Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:20 29.06.24 
Футбол
   >> Футболни прогнози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ПРЕДЛОЖЕНИЕ за СЪСТАВА на А и Б лига!!!нови  
Автор AlexBGМодератор (since 25.01.02)
Публикувано28.09.10 11:07



Привет клубари,

Драго ми е, че отново пиша в клуба и че виртуално пак се срещам с вас. Искам и да се извиня, че в последните няколко месеца бях неактивен модератор и член на ПМЛ - имам своите обективни и субективни причини, с които не е необходимо да ви занимавам.
Искам да подчертая, че не се отказвам от отговорностите си на модератор в този клуб, но ако смятате, че има други, които ще са по-активни и ще имат повече време за мод-ване: няма проблем да сдам "м"-чето. (Пиша това, защото някъде четох изказвания за модовете и каво вършели/не вършели.)

Сега по същество. Чета някакви варианти за Б-лигата този сезон (макар че точно сега нас Орфиците тя не ни вълнува), което ми напомни за следната моя идея и предложение.
Този сезон имаме 20 картотекирани отбора. И колкото и да му се иска на Мейджъра (а предполагам и на повечето от нас), ПМЛ няма да се разразства повече - дори и на ултра модерен сайт да се качи. Реалността е тази, фактите го подкрепят - с всяка година намаляваме все повече и повече. И няма как да обърнем знака. Затова според мен целта ни е да подържаме тази бройка отбори и да обновяваме и сменяме играчи, когато това се налага. Всичко друго химера.
Та тези 20 отбора в момента са разделени на 12 в А-лига и 8 в Б-лига. Не знам дали само аз мисля така, но моето мнение и предложение е от следващата година да изравним бройките отбори в двете лиги. И ето плюсовете, които мога да изредя в подкрепа на това:
- равнопоставеност на лигите откъм брой мачове
- повече свободни дати за: 1) нормален турнир Купа на ПМЛ; 2) дати за Купа на лигата, Суперкупата; 3) край на непрестанните препирни кога да почва сезона
- няма да обмисляме поредните варианти какво да правим с Б-лигата, ако догодина отборите са 7 (Уинърз са ми много съмнителни) или някакъв друг брой
- по интригуващ шампионат

Интригуващ, защото:
1. Тази година ще изпаднат повече отбори от А-лига, което до последния кръг ще запази интригата при изпадащите и повече отбори ще "треперят" за мястото си сред "елита"
2. Когато имаме вече по 10 отбора, спокойно можем да направим нещо по-раздвижено от Шотландското първенство по отношение на изпадащи/промотирани отбори. Защото според мен досега имаше дисбаланс в това отношение: 1+4 от 8 отбора (тоест 63%) се борят почти до финала в Б-лига, а от А - 2 от 12 отбора (17%)?!?!
3. По-голяма ротация на отборите от двете лиги.
4. Сигурно има и още...

Минуси - в последния момент, но мисля, че все пак има време за подобна промяна. Друго... - не се сещам, но предполагам, че могат да се намерят.

Осъзнавам, че едно такова предложение (ако бъде прието) почти със сигурност ни обрича на отпадане - все пак ние сме единствения отбор без опит в А-лига и при отпадане на 3-4 отбора вероятността един от тях да сме ние е много голяма. Надявам се, че това е достатъчно показателно за вас доколко съм обективен в предложението си.
Предложение, което наистина идва малко в последния момент, но ще се радвам, ако в следващите 1-2 дена споделите какво мислите.
В случай, че едно такова предложение срещне подкрепа - може да го гласуваме до петък. Защото ако има промени - със сигурност трябва да се случат преди началото на първенството (или в случая преди да започнат мачовете от първия кръг).

И моля, Мейджъра най-вече - да не протакваме нещата, ако въобще ще се случват...

'Айде чао от мен засега - ще гледам да съм малко по-активен тия дни, макар че (както казах и на Сандро и Мейджъра), до края на октомври съм доста зает.

П.С. Забравих да спомена и вариантите, ако предложението се приеме:
вар. 1 При Б-лигата нищо не се променя: шампиона + победител от баражите. От А-лига отпадат последните 4;
вар. 2 Б-лига пак не променена, от А отпадат последните 3-ма, а 8-мия и 9-тия играят бараж за оставане (не знам как са датите обаче);
вар. 3 Ами май няма без да излезнем много от датите. Иначе може победителя от баража в Б да играе с 9-тия или загубилия баража в Б да играе с 8-мия допълнителен бараж.
Ако се сетите нещо друго - казвайте... Мисля, че този сезон няма да имаме много опции. Но при равен брой отбори през следващия наистина можем да направим много интересна от към отпадане/промотиране ПМЛ - варианти много...



Тема Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ за СЪСТАВА на А и Б лига!!!нови [re: AlexBG]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано28.09.10 11:36



Първо да кажа, че предложението не е лошо, даже принципно го подкрепям, обаче е закъсняло. Защо - защото за да влезе бързо в действие, ще трябва бързо да се организираме, а това е невъзможно да стане (справка - три седмици седя тема с покана за Конгрес, накрая отидохме трима души). За бързо действие е необходимо решение само от модовете, а това може да доведе до поредната препирня, защото капитаните на всички отбори като нищо няма да са съгласни такова решение да се вземе без да се допитаме до тях - а хората, както е ясно, не четат нищо, дето не е свързано с техния отбор.

Едно ясно правило като това за ПСУ докара толкова грешки само заради нежеланието да се прочете и вникне (как например Резачките не се объркаха в първата контролна седмица, когато всеки от тях би ПСУ, а после никой не се сети една думичка да махне под презумцията "ма то е ясно"), та що остава за цялостна промяна. Не искам да звучи грубо, обвинително и т.н., но това лято ДВА ПЪТИ имаше покани за Конгреси КЪМ ВСИЧКИ и в двата случая дойдоха шепа хора - факт. Така че сега или ние, модовете, почваме да взимаме решения за бъдещето на играта без да гледаме кой ще е против и ще мрънка, или зарязваме цялата работа - нещо, което ще успокои много и нашите нерви, моите със сигурност.




Тема Re:нови [re: AlexBG]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано28.09.10 11:50



Мнението съм си го казал още при предишното обсъждане на същото предложение - ПРОТИВ!

Всъщност големият минус на предложението е, че така пропада и А-лигата. Че Б-лигата пропада с всеки изминал сезон заради намаляващия състав, е повече от видно, но трябва ли и А-лигата да я подлагаме на този процес, и то зорлем?!

И в крайна сметка по-важното беше да обсъдим как тази година ще запълним календара на Б-лига, а не как догодина да разредим календара на А-лига.





Тема Не е късно...нови [re: alessandron]  
Автор AlexBGМодератор (since 25.01.02)
Публикувано28.09.10 12:06



Защото не е необходимо да има конгрес... Да не би като решавахме формата на Купата на ПМЛ да имаше конгрес?
Просто може утре към края на деня да пуснем една анкета, в която могат да участват само мениджърите на отборите + 5-те модератора (тоест с два гласа, ако са и мениджъри) + допълнителен глас на Мейджъра като ПМЛ икона... И ако съберем над 2/3 гласове зачитаме гласуването... Ако няма - не се зачита... А самото гласуване - 50%+1 един глас решават дали се приема или не...
Симпъл ес дет... Стига да има желание за подобно нещо - откровено казано, очаквам повечето отбори от А-лига да не го приемат (дори и с "доводи" като закопаване и проваляне на А-лигата?!?!?!?!?!?)...



Тема Ами... взел съм отношение...нови [re: Meйджъp]  
Автор AlexBGМодератор (since 25.01.02)
Публикувано28.09.10 12:11



По въпроса... 'Дето се казва - топката е в твоя двор...

П.С. Към Сандро - обсъжданите промени за промяна календара и формата на Б-лигата да не би да ги вземем с Конгрес?! Не му се кахари толкова на Конгреса... ако искаме да има такъв, то той трябва да се случва някъде около февруари-март, когато още има интерес и интрига около ПМЛ (а не лятото, когато всеки си има някакви планове, а и времето вече е по-топло, дните по-дълги и респективно времето за подобни ПМЛ ангажименти - по-малко), когато има някаква яснота какво се случва през сезона и какво трябва да се коригира... Тогава е най-добре да има конгрес и тогава има доста по-голям шанс да се съберем дузина, че и повече хора...



Тема Re: Не е късно...нови [re: AlexBG]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано28.09.10 12:21



Батка, повтарям - ТРИ СЕДМИЦИ седя закачена тема за СРЕЩА - ТРИ. Интересът беше от 7-8 души. Сега ще слагаш тема за промяна на състава на "А" лига и ще чакаш за три дни да ти се съберат посочените от теб цифри и да вземем решение - верно много си се откъснал от ПМЛ






Тема Re: Ами... взел съм отношение...нови [re: AlexBG]  
Автор alessandronМодератор ()
Публикувано28.09.10 12:26



Шанс да се съберем на Конгрес 20+ души няма. Истината е, че всеки тук знае да критикува и да мрънка, но дойде ли време да се вземат решения и да се свърши малко истинска работа, няма никой. Оправдания винаги ще се намерят, когато няма желание



п.п. Средата на септември все ми се струва, че не е лятото, дните не са чак толкова дълги и съответно не е и толкова топло Началото на юни да кажем малко повече отговаряше на това описание, но в крайна сметка два пъти пробвахме, резултатът - вижда се. Дори шампионите не пратиха никой да си вземе трофея ебати, за какво говорим изобщо?

п.п.2 Конгрес февруари-март е още по-нвеъзможен, щото всяка седмица има ПМЛ т.е. организация, оправяне на бакии, пускане на прогнози. Ще дойдат точно толкова хора, колкото и извън сезона. А и за мен е далеч по-правилно веднага след сезона да се жертва малко лично време и да се поработи, но никой не иска. ПМЛ е игра за всички, но става така, че всички искат да играят, ма никой не ще да поддържа - малко като всички ядат, никой не работи, за да има какво да се яде. Такива ми ти работи ...


Редактирано от alessandron на 28.09.10 12:37.



Тема Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ за СЪСТАВА на А и Б лига!!!нови [re: AlexBG]  
Автор falkenbach (ракия по пладне)
Публикувано28.09.10 13:18



не съм съгласен, че ПМЛ-то е умряло.
т.е. за мен е динамична величина.
и именно затова не е нужно да се изравняват бройките, защото съм убеден, че догодина едва ли ще са 20 отборите точно. може да са по-малко, но може и да са повече.



Тема Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕ за СЪСТАВА на А и Б лига!!!нови [re: AlexBG]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано28.09.10 15:30



Аз лично съм твърдо против по съображенията на Мейджо - Б група е очевидно пропаднала и въобще не съм убеден, че догодина ще събере и 8 отбора. Не виждам никакви основания да се намалява А група, която поне към момента се задържа на някакво смислено ниво. По-скоро ако догодина няма поне 6 отбора за Б група, което го виждам като много вероятно, да се обединят двете групи, да се премахне Купата и да се играе само шампионат и това е. Аз смисъл от осакатяване на А група не виждам. Само заради някакво самоцелно спасяване на умиращата Б група.

Иначе не подкрепям и предложението за делене на Б група на две четворки - за какъв чеп ще играят отборите от долната четворка? Особено като се има предвид, че разликата между четвъртия и осмия примерно може да е някакви си 3-4 точки, които се стопяват за кръг-два. Като искате атракция - система НБА с плейофи 1-8, 2-7, 3-6 и 4-5. В един мач с домакинство на по-предно класирания. Запълваме календара точно - 21 мача.



Тема Re: Не е късно...нови [re: alessandron]  
Автор fc_bayern (Sharpshooter)
Публикувано28.09.10 18:15








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.