Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 14.05.24 
Взаимопомощ
   >> Професионални изкривявания
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: пak kapтoфи зa вeчep]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано20.02.05 13:37



Мдааааааааа,въпроса е сериозн, и не търпи отлагане

всичко е в ръцете ми:)))))


Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Джoaннa]  
Автор Stephanie (kvazer)
Публикувано25.02.05 19:36



Закона за адвукатурата ни задължава да ги уважаваме.
Но кажете ми уважението само със закон ли се разпорежда?
Не трябва ли и човека да си го заслужи?
По мои лични наблюдения при много от жените положението е направо трагично.
Голяма е колегията, над 1100 регистрирани адвокати. /поне в гр.Пловдив/
От там и конкуренция. На нея пък се дължат злобата, зависта,
да не говоря и за интригите.
Но ми е било много смешно наблюдавайки отчаяните опити на някои,
един или друг да бъде оплют и изкаран некадърен, в стремежа си да се издигнат те. :)))
Жалка картина. Нещо като "Крадеца вика - дръжте крадеца."
Хем лъжат, хем си вярват.
Има и такива, които работят и имат добра клиентела. Но те са единици.





Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Stephanie]  
Автор Джoaннa (гордата ТО)
Публикувано28.02.05 13:17



Ами то да ти кажа ,че понякога единиците правят редиците......но за съжаление си права, повечето са от рода на хем те гледа в очите и те лъж,хем и си вярва даже,ей това вече и аз не го разбирам!!!!!!!!!

всичко е в ръцете ми:)))))


Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Джoaннa]  
Автор _Stephanie_ (kvazer)
Публикувано11.03.05 22:29



Закона за адвокатурата обаче разпорежда и нещо друго.
Тези които не си вършат работата на дисциплинарен........ Но на горките им клиенти, оскубани и с несвършена работа не им се занимава и с още нерви.
Защо да няма и черен списък на адвокатите куриози. Днес имах разговор на високо ниво с една такава.
То е въпрос и на елементарно възпитание да можеш да изслушаш другия.
Хем некадърно, хем устато, а на дискутирания въпрос може да отговори и студент в 1 курс по право, но не и тя.
Самозабравиха се някои хора, това е.

Да, да... Как хубаво си мечтаеш!


Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: _Stephanie_]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано12.03.05 10:42



Сменяш я това е!
Макар, че и клиента е страшно животно!
Случка от преди 3 дни, една дама звъни на пожар на секретарката ми, иска среща та иска среща, а на мен графика ми е фул на максимално! Добре, накрая казвам мога да ви приема към 18:30. Губи ми два часа, консултацията е сериозна. Тежка, преглеждам и документи, давам и насоки (доколкото е възможно в случая). Идва ред да си плаща, казвам и 20 лв. за консултацията (понеже бях на кеф и я направих на ниските тарифи и я таксувах само за един час). Е познай какво ми каза "Ми аз не нося пари!". Май обаче не се ядосах. Няма да забогатея с 20 лв. в крайна сметка, по-скоро ми стана смешно... яд ме е само, че си загубих 2 часа време в които можех да си свърша нещо друго и днес да не работя!
Сега инструкция на секретарката, да си знаят, че времето струва пари! На мен никой не ми продава хляба за усмивка! Като кажа няма пари, няма и хляб!



Тема офф топикнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор didata (nova)
Публикувано12.03.05 10:52



отива колежка на консултация при доктор за врастнал нокът на крака. праща я на хирург, където цената на операцията е 200 лева, й иска 20 лв за конкултацията. тя казва "нямам толкова в мен" и онази й казва "Дайте колкото имате, 10 имате ли" Колежката си отива в Самоков, където й оправят крака за 35 лева, вкл. консултацията.

абе сетих се по повода "не нося пари". понякога просто те е яд. не намеквам аналогия с твоите консултации. но не можеш да я пратиш при друг специалист и затова че си я пренасочил (при тва към кожодер) да искаш 20 кинта. ебаси



Тема Re: офф топикнови [re: didata]  
Автор Cтpeйнджъp (адвокат)
Публикувано12.03.05 11:12



Мойто нямаше нищо общо с пренасочването, защото ми е в компетенциите
Ама нейсе, предпочитах да изгубя 20 лв.
Попита след това дали мога да поема случая и, казах не и толкова, нямам възможност, защото графика е натоварен.
Такива хора предпочитам да не са ми клиенти!



Тема Re: Cтpeйнджъpнови [re: Cтpeйнджъp]  
Автор Stephanie (kvazer)
Публикувано22.03.05 22:52



Cтpeйнджъp, приятно ми е.
Аз съм счетоводител. Кантората ми е до адвокатските. Не роман, а поредица от романи мога да напиша за негово величество клиента. И аз съм правила какви ли не компромиси (в началото). Дори се стигна до там, че клиент (бивше дс се оказа после) ми държеше сметка кога съм идвала на работа и къде съм ходела, ТОЙ когато ме търсел. Като си показах ценоразписа, лошо му стана.
Тогава, в онези години децата ми, ми направиха една табелка, на която пишеше :"За мерси не ме търси!". Леле що вой настана. Коя съм била, каква съм била, колко съм важна. Ми да.... казах си. Така е. Това е фирмата ми, това е ценоразписа ми, ако не ви харесва има и други колеги. И спрях да си губя времето. Каквато и човещина да проявиш, тя си остава неоценена.
Затова : Клиента ако е от този тип "човеци"- оскуби го здраво, за да разбере за какво става дума и за да ти има уважението.




Даа...как хубаво си мечтаеш!

Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: Sanata]  
Автор бeз пpecтpyвkи (откровена)
Публикувано05.04.05 00:48



поздравления - точно в десетката



Тема Re: отклоненията на адвокатите?нови [re: пak kapтoфи зa вeчep]  
Авторoshte_li (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 16:00



Силно развита алчност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.