Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Професионални изкривявания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема отклоненията на адвокатите?  
Автор пak kapтoфи зa вeчepя!!!! ()
Публикувано07.01.05 18:39



освен голямата уста?



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: пak kapтoфи зa вeчep]  
Автор KU4KA (малко но зло)
Публикувано08.01.05 00:37



защо?!



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: пak kapтoфи зa вeчep]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано10.01.05 12:57



Че какво ни има



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор KU4KA (малко но зло)
Публикувано10.01.05 13:49



и аз тва питам!!



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: пak kapтoфи зa вeчep]  
Автор Sanata (рогат и ръбат)
Публикувано11.01.05 14:19



Мнителност, склонност към безкрайни спорове, проблеми с признаването на допуснати грешки.

life is but a joke...


Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Sanata]  
АвторSpiderman (Нерегистриран)
Публикувано21.01.05 16:56



Склонност да използват странна терминология дори в най-простите ежедневни разговори



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Spiderman]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано23.01.05 02:17



Е това не е вярно!



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Gangsta Baby (малко но зло)
Публикувано23.01.05 22:46



Не е разбира се,поне тези които познавам!

Когато фактите говорят и боговете мълчат,а когато аз говоря и фактите мълчат!


Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: пak kapтoфи зa вeчep]  
Авторбr (Нерегистриран)
Публикувано04.02.05 22:20



Това са най-безотговорните хора в обществото.Дядо ми е бил слугинче при адвокат преди 1944г.От неговите разкази ,а и от това което виждам в нашата действителност смея да твърдя това.



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: бr]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано05.02.05 02:01



Е хайде сега да не се обиждаме! Аз се смятам за доста отговорен човек, както в работата така и в личните ми отношения!



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: пak kapтoфи зa вeчep]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано20.02.05 13:37



Мдааааааааа,въпроса е сериозн, и не търпи отлагане

всичко е в ръцете ми:)))))


Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Джoaннa]  
Автор Stephanie (kvazer)
Публикувано25.02.05 19:36



Закона за адвукатурата ни задължава да ги уважаваме.
Но кажете ми уважението само със закон ли се разпорежда?
Не трябва ли и човека да си го заслужи?
По мои лични наблюдения при много от жените положението е направо трагично.
Голяма е колегията, над 1100 регистрирани адвокати. /поне в гр.Пловдив/
От там и конкуренция. На нея пък се дължат злобата, зависта,
да не говоря и за интригите.
Но ми е било много смешно наблюдавайки отчаяните опити на някои,
един или друг да бъде оплют и изкаран некадърен, в стремежа си да се издигнат те. :)))
Жалка картина. Нещо като "Крадеца вика - дръжте крадеца."
Хем лъжат, хем си вярват.
Има и такива, които работят и имат добра клиентела. Но те са единици.





Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Stephanie]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано28.02.05 13:17



Ами то да ти кажа ,че понякога единиците правят редиците......но за съжаление си права, повечето са от рода на хем те гледа в очите и те лъж,хем и си вярва даже,ей това вече и аз не го разбирам!!!!!!!!!

всичко е в ръцете ми:)))))


Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Джoaннa]  
Автор _Stephanie_ (kvazer)
Публикувано11.03.05 22:29



Закона за адвокатурата обаче разпорежда и нещо друго.
Тези които не си вършат работата на дисциплинарен........ Но на горките им клиенти, оскубани и с несвършена работа не им се занимава и с още нерви.
Защо да няма и черен списък на адвокатите куриози. Днес имах разговор на високо ниво с една такава.
То е въпрос и на елементарно възпитание да можеш да изслушаш другия.
Хем некадърно, хем устато, а на дискутирания въпрос може да отговори и студент в 1 курс по право, но не и тя.
Самозабравиха се някои хора, това е.

Да, да... Как хубаво си мечтаеш!


Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: _Stephanie_]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано12.03.05 10:42



Сменяш я това е!
Макар, че и клиента е страшно животно!
Случка от преди 3 дни, една дама звъни на пожар на секретарката ми, иска среща та иска среща, а на мен графика ми е фул на максимално! Добре, накрая казвам мога да ви приема към 18:30. Губи ми два часа, консултацията е сериозна. Тежка, преглеждам и документи, давам и насоки (доколкото е възможно в случая). Идва ред да си плаща, казвам и 20 лв. за консултацията (понеже бях на кеф и я направих на ниските тарифи и я таксувах само за един час). Е познай какво ми каза "Ми аз не нося пари!". Май обаче не се ядосах. Няма да забогатея с 20 лв. в крайна сметка, по-скоро ми стана смешно... яд ме е само, че си загубих 2 часа време в които можех да си свърша нещо друго и днес да не работя!
Сега инструкция на секретарката, да си знаят, че времето струва пари! На мен никой не ми продава хляба за усмивка! Като кажа няма пари, няма и хляб!



Тема офф топикнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор didata (nova)
Публикувано12.03.05 10:52



отива колежка на консултация при доктор за врастнал нокът на крака. праща я на хирург, където цената на операцията е 200 лева, й иска 20 лв за конкултацията. тя казва "нямам толкова в мен" и онази й казва "Дайте колкото имате, 10 имате ли" Колежката си отива в Самоков, където й оправят крака за 35 лева, вкл. консултацията.

абе сетих се по повода "не нося пари". понякога просто те е яд. не намеквам аналогия с твоите консултации. но не можеш да я пратиш при друг специалист и затова че си я пренасочил (при тва към кожодер) да искаш 20 кинта. ебаси



Тема Re: офф топикнови [re: didata]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано12.03.05 11:12



Мойто нямаше нищо общо с пренасочването, защото ми е в компетенциите
Ама нейсе, предпочитах да изгубя 20 лв.
Попита след това дали мога да поема случая и, казах не и толкова, нямам възможност, защото графика е натоварен.
Такива хора предпочитам да не са ми клиенти!



Тема Re: Cтpeйнджъpнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Stephanie (kvazer)
Публикувано22.03.05 22:52



Cтpeйнджъp, приятно ми е.
Аз съм счетоводител. Кантората ми е до адвокатските. Не роман, а поредица от романи мога да напиша за негово величество клиента. И аз съм правила какви ли не компромиси (в началото). Дори се стигна до там, че клиент (бивше дс се оказа после) ми държеше сметка кога съм идвала на работа и къде съм ходела, ТОЙ когато ме търсел. Като си показах ценоразписа, лошо му стана.
Тогава, в онези години децата ми, ми направиха една табелка, на която пишеше :"За мерси не ме търси!". Леле що вой настана. Коя съм била, каква съм била, колко съм важна. Ми да.... казах си. Така е. Това е фирмата ми, това е ценоразписа ми, ако не ви харесва има и други колеги. И спрях да си губя времето. Каквато и човещина да проявиш, тя си остава неоценена.
Затова : Клиента ако е от този тип "човеци"- оскуби го здраво, за да разбере за какво става дума и за да ти има уважението.




Даа...как хубаво си мечтаеш!

Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Sanata]  
Автор бeз пpecтpyвkи (откровена)
Публикувано05.04.05 00:48



поздравления - точно в десетката



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: пak kapтoфи зa вeчep]  
Авторoshte_li (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 16:00



Силно развита алчност.



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: пak kapтoфи зa вeчep]  
Автор Cathy (непознат)
Публикувано31.05.05 19:03



С нищо непокрито самочувствие.



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: oshte_li]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано04.06.05 09:43



Не всички! Има такива, които са юристи в душата си!



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: _Stephanie_]  
Авторa/я (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 10:58



В бг има не повече от 10-ма добри адвокати.за огромно съжаление у нас е пълно с 'грамотни' специалисти, в т.ч. и сред хората на 'правото'.
Това са хора, които имат единствено добра памет, която без подредени и логични мисли ни превръща в папагали.((
А какво да кажем за лекарите ?Ще молим Бог да не се разболяваме.



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор jojo-mojo (непознат )
Публикувано16.06.05 11:39



Стрейнджър, не разбрах какви са отклоненията на адвокатите. Че искат работата им да се заплаща? А кой работи без пари?
Би ли ме светнал за някое истинско отклонение.



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор dianaxs (frau)
Публикувано16.06.05 12:31



Така е времето струва пари , а некадарността пак ли струва пари? Има и нелоялни хора, трябва да се премерите с това, свиква се, аЗ отдавна приех парадоксите и смешните слу4ки За нормални.Адвокатите са хора кото вси4ки други.



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: jojo-mojo]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано16.06.05 13:23



Това е ясно, но има и случаи в които просто не е морално да вземеш пари. В цял свят има предвидени задължителни часове или брой дела про боно. Делата се възлагат от колегията, хубаво е и в нашата страна да се помисли за нещо такова. Едно или две дела, няма да те направят по-богат материално, но душата ти ще се чувства комфортно ако знаеш, че си помогнал на някой, който в действителност е имал нужда от помощта ти.



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: a/я]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано16.06.05 13:25



Айде сега 10, бих казала доста смело обобщение. По скоро 10 на всеки 100 знаят з акакво става въпрос и имат правилната подготовка и квалификация да си свършат добре работата.



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор dianaxs (frau)
Публикувано16.06.05 13:52



Съгласна сам с васхето мнение, но не вси4ки ваши колеги мислят като вас.За6то не го поставите като вапрос пред колегиата



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор tito32 (непознат)
Публикувано16.06.05 21:07



колко пъти съм чувал за зарибяване про-боно..... после дайте 20%

алчни до болест, адски комплексирани и все ти обясняват как си случил точно на най-добрия (него самия).... и колегата му дето ти е казал, че не може да ти върне къщата...... "него не го слушай, той за нищо не става".

хубаво, че имат минимални цени, та да не умират от глад

не 10 - има не повече от три или четири сериозни адвокатски кантори, другите са регистратори на фирми, водене на бракоразводни дела и простотитии.... и самочувствие до небето...без покритие естествено...



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: tito32]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано16.06.05 22:26



Това беше грубо, много грубо. Когато е про боно, не се уговаря резултативен хонорар. Всъщност например по предявен граждански иск в наказателния процес не може да се уговаря такъв, съгласно разпоредбите уреждащи реда и начина на плащане на адв. хонорар.
По отношение на водещи правни кантори, за съжаление впечатлението ми от практиката е, че не са толкова добри юристи, колкото добри търговци, а правото на моменти може да е търговия, но трябва да се работи със сърце и еднакво добре, независимо дали ти плащат или не. Жалко, че имате такова мнение за нас, за съжаление предполагам нямате и ни най-малка представа колко емоционално натоварващо е да бъдеш юрист въобще, в частност адвокат.



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Авторcвoбoдeн (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 00:44



супер точно казано
и мен ми беше жал когато адвоката ми не се явяваше на спявките при инспектора 3 месеца, и когато не дойде на делото пак ми беше жал, добре че съдията и на него му стана жал като видя тази подигравка дето се водеше за съдебно заседание и ми сложи само административно наказание, дори не се засмя на глупостите дето си ги измислях като оправдателна реч - евала му правя
въобще - жална ми майка, пък гледам не само моята :D

понеже това е в близкото минало, дали и сега е така, а?

според мен професионалните деформации на няколкото адвоката с които съм си имал вземане-даване (освен този в горезасегнатото преживяване) са предимно:
елитаризъм
ама наистина алчност
минимална обвързаност със случая

иначе казано нищо кой знае колко различно от която и да е друга професия, с изключение на медицински и учителски :)



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор lansky (ИПСБ)
Публикувано17.06.05 11:21



еее кога ще разберете, че професиите на адвоката, лекаря и счетоводителя, отдавна не носят пари както в миналото.....

хората с акъл са го проумяли - времената са се сменили....

айде щото ти си юрист, а аз съм счетоводител - да гледаме лекарите

значи
1. един лекар може да работи в село Х и да има кабинетче на заплатка 250 лева
2. може да си направи частен кабинет срещу ЦУМ и да бачка частно срещу голям хонорар.
3. може да си наеме трима души по неговата специалност (ортопед примерно) и те да работят вместо него, а той да прибира мангизите.
4. Може да направи цяла клиника, като наеме и зъболекари и хирурзи и клиниката да се казва на негово име....
5. Може да направи световна верига клиники на негово име.... и за него да работят НАЙ-ДОБРИТЕ лекари.

еми слънце - той винаги си остава лекар-ортопед, обаче ти при кой от всички ще идеш - при тоя на село или при тоя с най добрите...

ей това е разликата между адвокатите - търговци (за които ти говориш със съжаление) и такива като вашата канторка. А там където плащат много - работят не само със сърце, защото това колко ще съжаляваш после - не ме интересува - за мен е важно да се спечели делото, затова бих плащал на най добрите, без да се интересувам дали са търговци или кредитни милионери

сещам се за един адвокат, дето работил със сърце делото на баща си..... ама не можал да го спечели ..... - кел файда от претенциите му.... предполагам и ти познаваш такива



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: lansky]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано20.06.05 08:45



Дарлинг нашата канторка има име! Опс да включи си телевизора на бТВ днес, ще те тормозя в това чудесно утро защото пак съм поканена като експерт (а съм само на 25 год.)...
Капитал скоро чел ли си, защото титуляра на кантората също има статия като експерт в определена област. Та за кои канторки говоря със съжаление?
Моля те нека да не си ги мерим, защото определено съм с “едни гърди” напред...

Редактирано от Cтpeйнджъp на 20.06.05 08:45.



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор lansky (ИПСБ)
Публикувано20.06.05 11:30



пак го прие лично..........нали не ме пращаш обаче да гледам "искрено и лично"... просто ще ме е срам да стоя пред телевизора....

чудно що от познатите ми големи кантори никой не публикува статии като "експерт" - ти сещаш ли се.....????

а гърдите ти били добри казват..... ма някои имаме друго напред




Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: lansky]  
Автор ПpHeдeв (ИПСБ)
Публикувано21.06.05 02:31



Хехехехехехе, ама вие и тука ли се позахапвате?
А Лански, я да се върнем на нашата нива, когато се налага одит на твои клиенти, ти към големите 4 ли се обръщаш, нали са най-добрите, или към "някоя малка канторка", с която си работил и знаеш как ще ти свършат работа?
Та същото е и при лекарите, и при адвокатите, и при архитектите... То какво да се убеждаваме взаимно , като говорим на един език.

Налоговая инспекция установила, что человек на 80% состоит из воды, а на 20% из НДС.


Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: ПpHeдeв]  
Автор lansky (ИПСБ)
Публикувано21.06.05 10:25



обръщам се КЪМ НАЙ-ДОБРИТЕ.... но те за мен НЕ СА ГОЛЕМИТЕ 4......


ако са ти идвали от четворката (на мен ми висят всеки месец на главата) - съм сигурен, че си ме разбрал



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: lansky]  
Автор ПpHeдeв (ИПСБ)
Публикувано26.06.05 21:52



Аха аха, много добре те разбрах, та мисълта ми е защо да се обръщам към другаря Батков, например, или Явор Зартов, като мога да работя с някоя "малка неизвестна канторка", която много по-добре ще ми свърши работа

Если результат не зависит от схемы решения - то это математика, а если зависит - то это бухгалтерия.


Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: ПpHeдeв]  
Автор lansky (ИПСБ)
Публикувано27.06.05 16:16



абе ти от много работа с адвокатки си прихванал.... въпроса беше... че тея от канторката "съжаляваха такива като Батков, щото били повече търговци, а не адвокати".... дай да не извъртаме нещата точно като адвокати....

като ти трябва да убиваш мухи, не ходиш да купуваш топ..... така, че тея дето продават палки за мухи, нека не ми обясняват колко са гадни топовете

за всеки влак си има пътници.... канторките да си гледат регистрациите и това е



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: lansky]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано01.07.05 01:48



О-о-о-о регистрациите са твой приоритет!
аз се занимавам предимно с процесуално представителство



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор lansky (ИПСБ)
Публикувано01.07.05 19:31



говорехме за отклоненията на адвокатите по принцип.... не за тебе - конкретно.....



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: lansky]  
Автор ПpHeдeв (ИПСБ)
Публикувано05.07.05 06:47



Лански, не го извъртам, а казвам кой ми върши работа. И за това ти споменах големите 4. Видях ги Прайса и се посмях с "възможните проблеми", които пророкуваха, но клиента беше "горд", че те са го одитирали... За такива топове си мисля, ръждиви ли са, подържани ли са или са в бизнеса с гюлетата хич не ме интересува. За мен е важно да ми свършат работа и като я свършат да не ходя при други да я оправят Това ми е приказката.

Если результат не зависит от схемы решения - то это математика, а если зависит - то это бухгалтерия.


Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: ПpHeдeв]  
Автор lansky (ИПСБ)
Публикувано05.07.05 17:33



може.... явно работата ти е била за канторка... аз такава работа си я върша самичък, колкото й да се дразни тая девойка с отклоненията тука ........

а на прайса - бивша юристка ми е клиентка... и е невероятно печена така че разграничавай... кой идва при тебе.... и кой стои в канцелариите..... също като канторките и канторите....



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: lansky]  
Автор ПpHeдeв (ИПСБ)
Публикувано10.07.05 02:33



Абе, така си е. Яд ме е на тези големите, че на сравнително малките си клиенти пращат лапетиите да им вършат работата и определено пишат глупости. Клиента искаше Прайс и си го взе. Може при Големите да пращат добрите си одитори, но при мен пратиха неопитни. Беше просто отбий номер. Аз не можех да я свърша работата :-) все пак не съм одитор :-) Та такива работи...

Документация как секс, если она удачная, это очень хорошо; а когда плохая, всё же лучше, чем ничего.


Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: ПpHeдeв]  
Автормнeниe (Нерегистриран)
Публикувано10.07.05 10:39



Недев и ти и Лански се пооляхте и отклонихте темата.
Защо си мислите, че всички трябва да са като вас? Не е задължително и не се налага да мислят по вашия начин.
Всяка коза за свой крак.
Хайде да не говорим пък и за изперкали и самозабравили се счетоводители.
Но по същество :
Отклоненията на адвокатите.
Мда... лъжци, крадци и мошенници. Явни престъпници.
В болшинството от случаите - злоупотреба със служебна информация, интриганство и бездушие. Никаква ценностна система и АЛЧНОСТ НАД 100%.
Радко и единици са тези, които правят изключение.



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: пak kapтoфи зa вeчep]  
Автор Пинrвин нa Maдarackap (отвлича кораби)
Публикувано10.07.05 14:15



Разтягане на локуми

Само линукс


Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: ПpHeдeв]  
АвторOДив kecтeн (Нерегистриран)
Публикувано29.07.05 09:59



Колкото до господина Батков - от личен опит заявявам, че не е добър юрист - има добри връзки - това е! След като едно експертче от държавна администрация успя да го прецака...



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: OДив kecтeн]  
Автор lansky (но не сняг)
Публикувано29.07.05 16:29



я разкажи....
че иначе като гледам как се връткат Левски и МТел... не би ме убедил.....

нали не си му отказал регистрация на фирма все пак.......... щото темата е в тоя тон....




Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: KU4KA]  
Автордpyrap_ka (Нерегистриран)
Публикувано03.08.05 17:29



ами повечето адвокати са некоректни и използвачи



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Пинrвин нa Maдaracka]  
Автортoя пa (Нерегистриран)
Публикувано30.08.05 18:42



ти си много готин ма



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: пak kapтoфи зa вeчep]  
АвторУжac (Нерегистриран)
Публикувано02.10.05 16:58



Не знам за вас но аз смятъм мъжете адвокати за най-големите мухъли на света. Имах щастието да работя в адвокатска кантора около година и половина и се чудя как издържах. Такива олигофрени - без изключение вси(ки които срещнах от този бранш няма никъде по света. Просто някакво безумие - мишкуват за всичко, стиснати са на 110% с една дума мухали страшни. Никой да не се заблуждава че са скромни, умни и т.н. Ще сбърка жестоко. Жалко че няма човече "ще си повърна червата" Щях да го използвам



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: дpyrap_ka]  
Автор Stephanie (kvazer™®)
Публикувано28.10.05 18:36



всички са




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.