Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:48 18.05.24 
Взаимопомощ
   >> Професионални изкривявания
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Авторcвoбoдeн (Нерегистриран)
Публикувано17.06.05 00:44



супер точно казано
и мен ми беше жал когато адвоката ми не се явяваше на спявките при инспектора 3 месеца, и когато не дойде на делото пак ми беше жал, добре че съдията и на него му стана жал като видя тази подигравка дето се водеше за съдебно заседание и ми сложи само административно наказание, дори не се засмя на глупостите дето си ги измислях като оправдателна реч - евала му правя
въобще - жална ми майка, пък гледам не само моята :D

понеже това е в близкото минало, дали и сега е така, а?

според мен професионалните деформации на няколкото адвоката с които съм си имал вземане-даване (освен този в горезасегнатото преживяване) са предимно:
елитаризъм
ама наистина алчност
минимална обвързаност със случая

иначе казано нищо кой знае колко различно от която и да е друга професия, с изключение на медицински и учителски :)



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор lansky (ИПСБ)
Публикувано17.06.05 11:21



еее кога ще разберете, че професиите на адвоката, лекаря и счетоводителя, отдавна не носят пари както в миналото.....

хората с акъл са го проумяли - времената са се сменили....

айде щото ти си юрист, а аз съм счетоводител - да гледаме лекарите

значи
1. един лекар може да работи в село Х и да има кабинетче на заплатка 250 лева
2. може да си направи частен кабинет срещу ЦУМ и да бачка частно срещу голям хонорар.
3. може да си наеме трима души по неговата специалност (ортопед примерно) и те да работят вместо него, а той да прибира мангизите.
4. Може да направи цяла клиника, като наеме и зъболекари и хирурзи и клиниката да се казва на негово име....
5. Може да направи световна верига клиники на негово име.... и за него да работят НАЙ-ДОБРИТЕ лекари.

еми слънце - той винаги си остава лекар-ортопед, обаче ти при кой от всички ще идеш - при тоя на село или при тоя с най добрите...

ей това е разликата между адвокатите - търговци (за които ти говориш със съжаление) и такива като вашата канторка. А там където плащат много - работят не само със сърце, защото това колко ще съжаляваш после - не ме интересува - за мен е важно да се спечели делото, затова бих плащал на най добрите, без да се интересувам дали са търговци или кредитни милионери

сещам се за един адвокат, дето работил със сърце делото на баща си..... ама не можал да го спечели ..... - кел файда от претенциите му.... предполагам и ти познаваш такива



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: lansky]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано20.06.05 08:45



Дарлинг нашата канторка има име! Опс да включи си телевизора на бТВ днес, ще те тормозя в това чудесно утро защото пак съм поканена като експерт (а съм само на 25 год.)...
Капитал скоро чел ли си, защото титуляра на кантората също има статия като експерт в определена област. Та за кои канторки говоря със съжаление?
Моля те нека да не си ги мерим, защото определено съм с “едни гърди” напред...

Редактирано от Cтpeйнджъp на 20.06.05 08:45.



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор lansky (ИПСБ)
Публикувано20.06.05 11:30



пак го прие лично..........нали не ме пращаш обаче да гледам "искрено и лично"... просто ще ме е срам да стоя пред телевизора....

чудно що от познатите ми големи кантори никой не публикува статии като "експерт" - ти сещаш ли се.....????

а гърдите ти били добри казват..... ма някои имаме друго напред




Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: lansky]  
Автор ПpHeдeв (ИПСБ)
Публикувано21.06.05 02:31



Хехехехехехе, ама вие и тука ли се позахапвате?
А Лански, я да се върнем на нашата нива, когато се налага одит на твои клиенти, ти към големите 4 ли се обръщаш, нали са най-добрите, или към "някоя малка канторка", с която си работил и знаеш как ще ти свършат работа?
Та същото е и при лекарите, и при адвокатите, и при архитектите... То какво да се убеждаваме взаимно , като говорим на един език.

Налоговая инспекция установила, что человек на 80% состоит из воды, а на 20% из НДС.


Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: ПpHeдeв]  
Автор lansky (ИПСБ)
Публикувано21.06.05 10:25



обръщам се КЪМ НАЙ-ДОБРИТЕ.... но те за мен НЕ СА ГОЛЕМИТЕ 4......


ако са ти идвали от четворката (на мен ми висят всеки месец на главата) - съм сигурен, че си ме разбрал



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: lansky]  
Автор ПpHeдeв (ИПСБ)
Публикувано26.06.05 21:52



Аха аха, много добре те разбрах, та мисълта ми е защо да се обръщам към другаря Батков, например, или Явор Зартов, като мога да работя с някоя "малка неизвестна канторка", която много по-добре ще ми свърши работа

Если результат не зависит от схемы решения - то это математика, а если зависит - то это бухгалтерия.


Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: ПpHeдeв]  
Автор lansky (ИПСБ)
Публикувано27.06.05 16:16



абе ти от много работа с адвокатки си прихванал.... въпроса беше... че тея от канторката "съжаляваха такива като Батков, щото били повече търговци, а не адвокати".... дай да не извъртаме нещата точно като адвокати....

като ти трябва да убиваш мухи, не ходиш да купуваш топ..... така, че тея дето продават палки за мухи, нека не ми обясняват колко са гадни топовете

за всеки влак си има пътници.... канторките да си гледат регистрациите и това е



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: lansky]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано01.07.05 01:48



О-о-о-о регистрациите са твой приоритет!
аз се занимавам предимно с процесуално представителство



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор lansky (ИПСБ)
Публикувано01.07.05 19:31



говорехме за отклоненията на адвокатите по принцип.... не за тебе - конкретно.....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.