Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:59 21.06.24 
Футбол
   >> Футболни прогнози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Проект Висша лиганови  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано08.03.11 16:03



С оглед на изчерпване на сегашния формат на ПМЛ , предлагам да преминем към създаването на Висша лига . Формат с 16 - 17 отбора изглежда добре . Изиграването на 30 - 32 кръга не е такъв проблем (ако и да е с мачове от Тайван 2 лига) . За целта федерацията да се допита до капитаните на отборите дали ще участват през следващия сезон . Мисля , че това трябва да стане сега а не лятото когато са неоткриваеми .
С цел да използваме пълния капацитет на мачовете , както и да се увеличи човешкия фактор в мачовете , предлагам да се промени изпълнението на Дузпа и ПСУ .
Моето предложение : Нападателя избира сам мач от всички дадедени в главната тема (без тези които са дадени в тяхната среща ) . Сам избира 7 резултата (без диапазон ) , като има право да дублира един . Вратаря избива два от тях.
Пример

Дузпа за Демба
--------------------------------
Мач: Левски - ЦСКА
Нападател : Гонзо
Прогнози : 1:0, 2:0,2:1,3:1,4:1,5:0,5:1
Удвоява: 3:1

Вратар: Гамечо
Избива: 2:0,4:1

Това е засега . Довечера мога да споря с всеки за идеята . Сега излизам.
Ако имам грешки или липсващи запетайки - майната му




БОГ прощава ЛЕВСКИ НЕ

Тема Re: Проект Висша лиганови [re: Гoнзo]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано08.03.11 17:25



Не е лоша идеята, но добавям предложение за редовен сезон и плейофи между отборите от първо до осмо място за определяне на шампиона.



Тема Мда...нови [re: Vendome]  
Автор AlexBGМодератор (PML Crusader)
Публикувано08.03.11 17:30



И един сезон да го играем две календарни години...

Нека отборите намалеят до 10-12 и тогава ще направим плейофи...



Тема Проект Висша лига - ЗА с две ръценови [re: Гoнзo]  
Автор tonzosjustice (Red Or Dead)
Публикувано08.03.11 18:01



Поздравления първо за тази тема.

Второ, идеята за висша лига е отлична на този етап. Аргументи:

1. В Б лига отборите стават все по-малко, губи се интересът на някои отбори там. Ако другата година продължим така, отборите общо в цялата ПМЛ ще бъдат със сигурност под 20 и в Б лига ще си цъкаме 6-7 отбора, което може би ще погуби мотивацията. Лига под 10 отбора трудно върви нагоре. /ако спечелим промоция в А лига сега, то в Б лига през другата година няма да има грам интрига, нападки, закани, шоу...)

2. Ако искаме 2 лиги, то нека двете лиги тогава да бъдат по-равен брой или приблизително равен, това обаче няма как да стане, няма кво да се коментира.

3. Този проект трябва да се изработи още сега, а не да се чака лятото.

4. Проектът трябва да бъде здравословен, като след време може да се мисли пак за 2 лиги, след като се родят нови 3-4 отбора, които директно ще влязат в Б група, а от А ще изпаднат последните 6-7 състава в класирането и готово. Но това сега не е на двевен ред.

5. Аз като капитан на Red Or Dead категорично съм ЗА тази идея. Мисля, че мениджърът на тима Олимпия ще ме подкрепи.

Редактирано от tonzosjustice на 08.03.11 18:09.



Тема Re: Мда...нови [re: AlexBG]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано08.03.11 18:17



При 10-12 отбора не виждам смисъл от плейофи. А и може да няма разменени домакинства в редовния сезон и плейофите да са само с по един мач.



Тема Re: Проект Висша лиганови [re: Гoнзo]  
Автор Lord_fuckmaker (ентусиаст)
Публикувано08.03.11 18:19



Аз също съм за по следните причини:
1. Трябва да има някакво по-сериозно раздвижване, тъй като действително отборите като цяло губят мотивация(поне това е моят поглед).
2. Б лига съвсем не е това, което беше когато аз самият навлезнах в клуба. Преди беше доста по оспорвано във втория ешалон.



Тема Re:нови [re: Гoнзo]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано08.03.11 18:40



Идеята за Висша лига може да се разисква, ако преди началото на следващия сезон останат не повече от 18 отбора. Много рано ги подкарахте нещата, давайки напразни надежди на някои отбори, че могат да се класират по административен път в елита. Споко, няма да има почиващи отбори, ако А-лигата се е запълнила, а Б-лигата не може да се събере в конкурентен състав.

Плейофите може да ги забравите категорично.

Иначе така и не разбрах какво налага промяната при дузпите и фауловете?!? Специално дузпата се е наложила през годините като супер балансирано правило. За фауловете ще коментираме по-нататък.





Тема Re:нови [re: Meйджъp]  
Автор tonzosjustice (Red Or Dead)
Публикувано08.03.11 19:07



Кво значи административен път бе баце? Дай ми 12 яки отбора в Б група и изобщо няма да се натискам да давам тук аргументи. Много високомерно твое мнение като цяло, ама много. Напразни надежди за нас безнадеждните мишоци в Б група. Абе вие в А група богове ли сте, или кво?



Тема Re:нови [re: tonzosjustice]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано08.03.11 19:28



Чакай да доуточня, че и аз не си го разбрах, като си го прочетох пак.

Значи, ако не се събере Б-лига (да се разбира, има по-малко от 7 желаещи отбора за догодина), може вече сериозно да се разисква предложението за Висша лига. Но тъй като такава вероятност ще е налице най-рано лятото, струва ми се излишно толкова отрано да се пуска дискусия по този въпрос, с което да се разваля морала на замесените в борбата за промоция/изпадане отбори през настоящия сезон.

Още ли ти е високомерно?







Тема Re:нови [re: Meйджъp]  
Автор tonzosjustice (Red Or Dead)
Публикувано08.03.11 19:55



Вече не е така високомерно

, но...

капитаните на отборите много лесно мога да сондират отборите си сега или до края на април, а не да ги издирват по плажовете. Всеки капитан си има своя авторитет и едва ли хората ще го подведат. Дори да има леки издънки, те няма да са фатални.

Колкото за Б група трябва да се съгласиш с мен, че след първите кръгове 4-5 отбора дърпат на останалите 3-4, като последните няма за кво да играят, щото няма В група :). т.е. не могат да изпаднат, но не могат и да се борят за промоция. Излизат за спорта, цъкат си контроли все едно и тва е :) Докато при вас в А група всеки отбор има за кво да играе, няма да се аргументирам, ясно е :)
Така че дори да се спаси сезона сега и започнем пак с 2 групи, ОК, но това ще бъде бомба със закъснител. Казах достатъчно с този и предните постове. Трябва наистина да се търси промяна




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.