Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:17 28.04.24 
Футбол
   >> Футболни прогнози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема *** РАНКЛИСТА КЪМ КЛУБА ***нови  
Автор safin (предизвикателен)
Публикувано23.09.03 20:16



След доста дебати и дълги безсънни нощи, дуета saf&Viper
изведе ранглиста по всички индивидуални игри, обявили крайно официално класиране проведени в клуба!



Тука няма да я пускам цялата, а и не е приятно за по-слабите потребители ;)

пълната ранклиста можете да си я изтеглите в Excel формат от

Особенното е, че всеки започва с 2000 служебен рейтинг и всяко задминаване на противник в дадена игра му носи по-висок процент на спечелени победи.

Когато сте на 1-во място в игра вие ще вземате 700 единици повече от средния рейтинг на противниците ви в играта!
Ако сте последен вземате -700 единици от средния рейтинг на противниците ви (ясно е че ако броя на хората преди вас е равен на броя на хората след вас, представянето ви в тази игра е равно на средния рейтинг на противниците ви)

Служебния рейтинг влиза с тегло равно на броя на активните потребители през последната година.
За активен потребител се смята всеки който е участвал в поне 1/2 от сезона в коя да е официална игра.

Рейтинга ви от конкретната игра влиза с коефицент равен на броя на играчите - 1 (не играеш сам срещу себе си). Т.е. приема се, че в крайното класиране на тази игра всички преди вас печелят срещу вас, а вие печелите срещу всички които са останали след вас. Реално броя на партиите ви (двубоите ви) е равен на броя на играчите минус единица.

Примери има във файла, закачени са два. Има и празна бланка за пресмятане на коефицента ви по данни зададени от вас (не забравяйте за средния рейтинг на играта вече е различен от 2000)

Ето и за любителите на емоциите фаворитите в Puntersa за 2003/4

First Division

Average Rating = 2179


1 Jair...... 2389
2 Viper X... 2347
3 safin..... 2300
4 hahavia... 2223
5 GOA....... 2162
6 bobby68... 2148
7 don_flo... 2142
8 терминатор 2110
9 falkenbach 2106
10 Darkseed.. 2085
11 Roonex.... 2079
12 tiranozavar 2061

.
.
.

Second Division

Average Rating = 1979


1 Кума Лиса.. 2257
2 DON_DIEGO.. 2221
3 NuFc....... 2109
4 ZeppeR..... 2093
5 ONE........ 2069
6 slavo...... 2031
7 Obi Wan.... 1938
8 Shankly.... 1876
9 Redondo.... 1870
10 sheva...... 1821
11 КРЕЙЗ...... 1758
12 Libertado.. 1705

.
.

Разбира се не претендирам ранглистата да е кой знае колко обективна, защото има доста хора които се отказват към края на сезона и затъват неоснователно :(
Все пак се предполага, че поне в челото е що-годе реална ;))

Когато се отказвате гледайте да е преди да е минал полвината сезон :)

В пънтърса трябва да оправим некой проблеми, дефакто за 2-3 кръга човек може да закъса и предлагам да не се изключват юзери след 3-ти кръг!!!
Реално се раздават по 10 точки след всеки кръг и едно отказване от играта си е предаване!

Плюс това не върви някой waiting да скочи директно в 1-ва дивизия ;))
А и за втора пак предлагам същото. Нека всички са равноправни а тези които фалират си получат наказателните точки за ранглистата, а не да се махат защото не са играли 1/2 от сезона ...

МОЛЯ ВСИЧКИ ОРГАНИЗАТОРИ НА ИГРИ, ДА ОБЯВЯВАТ ВЪВ ВСЕКИ КРЪГ НА ИГРАТА ИМ,
ДАЛИ ТЯ ЩЕ ВАЖИ ЗА КЛУБНАТА РАНГЛИСТА и ПО-ВАЖНОТО -
ДА ДОБАВЯТ ГРАФА ПРОГНОЗИРАНИ МАЧОВЕ(кръгове) от играча!!!
Това е важно, защото всеки играл с повече от половината МАЧОВЕ/КРЪГОВЕ в конкретната игра НЯМА ДА БЪДЕ ЗАЧЕТЕН В ОФИЦИАЛНОТО КРАЙНО КЛАСИРАНЕ КЪМ ИГРАТА!!

(т.е. представянето му в нея няма да се зачита за рейтинга му в клубната класация)



Тема НЕ Е ЧЕСТНОнови [re: safin]  
Автор kenny mccormick (tacos&burritos)
Публикувано23.09.03 20:23



ЗАЩО НЕ ВКЛЮЧИХ ОНОВА КЛАСИРАНЕ ОТ КАРТИНГА В КРАСНА ПОЛЯНА КОГАТО ЖУЖИ БЕ СМАЗАН ОТ МЕН.!!!


NEMA PUCHI GANJO

Тема Re: *** РАНКЛИСТА КЪМ КЛУБА ***нови [re: safin]  
Автор DON_DlEGO (GOD HAND)
Публикувано23.09.03 20:46



1. Това е важно, защото всеки играл с повече от половината МАЧОВЕ/КРЪГОВЕ в конкретната игра НЯМА ДА БЪДЕ ЗАЧЕТЕН В ОФИЦИАЛНОТО КРАЙНО КЛАСИРАНЕ КЪМ ИГРАТА!!

тва не го разбрах ...


2. И що мене ме няма в ТотоГор за миналия сезон?

Редактирано от DON_DlEGO на 23.09.03 20:52.



Тема Re: *** РАНКЛИСТА КЪМ КЛУБА ***нови [re: safin]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано23.09.03 22:31



Не си разбрал, НИКОЙ НЕ ОТПАДА И НЕ МОЖЕ ДА СЕ ИЗВАДИ ОТ ИГРАТА ПО СРЕДАТА НА СЕЗОНА, ако някой пропусне 3 последователни кръга, автоматично бива изваждан, т.е. няма право да прогнозира повече, но остава в класирането на последно място, като обаче местата за промоции се увеличават с едно... вярно, че не съм го обяснил много добре там де...

I just want to win, it's as simple as that.
-Roy Keane


Тема така трябва :)нови [re: Viper X]  
Автор safin (предизвикателен)
Публикувано23.09.03 22:32



добре че се уточнихме



Тема що не се обади бе човекнови [re: kenny mccormick]  
Автор safin (предизвикателен)
Публикувано23.09.03 22:33



голяма услуга щеше да ни направиш



Тема Re: *** РАНКЛИСТА КЪМ КЛУБА ***нови [re: safin]  
Автор ZeppeR (Гоооооо6кЪууууу)
Публикувано23.09.03 23:00



ай деба
ако бях играл в повече игри по напред ли щях да бъда бе....аз само в 3....

whocaresifmyspacebarisnotworking?!?


Тема Това не е реално!нови [re: safin]  
Автор ПънМодератор (екс-Мейджър)
Публикувано23.09.03 23:04



С цялото ми уважение към вашия труд, но тази ранглистта въобще не е реална! Е, поне имаме някаква основа. Почвайте да дялкате по нея, щото сегашното не е сериозно просто :)



Тема кат криво огледало е... [re: Пън]  
Автор Kyмa Лиca (хитра лисица)
Публикувано24.09.03 00:20



неприятното е че се толерират 'масовите играчи'-т.е. тези играещи в повече игри.защото просто сметка-показва че колкото повече цъкаш прогнозирайки-и на теория,пък и практически-толкова повече хора можеш да минеш.и тук идва въпроса:това анкета кой в повече игри играе ли е,или Ранглиста на Клуба?ако имаше нещо което да уравновесява нещата-например-колкото юзърчета са те минали-толкова точки да ти се махат-класацията щеше да придобие малко по реален облик.
трудът на сафин и вайп бива оценен от мен(ква маса статистики са минали-не е истина просто)-но наистина това не е реално(сори че ти вземам лафа;>>>).
действително е интересно да гледаш,как един TSV(нищо персонално)е играл в две игри-не е спечелил нито една,нито има някакъв медал.но е пред мен-а аз съм играл в една игра и съм я спечелил.а от своя страна Анфо не го виждам в ранглистата,при положение че той има спечелени две игри(което-поне както го виждам аз-трябва да е пред мен)!може да не влизат миналите сезони(по някакъв начин) в ранглистата-но аз останах с впечатления че това е Ранглиста на Клуба(въобще,не за този сезон).доста объркана работа...и една неособено реална класация
все пак-кат за безплатен обяд толкова.и да благодарим че са си изгубили времето,че да имаме за кво да лафим.
Пък и съм си много доволен от мястото дет са мъ класирали

Редактирано от Kyмa Лиca на 24.09.03 00:36.



Тема Re: кат криво огледало е... [re: Kyмa Лиca]  
Автор Viper X (just a snake...)
Публикувано24.09.03 00:45



не е точно така... използвана е методика близка до тази, за определяне на ЕЛО коефициентите на шахматистите. Ако играеш в 15 игри и си под средата в повечето от тях - повярвай ми, въобще няма да си в челото :))

I just want to win, it's as simple as that.
-Roy Keane



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.