Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:16 26.04.24 
Футбол
   >> Футболни прогнози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема [ПМЛ 2009/2010] Тема за обсъждания преди сезонанови  
Автор PMLeagueМодератор (федерация)
Публикувано30.07.09 11:05



Здравейте.

Нека всеки, който има някакви идеи и предложения за новия сезон в ПМЛ, да ги постави на обсъждане в тази тема.

Мисля тази година да стартираме в средата на септември (Суперкупа на 13/19 септември и първи кръг на 20/26 септември). За целта всичко (нововъведения, състав на групите, картотеки) трябва да е ясно най-късно докъм 10 септември, за да започнем нормално и да не се стига до отлагания. Този сезон нямаме много резервни дати заради световното първенство идното лято.





Тема Re: [ПМЛ 2009/2010] Тема за обсъждания преди сезонанови [re: PMLeague]  
Автор falkenbach (1x2)
Публикувано14.07.09 23:58



екстра, колкото по-рано толкова по-добре.

аз нямам конкретни предложения за изменението на играта, засега.

единствените неща, които искам да се наблегне е засилването на домакинския фактор и по-строгите наказания за непускане на потоци и мачове и повторното нарушение.

Редактирано от falkenbach на 14.07.09 23:59.



Тема Re: [ПМЛ 2009/2010] Тема за обсъждания преди сезонанови [re: PMLeague]  
Автор Vendome ()
Публикувано30.07.09 11:05



Предлагам вече дъвканата идея за въвеждане на позиция на заместник-мениджър на отборите, който при отсъствие на мениджъра да го замества.



Тема сроковетенови [re: PMLeague]  
Автор KlLL HRlSTOLOFF (bullet him !)
Публикувано08.08.09 23:16



предлагам съкращаване на срока за нападателни прогнози в събота, с оглед на това вратарите да не изпадат в супернеприятна позиция да кибичат в събота до 14:00 , докато противниковите нападатели се наканят да пускат....

и без това сроковете в момента са прекалено раздути времево, особено за нападателн прогнози

предлагам крайния срок за нападателни прогнози да бъде до събота 10:00 часа ! без твърди и меки срокове
и нападателни, пуснати след в събота след 10:00 да не се зачитат ....
мисля ,че промеждутъка от четвъртък 15:00 часа до събота 10:00 часа е предостатъчен за нападателни прогнози



Тема предложение за автоголнови [re: PMLeague]  
Автор KlLL HRlSTOLOFF (bullet him !)
Публикувано08.08.09 23:29



предлагам следното:
ако даден отбор сгреши знаците на повече от половината от прогнозираните от него мачове в дадена среща в ПМЛ, то същия отбор да си отбелязва автогол

неведнъж сме ставали свидители на мачове, в които даден отбор прави маса сватбарски шутове далече от истината, но с един-два резонни гола от по 1:0/1:1 печели срещи или точки ....

мачовете, избити от съперниковия вратар няма да се взимат впредвид
т.е - имаме следния пример :

един отбор играе даден мач с 16 валидни прогнози....
накрая се оказва ,че играчите са сбъркали знаците в 9 мача или повече .....10, 11, 12 .....до 16 - в този случай отора си отбелязва автогол

ако не се приеме варианта за повече от половината валидни прогнози , то може и да се стесни периметъра на нехванатите знаци , примерно до 2/3 от прогнозите, но тогава пък изчислението ще е по-трудно
тоест- ако един отбор има 2/3 сгрешени знаци - автогол.....

кажете какво мислите за идеята
според мен ще се вкара елемент на атракция в играта
все пак, автоголовете са неделима част от нея и са яко шоу елемент





Тема Re: сроковетенови [re: KlLL HRlSTOLOFF]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано09.08.09 15:17



Аз съ за . Това отдавна трябваше да се промени .


БОГ прощава ЛЕВСКИ НЕ

Тема Re: предложение за автоголнови [re: KlLL HRlSTOLOFF]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано09.08.09 15:25



Против . Така доста от отборите ще спрат да търсят изненадите .
По удачен вариант е да се търси автогол в еднаквите тройни прогнози . Така шнсът някой случаен автогол да реши мача е по малък . Иначе пример :
1:0 , 1:0 , 1:0 да се брой 2 гола + 1автогол .


БОГ прощава ЛЕВСКИ НЕ

Тема Re:нови [re: KlLL HRlSTOLOFF]  
Автор Meйджъp (грингос)
Публикувано10.08.09 10:52



Съгласен съм да има автогол, но при други условия, и по важното - да настъпва при защитни действия на потърпевшия отбор, иначе се губи логиката.
Относно знаците, най-добре да не са определящи при каквито и да е правила в играта. Все пак ПМЛ е организирана около точните резултати, не около знаците. Пък и малкото познати знаци не винаги са доказателство за сватбарщина в нападение. Пример: играете 16 мача с по 1:0, а повечето свършват 0:0/1:1 - резултатът е, че имате малко познати знаци, но много положения/греди.

За сроковете съм съгласен да се издърпат, ако идеята получи подкрепата на широк кръг играчи, но при условие да се запази мекият срок. Но честно казано съм малко притеснен, че една такава промяна ще стане причина за увеличаване на мачовете с непълен състав, а може би и служебните загуби. От наблюденията си досега не съм забелязал да има кой знае какъв проблем с вратарите, докато във всеки кръг има средно по 4-5 човека, които хващат последния влак с "мекия" срок, а един доста голям процент пускат в диапазона 10-12 часа.
Може да се даде някакво допълнително предимство на вратаря в допълнителния срок - например, да има възможността да избива преди нападателя, а нападателят да не може да играе вече избитите прогнози.



Като построиш къщичка за пиленце, тогава ще дойдеш да ми говориш!

Тема За сроковете...нови [re: Meйджъp]  
Автор AlexBGМодератор (since 25.01.02)
Публикувано10.08.09 16:43



Наистина и моите наблюдения са, че доста играчи пускат между 10-12 часа и то дори между 11 и 12... И допълнително има изоставащи, които пускат в "мекия" срок...

Та се хващам за последното изречение на Мейджъра... Според мен е по-добре да се направи следното:
1. След 12:00 вратаря може да пуска избивания.
2. Играч, който пусне след вратаря (и след 12:00 часа разбира се), освен че получава ЖК, няма да има право да прогнозира срещи, върху които вратаря вече е направил избивки (или ако прогнозира, ще са невалидни прогнози - засада или фаул в нападение, или както искате го наречете).



Тема Ще трябва да ровя в старите теми...нови [re: PMLeague]  
Автор AlexBGМодератор (since 25.01.02)
Публикувано10.08.09 16:52



Че май имаше и други предложения, ама вече съм забравил...

А за старта - не съм си правил труда да изготвя цялостна програма на първенствата, но пак имам подозрения, че ще сме със сгъстен график... Все пак - гледам вече почти всички стартираха миналия уикенд, а след тази седмица май само Италия, Испания, Гърция и Португалия...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.