Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:56 26.06.24 
Футбол
   >> Футболни прогнози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Национален отбор на ПМЛ (сформиране)нови  
Автор PMLeagueМодератор (федерация)
Публикувано09.03.11 01:37



Здравейте, дами и господа! :)

Имам удоволствието да ви съобщя, че след кратък разговор с Форест Фен стигнахме до решението да дадем пробен старт на една отколешна идея - сформирането на "национален отбор" на ПМЛ, който да играе истински международни мачове.

Предвижда се въпросната "клубна гарнитура" да дебютира на международната сцена в две срещи на разминино гостуване срещу сборния състав на TalkForest - английският форум на феновете на Форест, в който нашия Форест е уважаван дългогодишен член и организатор на местната отборна игра с прогнози.

В тази връзка назначавам еднолично Форест Фена за директор на международния отдел, който ще отговаря за организирането и координирането на международните срещи от календара на ПМЛ! :)

И пристъпваме към обсъждането. Ще ви изложа до какво мнение се обединихме с Фореста, пък вие се чувствайте свободни да оспорвате или допълвате.

Формат на международните мачове

Тъй като формата на двете виртуални лиги е малко различен, стигнахме до мнението, че трябва да се спрем на някакъв междинен вариант за провеждане на въпросните международни срещи. Идеята е отборите да са що-годе равнопоставени.

Предложение 1: Номинираните потоци се свеждат до шестте сини. Нататък изборът на мачове и разпределението е по-класическата схема.

Предложение 2: Отпада изборът на потоци и отборите избират мачове на фиксирани потоци (само сините). Разпределението е по класическата схема.

Провеждане на международните мачове

За да не се налага регистрирането на състезателите в двата форума, мачовете ще се провеждат паралелно на двете места - т.е. всеки отбор си пуска прогнозите в собствения форум, пък който иска да си коментира нещо по мачовете със съперниковите играчи, е свободен да се регне в другия форум по собствено желание.

Сформиране на националния отбор на ПМЛ

Предложението ми е да се избере национален селекционер, който да има нужния лиценз (иначе казано - да има определен капитански стаж в ПМЛ).

Национален селекционер може да се избира:
1) от УС на Федерацията, както е в реалния футбол;
2) или с гласуване между мениджърите на отборите в ПМЛ, както би било най-атрактивно и справедливо.
Лично аз подкрепям втория вариант.

Националният селекционер се избира за срок от един сезон (а може и един полусезон), след което се пристъпва към нов избор. Един национален селекционер може да бъде преизбиран многократно, както и може да бъде отстраняван преждевременно при определени обстоятелства, които следва да бъдат уточнени (например безотговорно отношение към тренировките и мачовете или пък при катастрофална загуба от националния отбор на Беге-Мама :)))

Веднъж избран, националният селекционер има пълния картбланш да си избере екип: до двама помощник-треньори и да си сформира състав (чрез повиквателни към играчите в ПМЛ). При сформирането на състава следва да се приемат някои прости правила, за да не стават злоупотреби (като например някой да повика целия си клубен отбор) - максимум двама състезатели от отбор мисля, че е справедливо.

Разбира се, има и други начини за определяне на селекцията, например според текущата голмайсторска листа, според бонус-точките (ако се води статистика за тях) и други подобни, но мисля, че горната схема с избора на национален селекционер е най-автентична, доближавайки се максимално до реалния футбол, пък и най-логична от чисто тактически съображения.

Това е в общи линии. Само да добавя, че първите международни двубои в история на ПМЛ са предвидени да се изиграят през април месец. Имаме достатъчно време да обсъдим нещата.

Давайте сега мнения и идеи, но не се отплесвайте много от горната рамка, да не се удавим в море от предложения и да се изгуби основното.

Нека опитаме да внесем колорит и емоция в играта, пък да видим какво ще стане този път.







Тема Re: Национален отбор на ПМЛ (сформиране)нови [re: PMLeague]  
Автор Forest_fan (пътуващ)
Публикувано09.03.11 08:13



От името на Talk Forest потвърждавам гореизложеното от Федерацията и започвам работа по сформирането на отбора на феновете на Форест



Бих искал само да уточня, че с Федерацията се спряхме на първите 3 седмици от месец април, за да избегнем напрежението покрай великденските празници след това.

Дано да се получи нещо хубаво До момента Talk Forest имат изиграни 4 мача с БГПЛЕЙ, така че малко или много схемата по координацията на прогнозите и протичането на мачовете е отработена



Тема Браво!нови [re: PMLeague]  
Автор falkenbach (municipal waste)
Публикувано09.03.11 10:35



това е една добра ниша за развитие, която е срещу изолацията в която изпадаме.

според мен обаче е правилно да няма повече от 1 играч от отбор, както и тренера да не е полеви играч.


NO GODS, NO MASTERS!

Тема Да попитамнови [re: PMLeague]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано09.03.11 12:17



Сега да гласуваме за селекционер или за вариант на избор ?


БОГ прощава ЛЕВСКИ НЕ

Тема Re: Да попитамнови [re: Гoнзo]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано09.03.11 13:00



Според мен вариант на избор първо, селекционерът идва след това. Може като се гласува за вариант за избор да се номинира и кандидатура за селекционер например.




Тема Re: Национален отбор на ПМЛ (сформиране)нови [re: PMLeague]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано09.03.11 13:21



Вариант 2


БОГ прощава ЛЕВСКИ НЕ

Тема чудесна идея ;)нови [re: PMLeague]  
Автор Such A Wonderful Life (just smile :)
Публикувано09.03.11 14:38



Крайно време беше играта да излезе от тесните рамки на клубс.дир.бегей, след като очевидно отдавна е надхвърлила нивото му и тук се задушава ...процес, видим с невъоръжено око не от вчера...

Това с националния отбор е супер .....само дето не съм съгласен с наименованието.
По-скоро представителен отбор на ПМЛ или нещо от сорта.....
като мога да дообогатя предложението на "А" отбор и "Б" отбор, в който влизат играчите - класически "стари пушки" и отбор Б - новото , надъхано поколение ПМЛ звезди

аз си мисля ,че срещу един А тим в състав : Дявола, Гама, Мейджър, Терминатор , Зепер, Стюърт и Фореста (примерно, да не земе да се обиди сега някой), не Talk Forest ами и обединен отбор на Галактиката няма шанс



За селекционер не знам кого бих номинирал, но като се съберат предложения ще дам мнение ....
а като започнете да обсъждате кандидатурите , бройте ме и мен
Още повече,че след приключването на активната състезателна дейност, виждам бъдещето си във футболните среди и мисля да се пробвам като треньор

Визитката ми я знаете всички ...Носител на цели ДВЕ КАЛЪФКИ в А група, шампион на Б група, носител на купа и суперкупа...а, и едно изпадане за цвят

В двубоите залагам на тактическото надлъгване, с тумач вертолейшън по време на срещите и минимум съкрифиси, като никога не трябва да се забравя,че дъ гейм ис фифти фифти и дъ гейм ис ту партс !

ае

на bluefan жена му

Тема Re: Да попитамнови [re: Гoнзo]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано09.03.11 14:59



Засега дискутираме.



Ако горната идея за избор на селекционер се прегърне, уточняваме правилата на гласуване и действаме. На прима виста го виждам така: събират се всички кандидатури и се присъпва към гласуване на принципа "един мениджър = един глас".

Избраният селекционер си прави отбора, изпраща повиквателните. Ако прецени, събира си "А" и "Б" отбор, юноши до 17 и т.н. После може да си прави тренировъчни мачлета между тях. Накрая излиза и мачка за честта на ПаМеЛа - най-старата виртуална лига в света! Така ги виждам аз нещата ;)





Тема Re: Да попитамнови [re: Meйджъp]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано09.03.11 15:10



Идеалната кандидатура за селекционер според мен е безспорна, но трудно реализируема към момента.



Тема Re: чудесна идея ;) [re: Such A Wonderful Lif]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано09.03.11 19:09



Ами нека е представителен отбор. По-правилно е, определено. Аз нарочно използвах "национален отбор" за по-точна аналогия и да е съвсем ясно изначало за какво нещо иде реч.

Иначе съм съгласен с Фалка селекционерът да няма право да се пуска като полеви играч. За ограничението за 1 повиквателна в отбор обаче не съм съгласен - това само ще върже допълнително ръцете на селекционера за най-добрия избор.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.