Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:48 28.09.24 
Футбол
   >> Футболни прогнози
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Прогноза: България-Белгия - твърда двойка!нови  
Автор Meйджъp™ ()
Публикувано07.06.03 13:55



Ако оставим настрана елементарните си запалянковски чувства, примесени от неоправдан оптимизъм и патриотични чувства, и погледнем трезво на днешния мач, стигаме до следния извод: Двойката в днешния мач е в кърпа вързана.

Има няколко значими аргументи в подкрепа на това, за някои надъхани фенове, кощунствено изказване.

1) Класите на съперниците.
Независимо от факта, че белгийците са в доста дълбока криза след оттеглянето на безспорния специалист и психолог Робер Васеж и човекът-отбор Марк Вилмотс и независимо от контузиите на основни играчи, те си остават по-класния отбор. Да не забравяме и факта, че дори да са в криза, имат нужния манталитет, придобит от непрекъснатото им присъствие на големи футболни форуми. Какво имат насреща - един надъхан български отбор, воден от ентусиазма на младите + една страхотна публика (или поне едно време беше такава). Дали това е достатъчно за крайния успех довечера? Не, мисля...

2) Залогът на мача.
Белгийците са в доста незавидна ситуация в групата. С думи прости те трябва да спечелят мача на всяка цена, защото иначе увисват сериозно. Очаквам и рефера Колина да бутне едно рамо на гостуващия отбор. Това си е напълно в реда на нещата, защото едно европейско първенство без Белгия ще е престъпление спрямо футбола. Освен това съществува възможност сами да дадем мача. Честта и достойноството отдавна не са на мода в съвремения футбол, дори когато става дума за национални отбори. Вече се загатна на някои места, че дерибеите в българския футбол Батето и Вуцата са спазарили първото място в нашата група срещу крупна сума в зелено и гарантирано участие на баража. Звучи профанско, но като ги знаем какви са ни управленците на футбола, може да си имаме едно на ум...

3) Българският манталитет.
Може би сте чували популярната приказка "Власите накрай Дунава се давят". Тази поговорка важи с пълна сила за нас. Открай време имаме вредния навик да се проваляме в най-отговорните моменти. Първата крачка бе направена в Естония, сега е ред на съществената втора крачка. Звучи песимистично, но ...

Все пак има и един важен аргумент в полза на клаузата България - краен победител след днешния мач. Това е всепризнатата истина, че във футбола няма логика. Това, заедно със заблудата, че имаме страхотен национален отбор, дава поводи за оптимизъм преди отговорния двубой.
Аз обаче съм реалист и залагам на двойката.



VIVA BELGIUM

Тема Re: Прогноза: България-Белгия - твърда двойка!нови [re: Meйджъp™]  
Автор Shankly ()
Публикувано07.06.03 14:11



Каква двойка, каква единица..

твърд Х



Тема Re: Прогноза: България-Белгия - твърда двойка!нови [re: Meйджъp™]  
Автор GOrbAchoff (принц на мрака)
Публикувано07.06.03 14:38



На пръв поглед желязна логика, само че основана на погрешни предпоставки.

Двойката не е изключена, но тя ще бъде по-скоро плод на лош късмет.

********************
Какво казах?


Тема Re: Прогноза: България-Белгия - твърда двойка!нови [re: Meйджъp™]  
Автор Oлмaши (зрител)
Публикувано07.06.03 14:54



Х1 и поне два гола в белгийската врата
Bulgaria v Belgium 1.90 3.10 3.60

...е come il fiume
giungerai a me...


Тема Re: Прогноза: България-Белгия - твърда двойка! [re: Oлмaши]  
Автор Capt.Vimes (непознат )
Публикувано07.06.03 17:19



Ако оставя оптимизма и патриотизма в главата ми ясно изплува едно видение-победа за Белгия.Че на нас половината отбор го няма.3/4 от халфовата ни линия е нова.
Но все пак...БЪЛГАРИ ЮНАЦИ...ЗА ПОБЕДА И ПАК ПОБЕДА НИЕ ПЕЕМ САМО ЗА ПОБЕДА



Тема Re: Прогноза: България-Белгия - твърда двойка!нови [re: Meйджъp™]  
АвторReZo (Нерегистриран)
Публикувано07.06.03 18:49



da razbirame ,4e shte vikash za Belgia li , nebulgarino ?
kakvo Evropeisko shtialo da e bez Belgia?!?! takova kakvoto i bez Lihtenshtain ..... dupedavec......



Тема Re: Прогноза: България-Белгия - твърда двойка!нови [re: Shankly]  
Автор Shankly ()
Публикувано07.06.03 22:17



ех как знам ... ей ..



Тема Re: Прогноза: България-Белгия - твърда двойка!нови [re: Shankly]  
Автор Drunk Dragon (Suck My Kiss)
Публикувано07.06.03 22:34



я виж кой е единствения в манията хванал резултата

Геният прави това, което трябва, а талантът, това което може-Е.Булвер Литон


Тема Re: Прогноза: България-Белгия - твърда двойка!нови [re: Drunk Dragon]  
Автор Shankly ()
Публикувано07.06.03 22:44



майстор, майстор..

а аз съм на път да хвана 0:5 ( Сан Марино - Швеция ) ..

пу деба.. тъпите шведи решиха да ми развалят настроението и вкараха за 0:6

Редактирано от Shankly на 07.06.03 22:56.



Тема 0:6нови [re: Shankly]  
Автор [lZGREV_LAMERZ] (от Магадан)
Публикувано07.06.03 22:53



за малко!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.