Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:45 22.05.24 
Взаимопомощ
   >> Професионални изкривявания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Споделете впечатления за военнитенови [re: ивaн]  
Автор Skeletor (Usual Outsider)
Публикувано01.09.05 17:41



Зарежи ти да излизат еднакви.Пълно е с неща,които можеш да възприемеш и да не са ти от полза ,но в обши линий и след една военна кариера (примерно в моя случай 6 години) си си ти със ъпгрейдс или без тях .
Казано честно какъвто си - такъв.Това че мноог хора се поддават на мързела или нямат идея какво изобщо искат от живота си е друг факт ,които обаче е и друга тема !
При всички случай ако си военен имаш невероятната възможност да станеш професионален алкохолик !

...но с Овцете съм Зает


Тема Re: Споделете впечатления за военнитенови [re: пoтъpпeвшa]  
АвторBOEHEH (Нерегистриран)
Публикувано11.11.05 21:30



Нямам идея от къде си извадила толкова генерални и грешни изводи за моите колеги /респективно и за мен самия/, но мисля да поспоря с теб...
1. Не познавам нито един тъп военен, а повярвай ми познавам доста от тях... мисля, че изпадате в тази заблуда благодарение на факта, че областите от знанието, в които се обучават военните за да могат да си вършат работата нямат почти никакви допирни точки с областите от знанието, в които повечето от вас са обучени и си изкарват парите... в случая пояснявам, че един средно "тъп" военнен може компетентно да ви отговори на въпроси от сферата на стратегията, тактиката, стрелбата, военната доктрина на страната, мобилизацията и управлението на войските и т.н... това е необходими да се знае перфектно от тях за да могат да си вадят успешно хляба, а и да осигурят необходимото ви спокойствие за да си вадите и вие хляба;
2. Не познавам нито един военен с робска психика, а напротив - познавам голямо количество хора, които са се обучавали за военни и са били отстранени от това обучение, като непригодни поради липса на самоинициатива от тяхна страна.... военните са слуги само на интересите на РБългария, следователно са ваши слуги, но в малко по различна светлина от вложената в думите ви, а и "слуги" не е равно на "роби"... "съвършените" го приемам за комплимент - това е целта на дългогодишното ни обучение.
3. Не познавам нито един военен, които да не мисли и да не взима решения... нас само за това ни обучават - да вземаме бързи и правилни решения независимо от ситуацията в която се намираме, но тези решения трябва да са съобразени с заповедите, които са ни връчени....
4. Може да се научи много от военните, но в сеферите в които са компетентни... за съжаление работата ни е достатъчно натоварена и отговорна и не ни остава много време да поддържаме общата си култура на очакваното от вас високо ниво...
5. Мразим всички тези от нас, които не са достатъчно подготвени или не си вършат работата с необходимото старание и компетентност, защото нашата организация може да се сравни с една огромна машина изградена от зъбни колела и ако едно от тези колелца /било то и най-малкото/ не работи както трябва или изобщо не работи, то машината излиза от строя или се натоварват повече колелата около неработещото колело, а те и без това са разчетени и натоварени до максимума, който може да се очаква от тях... във всички останали случаи разчитаме един на друг до такава степен, че да можем да позволим на другаря си да застане зад гърба ни по време на война и да не ни подведе, ако изобщо можеш да си представиш, че да ти застане някой зад гърба може да означава и смърт, а не само кеф...

Ако имаш още неясноти около фигурата ВОЕНЕН, можеш спокойно да питаш - готов съм да отговоря и да се обоснова във всеки отговор...

А по темата - военните наистина имат някои слабости в общуването си с цивилните за съжаление, но какво да се прави - рискове има във всяка една професия. Ако някой военен ви говори заповеднически, то моля ви да му простите, но на него по цял ден му се налага да командва или да бъде под команда и това малко или много рефлектира в държанието му към хората около него... Ние сме свикнали на ред и дисциплина, за да можем да изпълняваме качествено и в пълен обем задачите, които са ни поставени и за това малко или много хаоса, наглостта и неоргазираността на някои от вас ни дразни точно толкова, колкото вас ви дразни нашият стремеж към ред и дисциплина у всички около нас... ОК!... има и други дребни и не толкова дребни, но при всички случаи късащи нервите и на двете социални групи, действия и навици, за които моля да бъдем извинени, но работата ни е такава, че те за нас са толкова необходими, колкото за вас изглеждат глупави. Е все пак нас ни обучават да трепем хора във ваша защита, докато при вас това е наказуемо, нали?



Тема Re: Споделете впечатления за военнитенови [re: BOEHEH]  
Авторзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано06.12.05 11:03



хи на всички тук,
както всеки мъж е наи добрия шофиор, наи добрия любовник и наи разбиращия
от фудбол така и воения е наи интелигнтния,НО САМО ОТ ГЛЕДНА ТОЧКА НА САМИЯ ВОЕНЕН така че горното немога да го приема на сериозно.никои неможе да надскочи средата си. или ако живеш в "яма" то хал хабер си нямаш колко колко е голям света изван "ямата" няма как да го видиш. отнесено кам воените...........е всеки може да си направи изводите.
иначе реално погледнато пазят ни от какво? от вятара студен, глупости на таркалета. някога може и да е било, но ВЕЧЕ НЕ Е. друг е вапроса що е така.
така че господин военен по леко с изказанията. и аз доскоро носех шапка чертана с пергел такаче знам за какво говоря.

НИЩО ЛИЧНО, ПРОСТО РЕАЛНИ ФАКТИ



Тема Re: Споделете впечатления за военнитенови [re: Desert_Ant]  
Автор evil_beaver ((ecce_hommo))
Публикувано10.12.05 13:35



хора всякакви,както и военни.Това,което става зад стените на казармите,се случва и сред..хм...т.нар.общество.Познавам доста свестни хора с фуражки,разбира се има и много мърша.Да уточня-става дума за морски.Според мен ''простотията'' сред тях се дължи на изключително еднообразният начин на живот,особено в по-малките градчета.Там си има обособени квартали само с военни,те си контактуват почти само между себе си-съпругите им се срещат със други военни съпруги,децата им учат и играят с деца на други военни ,те самите не правят нищо,за да им е по-различен живота.Аз това не мога да го проумея-на работа8-9 часа,а понякога и 24,и в почивното време-пак със същите хора.Е,как няма да изпростяват?
Прав беше военният по-горе,че това е една машина,за зъбните колелета и пр.Наблюдавал съм как пристигат току-що завършили военните училища млади лейтенантчета, със по-либерално мислене,''нормални'' млади хора,но след не-повече от година тази машина така ги повлича,направо ги смазва и те стават част от системата-шаблонно мислене,дървени глави,скопени мозъци...Ако си ''различен'' -забрави израстването в йерархията.Моето виждане е,че модерна,по западен образец,щото нали към това се стремим,армия,се прави от необременени от миналото хора.



Тема Re: Споделете впечатления за военнитенови [re: evil_beaver]  
Авторзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано11.12.05 19:25



битието определя съзнанието!!!!!
демек никои немже да надскочи средата си..................



Тема Re: Споделете впечатления за военнитенови [re: знaeщ]  
Автор evil_beaver ((ecce_hommo))
Публикувано15.12.05 12:24



Хм...дали..?
Противник съм на подобни генерални постулати,не само защото ми намирисва на ...марксизъм-ленинизъм.....



Тема Re: Споделете впечатления за военнитенови [re: evil_beaver]  
Авторзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 20:12



добре,
ще го каза иначе: когато общуваш с определен тип хора малко или много се приобщаваш със средата, ако смениш средата за определено време ще смениш и поведението си. така казано по ясно ли е?

винаги има изключения, които потвръждават правилото ;)



Тема Re: Споделете впечатления за военнитенови [re: VirtualStranger]  
Автор Scheewa (*Mushroom*)
Публикувано24.12.05 15:07



Приятеля ми е военен. И е военен от доста време, но една година някъде живеем заедно. Е, той не е българин, и може би има някаква разлика между българските военни и чуждестранните военни, но аз не го намирам за никак изкривен - е, само на 29 години е, може би не е бил военен достатъчно време, за да се стигне до този ефект, но поне до колкото виждах казармата не го беше променила чак толкова (сравнявам го с другите човешки същества, защото не го познавах, когато не е бил военен). И все пак българската армия е под всякаква критика.



Тема Re: Споделете впечатления за военнитенови [re: VirtualStranger]  
АвторЦивилeн (Нерегистриран)
Публикувано25.12.05 17:17



За мен военни - настоящи или бивши - са пълни дръвчета. Имам непосредствени впечатления от фирма, на която собствениците са бивши военни - няма измъкване от мисленето във военния калъп - продължават да си боравят с термини от казармата, началниците издават заповеди, подчинените трябва да отговарят "слушам", пазара го разглеждат като бойно поле, където конкурентите са врагове и трябва да будат "ударени" и "пометени", обаче конкурентите като ги сритат, заемат "кръгова отбрана". Имат в структурата на управлението началник-щаб и тем подобни простотии. В същото време, въпреки, че както знаем от японците бизнесът е война, това при тях не дава никакви реални резултати - пазарните реакции са тромави и неефективни, ежедневното поведение е андрешковско, финансовото състояние на фирмата е лошо - затъва в дългове и взима все повече кредити, които не е ясно как ще връща, и т.н.
Нямам особено добри впечатления от военните и извън служебния живот - чуках по едно време жената на един шапкар, с висок чин, зам.командир на поделение, който периодично я биеше и беше пълен комплексар и боклук.



Тема Re: Споделете впечатления за военнитенови [re: Гocт]  
АвторЦивилeн (Нерегистриран)
Публикувано25.12.05 17:20



В потвърждение на това, което пишеш - виж разказа на Толстой "След бала".

А аз го тълкувам това явление така - навън те са пълни комплексари, защото знаят, че са едни безполезни паразити, неспособни на нищо градивно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.