Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:35 27.06.24 
Футбол
   >> Футболни прогнози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ама бате...нови [re: AlexBG]  
Автор Such A Wonderful Life (just smile :)
Публикувано09.03.11 17:01



по-скоро да съм го проспал това ти предложение, но наистина не помня



никога не е късно за нещо толкова добро !

и ако тогава не е срещнало одобрение, то днес, с оглед фактите и реалната истуация, мисля, че това е като че ли най-разумния и спасителен вариант за играта

променят се фактите - променя се и мнението..
така би трябвало даправят интелигентните хора.....Само зомбитата (не нашите:) си държат на своето, с цената на всичко ....

така че предлагам дискусията да се насочи в тази посока ...а не диапазона на дузпата и псу и въображаемата единна висша лига, което пак казвам, за мен ще убие оконачателно играта...

на bluefan жена му

Тема Проблема сега е...нови [re: Such A Wonderful Lif]  
Автор AlexBGМодератор (PML Crusader)
Публикувано09.03.11 17:04



Че не върви да кажеш на 10 от 12 отбора от А-лигата, че не изпадат последните 2-ма, а последните 4-ма...
Или примерно последните трима, 4-тия отзад напред играе бараж с 2-рия от Б примерно...

Или каквото се реши...

Макар че аз лично съм съгласен и сега да се направи таква промяна - но само след гласуване от всички капитани най-малко... И поне 2/3 гласове за приемане...



Тема Re: Е да, ама...нови [re: Such A Wonderful Lif]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано09.03.11 17:10



Ако намалим бройката на А - ще я убием и нея...

Абсолютно заставам зад тези свои думи. Дори да приемем идеалният вариант на "А" лига с 10 отбора, при който всички са доволни и щастливи (включително и тези, които в името на всеобщото благо изпадат, въпреки че са се класирали над "чертата", както и тези, които на са влезли пак от същия алтруизъм, въпреки че са спечелили промоция), пак остава открит въпросът какво правим догодина, когато "Б" лига осиротее с още 2 отбора?! Пак ли свиваме "А" лигата и докога?!

С други думи, това е едно временно решение, което не решава нищо, а напротив опорочава и А-лигата, защото едно е сезон от 22 мача, съвсем друго е от 18 или по-малко... И не казвайте "златната среда", защото за 10 сезона такава така и не видях да се създаде. Отбори, които не се борят за нищо има само в "Б" групата последните 4-5 кръга максимум и то откакто се разтури "В" лигата и няма изпадащи...

Иначе тази година можехме да имаме две равностойни групи по 10 отбора - в резултат на това календарът щеше да е от 18 кръга, т.е. първенството щеше да свърши в началото на април, а шампионът да е ясен на 8 март.

Толкова. Ако пък мнението ми ти е прекалено субективно - питай и други ;)





Тема Re: Проект Висша лиганови [re: Maндop]  
Автор naja_haje ((не)познат)
Публикувано09.03.11 18:11



А като ще има тъч, що не помислите и за корнер? Време е да се съживи старото, но злато махленско правило - 'три корнера - дузпа' - мисля аз. Сигурен съм, че Вайпъра ще измисли подходящ регламент



A man only sees what he wants to see...

Тема МНЕНИЕнови [re: тepминaтop]  
Автор TlRO (Lucky)
Публикувано10.03.11 21:16



Аз лично считам, че формата на играта в този си вариант е достатъчно атрактивна за всички и формата е добър.

Не говорете, че играта замира заради формата.

Играта замира, защото никой не се опитва да я популяризира и да се стреми да доведе нови членове.
Ако малко се положат усилия в тази насока, тогава няма да се мисли за намаляване на групите.

Бандата беше изправена пред същата угроза след разделянето и на 3-ма и създаването на нов отбор, но след малко повече усилия доведохме нови 3-ма играчи, които на всичко отгоре се оказаха и доста стойностни и напълно заместиха напусналите.

А пък идеята на Фалка да създаде нов отбор беше супер добра откъм градивна гледна точка за ПМЛ. Той също доведе НОВИ трима в играта.

Помислете само, ако поне 10 човека се поразровят и доведат по 1-2 млади попълнения, тогава какво ще се получи........
Защото Алесандрона е напълно прав, че играчите започнали тази уникална игра преди 10-тина години не са същите.
Те са просто с толкова години по-възрастни и имат много повече и по-различни задължения.
Вярно е играят, но друго е да се влеят нови млади, надъхани и с малко задължения герои.

Затова вместо да мъдрите Разни Висши лиги, сливания и тям подобни, огледайте се около вас и започнете да популяризирате играта. Доведете нови попълнения и то не за вашите отбори, ами да се създадат нови такива.
Тогава ПМЛ ще има бъдеще.





Тема Re: !нови [re: TlRO]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано11.03.11 02:13



А пък идеята на Фалка да създаде нов отбор беше супер добра откъм градивна гледна точка за ПМЛ. Той също доведе НОВИ трима в играта.

Подкрепям напълно! Ако имаше награда за принос към ПМЛ, тази година щеше да отиде при Фалка и ко, с подгласници бандюгите! :))





Тема Така, ето и моето предложениенови [re: Гoнзo]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано13.03.11 10:38



За да може ПМЛ да просъществува и да се засили интереса, аз виждам нещата по следния начин:

1. Регистрация на марката ПМЛ - задължително просто, защото ако имаме собствен сайт, винаги някой ще го види и ще провери как е положението с правата - а ако са свободни, защо тоя някой да не земе ПМЛ и да не я разработи?

2. Задължително играта се качва на собствен сайт. Това би улеснило организацията, отделно ще бъдат съкратени правилниците, защото някои от правилата в тях са съобразени специфично с Дир-а. Според мен структурата на този нов сайт трябва да е подобна на тази на Дир-а, но да бъдат въведени определени автоматизации - във форума се подвизават много ИТ специалисти, нека те кажат колко би струвало горе-долу, да хващаме да съберем пари за проекта (тези, които не им е все едно какво ще стане с ПМЛ) и да се изнасяме.

3. Реклама - нищо не ни пречи да направим един банер и да го пуснем из по-популярните спортни (а и не само) сайтове в България. Това, естествено пак ще струва пари, но можем да свалим мизата например с договорки за реклама на тези сайтове в ПМЛ и т.н. - те ще си избият нещата щом се разбере за играта и почнат да проявяват интерес и други потребители. 100% това няма да стане толкова бързо, но съм убеден, че с времето ще има интерес.


Това е моето предложение - то значи комерсиализиране на играта, но това е нещо неизбежно, ако искаме да съществуваме и да се развиваме - няма как иначе да разберат за нас по-широк кръг от хора без реклама, а рекламата значи, че трябва да се инвестира, което пък от своя страна значи, че тези, които инвестират, нормално ще искат да си върнат инвестициите. И тъй като инвеститорите ще сме ние, тези които сега и тук играем, трябва да уредим и механизмите в тази насока. Адвокати във форума също има, нека и те се изкажат как би било най-добре - със създаване на АД ли, по друг начин ли - аз самият не съм достатъчно запознат, съответно не давам идеи в тази насока. Мисля, че участие в управлението на играта следва да има всеки, дал пари за развитието й - според количеството инвестиция, количество участие, като изключението следва да Мейджъра, който да държи търговската марка, щото ПМЛ е главно негово отроче. Толкова на кратко, този въпрос сме го дискутирали и с Мейджъра, знам че е категорични против, но считам, че това е правилният начин, затова и го казвам във форума. Другото е да действаме на дребно и на парче, включително чрез привличане на ентусиасти - аз досега колкото играчи съм привлякъл, всичките се въртят във форума само заради подсещанията ми - привличането трябва да стане с възбуждане на интерес, а досега по-добър начин от интригуваща реклама не е измислен.




Тема Сандо да ме извинявашнови [re: alessandron]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано13.03.11 11:28



ама нищо ново не предлагаш . Тия неща сме ги дъвчили много пъти .
Както казах , оттеглям предложението за лигата . Ще изчакаме до август и ако няма развитие към по светло бъдеще , ще обявим нашата позиция .


БОГ прощава ЛЕВСКИ НЕ

Тема Re: Така, ето и моето предложениенови [re: alessandron]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано13.03.11 11:56



Най-добре е сдружение, т.е. юридическо лице с нестопанска цел. Ако се стигне до този вариант, мога да изготвя документите за създаването му и за регистрацията на марката, без пари естествено. Но не се натискам, има и други колеги, ако са навити, нека те се занимаят с това.



Тема Re: Сандо да ме извинявашнови [re: Гoнзo]  
Автор Vendome (Duke)
Публикувано13.03.11 11:58



Така е, нищо ново, но май само такъв вариант може да спаси играта. Тук в дир-а, тя ще загине. Мога да докарам хора, но ще им писне с целия тромав сайт на дир-а. На наш си сайт, ще говоря с тези ора и повечето сигурно ще се ентусиазират.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.