Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:30 01.07.24 
Футбол
   >> Футболни прогнози
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Минитурнир за световното  
Автор The_Anfield_lron (Liverpudlian)
Публикувано01.06.10 18:30



Отборът на Мумиите предлага на Федерацията и всички отбори от ПМЛ, желаещи да се влючат да бъде организиран блиц минитурнир с мачовете от групите на Световното. Финала може да е с мачовете от осминафиналите.

Заявка за участие и предложения за провеждането на турнира поствайте в тази тема.

mirror of the mirror


Тема Re: Минитурнир за световнотонови [re: The_Anfield_lron]  
Автор Bars (работофобик)
Публикувано01.06.10 23:01



Добра идея, но като гледам клубът е доста поумрял, и освен вашия отбор май всички други са разпуснати. По-скоро някаква Мания може да спретнем, макар че предвид 15-те човека дето я играхме през сезона също не съм оптимист...





Тема Re: Минитурнир за световнотонови [re: Bars]  
Автор The_Anfield_lron (Liverpudlian)
Публикувано02.06.10 00:10



А, мисля, че още влизат хора с надеждата някой да пусне добра игра за световното.
Най-малкото може да участвате вие, за да се обигравате, Въздушните като шампион, Резачките като подгласник, Орфиците като шампион на Б група и Примусите като почти класирали се:)
И ще станем 6 отбора.
Утре ще гледам да намеря време и да се свържа с Федерацията, за да обсъдим възможностите.

mirror of the mirror


Тема Re: Минитурнир за световнотонови [re: The_Anfield_lron]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано02.06.10 00:51



Ние не знам дали ще съберем целия тим, но аз съм склонен да се пусна в играта и като гост-участник, ако измислите добър формат ;)



Тема Re:нови [re: The_Anfield_lron]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано02.06.10 02:05



Приветствам идеята. Ама метни някакви идеи за формата.
Изборът на мачове е основата на играта, а такъв дефакто ще отсъства за световното заради стеснения избор. Но може да се измисли някакъв формат с намалени състави, без вратари и фиксирани мачове.

Нашият отбор е разпуснат по плажовете, но моя милост изразява желание да се включи към някоя сборная репрезентация ;)

Иначе предлагам име на турнира "ПаМела ВеЦе Куп"... А може и "Вувузела Мастерс"





Редактирано от Meйджъp на 02.06.10 02:06.



Тема Re:нови [re: Meйджъp]  
Автор The_Anfield_lron (Liverpudlian)
Публикувано02.06.10 02:41



WC Купа да бъде тогава!
Ако не си съберете отборите със Стюарт може да заформите сборна формация "Чучурите" примерно

, и без друго доста бира ще се излее покрай това световно.
Мислех си WC Купата да се проведе в 3 кръга с мачовете от предварителните групи (за мач 1, 2 и 3 съответно) + финал с осминафиналите на световното.
В трите елиминационни кръга на ВЦ Купата госта да задава за потоци групите (ще видим по колко, защото над 4 вече ще е по-скоро изключване), а домакина дава мачове. Финала на неутрален терен.
В общи линии това е:)

mirror of the mirror

Редактирано от The_Anfield_lron на 02.06.10 02:43.



Тема Re:нови [re: The_Anfield_lron]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано02.06.10 03:28



Да, ама нещо не си представям как ще става избор-потоци при толкова стеснен брой от опции потоци/мачове?!?

Аз си мислех вариант с фиксирани мачове. Първата фаза на световното (общо 48 мача) се разделя на 6 кръга х 8 мача, финалът се играе с мачовете от осминафиналите. Мачовете за прогнозиране са фиксирани (няма избор-потоци и избор-мачове) и са еднакви за двата отбора. Разпределението по постове е по класическата схема. Турнирът може да мине и без вратарски пост, за да се окомплектоват повече отбори.
Така ми се вижда най-опростено, а и се получава нещо като "2 в 1" - отборна + индивидуална игра в едно. Тъпото в цялата работа е, че успехът ти в турнира е изцяло зависим от това с кой отбор си противопоставен в отделните кръгове (демек, абсолютно от шанс и късмет).
Между другото това е първообразът на ПМЛ - такъв, какъвто го играехме навремето в даскалото в индивидуален вариант :)))

Другият вариант е за 3 кръга от предварителната фаза (3 кръга х 16 мача), при които символичните домакини избират мачовете, без да има избор-потоци. Финалът е на мачовете от осминафиналите на неутрален терен. Този вариант ми допада повече, но тъпото е, че едните отбори ще имат 2 домакинства и 1 гостуване, а другите - 1 домакинство и 2 гостуване (това в случай, че се организират групи от по 4 отбора). Не, че е някаква болка за умиране де - важното е да се прогнозира и да става шоу :)))

Други идеи???

Иначе, ако Резо няма намерение да организира резачките за турнира, нека сформираме бъдещия шампион - отборът на "Чучурите" в състав: Резо, Мейджър, Стюърт и кандидат за слава по избор :)))







Тема Re: Минитурнир за световнотонови [re: The_Anfield_lron]  
Автор Vendome ()
Публикувано02.06.10 09:35



Съмнявам се Орфиците да се съберем за играта.



Тема Re: [re: Meйджъp]  
Автор The_Anfield_lron (Liverpudlian)
Публикувано02.06.10 09:36



На мен втория вариант също по- ми харесва.
Предлагам обаче той да е с вратарско участие, за да може да включим и Петела ние.
p.s. - сега видях и отговора на Вендом. Може би ако повечето отбори не могат да се събера, все пак първия вариант (индивидуалния) ще е по-удачен.
Предлагам да пуснем едно записване и до седмица да видим кои отбори/играчи ще проявят интерес, като след това определим формата спрямо това.

mirror of the mirror

Редактирано от The_Anfield_lron на 02.06.10 09:39.



Тема Re: [re: The_Anfield_lron]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано02.06.10 12:28



е, в краен случай и 4 отбора правят схемата: една група от 4 отбора, играещи по системата "всеки срещу всеки" в един мач, след това първите два играят финал, а останалите два - малък финал. Това е турнирна схема по системата "петльо" :)))






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.