Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:54 12.06.24 
Футбол
   >> Футболни прогнози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
Тема ПМЛ: Тема за дискутиране на правилниканови  
Автор PMLeagueМодератор (федерация)
Публикувано03.02.07 13:20



Идеята на тази тема е да отбелязваме и по възможност да изчистваме всички неизяснени, противоречиви или несправедливи моменти в правилника на ПМЛ.

Предложения през сезона:

1) Предложение на Редо за преразглеждане на позволените брой избивки на вратар, пуснал в средата на мача.

2) Казус за третиране на случаите с некоректно изпълнени дузпи.

3) Предложение на Резо за преразглеждане на правилото за отлагане на мач в условията на мачове с вратари.

4) Предложение на група участници за увеличаване на А-лига на 14 отбора.

Засега ги отбелязвам като точки. По-късно ще разгледаме и вариантите. Чувствайте се свободни да разисквате горните и добавяте нови.

~ ~ ~

Предпоследно:
(Някои промени, за които, мисля, няма никакви противоречия)

1. Промяна на правилото за отсъждане на дузпа.
Отпада правилото да се отсъждат две дузпи в мачовете на неутрален терен, ако отбор не пусне едновременно избор-потоци и избор-мачове. В новия вариант правилото придобива вида:
- Дузпа се отсъжда срещу отбор, който има 3 или повече некоректни или липсващи потоци/двойки мачове в избора на потоци/мачове.

2. Промяна на правилото за "допълване на прогнози"
Жълт картон за допълване на липсващи или некоректни прогнози се отсъжда на състезател само в случаите, когато същият носи пряка вина за това. В случаите, когато допълването на прогнози е в резултат на външни причини, картон не се отсъжда.



Редактирано от PMLeague на 27.02.07 13:17.



Тема Re: Предложения за допълнениянови [re: PMLeague]  
Автор PMLeagueМодератор (федерация)
Публикувано03.02.07 13:44



Две неща, за които се сетих докато си оправях Главната тема:

1) Състезател, изтрил валиден постинг с прогнози да се наказва с директен ЧК и анулиране на повторно пуснатите прогнози без право на участие в мача.

2) Отпадане на опцията за редактиране в 30-минутния срок при пускане на прогнози след Срок 3 (събота между 12:00 и 14:00).

Мисля, че са "загатвани" и в миналото, но да ги натъртя и сега.

А следното е загатвано многократно, но май липсва като точка от Правилника:

3) При дублиране на пост се зачитат прогнозите на състезателя, посочен като титуляр в стартовия състав за мача. При липса на стартов състав се зачитат прогнозите на по-рано пусналия състезател.
Това е ясно, но:
При дублиране на пост след изтичане на Срок 3 (събота, 12:00) се зачитат прогнозите на по-рано пусналия, независимо дали дублиращият е бил посочен като титуляр.

Кратка аргументация за горните:

1) Опит за умишлено заблуждаване, който трябва да бъде наказван най-строго.

2) и 3) Своеобразно наказание за пропусналите основния срок и главно за улесняване на вратарите (да не им се налага да изчакват до края на допълнителния срок за евентуални рокади в прогнозите на съперника, когато вече има валидни такива).





Тема Re: ПМЛ: Тема за дискутиране на правилниканови [re: PMLeague]  
Автор vogelfrei (LWTUA)
Публикувано03.02.07 13:47



- при изминали поне половината от прогнозите на съперника, вратарят да няма право на избивки;

- анулиране на неправилно изпълнената дузпа;

- какво беше предложението на Резо?

Малко глупаво е след като главната тема се оправя в понеделник, а интересът към играта стремглаво пада, да мислим разни сложни правила за 1-2 случая.



Тема Re: Предложения за допълнениянови [re: PMLeague]  
Автор vogelfrei (LWTUA)
Публикувано03.02.07 13:50



А как ще докажеш, че някой е изтрил валиден постинг, с принт скрийн ли?:) И освен това къде е гаранцията, че постоянно има дежурен мод, който да гледа кой какво пуска, че и кога го е изтрил и т.н.

За 2. и 3. съм съгласен.



Тема Re: ПМЛ: Тема за дискутиране на правилниканови [re: PMLeague]  
Автор A.B.Mapтынoв (Легендарный)
Публикувано03.02.07 14:28



ами аз по казуса с вратарите. Не мога да разбера това правило вратаря да пуска до Неделя 00:00. Все едно да почне мача Пирин - ВИхрен и вратаря на вихрен да влезе в игра към 38мата минута ... Не мога да си го обясня ?!?!? Като е изтървал срока - сори, без вратар. За целта да се премахне мекия срок от 12:00 до 14:00 и така вратаря ще има достатъчно време от 12:00 до 16:30 да влезе (при условие , че е уведомен за това) и да си пусне избивките



Тема Re: Предложения за допълнениянови [re: PMLeague]  
Автор Гoвopитeля_нa_OcтAнaлитe (които трябва :))
Публикувано03.02.07 14:29



1) Състезател, изтрил валиден постинг с прогнози да се наказва с директен ЧК и анулиране на повторно пуснатите прогнози без право на участие в мача. - не, защото аз не виждам в това "Опит за умишлено заблуждаване, който трябва да бъде наказван най-строго" - защо пък опит за умишлено заблуждаване и на кого? В кои случаи може да се изтрие валиден постинг с прогнози:

- ако някой пусне с ника на друг и се усети и изтрие постинга, както стана наскоро. Кой ще бъде наказан тогава? Не нарушилият правилата, а другият играч. В това няма смисъл.

- ако някой иска да направи мръсно на друг - и това се е случвало; пак ще го отнесе който не трябва.

- ако състезателят е объркал поста или е пуснал едновременно със съотборник на друг пост и пр. - тогава пък няма никакъв смисъл да се наказва.

- ако състезателят е забравил, че е пуснал, и пусне втори път - и това се случва с хора, на които им е натоварено ежедневието (и на мен се е случвало, не в ПМЛ, но все пак) - пак няма смисъл да се наказва.

- ако... хъм-хъм... ако редактира след 12:00 всъбота - но за това си има друго предложение по-горе.

- ако двама или повече играчи пускат от един компютър, без да нарушават правилата, и някой от тях забрави да излезе от ника на предишния - и това също се е случвало и няма смисъл от наказание.

- не се сещам за друг случай на триене на постинг с прогнози. Федерацията е по-запозната и може да допълни списъка. Но мисля, че въвеждане на такова наказание ще ощети невинни играчи.

--------------
Комуникацията е майка на общуването. (Е. Дюлгеров)


Тема Re: Предложения за допълнениянови [re: Гoвopитeля_нa_OcтAнa]  
Автор PMLeagueМодератор (федерация)
Публикувано03.02.07 14:42



Ако някой реши да редактира извън позволеното време. И тъй като редактирането се хваща мигновено, а триенето - трудно, то това си е един класически пример за заблуждаване на организаторите.

Не случайно съм казал "валидни" прогнози. В повечето случаи, които си посочил, става дума за невалидни прогнози, а там триенето даже е желателно.





Тема Re: Предложения за допълнениянови [re: Гoвopитeля_нa_OcтAнa]  
Автор falkenbach (никога роб)
Публикувано03.02.07 15:23



има и друг случай! например преди време пуснах прогнози като отговор на разпределението, вместо на темата за мача. и понеже не си бях и написал и поста и автоматично получавах жълт картон и за да избегне си изтрих постинга и пуснах всичко наново!



Тема Re: ПМЛ: Тема за дискутиране на правилниканови [re: A.B.Mapтынoв]  
Автор Гoнзo (Гладиатор)
Публикувано03.02.07 15:29



Да се премахте "твърдия" срок от 12-14 ч. Неможе вратаря да кибичи целия ден пред компа за да чака някой да се "накуми" да пусне прогнози.
Вратаря да пуска до началото на първия мач .
Най строги наказания за капитаните които пускат състави а в последствие прогнози пускат съвсем други хора (справка : последните ни три мача).


БОГ прощава ЛЕВСКИ НЕ

Тема Re: ПМЛ: Тема за дискутиране на правилниканови [re: PMLeague]  
Автор Stuart (sir)
Публикувано03.02.07 16:07



Скоропостижно си давам пас.



Иначе по същество.
1. Предложението на Редо конкретно не го помня, но прочетох нещо по-добро според мен - премахването на срока "събота 12:00-14:00" за пускане на нападателни прогнози. Твърд ли мек ли какъв беше там. И вратарите ще имат достатъчно време 12:00-16:30. Според мен достатъчно време я караме с преходните мек и твърд, време е да втвърдим мекия.

2. За дузпите си казах и няма да повтарям. Или анулиране на неправилно бита дузпа, или значително наказателно стесняване на диапазона. Плюс ЖК естествено. Аргументите съм си ги изложил по другите теми.

3. Отлагането на мачове, служебните загуби и т.н. според мен са си перфектно уредени в "правилника". Няма нужда от излишно усложняване.

4. ПРЕДЛАГАМ следното. Поради перманентно неточния подбор на мачове в зелените потоци, предлагам отборите-домакини да имат правото да избират мач, който според правилата би трябвало да бъде включен в списъка, но по някакви причини (невнимание, гледане на грешни класирания и т.н. от страна на модовете) не е включен. Естествено, съпроводен с кратка аргументация от страна на капитана на домакините под формата на класиране към определена дата (датата, към която модовете съставят списъците с мачовете или датата на класирането, което гледат).

5. ПРЕДЛАГАМ избор на нов модератор.

6. ПРЕДЛАГАМ избор на съвет, който да се занимае със съставянето на един хубав, ясен, точен и строен Правилник, на който да не слагам вече кавички. Това е по идея на Мейджъра, аз го подкрепям напълно.

7. Друго ако има, ще кажа.

8. Сетих се. Подкрепям фалка за премахването на В група и увеличаването на А, ако е възможно. Схеми не ми се мислят сега, ако има подкрепа ще се включа по-нататък.

Редактирано от Stuart на 03.02.07 17:19.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.