Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:35 15.06.24 
Здравна
   >> Проблемно забременяване
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Базална температура  
Авторlovealur (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 11:05



Моля, пишете как да разбера БТ ако е 37градуса, закъснява ми 3-4 дни, цикълът ми е редовен на 28 дена, но пък пробваме за бебче от 9г. дали да си направя тест и кога? Страх ме е да си помисля, че може да съм бременна



Тема Re: Базална температуранови [re: lovealur]  
Автор soley (минаващ)
Публикувано29.01.04 11:08



Ами направи си тест. БТ - 37.0 и 3,4 дни закъснение са обнадеждаващи фактори.
Стискам палци.



Тема Re: Базална температуранови [re: lovealur]  
Автор nickless (няма да кажа !)
Публикувано29.01.04 11:09



37 ne e mnogo visoka, no pyk zavisi kolko ti e prez pyrvata polovina na perioda
ako e dosta po niska ...... zaradvaj se za weekenda;-)



Тема Re: Базална температуранови [re: lovealur]  
Автор 3te...ki (трите точки :))
Публикувано29.01.04 11:11



ами направи си тест! 3-4 дни са достатъчни, щом цикълът ти е точен! на тестовете пише даже, че отчитат на 7 ден от зачеването (което в действителност не е точно така ), но 3-4 дни закъснение... направо си за тест
Желая ти късмет и да кажеш после какво е показал теста
Купи си тест - касетка. Всички твърдят, че са по-точни



Тема Re: Базална температуранови [re: 3te...ki]  
Авторlovealur (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 11:18



Благодария Ви, и още нещо има ли голяма разлика дали е сутрешна температура или през деня



Тема Re: Базална температуранови [re: lovealur]  
Автор soley (минаващ)
Публикувано29.01.04 11:32



Има разбира се.
БТ се мери само рано сутрин, по едно и също време, преди да си ставала от леглото - веднага след събуждане.



Тема Re: Базална температуранови [re: lovealur]  
Автор kalli (kalinka)
Публикувано29.01.04 11:33



Да,има.
Най-добре е да я мериш сутин,още преди да си станала от леглото,даже и без да се изправяш.Приготвяш си всичко до леглото и като отвориш очи,я мериш
Температурата обаче не винаги е показател



Тема Re: За Калинови [re: kalli]  
Автор soley (минаващ)
Публикувано29.01.04 11:47



Между другото Кали ти мери ли БТ в месеца в който забременя и как беше?



Тема Re: За Калинови [re: soley]  
Автор kalli (kalinka)
Публикувано29.01.04 11:51



Ами,да,мерих,как ще пропусна
Аз започнах да я меря някъде от 12тия ден,защото преди това бях в командировка.Значи...на 17тия се покачи от 36.6 до 37.1 някъде.
И после си остана така-м/у 37.1 и 37.3, докато не си направих тест,което беше в дена,в който трябваше да ми дойде или май даже предишния (не издържах да дочакам закъснение).
И после не я мерих повече.



Тема Re: Базална температура много по - нисканови [re: lovealur]  
АвторБиaнka (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 14:09



Искам да споделя - от 5 месеца си меря базалната температура - сутрин към 8-8,30 в устата! Нанасям всичко в таблица. Имам наблюдения, че първата половина от цикъла ми - температурата е 36,2 до 36,5, след това се покачва на 36,6 до 36,8 , но много рядко отчитам температура 37" ! През януари 3 теста за овулация бяха положителни, по което разбрах че имам овулация. Навсякъде, всички публикации бележат за по - висока температура и в двата периода на цикъла, това нормално ли е за мен, че имам по - ниски стойностти?
Също искам да попитам, дали е нормално да имам леки болки по време на овулация в яйчниците ?
Бианка



Тема Re: Базална температура много по - нисканови [re: Биaнka]  
Автор Taнe (минаващ)
Публикувано29.01.04 14:16



Здравей
Първо да ти кажа за моята температура та да те поуспокоя малко
И аз я меря сутри в устата в 7:00 часа. В първата половина на цикъла ми е 36 - 36.2, а във втората 36.5 - 36.7. До сега не съм отчитала 37 градуса.
В литературата, която аз съм чела, пише БТ измерена в устата е доста по-ниска от тази измерена на другите места . Значи съвсем нормално е че и ти и аз не отчитаме 37 градуса. Мисля че не е проблем това. Важното е да имаш разлика с поне 0.4 - 0.5 градуса между първата и втората половини на цикъла. А ти явно ги имаш, а и щом тестовете са засекли овулация - изобщо нямаш основание за паника.
А за болката в яйчниците по време на овулация - да и тя е нормална.

Дано съм ти била полезна.
Поздрави на всички

Усмихвайте се повече, за да е по-весел живота


Тема Re: Базална температуранови [re: lovealur]  
Автор Taнe (минаващ)
Публикувано29.01.04 14:21



Ами давай с теста, а ние ще стискаме палци
Момичетата вечи ти казаха кога отчитат тези тесътове, аз само ще ти напомня да прочетеш много внимателно указанията за използването му преди да го отвориш.
И разбира се ако е отрицателен, не се отчайвай - защото нали си знаеш че отрицателните тестове не са 100% признак за отсъствие на бременност - т.е. те такъв резултат м,ного често е грешен
Чакаме да ни кажеш резултати

Усмихвайте се повече, за да е по-весел живота


Тема Re: Базална температура много по - нисканови [re: Биaнka]  
Автор nickless (няма да кажа !)
Публикувано29.01.04 14:27



mnogo e individualno s taq T
vajno e amplituda da ima m/u dvata perioda
za ne padam pod 36.7 v nachaloto na perioda, a kato mi mine ovulaciqta stigam do 37.5
a za bolkite po vreme na ovu - syvsem normalno
men kategorichno me bolqt qjchnicite poveche pri ovulaciq otkolkoto kato mi idva ....



Тема Re: Базална температура много по - нисканови [re: Taнe]  
Автор Taнe (минаващ)
Публикувано29.01.04 14:48



Забравих да ви кажа как регистрирам моята БТ.
В програмата excel съм въвела дати и срещу тях температурата за деня. После по зададена графика компютъра сам изчертава и моята. Много добре си личи кога си в овулация, а и ми е интересно да гледам как всяка сутри графиката расте .
Ако някой се интересува бих обяснила как да си го направи и даже мога да го пратя по e-mail. За вас ще остане само да си нанасяте цифричките от измерената БТ.

Усмихвайте се повече, за да е по-весел живота


Тема Re: Базална температура много по - нисканови [re: Taнe]  
АвторБиaнka (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 16:25



Много ти благодаря миличка Тане, аз съм голяма паника понякога, но сега съм по - спокойна.... Досега не съм се сещала за таблица в Еxсel, но вече така ще процедирам .. Благодаря
Успех момичета



Тема Re: Базална температуранови [re: Taнe]  
Авторlovealur (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 16:46



Тане били ми изпратила Ехселската таблица, междудругото направих си тест за бременост, но беше през деня около 14 часа, и ми показа много светла втора линия. Не мога да си представя, или да си мисля че мога да съм бременна. Това са 9г ходене по мъките-изследвания, хормони, исеминации ... кажете ми мога ли да разчитам на тестовете за бременост за този период на закъснение - 3-4 дни.



Тема Моженови [re: lovealur]  
Авторteddy (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 16:54



Ако си видяла втората чертичка значииии ще черпиш :-) Тестовете след 3-4 дни закъснение показват



Тема Re: Базална температуранови [re: lovealur]  
Автор StefiZ (maktub)
Публикувано29.01.04 16:55



Здрасти мила,
и аз да се включа, повярвай ми щом има втора чертичка та дори и много бледа шанса да си бременна е мнооооого голям
при мен на 6 и 9 ден чертичките бяха все така бледи, но бременост имаше, за жалост неуспешна.
Успех и стискам палци да съм права



Тема Re: Базална температуранови [re: lovealur]  
Автор ara75 ()
Публикувано29.01.04 16:57



Мисля, че няма да имаш нужда от таблицата
Щом с дневна урина показва втора черта..... ЧЕСТИТООООООО



Тема Re: Базална температуранови [re: lovealur]  
Автор Taнe (минаващ)
Публикувано29.01.04 16:58



Еййййй ама хич не ме слушаш
Казах ти внимателно да прочетеш указанията на опаковката
Не знам на твоя тест дали го пише (но мисля че на всеки го има) - най-добре е теста да се направи сутрин с първата урина. .
А иначе когато резулта е положителен - то това означава, че теста е "уловил" количества на HGG - хормона, който го има само при бременните . Така че е почти 100 % сигурно положителния тест да е верен и да ти показва налична бременност. Закъснението ти от 3-4 дена е напълно достатъчно за теста По принцип на опаковките на тези тестове пише че отчитат на 7 ден от зачеването .
Аз ще ти изпратя Екселската таблица, но трябва да ми дадеш e-mail си. Надявам се обаче вече да не ти трябва графиката за БТ .

А ти утре сутрин направи още един тест - за по-сигурно

Усмихвайте се повече, за да е по-весел живота


Тема Re: Базална температуранови [re: Taнe]  
АвторLovealur (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 17:08



Знам, че най-добре рано рано сутрин, но чак днес реших да го споделя с вас и след като дълго престоях в клуба... реших да се пробвам.
e-mail -а ми е: Office@burdenis.net



Тема Това са моите симптоми когато разбрах, че съм бремнови [re: Taнe]  
АвторNadia VD (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 17:15



Здравей миличка,

Искам да ти споделя как аз разбрах, че съм бременна пък ти сравнявай.

След овулацията БТ ми падна на 36.6 само два дена от там на татък ми варираше от 37 / 37.1 с такава БТ вече бях сигурна, че е станало. На втория ден от закъснението си направих тест вечерта и след двайстата минута отчете и втора съвсем бледа лента, на сутринта направих още два различни марки и какво мислиш веднага се появи и втората лентичка и на двата, през деня се обадих на моята лекарка и тя ми каза да отида веднага при нея, гледаше ме само на видеозон и ми каза, че това е 90% бременност , но за по сигурно да отида към края на следващата седмица отидох и ми потвърди със сигурност че съм във втора г.с.
И както знаеш Господ има и за да избърше сълзите ти ти праща най- святото и хубаво нещо на този свят и аз знам че рано или късно всяка една от членките в този клуб ще бъде утешена от нежното създание което ще роди зощото Господ има и той забавя но не забравя.

Лека бременност и се пази много, казвам ти го от опит защото аз от много нерви прокървих два пъти и се обличай, ако работата ти е тежканаправи нещо за да ти олекне ако можеш



Тема Re: Това са моите симптоми когато разбрах, че съм бремнови [re: Nadia VD]  
Авторlovealur (Нерегистриран)
Публикувано29.01.04 17:21



Благодаря ти Nadia VD
Утре сутрин пак съм в клуба, но незнам... просто не мога да повярвам :)



Тема Re: Базална температуранови [re: lovealur]  
Автор kasmet4e (непознат)
Публикувано29.01.04 17:26



мисля,че щом се е появила втора чертичка, дори и бледа - нещата са ясни ЧЕСТИТО!!!
браво на Вас
Щом Ви е отнело толкова време - сигурна съм,че резултата ще е превъзходен здраво ,умно и красиво бебче.
Пази се и късмет



Тема Re: Това са моите симптоми когато разбрах, че съм бремнови [re: lovealur]  
Автор Collibri (слънчева)
Публикувано29.01.04 18:01



и на мен ми мирише на бременност!
Дано е така!
Стискам палци и с утрешния тест.
При мен, температурата се измени в 3 фази, в месеца в който забременях.
В първа беше - 36.6, втора 37... и някъде към 28 ден от цикъла се качи на 37.2-37.3 и така си и остана. Това за мен беше доста силен показател, освен всички останали признаци.
Тестовете ми бяха със супер бледи чертички на 30 и 32 ден.
На 34 ден ме прегледаха на вагинален ехограф и се оказа че съм.
Желая го искрено и на теб! Успех!
стават чудеса и се сбъдват мечти!



Тема Брей :) страхотно!нови [re: lovealur]  
Автор Petyata (на тръстиката)
Публикувано29.01.04 18:10



Ааааааааа ама това е страхотно!

Една молба само, ако дай Боже всичко е наред и бремеността се потвърди МОЛЯ те разкажи историята си!
Девет години е наистина много време.
Страхотно се радвам за теб.
Успех :)

Не дразнете клетката лъвът е паянтов


Тема Re: Базална температуранови [re: kasmet4e]  
Авторlovealur (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 09:09



Не знам да ли си въобразявам, но има две черти май ще трябва да откажа цигарите. Ще ви напиша и историята си, защото е хубаво да знаят тези, които тръгват в началото на брака си по разни лекари, колоко е трудно и че почти всички са мошеници..



Тема Re: Базална температуранови [re: lovealur]  
АвторDR (Нерегистриран)
Публикувано30.01.04 09:25



Zasto vsi4ki lekari da sa mochenici,mila?Razkagi kakvo to4no te e razo4arovalo.Dotuk razbrahme,4e mai vaobste ne ti e obiasniavano kakvo i kak da pravich.Kakvo zna4i bazalna temperatura-meri se v anusa!!!Razlikata megdu parvata i vtorata faza triabva da e 0.4-0.6 gradusa.Kakvi sa spermogramite?Kakvi sa drugite ti rezultati?Zasto te motaha 9 godini? A sega za testa-ako e pologitelen-4estito!!!Iz4akai okolo 2 sedmici i idi na vaginalna ehografia,za da si sigurna,4e bremennostta e vatremato4na.I pichi!



Тема Re: Базална температуранови [re: DR]  
Автор (tutto)bene (dobra)
Публикувано30.01.04 10:15



Чакаме с нетърпение да разкажеш историята си. Стискам палци всичко да е наред и ти пожелавам безпроблемна бременност!Ако може пусни отделна тема.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.