на неспазване на срокове



Тема Re: Други дискусионни правиланови [re: Meйджъp]  
Автор MaндopМодератор (Man Utd)
Публикувано05.09.11 14:43



За разделянето на постове-напълно против!

Имаше ситуации в които някой пуснал грешен пост и 3те прогнози, които му съвпадат с правилния пост са валидни, после пуска някой друг да му "допълнел" нещата. Абсолютно ненужни неща са това според мен - ако някой играе си носи отговорнистта да пусне пълен валиден пост.

За статичните положения - титулярната петица, като може вратар да изпълнява и полеви играч да пази.

За ЧК - във всички случаи на пускане след крайния срок.



Тема Набързо да кажа...нови [re: Meйджъp]  
Автор AlexBGМодератор (PML Crusader)
Публикувано06.09.11 23:54



Че досега следях нерегнат от дъжд на вятър...

Моето мнение съвпада с това на Ла Вила - на 100%...
Да пиша повече няма смисъл - гледам вече сте си го решили...

Само едно искам да "болдна", демек удебеля: колко от вас (които сте и вратари) с ръка на сърцето ще си признаят, че когато "избиват нападателни прогнози" ги подреждат по значимост, възходящ ред или както там е формулирано в предложението на Мейджъра?!?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.